Autor Tema: Godless  (Posjeta: 5651 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Godless
« : 24.08.2017. 00:57:52 »

Opis:
Frenk Grifin (Jeff Daniels) je bandit koji je terorisao američki zapad tokom 1880. godine. Imao je i svog saborca Roja Guda (Jack O'Connell). Ali Roj se okrenuo protiv Frenka i odmah postao Frenkov neprijatelj. Frenkova potera za Rojem dovodi ga u mesto La Belle u Novom Meksiku. Iz neobjašnjivog razloga to mesto nastanjuju samo žene.

Žanr: vestern
Kanal: Netflix
Premijera: 22. 11. 2017.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 27.11.2017. 15:38:09 maksi »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Godless
« Odgovor #1 : 16.11.2017. 21:50:45 »
Još malo do nove western serije. Ajmooo, pozitivne vibrice za uspjeh i kvalitetu. Velika očekivanja. Uh, kako sam nestrpljiv. Hoćemo li dobiti novu kvalitetnu western seriju ili ne pitanje je sad

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Godless
« Odgovor #2 : 17.11.2017. 14:53:30 »
Očekivanja su velika  drinks

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Godless
« Odgovor #3 : 22.11.2017. 07:48:07 »
Najiscekivanija serija godine. Jedva cekam da dodjem kuci i krenem u avanturu.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Godless
« Odgovor #4 : 25.11.2017. 11:59:47 »
Netflix na stereoidima opet ubada u centar. Znači, ne jedan od najboljih, već Najbolji vestern koji sam ikada gledao. Bravisimo!

Offline Gale.

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 275
  • Spol: Muški
Odg: Godless
« Odgovor #5 : 25.11.2017. 20:44:44 »
Ja sam je juče odgledao. Kratko, ali slatko.
Lepo su zaokružili priču. Den, pogledaj Deadwood ako već nisi.
Spoiler for Hiden:
Možda samo odradim treću epizodu zbog one scene kad Džesika Sula peva pesmu "Single girl, married girl" i svira violinu.
Pravi melem za uši. Pamtiću je po rečenici Frenka Grifina: "I've seen my death, this ain't it." :mafija
« Zadnja izmjena: 25.11.2017. 22:16:31 Gale. »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Godless
« Odgovor #6 : 26.11.2017. 06:57:07 »
Pogledana prva i druga :)

Malo je reći da obožavam western žanr. Možda i prvi film koji sam ikad pogledao je bio western. Ne znam koji je prvi film jer se ne sjećam, ali ono što znam da sam kao klinac odrastao uz filmove Howarda Hawksa i Johna Forda te naravno u većini slučajeva glavni glumac je bio Duke (nadimak Johna Waynea). Iako generacijski nisam naravno odrastao u 40-ima i 50-ima, ali HRT je tada takve filmove jako često puštao i zavolio sam od malena western žanr. Naravno, kasnije se izlazilo na ulicu igrati kauboja i indijanaca :)

PLUS
+ mini serija iako stalno plačem da nema dobrih western serija u zadnjih 15-ak godina osim Deadwoda i Hell on Wheels istina je ta da se jako malo snima western serija. To je praktički izumor žanr iako je u zadnjih nekoliko godina dobio dobrih filmova, ali odavno je nestalo zlatno doba. No, još više plačem za dobrim mini serijama. Zato mi je drago da je napokon snimljena jedna visoko kvalitetna mini serija ako sudim po prve dvije epizode. Tako da kada ću raditi top 50 najboljih na tom polju, ako Godless ovako nastavi upast će na tu listu.
+ posveta Hawksu, Fordu, Mannu. To su tri redatelja koja su najviše označili western žanr u klasičnom hollywoodu. Posveta je u svemu. Oni su praktički postavili pravila za western žanr, a to su epski dugi kadrovi (ono što će kasnije Sergio Leone usavršiti), jaki i snažan ženski lik, moralne dvojbe i nada za bolje sutra. Osveta i naravno središnji muški lik koji mora spasiti dan. Zato volim westerne jer ima najbolje napisane ženske likove. Nešto slično kao i noir žanr gdje isto ima brdo tih malih pravila. Primijetio sam i malu posvetu Walteru Hillu u onim kosim kadrovima što mu je bila okosnica u njegovom filmu o najpoznatijem revolverašu divljeg zapada, Wild Billu.
+ Jack O'Connell kao Roy Goode i Jeff Daniels kao Frank Griffin. E ovo mi je zanimljivo sad na koju su se odluku odlučili jer ovu mini seriju su očito radili to jest režiseru ide jako velika zasluga zato što se točno vidi iz kadrova kako zna western žanr. No, Roy Goode je očita posveta Gary Cooperu i njegovim likovima u western žanr. Nije bezveze Gary Cooper dobio nadimak tihi amerikanac ono što je i Tony Soprano govorio u jednoj od epizoda u Sopranosima. Roy Goode je taj lik. Tihi, samozatajan, pomalo izgubljen ali odlučan za razliku od likova koje je glumio Duke koji su uglavnom bili glasni, vođe i isto su znali riješiti zadani posao. Frank Griffin s druge strane kojeg odlično glumi Jeff Daniels glumi tipičnog villaina iz western filmova tog doba. Nakon prve epizod eme Daniels nije toliko impresionirao i rekao sam sebi pa dobro Jeffe, pružena ti je stvarno uloga kakvu si rijetko ikad glumio i napisana je da se lik izdvaja, ali u drugoj epizodi je pokazao i uzeo ono što mu pripada.
+ ženski likovi. Merritt Wever glumi Marry, a Merritt pamtim iz Nurse Jackie gdje mi je bila jedan od omliljenijih likova. Ovdje joj je pripala drugačija uloga i zasad uzima svaku scenu. Michelle Dockery i Alice Fletcher. Najbolji ženski lik. Ona je ono što je bila Grace Kelly u High Noon ili Barbara Stanwyck u The Furies.
+ surovo i prljavo baš kao Deadwood.
+ jako dobar scenarij koji je na trenutak fantastičan pogotovo kada Frank ima neke svoje monologe.

MINUS
- flashbackovi mi se nisu svidjeli zbog filter boje koju ne volim uopće vidjeti u filmu ili seriji. Kao Hemlock Grove i ona žuta filter boja ili Supernatural prva sezona i siva filter boja. Ovdje je bila siva i uvijek me tako nešto odbije jednostavno mi ne paše. Kužim, flashback je, ali nisu gledatelji glupi da ne mogu zaključiti kako se radi o prošlosti.
- mala zamjerka, ali ipak zamjerka je što mi se čini da zasad idu na sigurno. Samo neka otpuste sedlo i neka se vidi što western može pružiti.

I ona dva klinca su dobra. Onaj mali Truckee i onaj drugi mali brzi na okidaču Whitey Winn.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Godless
« Odgovor #7 : 27.11.2017. 15:39:10 »
Den, pogledaj Deadwood ako već nisi.
Jesam.  :) I odličan je, ali ovaj pristup vestern žanru mi se više sviđa.

Što se tiče prevoda... to je sve od mene. Nema se vremena, mnogo serija moram gledat. ;D
« Zadnja izmjena: 27.11.2017. 15:41:19 den78 »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Godless
« Odgovor #8 : 28.11.2017. 04:56:42 »
Pogledana treća, četvrta, peta  :)

Treća - Sviđa mi se kako većinu vremena prikazuju kako je sve nekako idilično i taj farmerski život. Kao kad Roy uči Truckeea jahati, kako bacati sedlo ili onaj razgovor, a iza njih pustoš. Bit westerna. Ed Logan je odvratan i antipatičan lik. A i sa glumcem su pogodili (SoA). I ta idila je namjerno tako prikazana radi nasilja koje dolazi da samo podsjete gledatelja kako su kriminalci uvijek ovdje.

Četvrta - punotoga se izdogađalo. Vidjeli smo što se dogodilo sa Alice u prošlosti i djetinjstvo Roya te kako je dospio tamo kod njega. Odlična zadnja scena između šerifa i Franka.

Peta - jaka početna scena sa Royom i Frankom. Desna ruka Franka se čini opasnim. Roy i Alice su stvoreni jedno za drugo to se odmah vidjelo od početka. Baka je jaka. U prošloj epizodi sa lovom vrlo snalažljiva  ;D

Još dvije, a to znači uskoro dvoboj. Očekujem stvarno dugu pucnjavu i poprilični masakr.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Godless
« Odgovor #9 : 28.11.2017. 17:35:02 »
Pogledana šesta i sedma  :)

Šesta - upoznavanje sa onom braćom koje je Frank pokupio. Ta braća su nešto kao billy the kid. Od flashova još smo vidjeli rastanak Roy i Franka. Roy i Alice napokon, a onaj njegov izlaz sa konjem a kamera ga prati i staje čim izađe je čisti John Ford i njegovi 'Tragači'. Na kraju priprema za dvoboj. Mrlja epizode je ona cijela scena sa slikaricom. Potpuno nepotrebno iako kao nekakav loš comic relief.

Sedma - Frank i njrgova družina dolazi. Odlična scena sa crncima za večerom pa kad Frank kaže nešto kao "izgleda da sjedimo u sobi gdje ima puno pištolja". Showdown  ;D završna pucnjava je jako dobro odrađena iako nisam oduševljen sa njom kako je režirana. Malo se režiser pogubio u nekim trenucima ali je na kraju uspješno izvukao stvari. I naravno, na kraju ništa bez klasičnog western dvoboja. A završna scena je najemotivnija u mini seriji i već sam se pitao pa di je taj epic soundtrack. Ponavljao si scenu dosta puta. Odlika svakog westerna je da dobijemo velik soundtrack za svu tu pustoš.

Na kraju jedna nostalgična, inspirativna, romatnična western mini serija. Usprkos manama, neke scene su bile nepotrebne svejedno je u kontekstu westerna kao žanra nešto veliko, ali ne bih rekao d aje velika mini serija. Jako dobra u svakom slučaju. Jack O'Connell je jako talentiran glumac. Nadam se da ću vidjeti u još nekim kvalitetnim serijama. Jeff Deniels na kraju uzeo ulogu za sebe.

Što se tiče westerna u nekih zadnjih 30-ak godina kad je počeo taj ogromni pad to jest western je počeo umirati još u 70-ima, ali u zadnjih 30 godina najbolje od westerna za mene su ove stvari.

SERIJA
Deadwood - uvjerljivo na prvom mjestu. Drugo mjesto pripada Hell on Wheels.

FILM - ovdje mi je na prvom mjestu Nepomirljivi. Na drugom mjestu 'Ubojstvo Jesse Jamesa' iz 2007. godine.

MINI SERIJA - Lonesome Dove je nešto najbolje što smo dobili od westerna u tom razdoblju. Robert Duvall i Tommy Lee uloge života i sumnjam da će ikada nešto ovo nadmašiti. Na drugom mjestu Godless i Hatfields and McCoys. Uglavnom, Lonesome Dove gledati tko nije http://www.imdb.com/title/tt0096639/

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Godless
« Odgovor #10 : 01.12.2017. 04:01:12 »
Dobro je ovo ljudi. Naravno, poređenje s Deadwood-om je potpuno besmisleno, al' meni jadnom, željnom Westerna ovakvi minići dobro dođu.

Offline lupar

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Godless
« Odgovor #11 : 16.12.2017. 17:36:30 »
Plus: žanr western
Minus: monotono, dosadno i predvidljivo

Jedva odgleda do kraja... sapunica *ebote

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Godless
« Odgovor #12 : 26.01.2018. 23:21:50 »
Odlična..
iShare, noProfit


Offline Doggy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: Godless
« Odgovor #13 : 09.06.2018. 02:06:00 »
bas pocel gledati, ne djeluje lose... vidim da spominjete samo Deadwoon, a Hell on Wheels niko nije spomenul, pa bi vam i to preporucil, ako vec trazite vestern serije

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Godless
« Odgovor #14 : 23.02.2024. 13:13:23 »
Odlična serija. Svakak preporuka.