Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 218159 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vladailic73

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #690 : 22.01.2019. 18:49:39 »
ovo za sad meni daleko deleko bolje od druge sezone. ne bih jos da poredim sa prvom ali ja sam vise nego zadovoljan

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: True Detective
« Odgovor #691 : 22.01.2019. 22:32:44 »
ovo za sad meni daleko deleko bolje od druge sezone. ne bih jos da poredim sa prvom ali ja sam vise nego zadovoljan
[/quote
Isto clapp

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #692 : 23.01.2019. 20:31:10 »
Jeste puno bolje od druge i mnogo podsjeca na prvo. Ista atmosfera, dobra gluma, mnogo detalja i stvari za razmisljanje. Vidjecemo kako ce dalje ici...

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #693 : 28.01.2019. 00:36:03 »
Predobre su ove prve tri epizode. Jako podseca na prvu sezonu.

Gde je Mulder da radi analize epizoda?  ;D

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #694 : 06.02.2019. 15:21:47 »
Au, dijalog izmedju Rolanda i Wayna na kraju 5. epizode je fantasticno napisan i odglumljen.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: True Detective
« Odgovor #695 : 06.02.2019. 15:23:22 »
Kakvu sam gresku napravio odgledavsi par epizoda.. trebao sam sacekati sve. sad se pojede :D


Ripoff 1. sezone piskarala Nica, ali mi ne smeta.miljama bolje nego 2. sezona

Spoiler for Hiden:
Imam osjecaj da ce se obrusiti na crkvu i iskoristavanje djece, mozda kao u prvoj sezoni okrive nekog jadnika, a centri moci ce se izvuci nekaznjeno (kao kroz istoriju)

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #696 : 06.02.2019. 15:46:55 »
Kakvu sam gresku napravio odgledavsi par epizoda.. trebao sam sacekati sve. sad se pojede :D


Ripoff 1. sezone piskarala Nica, ali mi ne smeta.miljama bolje nego 2. sezona

Spoiler for Hiden:
Imam osjecaj da ce se obrusiti na crkvu i iskoristavanje djece, mozda kao u prvoj sezoni okrive nekog jadnika, a centri moci ce se izvuci nekaznjeno (kao kroz istoriju)

Spoiler for Hiden:
Već su aludirali nekoliko puta na prvu sezonu. U zadnjoj epizodi, devojka koja intervjuiše Wayna pokazuje na laptopu tekst o Colu i Hartu, tako da to intervju smešta negde posle kraja prve sezone. I mene interesuje da li i koliko će slučajevi na kraju biti povezani.

Offline HeisenbergNS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #697 : 07.02.2019. 09:52:22 »
Hronološki, poslednji timeline u prvoj sezoni je 2012, a u trećoj 2015.
Nadam se da je to samo easter egg, bez posebnih uplitanja priča, po mom mišljenju bi to bilo bezveze.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: True Detective
« Odgovor #698 : 21.02.2019. 03:18:38 »
ne znam sta se dogadja sa prijevodima, meni ne smeta mogu gledati na eng. ali izgleda da je ovaj forum dozivio svoj uspon zenit i pad. stari prevodioci ili im je dopizdilo ili su nastavili sa zivotom, preostalim se ne da, a novih nada nema. treba se naviknuti na to jer ekipa koja je radila posao zasluzuje sve pohvale, ali jbg izgleda svemu dodje kraj pa tako i po. prije par godina ne bi mogli zamisliti da true detective nema komentara ili prijevoda odmah sutradan.

inace ova sezona je bogotac i za prvu. copy/paste prve ali sa jos vecom misterijom. svaka cast

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #699 : 21.02.2019. 09:08:07 »
A da prvo malo pogledaš pre nego što pitaš šta se događa s prevodima. Vidim da su titlovi za True Detective svi tu.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: True Detective
« Odgovor #700 : 21.02.2019. 09:26:04 »
A da prvo malo pogledaš pre nego što pitaš šta se događa s prevodima. Vidim da su titlovi za True Detective svi tu.

koji? od prije mjesec dana? ne govorim samo sa true detective nego za sve. ne pitam za prevode nego kazem sta se desava sa stranicom i to je fakt. lp

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #701 : 21.02.2019. 09:40:09 »
Opet ne gledaš i pričaš napamet. I da, izgleda da svi znaju engleski, nikom ne trebaju ttlovi. Pa kad je tako, pridonesi ponekim titlom.

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: True Detective
« Odgovor #702 : 21.02.2019. 12:14:33 »
Iz prve sezone :"U ovom svetu se nista ne resava.Ovde su na delu neke sire ideje".
Prilazi ova sezona prvoj onako iz prikrajka.Sedma epizoda najbolja do sada ,valjda nece biti bolja od finala.
Jedva cekam.Hvala Almin.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #703 : 25.02.2019. 15:16:39 »
Ako nekog zanima, Pizzolatto je dao par odgovora za koje su gledaoci ostali uskraceni:

Spoiler for Hiden:

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #704 : 25.02.2019. 16:19:02 »
Remek-djelo od sezone. Nekima će zvučati kao svetogrđe ali po meni čak i bolja nego prva sezona.  clapp

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #705 : 25.02.2019. 22:31:11 »
Remek-djelo od sezone. Nekima će zvučati kao svetogrđe ali po meni čak i bolja nego prva sezona.  clapp

Dobra je, ali ga pretera. Prva je nešto jedintveno  ;D

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline DžaBuaner

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #706 : 25.02.2019. 22:50:08 »
Dobra je treća sezona, nadam se da će biti četvrte. :)

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: True Detective
« Odgovor #707 : 26.02.2019. 11:06:35 »
Remek-djelo od sezone. Nekima će zvučati kao svetogrđe ali po meni čak i bolja nego prva sezona.  clapp

Zašto?

U prvoj je bilo, blago rečeno preglumljavanja McConaughey-a, a i kraj je ispao poprilično nasilno završen.

Ova sezona uz istovjetan tempo cijele sezone, sjajnu glumu Dorffa i Alija, i najbolju do sada viđenu izmjenu i prilagodbu različitih vremenskih perioda, meni bila za pola koplja bolja. Zadnje dvije epizode su bile fantastične.

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #708 : 26.02.2019. 16:48:47 »
Remek-djelo od sezone. Nekima će zvučati kao svetogrđe ali po meni čak i bolja nego prva sezona.  clapp

Zašto?

U prvoj je bilo, blago rečeno preglumljavanja McConaughey-a, a i kraj je ispao poprilično nasilno završen.

Ova sezona uz istovjetan tempo cijele sezone, sjajnu glumu Dorffa i Alija, i najbolju do sada viđenu izmjenu i prilagodbu različitih vremenskih perioda, meni bila za pola koplja bolja. Zadnje dvije epizode su bile fantastične.

Po meni ni blizu prve sezone, A Matthew McConaughey i woody harrelson su pokidali, kako su odglumili. Neponovljivo  ;D

Dobar je i Mahershala Ali, ali sad previše i na silu guraju crne glumce

Pogledaš dve zadnje godine Oskara i sve jasno... :)

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: True Detective
« Odgovor #709 : 26.02.2019. 17:34:59 »
Remek-djelo od sezone. Nekima će zvučati kao svetogrđe ali po meni čak i bolja nego prva sezona.  clapp

Zašto?

U prvoj je bilo, blago rečeno preglumljavanja McConaughey-a, a i kraj je ispao poprilično nasilno završen.

Ova sezona uz istovjetan tempo cijele sezone, sjajnu glumu Dorffa i Alija, i najbolju do sada viđenu izmjenu i prilagodbu različitih vremenskih perioda, meni bila za pola koplja bolja. Zadnje dvije epizode su bile fantastične.

Po meni ni blizu prve sezone, A Matthew McConaughey i woody harrelson su pokidali, kako su odglumili. Neponovljivo  ;D

Dobar je i Mahershala Ali, ali sad previše i na silu guraju crne glumce

Pogledaš dve zadnje godine Oskara i sve jasno... :)

Ajd pogledaj neki drugi film od McConaughey, recimo Mud, Lincoln lawyer, Gold ... odglumio je apsolutno isto. Čak ni sleng nije promijenio.

Da Woody zna odglumiti seljačinu , i to je odavno poznato. Hint:Out of furnace, Zombieland, three billboards...opet istu rolu će sada imati u Highwaymenu, pogledaj trailer.

Ništa oni nisu novo odglumili u True Detectivu, sve su to njima već viđene uloge. Uglavnom jedino što i znaju glumiti.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: True Detective
« Odgovor #710 : 26.02.2019. 20:13:26 »
pickolato ima isti problem kao gg martin ili damon lindelof, ne znaju napisati kraj
na kraju vec vidjena fora "its about characters"

svedno meni je ova 3. sezona pravo legla, finale je moglo biti za nijansu bolje, ali i u 1. sezoni je kraj bio mlak tako da je ocekivano

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #711 : 26.02.2019. 21:39:13 »
Remek-djelo od sezone. Nekima će zvučati kao svetogrđe ali po meni čak i bolja nego prva sezona.  clapp

Zašto?

U prvoj je bilo, blago rečeno preglumljavanja McConaughey-a, a i kraj je ispao poprilično nasilno završen.

Ova sezona uz istovjetan tempo cijele sezone, sjajnu glumu Dorffa i Alija, i najbolju do sada viđenu izmjenu i prilagodbu različitih vremenskih perioda, meni bila za pola koplja bolja. Zadnje dvije epizode su bile fantastične.

Po meni ni blizu prve sezone, A Matthew McConaughey i woody harrelson su pokidali, kako su odglumili. Neponovljivo  ;D

Dobar je i Mahershala Ali, ali sad previše i na silu guraju crne glumce

Pogledaš dve zadnje godine Oskara i sve jasno... :)

Ajd pogledaj neki drugi film od McConaughey, recimo Mud, Lincoln lawyer, Gold ... odglumio je apsolutno isto. Čak ni sleng nije promijenio.

Da Woody zna odglumiti seljačinu , i to je odavno poznato. Hint:Out of furnace, Zombieland, three billboards...opet istu rolu će sada imati u Highwaymenu, pogledaj trailer.

Ništa oni nisu novo odglumili u True Detectivu, sve su to njima već viđene uloge. Uglavnom jedino što i znaju glumiti.

Samo ću reći ovo: meni je Matthew među top pet glumaca, baš zbog svestranosti njegove.

Među pet su: Brad Pitt, De Niro, Al Paćino, Edward Norton... Denzel Washington( da ne kažeš da ne volim crne glumce). :D Ima ih još.  drinks

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

koma73

  • Gost
Odg: True Detective
« Odgovor #712 : 23.03.2019. 22:30:24 »
Treća sezona mi je najdraža od svih serija koje sam skoro gledao.
Umoran, dođem sa posla i pustim epizodu, i zaspim. Probudim se, gledam i opet zaspim.
Rekorder je peta epizoda, uz nju sam 4 puta zaspao.

Neka lavina osuda krene, svestan sam da sam udario u jednu od najizvikanijih serija u koju se ljudi kunu, a istina je da je ona, kao nastavak novog Holivudskog fazona, usporavanja ritma serije, koja je počela sa "Fargo" (prva sezona) pa nastavila sa par serija od kojih se izdvaja UŽASNO spora "Better call Saul" i nastavila se ovom serijom gde je treća sezona SPORIJA od realnog vremena i puna totalno nepotrebnih detalja. Ono, daj neka je sporo, daj fazon iz "Dark"-a da je u tri vremena serija, promeni im frizure i kose, iskomplikuj prostu priču od sat i po i razvuci je na 10 sati, ubaci krš bespotrebnih scena, sedenja u autu i zurenja u prazno, nekih krupnih kadrova kad se zabrinjavaju... i VAU... Kakva serija...

- OVO je moglo stati u sat i po dobrog filma, eventualno sat i 45 minuta i da bude OK.
- Gledao sam MNOGO sličnih, ali bolje urađenih priča na buđavom ID kanalu sa amaterskim glumcima i naratorom.


Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #713 : 11.04.2019. 08:42:31 »
nažalost  :facepalm

Offline LaoCe

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: True Detective
« Odgovor #714 : 11.04.2019. 11:35:04 »
Treća sezona mi je najdraža od svih serija koje sam skoro gledao.
Umoran, dođem sa posla i pustim epizodu, i zaspim. Probudim se, gledam i opet zaspim.
Rekorder je peta epizoda, uz nju sam 4 puta zaspao.

Neka lavina osuda krene, svestan sam da sam udario u jednu od najizvikanijih serija u koju se ljudi kunu, a istina je da je ona, kao nastavak novog Holivudskog fazona, usporavanja ritma serije, koja je počela sa "Fargo" (prva sezona) pa nastavila sa par serija od kojih se izdvaja UŽASNO spora "Better call Saul" i nastavila se ovom serijom gde je treća sezona SPORIJA od realnog vremena i puna totalno nepotrebnih detalja. Ono, daj neka je sporo, daj fazon iz "Dark"-a da je u tri vremena serija, promeni im frizure i kose, iskomplikuj prostu priču od sat i po i razvuci je na 10 sati, ubaci krš bespotrebnih scena, sedenja u autu i zurenja u prazno, nekih krupnih kadrova kad se zabrinjavaju... i VAU... Kakva serija...

- OVO je moglo stati u sat i po dobrog filma, eventualno sat i 45 minuta i da bude OK.
- Gledao sam MNOGO sličnih, ali bolje urađenih priča na buđavom ID kanalu sa amaterskim glumcima i naratorom.

Pa u tome i jeste majstorstvo, da iz ničega i od ničega napraviš nešto što traje deset ili koliko već epizoda. Dok odgovaram tebi, već sam zaboravio potku priče. Onaj ko pogodi ritam i dinamiku taj dobija,  inače koncept sam po sebi nije loš, bitno je kako ga kosristiš i šta radiš s njim. Meni je još uvijek cool to sa radnjama u različitim vremenskim periodima. Samo treba znati napraviti da to liči na nešto, ali obično se večina zapetlja oko razrešavanja radnje itd. Ima dosta toga i sa živcima. Ali da ima presipanja šupljeg u prazno, to da.

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #715 : 24.04.2022. 21:40:59 »
Upravo sam odgledao prvu sezonu, dobra je, ali daću 7 jer sam se povremeno dosađivao.

Rast je veoma uverljiv, savršeno odradio glumac. Marti i ne baš, osim što je odvratan lik, mnogo se brzo predomišlja, pravi glupe izraze lica, ništa mu nisam poverovao.
Pohvalio bih i kamermana, nisam video onako dobre kadrove u serijama, možda jesam u dokumentarcima, svaki ugao je savršen.  clapp

Malo me čudi što su u drugoj i trećoj sezoni potpuno različiti glumci, kao da je druga serija, videću već narednih dana u čemu je caka.


EDIT: Drugu sezonu sam morao da preskočim, prva epizoda mi se nimalo nije svidela. Treća sezona je solidna. Očekivao sam dosta šala pošto su glavni crnac i belac, ali ništa od toga, crnac mnogo ozbiljan i rasista, u smislu kao samo crncima se događaju loše stvari.  :facepalm A i dosta je sporo i glavni bračni par ceo život priča o jednom slučaju... Spustio sam ocenu na 6. Bila bi dosta niža da nije prve sezone.  :D
« Zadnja izmjena: 08.05.2022. 00:53:58 NikolaJe »

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599

Offline DžaBuaner

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #717 : 27.05.2022. 18:39:47 »
Deluje da bi moglo biti zanimljivo. smileyNO1

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #718 : 14.04.2023. 09:21:09 »

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: True Detective
« Odgovor #719 : 29.09.2023. 16:33:30 »
Premijera sezone,15-i Januar.