Autor Tema: Conan (1997)  (Posjeta: 3969 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Conan (1997)
« : 09.10.2013. 16:39:15 »

Opis:
Akcijska fantazija smještena u doba prije dvanaest tisuća godina, doba puno fantastičnih kraljevstava, praznovjerja i mitova, mističnih čarobnjaka i zastrašujućih bića. Doba jednog pravog heroja - Conana.

Žanr: akcija, avantura, fantazija

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi
« Zadnja izmjena: 09.10.2013. 17:22:44 mijau »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Conan (1997)
« Odgovor #1 : 10.10.2013. 21:29:24 »
Jel se to emitovalo ili još emituje u nekom matine terminu na AXN Adria?
iShare, noProfit


Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Conan (1997)
« Odgovor #2 : 18.08.2014. 20:37:47 »
kompletirana cijela serija :)

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Conan (1997)
« Odgovor #3 : 18.08.2014. 23:25:10 »
kompletirana cijela serija :)

Puno hvala. :) Može link za skinut' na PM? ;)
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Conan (1997)
« Odgovor #4 : 18.08.2014. 23:54:54 »
Hvala za ovo..
iShare, noProfit


Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Conan (1997)
« Odgovor #5 : 19.08.2014. 09:09:15 »
Ova serija je toliko sranje da to nije normalno. Ne spada čak ni u kategoriju "toliko loše da je dobro". Reći da je ovo temeljeno na radovima R.E. Howarda je čisto bogohuljenje. Jadni Howard se prevrtao u grobu, tražeći da ga kopaju još tri metra dublje nakon što je ova serija snimljena. Ruku na srce, niti jedan od tri snimljena filma ni ona smiješna animirana serija nemaju ni zrnce Howardovog predloška, što je čista sramota. Dobro, filmovi malo vuku na predložak, ali to je to. Šteta, Conan, poput Punishera, ima ogroman potencijal, ali nikako da dobije tretman kakav zaslužuje.

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Conan (1997)
« Odgovor #6 : 19.08.2014. 09:27:15 »
Ova serija je toliko sranje da to nije normalno. Ne spada čak ni u kategoriju "toliko loše da je dobro". Reći da je ovo temeljeno na radovima R.E. Howarda je čisto bogohuljenje. Jadni Howard se prevrtao u grobu, tražeći da ga kopaju još tri metra dublje nakon što je ova serija snimljena. Ruku na srce, niti jedan od tri snimljena filma ni ona smiješna animirana serija nemaju ni zrnce Howardovog predloška, što je čista sramota. Dobro, filmovi malo vuku na predložak, ali to je to. Šteta, Conan, poput Punishera, ima ogroman potencijal, ali nikako da dobije tretman kakav zaslužuje.

Što Schwarzeneggerov Conan nije Conan??  ???
Zašto? Kakav je Conan po tebi?
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Conan (1997)
« Odgovor #7 : 19.08.2014. 16:16:21 »
Zašto jeste? Ne znam da li si nekada čitao Howardove radove sa Conanom? Prvi film bih možda i mogao priznati, ali drugi nipošto. Švarci kao Conan je nula. Jedino fizički odgovara tj. tjelesnim proporcijama, ostalo je nula. Momoa mi puno više leži kao Conan, ima više šarma, prijatniji je za gledati, zna govoriti iako im zamjeram nepostojanje čelično plavih očiju koje su must have. Švarcija si u filmovima mogao zamijeniti i bukvom i vjerovatno niko ne bi primjetio. Gluma nula, o njegovom akcentu da ne govorim, šarm i harizma nepostojeći. Scenarije sva tri filma neću ni komentarisati, posebno ne drugi dio, koji je čista budalaština. Sama atmosfera Howardovog svijeta nije pogođena i to je ono što najviše vrijeđa mene kao ljubitelja njegovog djela. Sve mogu podnijeti, i promjene likova, dodavanje novih, izmjene, ali ako se promaši tematika i atmosfera djela, jebiga, nije to to.

Uzmimo Blade Runner za primjer. On je temeljen na djelu Philipa K. Dicka i gotovo da je u potpunosti izmijenjen po nekim pitanjima, ali Ridley Scott je zakucao atmosferu, a scenario je odlično prenio Dickovu tematiku. Zapravo, sam Dick je nakon što je pogledao film (i to nedovršen ako se ne varam) ostao bez riječi i rekao je da je to što je zamislio u svojoj glavi. O tome ti ja pričam.

Imaš i primjer The Walking Dead, serije koja mnogima služi kao materijal za masturbaciju, a koja tek povremeno ima onu bit originalnog predloška i bljesne na trenutke. Ali rijetki su ti trenuci da bih mogao pohvaliti seriju.

Za kraj, evo ti dva opisa Conana, jednog kao kralja u poznim godinama, drugog kao mlađeg avanturiste pa mi samo reci odgovara li ovo Švarcijevoj telećoj pojavi:

His brow was low and broad, his eyes a volcanic blue that smoldered as if with some inner fire. His dark, scarred, almost sinister face was that of a fighting-man, and his velvet garments could not conceal the hard, dangerous lines of his limbs.

So formidable was his appearance, naked but for short leather breeks and sleeveless shirt, open to reveal his great, hairy chest, with his huge limbs and his blue eyes blazing under his tangled black mane.
« Zadnja izmjena: 19.08.2014. 16:18:20 NamelessOne »

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Conan (1997)
« Odgovor #8 : 20.08.2014. 09:55:11 »
Zašto jeste? Ne znam da li si nekada čitao Howardove radove sa Conanom? Prvi film bih možda i mogao priznati, ali drugi nipošto. Švarci kao Conan je nula. Jedino fizički odgovara tj. tjelesnim proporcijama, ostalo je nula. Momoa mi puno više leži kao Conan, ima više šarma, prijatniji je za gledati, zna govoriti iako im zamjeram nepostojanje čelično plavih očiju koje su must have. Švarcija si u filmovima mogao zamijeniti i bukvom i vjerovatno niko ne bi primjetio. Gluma nula, o njegovom akcentu da ne govorim, šarm i harizma nepostojeći. Scenarije sva tri filma neću ni komentarisati, posebno ne drugi dio, koji je čista budalaština. Sama atmosfera Howardovog svijeta nije pogođena i to je ono što najviše vrijeđa mene kao ljubitelja njegovog djela. Sve mogu podnijeti, i promjene likova, dodavanje novih, izmjene, ali ako se promaši tematika i atmosfera djela, jebiga, nije to to.

Uzmimo Blade Runner za primjer. On je temeljen na djelu Philipa K. Dicka i gotovo da je u potpunosti izmijenjen po nekim pitanjima, ali Ridley Scott je zakucao atmosferu, a scenario je odlično prenio Dickovu tematiku. Zapravo, sam Dick je nakon što je pogledao film (i to nedovršen ako se ne varam) ostao bez riječi i rekao je da je to što je zamislio u svojoj glavi. O tome ti ja pričam.

Imaš i primjer The Walking Dead, serije koja mnogima služi kao materijal za masturbaciju, a koja tek povremeno ima onu bit originalnog predloška i bljesne na trenutke. Ali rijetki su ti trenuci da bih mogao pohvaliti seriju.

Za kraj, evo ti dva opisa Conana, jednog kao kralja u poznim godinama, drugog kao mlađeg avanturiste pa mi samo reci odgovara li ovo Švarcijevoj telećoj pojavi:

His brow was low and broad, his eyes a volcanic blue that smoldered as if with some inner fire. His dark, scarred, almost sinister face was that of a fighting-man, and his velvet garments could not conceal the hard, dangerous lines of his limbs.

So formidable was his appearance, naked but for short leather breeks and sleeveless shirt, open to reveal his great, hairy chest, with his huge limbs and his blue eyes blazing under his tangled black mane.

Puno hvala na objašnjenju. :) Nisam čitao, ali sam čuo za Conana i filmovi su mi se činili ok, sada kada si ga lijepo opisao i argumentirao, vidim da si u pravu.  :drugari
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Conan (1997)
« Odgovor #9 : 20.08.2014. 12:39:40 »
Jedine adaptacije Howardovog Conana iole vrijedne spomena su stripovi (Marvel, Dark Horse). Jedino oni imaju tu atmosferu Howardovog svijeta pogođenu i Conana kao lika. Sve ovo ostalo: filmovi, serija, crtići (namjerno kažem crtići jer ono samo djeca mogu progutati) su smiješni. Prvi i treći dio filma se mogu i pogledati, ali ovo ostalo ne priznajem  ;D Ali zato originalni radovi i stripovi... u napaćene vene  ;D Usput, čitao sam originalni scenario za treći dio filma i sa sigurnošću mogu reći da jede malu djecu naspram onoga što je snimljeno i što je onaj levat napisao. Vjerovatno bi snimanje tog originalnog scenarija koštalo više pa su ga odbacili glupom i nezanimljivom verzijom, koja je bila jeftinija.
« Zadnja izmjena: 20.08.2014. 12:43:28 NamelessOne »

Tags: