Autor Tema: BBC The Road to War  (Posjeta: 2804 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
BBC The Road to War
« : 16.10.2013. 20:43:32 »

Opis:
Jesu li vođe Francuske i Britanije bili toliko prestravljeni razaranjem u Prvom svjetskom ratu da se nisu uspjeli usprotiviti Hitleru kad je počeo marširati kroz Europu, time zapalivši iskru koja kasnije postane Drugi svjetski rat? Jesu li Francuzi i Britanci prepustili Čehoslovačku sudbini i ostavili je na milost i nemilost Hitlerovog Trećeg Reicha?
U dokumentarcu Put k ratu priznati povjesničari Richard Overy i Andrew Wheatcroft zajedno analiziraju planet uništen ratom da pokažu kako u uvjetima kad se događaji kao nedostatak tehnologije za sakupljanje obavještajnih podataka, ograničena komunikacija i događaji u Sovjetskom Savezu i na Dalekom istoku zajedno urote da skuju nestabilne saveze i natjeraju vođe da donose teške odluke.

Žanr: dokumentarna
Kanal: BBC
Godina: 1989.

IMDb
TVDb

Titlovi

« Zadnja izmjena: 28.06.2015. 15:09:31 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline cikapika

  • Prevoditelj početnik
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 42
Odg: BBC The Road to War
« Odgovor #1 : 17.10.2013. 13:42:02 »
Pozdrav, drugari!

Evo, upravo sam okačio prevode. Ali, na torentu sam našao samo V. Britaniju, Italiju, Japan i SAD. Sad na youtube vidim da ima i Nemačka, ali za nju nisam našao engleski titl pa se ne usuđujem prevoditi na sluh.
Nadam se da je ovo što sam uradio kvalitetno.

Uživajte.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: BBC The Road to War
« Odgovor #2 : 17.10.2013. 15:25:57 »
Mogu se nabaviti još neke epizode na crnom tržištu. Imaju neke koje fale na Karagargi i Kickass torrentima, ali 0 seedera.
Mrzim lopatare i limune

Offline cikapika

  • Prevoditelj početnik
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 42
Odg: BBC The Road to War
« Odgovor #3 : 17.10.2013. 16:17:02 »
Pa, nisam siguran da su te epizode (osim, očigledno, Nemačke) uopšte i emitovane jer ih nema na IMDB (tamo, doduše, nema ni Nemačke, tj. na tom spisku su samo 4 epizode). Na kraju krajeva, ni King Eric nije pronašao datume emitovanja tih epizoda. Čak i na addic7ed stoje prevodi samo za ove koje sam uradio. Pravo da ti kažem - razočarao sam se kad sam video da je King Eric napravio spisak sa epizodama koje nisam našao :dash Bilo-kako bilo, ako neko nađe ostatak neka se "prihvati posla", ili neka pošalje linkove za epizode i engleske titlove.