Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 218327 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #630 : 16.08.2015. 20:06:30 »
Zaustavio se na autoputu i uzeo drugo auto?  :P :P :P Pa bolje je brate bilo šta na ovom svijetu, ali ne ova glupost koju si napisao. :P

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #631 : 16.08.2015. 22:41:17 »
Zaustavio se na autoputu i uzeo drugo auto?  :P :P :P Pa bolje je brate bilo šta na ovom svijetu, ali ne ova glupost koju si napisao. :P
Ja ne znam sta ti je tu smesno, dobro nije morao mozda na autoputu, ali svejedno morao je makar to da pokusa.
Aj ljudi dajte ovo na glasanje.
Znaci +1 i -1 ko dodje do 10 pobedjuje.

Ovu recenicu citirajte...REJ DA PROMENI AUTO!!!

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #632 : 16.08.2015. 22:41:53 »
Ovu recenicu citirajte...REJ DA PROMENI AUTO!!!
+1

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: True Detective
« Odgovor #633 : 01.09.2015. 14:34:24 »
koja lakdrija, bas mi je drago sto nisam htio pogledati dok sve ne izadju, a isto tako mi je zao sto sam 2 dana potrosio gledajuci uopste!
kakvu sramotu su uvalili colinu farellu, trebace mu dosta vrema da spere ljagu sa svog imena.
jos jedna krava muzara za kratko vrijeme.. idemo dalje

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: True Detective
« Odgovor #634 : 29.09.2015. 18:40:32 »
Jel su dobili trecu sezonu?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: True Detective
« Odgovor #635 : 29.09.2015. 18:45:00 »
Ne nalazim nigdje konkretne podatke o trećoj sezoni.
Mrzim lopatare i limune

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: True Detective
« Odgovor #636 : 29.09.2015. 18:59:49 »
nema informacija iako sam čitao da je predsjednik HBO-a rekao ako Nic želi žele i oni

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: True Detective
« Odgovor #637 : 29.09.2015. 22:13:26 »
Strava... :D

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: True Detective
« Odgovor #638 : 12.01.2016. 19:21:52 »
Odgledah i drugu sezonu. Moram da kažem da je meni bila odlična, i više mi se dopala od prve. Nikako mi se nije dopadala tematika prve, i još ona ispitivanja i takvo prepricavanje proslosti. Druga je bila super, više akcije i krvi, kraj sezone je odličan bio.


Spoiler for Hiden:
Nisam očekivao da će i Frenk i Rej da poginu, to me iznenadilo.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline DzingisKAN

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #639 : 09.03.2016. 10:15:51 »
Ima li bilo kakvih vijesti u vezi nastavka ove serije tj. 3.sezone? Je li se HBO uopšte oglasio?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #640 : 09.03.2016. 12:10:34 »
Ima li bilo kakvih vijesti u vezi nastavka ove serije tj. 3.sezone? Je li se HBO uopšte oglasio?


Zadnja informacija je da razgovori o trećoj sezoni još uvek traju.

Offline win32

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 76
Odg: True Detective
« Odgovor #641 : 05.04.2016. 11:56:12 »
Spoiler for Hiden:
Prva sezona je bila imho daleko bolja, pocevisi od radnje do scenografije, kamere (odivna kamera u prvoj, nadprosjecno dobra i prilagodena vremenu), glumaca... Nije losa druga sezona, ali po meni nije ni blizu prvoj. Steta.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #642 : 02.06.2016. 00:32:30 »
Izgleda da nece biti trece... Steta, bas sam mislio da ce biti puno bolja od druge.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #643 : 02.06.2016. 00:46:54 »
Nic je otisao, ali mozda ako nadu drugog scenarista koji ima iskustva sa slicnom tematikom nikad se ne zna.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: True Detective
« Odgovor #644 : 12.08.2016. 06:11:34 »
Je l' to definitivno da nece biti vise ili?

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: True Detective
« Odgovor #645 : 12.08.2016. 09:49:54 »
Trenutno su blizi tome da bude trece sezone nego da je ne bude. Kejsi Blojs, direktor HBO-a je nedavno rekao da je TD previse vazna fransiza za gledaoce da bi se tek tako odustalo.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: True Detective
« Odgovor #646 : 12.08.2016. 12:24:19 »
TD je postavio ljestvicu jako visoko, sa svojom prvom sezonom. Svaki segment nas je ostavljao bez daha. Danima smo "secirali" svaku epizodu nakon gledanja.
Volio bi da opet bude tako... ipak, bolje da je ukinu nego da je izmrcvare i da postane klasična detektivska krim serija i utone u more sličnih.
Mislim da to nije u interesu HBOa

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: True Detective
« Odgovor #647 : 12.08.2016. 13:35:54 »
Ako se na varam glavni za drame na HBO je rekao da Pizzolato ima ugovor sa HBO do 2019, čini mi se, i da je trenutno više zabavljen nečim drugim a ne sa True Detective, no da oni intenzivno razgovaraju s njime o 3 sezoni.

Tak da je sve moguće ali će vjerojatno biti 3 sezone samo ne brzo.
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline win32

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 76
Odg: True Detective
« Odgovor #648 : 04.03.2017. 17:45:00 »
TD je postavio ljestvicu jako visoko, sa svojom prvom sezonom. Svaki segment nas je ostavljao bez daha. Danima smo "secirali" svaku epizodu nakon gledanja.
Volio bi da opet bude tako... ipak, bolje da je ukinu nego da je izmrcvare i da postane klasična detektivska krim serija i utone u more sličnih.
Mislim da to nije u interesu HBOa

Istina, samo sto je meni prva sezona jednostavno toliko dobra da mi ni druga nije ni blizu pa sam jako skeptican kakva bi bila treca.

U prvoj sezoni su sve pogodili, od price pa do kamere (kamera u prvoj mi je bila vrh i odlicno prilagodena za vrijeme radnje).

Ista stvar mi je bila i s npr. Hannibalom ili s American Horror Story (ova zadnja sezona im uistinu nije trebala, makar ona prije mi je bila onako...ok).

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #649 : 05.03.2017. 11:29:58 »
TD je postavio ljestvicu jako visoko, sa svojom prvom sezonom. Svaki segment nas je ostavljao bez daha. Danima smo "secirali" svaku epizodu nakon gledanja.
Volio bi da opet bude tako... ipak, bolje da je ukinu nego da je izmrcvare i da postane klasična detektivska krim serija i utone u more sličnih.
Mislim da to nije u interesu HBOa

Istina, samo sto je meni prva sezona jednostavno toliko dobra da mi ni druga nije ni blizu pa sam jako skeptican kakva bi bila treca.

U prvoj sezoni su sve pogodili, od price pa do kamere (kamera u prvoj mi je bila vrh i odlicno prilagodena za vrijeme radnje).

Ista stvar mi je bila i s npr. Hannibalom ili s American Horror Story (ova zadnja sezona im uistinu nije trebala, makar ona prije mi je bila onako...ok).
Ja svakako mislim da je prva sezona remek-djelo, ali opet nije da mrzim drugu. Druga je također imala kvalitetnu glumačku postavu, dobru kinematografiju, no priča jednostavno nije bila toliko dobra. Pizzolatto je htio nešto novo i drugačije s drugom sezonom, što je na koncu i dobio. Ljudima se jednostavno nije svidio rezultat.

Moram ti se suprotstaviti zbog Hannibala, smatram kako je 3. sezona Hannibala bila apsolutno fantastična, pogotovo zadnja epizoda, a i sezona prije (druga) je bila toliko nevjerojatno dobra. Ja jako volim Hannibala i zaista mislim kako su sve tri sezone vrhunski odrađene.

Kod American Horror Storyja, e tu se već više slažem. Serija će se nastaviti raditi zbog svoje popularnosti, iako Ryan Murphy sve zna za**bat. Šesta sezona je meni bila jako dobra, peta manje, ali gotovo sve zadnje epizode u sezoni te serije sve dobro pretvore u govno, što mislim da ne zaslužuje nastavak. American Horror Story mi je više-manje cheap thrill, tako da bez obzira na sve što sam tu rekao i dalje ću pozorno iščekivati nove sezone, a kada dođu - gledati ih.

Sad sam skrenuo malo dalje od True Detective, za koji mislim da je stvarno izuzetna HBO-ova serija. Druga sezona True Detective-a nažalost imala je previsoku ljestvicu preko koje je trebala skočiti nakon prve sezone. Kada pogledamo iz neke druge perspektive, koliko je samo druga sezona True Detectivea kvalitetnija od sezone nekih drugih serija? Ne svih, naravno, ali ipak je to HBO produkcija i tu je veća kvaliteta nego bilo koja npr. ABC-jeva ili CW serija. Ja kada preporučam ljudima da gledaju ovu seriju, mislim da sam već ovo napisao negdje u ovoj raspravi prije puno puno tjedana, uvijek preporučam da gledaju drugu sezonu, pa onda prvu sezonu.

Uglavnom, bez obzira na sve što se dogodilo i na recepciju druge sezone, ja osobno želim treću i nadam se trećoj sezoni. Siguran sam da bismo opet vidjeli nešto novo i drugačije, siguran sam da bi kvaliteta bila tu, a priča... mislim da bi nas Pizzolatto opet pozitivno iznenadio nakon prve sezone.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: True Detective
« Odgovor #650 : 06.03.2017. 11:32:14 »
Potpisao bih svaku rec Gospodara Vremena. Jednostavno, druga sezona TD je u startu bila u nezavidnom polozaju jer je dosla nakon onakve prve sezone. Na primer, ako bi izveli jedan eksperiment i druga sezona bila snimljena po istom scenariju ali sa glumackom postavom iz prve sezone, sigurno bi kod ljudi i kritike prosla mnogo pozitivnije. Tesko je od antologijske serije ocekivati konstantan kvalitet i porast kvaliteta, a i kada ga ima opet se nalaze zamerke. (Vidi pod Fargo) Sto ljudi sto cudi.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #651 : 06.03.2017. 20:56:18 »
Sad sam skrenuo malo dalje od True Detective, za koji mislim da je stvarno izuzetna HBO-ova serija. Druga sezona True Detective-a nažalost imala je previsoku ljestvicu preko koje je trebala skočiti nakon prve sezone. Kada pogledamo iz neke druge perspektive, koliko je samo druga sezona True Detectivea kvalitetnija od sezone nekih drugih serija? Ne svih, naravno, ali ipak je to HBO produkcija i tu je veća kvaliteta nego bilo koja npr. ABC-jeva ili CW serija. Ja kada preporučam ljudima da gledaju ovu seriju, mislim da sam već ovo napisao negdje u ovoj raspravi prije puno puno tjedana, uvijek preporučam da gledaju drugu sezonu, pa onda prvu sezonu.

ABC je jedna od najkvalitetnijih televizijskih kuća kroz povijest. CW je već dobar primjer, ali i nije samo produkcija u pitanju već i gluma jer HBO će prije privući izvrsne glumce nego CW isto kao što će raditi sa puno boljim scenarijom nego CW i tu leži glavni razlog takve razlike između prve i druge sezone. Za prvu sezonu Nic je imao taj scenarij godinama prije napisan i samo ga je nadograđivao. Za drugu sezonu je morao smisliti u 6 mjeseci, a svatko tko se bavio sa pisanjem scenarija zna koliko je to teško pošto je dobar scenarij najvažniji za kvalitetu neke serije.

Inače, True Detective pilot sam stavio na visoko 7. mjesto

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: True Detective
« Odgovor #652 : 28.03.2017. 21:17:35 »
Malo novosti o trećoj sezoni. Nic Pizzolatto i David Milch rade na scenariju, iako HBO još ništa nije naručio. http://www.serijala.com/drama/nic-pizzolato-pise-trecu-sezonu-true-detectivea-sa-davidom-milchom/
Mrzim lopatare i limune

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #653 : 29.03.2017. 08:59:31 »
procitah to juce, ja bih volio trecu sezonu. mada i da je ne bude nikakva steta. ali opet me zanima koju bi temu pokrili, odabir gluamcke ekipe...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline DžaBuaner

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #654 : 29.03.2017. 13:10:53 »
Nakon mlakih reakcija na drugu sezonu, niko nije očekivao nastavak serije "True Detective", ali je HBO izgleda odlučio da pokuša još jednom... http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2017&mm=03&dd=28&nav_id=1244471

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: True Detective
« Odgovor #655 : 29.03.2017. 13:25:45 »
Što se mene tiče, mogu komotno završiti sa serijom.  :pevusi:

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #656 : 30.03.2017. 15:08:29 »
Nakon mlakih reakcija na drugu sezonu, niko nije očekivao nastavak serije "True Detective", ali je HBO izgleda odlučio da pokuša još jednom... http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2017&mm=03&dd=28&nav_id=1244471
Stvarno ne bih rekao da "nitko" nije očekivao nastavak. Evo, ja sam očekivao.  rofl
OK. A sad šalu na stranu, zaista je puno ljudi očekivalo i htjelo, a HBO je već davno izjavio kako su za treću sezonu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #657 : 30.03.2017. 15:51:17 »
Nakon mlakih reakcija na drugu sezonu, niko nije očekivao nastavak serije "True Detective", ali je HBO izgleda odlučio da pokuša još jednom... http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2017&mm=03&dd=28&nav_id=1244471
Citat:
Originalnom kreatoru serije Niku Pizolatu pomagaće Dejvid Milč, koji odavno sarađuje s tom kućom.

Kupljen sam jer je to David fakin Milch. Pisao za Hill Street Blues i kreirao newyorške plavce i remek djelo zvano Deadwood.

Offline HeisenbergNS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #658 : 31.03.2017. 13:06:40 »
Ukoliko Nick ima odličnu ideju kao u prvoj sezoni, uz pomoć Milcha će osvetlati obraz seriji nakon neuspele druge sezone.

Generalno, sezona je nadprosečno dobra bila, produkcione i glumačke vrednosti na maksimumu, ali su jednostavno likovi bili nezanimljivi, kao i slučaj.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #659 : 31.03.2017. 23:45:40 »
cuo sam nedje u budimpestu da je milch bio trijezan.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.