Izdvojeno > Tutorijali za izradu titlova

Alternativa za OCR skripte

(1/4) > >>

suadnovic:
Eh, znao sam da će mi EmEditor završiti posao. Zahvaljujem se gospodinu Yutaki Omuri, koji mi je omogućio ovo:

Nadam se da će sledeće pomoći vrednim momcima i curama na forumu.  Nije nikakav problem ispraviti u titlu ono što želite sa Search and Replace u SW ili nekom tekst editoru, ali je pomalo dosadno i sporo. Ovo je izvrsna alternativa za OCR skripte
Koristićemo dakle EmEditor 13.0.6 (koristite uvek zadnju verziju) koji je stvarno fantastičan. (Od velikog konkurenta Notepad++ razlikuje se time što može da učita jako velike dokumente, i strahovito je brz, no šta ćete koristiti, na kraju krajeva, stvar je ukusa i navika).
U njemu imate mogućnost da napravite Macro koji će vam trenutno izvršiti sve zamene u titlu koje želite. Evo uputstva šta trebate da uradite:

Otvorite EmEditor, i pritisnite Ctrl + H da dobijete dijalog za zamenu, a onda sledite uputstva sa slika:













Nadam se da je ovo dovoljno. Vremenom će Macro prerasti u pravu biblioteku, i imaćete izvanredan alat. Nadam se da će vam koristiti. Naravno, možete ga koristiti i za obrnutu srpski --> hrvatski zamenu. Sve što trebate da uradite je da napravite svoj spisak zamena, i sačuvate ih kao Macro.
Još da se zahvalim gdinu Yutaki Omuri (autoru EmEditor-a), koji mi je pomogao oko ovoga.

suadnovic:
Zaboravio sam gore da postavim i ovu sliku, potrebna je i ona

suadnovic:
Jedna od linija mog Macro-a je

document.selection.Replace("Uvjek","Uvek",eeReplaceAll | eeFindReplaceEscSeq | eeFindReplaceQuiet | eeFindReplaceCase);

On će tražiti u titlu sve reči Uvjek i zameniti ih sa Uvek.
Dopunu Macro-a vršite tako što ga editujete, pa dodate novu gornju liniju (ili bilo koju drugu), i u njoj par Uvjek, Uvek zamenite drugim željenim parom. Obavezno posle toga kliknite na Save. Dopunili ste Macro, i odmah je spreman za upotrebu.

petko:
Ne bih da kvarim entuzijazam, ali ne može to tako jednostavno.
Evo samo par primera stvari koje se mogu naći u tekstu obrađenom tako napravljenom skriptom:

Original
Idemo u Boku.
Nitkove, trebalo je glatko brijanje.
retko, kratko, slatko, vitko, ukratko...
Za minut će biti ovde.
Kada otkriješ proneveru, ti je prikriješ.
   Zamena
Bok > Zdravo
tko > ko
tko > ko
ut će >  uće
riješ > reš
   Rezultat
Idemo u Zdravou.
Nikove, trebalo je glako brijanje.
reko, krako, slako, viko, ukrako...
Za minuće biti ovde.
Kada otkreš proneveru, ti je prikreš.

Stanje se donekle može popraviti uključivanjem opcije da se izmena vrši samo u slučaju da je nađena cela reč, ali ni to ne rešava sve.

suadnovic:
Apsolutno si u pravu, probaću da kontaktiram g.Omuru da se stvar popravi. Nadam se da može, verovatno se treba odgovarajuća linija Macro-a modifikovati.
Evo nešto probah, za tko u liniji bi izgleda trebalo da stoji " tko ", " ko " sa razmacima posle reči, tako su valjda izvojene.
No, mislim da nema titla u kome će se pojaviti više od par takvih izuzetaka, ipak su to kuriozne situacije. No dobro da si naveo svoje primere, zato što to otvara drugo pitanje: Kad se Macro primeni, kako najefikasnije pronaći sve tako nastale anomalije?
Ići red po red bi poništilo sve vremenske uštede dobijene primenom Macro-a.
Meni jedino pada na pamet provera titla sa titlYu.
Drugo rešenje je brisati sve linije Macro-a koje prave probleme.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju