Autor Tema: Fargo  (Posjeta: 87399 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #210 : 09.12.2015. 05:21:27 »
Objasnit ću kasnije UFO slučaj i kako je to odlično ubačeno. Baš imaju muda za tako nešto.

Cijeli dio sa naracijom (Martin Freeman) je bilo odlično. Fokus na indijanca i pitanja koja postavljaju povjesničari je fantastično napravljeno. Baš kao u stvarnosti kad se povjesničari pitaju što je nekim povijesnim osobama prolazilo kroz glavu u tom nekom odlučujućem trenutku. Cijeli setup je izveden maestralno. Napad na hotel me podsjetio na No Country for Old Men, jako slična scena.

I sad se može ovo stavit  :)


Skoro sam napisao kako je Carradine skinuo Patricka Wilsona,  a ustvari je obrnuto  ;D pogledajte kako Wilson glumi ove sezone i pogledajte način govora, izraze lica od Carradinea. Wilson je tu napravio odličan posao. Isti su.

Sad na UFO. NLO dođe kao simbol/metafora tog vremena. Popularnost NLO-a je krenula 50-ih godina kad je bio boom sf filmova koji su uključivali vanzemaljce i leteće tanjure. Prvo je došao Roswell 1947. zbog kojeg se sve to dogodilo u 50-ima. Zato je u drugoj epizodi ovo rečeno kroz naraciju Richarda Burtona "No one would have believed, in the last years of the nineteenth century that human affairs were being watched from the timeless worlds of space. No one could have dreamed that we were being scrutinized, as someone with a microscope studies creatures that swarm and multiply in a drop of water. Few men even considered the possibility of life on other planets and yet, across the gulf of space, minds immeasurably superior to ours regarded this Earth with envious eyes, and slowly and surely, they drew their plans against us." sa fantastičnog albuma Jeff Wayne's Musical Version of The War of the Worlds i pjesma The Eve Of War

Zato ne treba zaboraviti da je od 50-ih pa sve do danas NLO-i postali globalni fenomen i popularnost im je posebno krenula od 90-ih (doći ću do toga). Odlično su prikazali to vrijeme i zašto ne tako nešto prikazati kad je bio boom otmica kao jedan od najpoznatijih Travis Walton što se i dogodilo 70-ih. To je jedan od najčvrščih slučajeva, a UFO viđenje u Fargu se temelji na slavnom Val Johnson incidentu koji je tad izazvao dosta buke. Taj danas slučaj spada među najutjecajnije bliske susrete iako meni kao ufologu ima dosta važnijih  ;D

Chris Carter (The X-Files) je bio dijete Watergate skandala (70-e kad se i druga sezona Farga događa) je rekao da su osim Watergatea utjecali i neki NLO slučajev iz 70-ih. A što se tiče popularnosti NLO-a kroz 90-e, za to su najviše zaslužni X-Filesi kad se dogodio ogroman boom izvještaja
Spoiler for Hiden:

Inače http://www.ew.com/article/2015/12/07/fargo-ufo/2

Vidim da je Adam Arkin režirao ovu epizodu.

Zoka, hvala na najboljim prijevodima. Koja je privilegija gledati sa takvim prijevodima.

Offline Derek Trotter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #211 : 09.12.2015. 09:43:10 »
Odlična deveta epizoda. Sad razmišljam i kažem sebi da mi je druga sezona bolja od prve. Jedva čekam desetu i finale.

I naravno, zkarlov, hvala na prevodima.  clapp
"This time next year , we'll be millionaires!"

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Fargo
« Odgovor #212 : 09.12.2015. 10:39:26 »
Prejaka 9. epizoda.  rofl Ovi wtf momenti su pravi "breath of fresh air". Poređenja radi, u Red Oaksu su napravili "Freaky Friday" epizodu.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #213 : 09.12.2015. 16:45:01 »
Ova sezona je prešla svaku granicu pristojnosti što se tiče kvaliteta, jer jednostavno ne smiješ ovako dobar biti, nije fer prema svim ostalim serijama što trenutno idu i muče se sa kreativnošću.  ;D


Suludo bi bilo izdvajati šta je sve dobro bilo u devetoj epizodi, ali najsmješniji detalj mi je sa početka epizode kad je Peggy rekla: We are on the journey.  ;D





Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #214 : 10.12.2015. 00:02:47 »
Promo za finale.


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Fargo
« Odgovor #215 : 12.12.2015. 20:59:31 »
Samo za ameo2 i suadnovica...

Spoiler for Hiden:

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Fargo
« Odgovor #216 : 13.12.2015. 10:57:07 »
Ljubičanstveno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Čak i ona glupost s NLO nije naštetila. ( mogli su prikazat i slijetanje  De Lorean s Martyem i Docom i sve bi sjelo )

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Fargo s02e01-e09
« Odgovor #217 : 14.12.2015. 09:34:50 »
Pogledao sam dosadašnje epizode. Kvalitetom je mrvicu slabija od prošle, ali i dalje sjajna. Fali joj jak lik poput Lornea Malva. Puno jakih glumačkih imena i ima puno likova koje mi se sviđaju, čak i Kirsten Dunst, koja mi je inače iritantna otkad je glumila u Spider-Manima.
Ono s vanzemaljcima mi je nepotrebano popunjavanje, ali neću imati ništa protiv ako se razvije i taj dio priče, a i malo su pretjerali s filterima za boju da bi što bolje prikazali štih 70-ih.
Mrzim lopatare i limune

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #218 : 14.12.2015. 10:56:10 »
Jeste da nije toliko komicna, ali mi je dosta bolja od prve...po svemu ostalom. A i likovi nisu onoliko glupavi, da ne kazem glupi, kao u prvoj sezoni. :D Gerhardtovi, face.
Btw, naziv osme epizode je Loplop - ispravite.

Hvala na prevodima! Prilagodio sam za WEBRip, postavljeni su, ako nekome zatreba.
« Zadnja izmjena: 14.12.2015. 11:00:22 DeRadicci »

Offline sean21

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #219 : 14.12.2015. 18:20:09 »
Odlična prva sezona a i odlična druga. Mislio da će zabrljati, ali kreativnosti im nbije manjkalo. Hvala zkarlov na prijevodima!  :naklon:

Offline zaboravko

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • Pametni uče i od budala, budale ni od pametnih.
Odg: Fargo
« Odgovor #220 : 14.12.2015. 20:36:15 »
Odlični prijevodi za odličnu seriju! :naklon:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #221 : 15.12.2015. 11:30:18 »
Izašlo. Kasnije se gleda. Očekujem jednako kvalitetnu epizodu kao prijašnje. Ako tako bude, ova druga sezona koja je točno četiri puta bolja od prve koja je na kraju dosta razočarala stavljam u top 100 nebitno je sad koje mjesto, samo je bitno da bi upala. Fargo sok je spreman ooo

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #222 : 15.12.2015. 21:01:13 »
Noah Hawley, autor serije, izjavio je da će treća sezona krenuti tek 2017. godine.


Izvor

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Fargo
« Odgovor #223 : 15.12.2015. 23:16:31 »
Za vjerne članove PO-a titl za 10. epizodu je u srt formatu

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: Fargo
« Odgovor #224 : 15.12.2015. 23:29:36 »
Hvala za prevod zzkarlov.Odlicna serija(duh,atmosfera,ironija,akcija) i odlicni prevodi. :naklon:

Offline topmir

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #225 : 16.12.2015. 00:08:09 »
Hvala na prijevodu zkarlov  drinks bacam se na gledanje.

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Fargo
« Odgovor #226 : 16.12.2015. 09:15:39 »
 drinks drinks drinks

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Fargo s02e10
« Odgovor #227 : 16.12.2015. 09:25:32 »
Dopala mi se zadnja epizoda, ostvarili su dobar ambijent. Svaka čast što su ubacili pjesmu War Pigs, to mi je među dražim stvarima. https://www.youtube.com/watch?v=LQUXuQ6Zd9w
Dobro je svršena sezona, nije bilo puno patetike. Čak su i ubacili likove iz prve sezone. Tko zna, možda ih nekako i sve povežu u sljedećim sezonama.
Mrzim lopatare i limune

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Fargo
« Odgovor #228 : 16.12.2015. 15:56:25 »
Hvala za sve prijevode  clapp clapp clapp !!!

Offline DžaBuaner

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #229 : 16.12.2015. 16:30:56 »
Dobra serija, hvala za prevode. clapp

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #230 : 16.12.2015. 17:24:37 »
Ja tek poceo juce da gledam, cekao sam da cela sezona izadje... Pogledao 3ep za sada odlicno. :D

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Fargo
« Odgovor #231 : 17.12.2015. 05:59:42 »
Upravo mi se skida S02, planiram da je odgledam u jednom danu. Super mi je što se pojavljuju glumci iz S01 na kraju  smileyNO1

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fargo
« Odgovor #232 : 17.12.2015. 09:13:45 »
Pričao sam s nekim o ovome i vidim da su u drugoj sezoni isti glavni likovi kao u prvoj, samo su mlađi. Molly je dijete, a njen otac je glavni lik. Nisam prije provjeravao taj podatak. A oni vanzemaljci su očito ovi iz incidenta oko Vala Johnsona.
(Ne otvarajte ako niste gledali sezonu)
http://www.mprnews.org/story/2015/10/27/fargo-val-johnson-incident
https://en.wikipedia.org/wiki/Val_Johnson_incident
« Zadnja izmjena: 17.12.2015. 09:21:38 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #233 : 17.12.2015. 09:57:12 »
Poslednja epizoda je solidna, mada su je mogli spojiti, kao finalnu, sa prethodnom u 70-80min trajanja.
Svidela mi se povezanost sa pojedinim likovima iz prve sezone.
Spoiler for Hiden:
-Indijanac je u stvari onaj boss iz Farga, sto ga Malvo ubije
-Dva decaka na terenu, koji su u stvari ona dva hitmena sto su lovili Malva

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fargo
« Odgovor #234 : 17.12.2015. 10:50:21 »
Poslednja epizoda je solidna, mada su je mogli spojiti, kao finalnu, sa prethodnom u 70-80min trajanja.
Svidela mi se povezanost sa pojedinim likovima iz prve sezone.
Spoiler for Hiden:
-Indijanac je u stvari onaj boss iz Farga, sto ga Malvo ubije
-Dva decaka na terenu, koji su u stvari ona dva hitmena sto su lovili Malva
Spoiler for Hiden:
Možeš me podsjetiti koja dva dječaka? Ako ima neka slika.

Edit: to su ova dvojica iz prve:

http://www.imdb.com/character/ch0418092/?ref_=tt_cl_t9
http://www.imdb.com/character/ch0418093/?ref_=tt_cl_t10
« Zadnja izmjena: 17.12.2015. 10:54:48 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #235 : 17.12.2015. 10:53:53 »
Objasnit ću kasnije UFO slučaj i kako je to odlično ubačeno. Baš imaju muda za tako nešto.

Cijeli dio sa naracijom (Martin Freeman) je bilo odlično. Fokus na indijanca i pitanja koja postavljaju povjesničari je fantastično napravljeno. Baš kao u stvarnosti kad se povjesničari pitaju što je nekim povijesnim osobama prolazilo kroz glavu u tom nekom odlučujućem trenutku. Cijeli setup je izveden maestralno. Napad na hotel me podsjetio na No Country for Old Men, jako slična scena.

I sad se može ovo stavit  :)


Skoro sam napisao kako je Carradine skinuo Patricka Wilsona,  a ustvari je obrnuto  ;D pogledajte kako Wilson glumi ove sezone i pogledajte način govora, izraze lica od Carradinea. Wilson je tu napravio odličan posao. Isti su.

Sad na UFO. NLO dođe kao simbol/metafora tog vremena. Popularnost NLO-a je krenula 50-ih godina kad je bio boom sf filmova koji su uključivali vanzemaljce i leteće tanjure. Prvo je došao Roswell 1947. zbog kojeg se sve to dogodilo u 50-ima. Zato je u drugoj epizodi ovo rečeno kroz naraciju Richarda Burtona "No one would have believed, in the last years of the nineteenth century that human affairs were being watched from the timeless worlds of space. No one could have dreamed that we were being scrutinized, as someone with a microscope studies creatures that swarm and multiply in a drop of water. Few men even considered the possibility of life on other planets and yet, across the gulf of space, minds immeasurably superior to ours regarded this Earth with envious eyes, and slowly and surely, they drew their plans against us." sa fantastičnog albuma Jeff Wayne's Musical Version of The War of the Worlds i pjesma The Eve Of War

Zato ne treba zaboraviti da je od 50-ih pa sve do danas NLO-i postali globalni fenomen i popularnost im je posebno krenula od 90-ih (doći ću do toga). Odlično su prikazali to vrijeme i zašto ne tako nešto prikazati kad je bio boom otmica kao jedan od najpoznatijih Travis Walton što se i dogodilo 70-ih. To je jedan od najčvrščih slučajeva, a UFO viđenje u Fargu se temelji na slavnom Val Johnson incidentu koji je tad izazvao dosta buke. Taj danas slučaj spada među najutjecajnije bliske susrete iako meni kao ufologu ima dosta važnijih  ;D

Chris Carter (The X-Files) je bio dijete Watergate skandala (70-e kad se i druga sezona Farga događa) je rekao da su osim Watergatea utjecali i neki NLO slučajev iz 70-ih. A što se tiče popularnosti NLO-a kroz 90-e, za to su najviše zaslužni X-Filesi kad se dogodio ogroman boom izvještaja
Spoiler for Hiden:

Inače http://www.ew.com/article/2015/12/07/fargo-ufo/2
Kao što sam ovdje već objasnio, tako je i finale dodatno objasnio referirajući se na prvu sezonu i likove iako iz prošlosti  ;D

Vrlo dobro finale, očekivano je prošlo mirno. Ova sezona osim što je aad i službeno četiri i pol puta bolja od prve sezone, ima više jakih likova kao što su Indijanac i Milligan. Arkin se na kraju pojavio, samo bez kose umro sam  rofl rofl rofl rofl rofl

Malo me po načinu govora podsjetio na njegovu legendarnu ulogu iz Northern Exposure i Adam


Najviše treba pohvaliti odličnu Kirsten Dunst. Nadam se da osvaja globusa jer me ne prestaje oduševljavati u svojim ulogama. Ovo joj je uz The Virgin Suicides, najbolja uloga.

Poslednja epizoda je solidna, mada su je mogli spojiti, kao finalnu, sa prethodnom u 70-80min trajanja.
Svidela mi se povezanost sa pojedinim likovima iz prve sezone.
Spoiler for Hiden:
-Indijanac je u stvari onaj boss iz Farga, sto ga Malvo ubije
-Dva decaka na terenu, koji su u stvari ona dva hitmena sto su lovili Malva

Tako je. Drago mi je da se pažljivo prati serija  smileyNO1 Mr. Wrench i Mr. Numbers. Svidjelo mi se kaj je Indijanac doslovno uvijek dva koraka ispred svih tako i u ovom slučaju. Gleda za budućnost  ;D

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Fargo
« Odgovor #236 : 17.12.2015. 11:14:45 »
fantastična sezona!!!!!
zadnja epizoda tanka.

DeRadicci je dobro primjetio: "...Poslednja epizoda je solidna, mada su je mogli spojiti, kao finalnu, sa prethodnom u 70-80min trajanja...."

sve u svemu: ljubičanstveno

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #237 : 17.12.2015. 11:40:01 »
Znači ovo je indijanac


Spoiler for Hiden:
   




Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #238 : 17.12.2015. 17:53:20 »
pogledana cela sezona, vidim svi pricaju da je druga sezona bolja od prve ali meni nije, jeste bolja u smislu tehnickih detalja, sto se tice same price prva sezona daleko bolja... ovde se svi poklase tako smesno i glupo... ali sve u svemu jedna od boljih serija ove sezone...

Offline paul spector

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #239 : 18.12.2015. 01:01:21 »
obe sezone su zanmljive i imaju tu neobicnost u razvoju radnje....ali pogotovo u ovoj sezoni sam se iznervirao zbog necega sto bar po meni nije prikazano nimalo realnim...to je pretjerano podredjeni stav zakona tj.policije prema mafiji...da policija nije u fokusu serije,kako se to da prikazati u serijama o natprirodnim pojavama gdje su u centru paznje vise vampiri vukodlaci i njihov zivot a manje realan zakon,to je tada shvatljivo...ali ovo je krimi serija gdje nema drugog usmjerenja do na kriminalce-drotove i u slicnim serijama se desi da kad policija otkrije leglo narko dilera ili bilo kojih kriminalaca da ti isti zbog straha pucaju prvi ali ko prezivi BJEZI jer se na njih sruci cijela drzava a ovdje su toliko smjeli da sami napadaju policijsku postaju odajuci svoj identitet i nakon toga kao da nista nije bilo...kao da ta obecana pomoc od sat vremena udaljene druge postaje ne moze stici kasnije sa vecim trupama(cak i helikopterom).. dotle su dosli da nisu sigurni staviti likove u zatvor da ih mafijasi ne bi opkolili svojom "vojskom"od ljudi?! to je pomalo nerealno za moje vidjenje jer i tada su postojali FBI i druge agencije...uporedite samo realno stanje prikaza u the americans,otprilike isto vrijeme,80-te(ako bi neko pomislio pa ok tada nije to bilo razvijeno kao danas,specijalci fazonu itd) ali niko nije napadao policijsku postaju otkrivajuci svoj identitet i onda samo da ode vec se bas kriju sto daje seriji veliki osecaj uzbudjenja a sto je i realno..mislim znam neko ce reci zabaceno mjesto ali postoji podrska iz veceg mjesta,postoji telefon a ovdje ispadose policajci bjegunci i pri obicnom susretu sa kriminalcima drhte od straha..uzmite bilo koji krimi seriju ozbiljniju pa uporedite ovo sto navodim...npr.breaking bad(koja je usput jedna od najboljih ikad) odlicno prikazuje kako radi mafija...radi pod krinkom, ne zele otvoren sukob sa drzavom,niko nije uletio tek tako u postaju i rekao mi smo ti i ti i sad dajemo uslove te i te,oslobodite naseg tog i tog,to bi bas bilo smijesno...e cuj ne mogu da zatvore mesara i zenu mu jer ce neko korumpiran dojavit u kansas city i onda ce poslat 'vojsku' hahaha....a policijo:gdje je vasa vojska????u sibiru??! radnja zanimljiva ali sve je nekako prikazano kao da su svi pomalo ludi i glupi