Autor Tema: Fargo  (Posjeta: 87431 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #180 : 19.11.2015. 22:16:16 »
Pogledana peta  :)

Znači, remek djelo od epizode. Jedan detalj me se posebno dojmio. Kad su rekli mesar iz Luvernea. Zašto? Zato što ta scena pokazuje koliko je ova druga sezona vrhunski napisana i koliko paze na detalje. Scena je isto prilično smiješna iako je ozbiljna. Baš sam se dobro nasmijao kad su počeli ozbiljno razgovarati o mesaru iz Lovernea kao da se radi o nekom serijskom ubojici  rofl rofl rofl rofl rofl briljatna scena jer oni ne znaju kakav je to mladić i koliko je ustvari daleko od tog epiteta. I stvarno zvuči kao neki serijski ubojica kad se kaže mesar iz Luvernea.

Odlična scena u šumi, Indijanac očekivano. Sad kad gledam, on je nekako alternativna zamjena za Billy Boba makar može i onaj crnac. I guverner Bruce Cambell  ;D

Volim te sitne momente i detalje na koje paze. Samo upotpunjuju ovu genijalnost.

Zoka, hvala na najboljim prijevodima.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #181 : 20.11.2015. 01:31:02 »
I guverner Bruce Cambell  ;D

Dobro je skinuo Regana, čak i liči po malo iz profila.  ;D

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Fargo
« Odgovor #182 : 20.11.2015. 01:39:22 »
Šesta u srt formatu...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline disturbedHR

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Fargo
« Odgovor #183 : 21.11.2015. 15:02:10 »
Šesta u srt formatu...

Hvala za prijevode!

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #184 : 22.11.2015. 21:38:16 »
Fantastično. Fantastično. Fantastično.
Ja tako volim postavke ove serije, scenarije, braću Coen... Uff, baš je lijepo uživati u ovoj seriji.
Spoiler for Hiden:
Iskreno, želio bih da Ed nekako preživi, da ova njegova Peggy umre (super bi bilo da ju on ubije, ali nema on takav moral). Ova baka Gerhardt, jedino za nju želim da od Gerhardta ostane živa...
Spoiler for Hiden:
I žao mi je što ova uzima fejk lijekove (već iz prve sezone znamo da neće preživjet', zar ne?
Anyway, Fargo je baš supač.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Fargo
« Odgovor #185 : 22.11.2015. 23:22:55 »
Pogledah prvu sezonu. Moram reći da sam oduševljen! Možda i najbolja sezona neke serije ikad. Bili Bob i Martin Frimen fenomenalni. Ostao sam oduševljen Lesterovom transformacijom, i šokiran time kakvo je hodajuće zlo bio Malvo.  ;D


Zorane fala na prevodima!!!  smileyNO1 Smajlicvece
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #186 : 23.11.2015. 20:41:58 »
Obnovljeno za treću sezonu.

Offline vanovste .

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Fargo
« Odgovor #187 : 23.11.2015. 22:10:55 »
Obnovljeno za treću sezonu.

to mi reci  :mjuza

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #188 : 25.11.2015. 01:08:07 »
Nisam nešto mnogo bio zagrijan za drugu sezonu. Bez nekog posebnog razloga. Toliko mi je bila dobra prva sezona, pa valjda nisam bio optimističan za ovu. Ni traileri me uopšte nisu zaigrijali bili. Ali... Druga sezona je jedno jebeno veliko remek-djelo! Jednostavno još uvijek ne mogu da vjerujem koliko je ovo dobro.  clapp  Mora se priznati da je uveliko bolja od prve sezone. Džaba Lorne Malvo i genijalni Billy Bob koji će ostati nezaboravan u toj ulozi, ali u ovoj sezoni su razbili sa scenarijem i svime ostalim.  :)  Pogledao sam šest epizoda. Mogao se o svakoj pisati veliki post koliko su dobre epizode.  smileyNO1

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Fargo
« Odgovor #189 : 25.11.2015. 11:47:29 »
Jel se tko može sjetiti u kojoj je našoj TV emisiji iz osamdesetih u naslovnoj špici bila ova stvar s kraja druge epizode (The Eve of War):
https://www.youtube.com/watch?v=BgIuUyAUxaw
Kopka me to već par dana.

Offline Derek Trotter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #190 : 25.11.2015. 12:05:39 »
Nisam nešto mnogo bio zagrijan za drugu sezonu. Bez nekog posebnog razloga. Toliko mi je bila dobra prva sezona, pa valjda nisam bio optimističan za ovu. Ni traileri me uopšte nisu zaigrijali bili. Ali... Druga sezona je jedno jebeno veliko remek-djelo! Jednostavno još uvijek ne mogu da vjerujem koliko je ovo dobro.  clapp  Mora se priznati da je uveliko bolja od prve sezone. Džaba Lorne Malvo i genijalni Billy Bob koji će ostati nezaboravan u toj ulozi, ali u ovoj sezoni su razbili sa scenarijem i svime ostalim.  :)  Pogledao sam šest epizoda. Mogao se o svakoj pisati veliki post koliko su dobre epizode.  smileyNO1
U potpunosti se slažem sa tobom. I ja sam bio skeptičan kad je krenula druga sezona. Mislio sam da će to biti prosečna sezona. Prevario sam se. Meni druga sezona za nijansu bolja od prve. Ostale još tri epizode . Ko zna šta će se sve izdešavati.
"This time next year , we'll be millionaires!"

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Fargo
« Odgovor #191 : 25.11.2015. 12:47:40 »
Jel se tko može sjetiti u kojoj je našoj TV emisiji iz osamdesetih u naslovnoj špici bila ova stvar s kraja druge epizode (The Eve of War):
https://www.youtube.com/watch?v=BgIuUyAUxaw
Kopka me to već par dana.

Nije onaj neki talk show koji je vodio Ivan Hetrich na TV Zagreb?
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Fire

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #192 : 26.11.2015. 12:47:12 »
Odakle mi je toliko poznata Floyd Gerhardt (Jean Smart)?Lupam glavu vec par dana i ne mogu da se setim gde sam je vec gledao?   ;D

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Fargo
« Odgovor #193 : 26.11.2015. 13:04:44 »
Između ostalog je glumila u Frasieru i 24.

Možda si je tamo vidio
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Fire

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #194 : 26.11.2015. 13:09:24 »
Moguce.Nisam pratio te serije ali sam povremeno odgledao par epizoda pa mi je verovatno ostala u secanju

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #195 : 26.11.2015. 14:39:45 »
A moguće je i da je miješaš sa onom iz Two and a half Men - (Holland Taylor). Možda na nju podsjeća.

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Fargo
« Odgovor #196 : 26.11.2015. 14:58:38 »
Odakle mi je toliko poznata Floyd Gerhardt (Jean Smart)?Lupam glavu vec par dana i ne mogu da se setim gde sam je vec gledao?   ;D

Vjeruj da i meni izgleda pravo poznato. A evo pogledah njenu biografiju, ništa od ovih serija gdje je glumila nisam pratio.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fargo
« Odgovor #197 : 26.11.2015. 15:01:02 »
Ja joj gledam filmografiju i igrala je važnu ulogu u puno serija koje su se kod nas vrtile na TV-u. Možda ste je upamtili iz neke od njih. http://www.imdb.com/name/nm0005443/
Mrzim lopatare i limune

Offline Derek Trotter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #198 : 26.11.2015. 18:01:16 »
A danas baš ćitam o glumcima iz filma Sam kod kuće. Tekst o tome kako su izgledali u filmu Sam kod kuće i kako izgledaju danas. I tu spazim Kieran Culkina koji u seriji Fargo glumi Ryea Gerhardta , u filmu Sam u Kuci 2 malog Fullera McCallistera.
"This time next year , we'll be millionaires!"

Offline Sida

  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
Odg: Fargo
« Odgovor #199 : 26.11.2015. 23:40:51 »
Odakle mi je toliko poznata Floyd Gerhardt (Jean Smart)?Lupam glavu vec par dana i ne mogu da se setim gde sam je vec gledao?   ;D

Pravo lici na Samnahtu (Kim Cattrall) iz Sex and the City, kao da su sestre ;)

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Fargo
« Odgovor #200 : 28.11.2015. 03:21:04 »
Odgledao 1. sezonu.. poanta price: ako zelis da prestanes biti luzer i da te krene u zivotu, samo trebas zatuci zenu cekicem.  rofl


Hobbitu ne bih dao da glumi ni u mappet show-u,veoma iritantan glumac.. neko je rekao da ima iste pokrete glavom, da, stvarno nervira...
isti frajer kao luzer i kao uspjesan poslovni covjek.
bbt je izgurao sezonu inace bi bila nevidjen fail.

sve u svemu zadovoljan sam, iako me finale malo razocaralo zbog par sitnica, ali dobro tako je moralo da bude i nikako drugacije.

Offline papundeck

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Fargo
« Odgovor #201 : 28.11.2015. 04:14:26 »
Jel se tko može sjetiti u kojoj je našoj TV emisiji iz osamdesetih u naslovnoj špici bila ova stvar s kraja druge epizode (The Eve of War):
https://www.youtube.com/watch?v=BgIuUyAUxaw
Kopka me to već par dana.

Da nije ova emisija, meni jedna od najdražih iz (veoma) rane mladosti



Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #202 : 28.11.2015. 21:59:25 »
Pogledana šesta  :)

Indijanac je svemoguć, ali uvjerljivo napravljen. Epizoda me podsjetila na Carpenterov film Napad na policijsku postaju 13 i to bi epizoda bila da nije bilo onog odličnog advokata.

Atmosfera, režija, dijalozi sve dalje na visokoj razini. Samim time razina iznad prve sezone.

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Fargo
« Odgovor #203 : 29.11.2015. 20:43:43 »
Jel se tko može sjetiti u kojoj je našoj TV emisiji iz osamdesetih u naslovnoj špici bila ova stvar s kraja druge epizode (The Eve of War):
https://www.youtube.com/watch?v=BgIuUyAUxaw
Kopka me to već par dana.

Da nije ova emisija, meni jedna od najdražih iz (veoma) rane mladosti


Bravo, to je to!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #204 : 03.12.2015. 05:26:11 »
Pogledana sedma  :)

Hehe, imao sam deja vu. Scena kad se Bear i Simone voze u autu me jako podjsetila na Sopranose i onu scenu
Spoiler for Hiden:
kad Silvio vozi Adrianu kroz šumu koja ubrzo shvaća da će biti ubijena. Kasnije ju odvuče iz auta i ubije ju. Tako je i ova scena jako slična.

Mike je sve bolji lik. Tipičan predstavnik tog doba. Totalno ga vidim u blaxploitation filmovima kakvi su se snimali 70-ih godina. A i dijaloge koje izgovara su zanimljivi i leže mu. Nije da svaki lik tako priča. Samo on što samo daje svim likovima određenu širinu.

I odlična referenca na Ralje.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #205 : 06.12.2015. 00:07:30 »
Pogledana osma  :)

Kad sam pomislio da ne može bolje, uvjere me da može. Najviše ide pohvale redatelju koji je dosta eksperimentirao, ali isplatilo mu se. Neke scene su me ostavile bez daha. Orgazam od kamere kao ona scena u kolibi kolko je samo pažljivo režirana.
Spoiler for Hiden:
Indijanac sjedi na stolici, a Peggy mu razvlači kosu i priprema sa škarama odsjeći jedan dio. Ed primjećuje da dolaze Lou i Hank, a Indijanac to vidi i diže se sa stolice dok Peggine škare taman pokušavaju odsjeći dio kose, ali ne uspijevaju i kosa od Indijanac samo prolazi kroz škare i kreće pucnjava.

Koliko je samo tu sitnih detalja uhvaćeno u malom vremenu. Takve scene odlično nadopunjuju odličnu epizodu i ostavljaju je ta na kraju epizode sretnim. Poptuno druga razina naspram vrlo dobre prve sezone.

Braća Coen su producenti serije i onda ne čudi da imamo lika kao Indijanca ili Billy Bob u prvoj sezoni zato što je jedan od mnogih njihovih trademarka osim suptilne i crne komedije te americane su i tihi ubojice. Oni likovi koji uvijek hodaju mirno, malo pričaju, ali najveći profesionalci u svojem poslu. To je bio Billy Bob u prvoj sezoni, to je Indijanac u ovoj sezoni. Kod njihovih filmova to je odlični Javier Bardem iz No Country for Old Men - Randall "Tex" Cobb u  Raising Arizona - M. Emmet Walsh u odličnom neo-noiru Blood Simple. i da ne nabrajam dalje.

Zoka, hvala na najboljim prijevodima.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Fargo
« Odgovor #206 : 07.12.2015. 03:45:51 »
ne volim ovog glumca koji glumi Todd-a.. i u BB je bio odvratan.. ne znam ko mu daje uloge.
zadnja epizoda mnogo predvidljiva

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #207 : 08.12.2015. 19:12:24 »
Pogledana deveta..

Savrsenstvo.. nemam reci.
Jedva cekam finale! clapp clapp clapp

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Fargo
« Odgovor #208 : 08.12.2015. 20:21:50 »
Vau, kakva serija... Prijevod za devetu gotov.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Fargo
« Odgovor #209 : 08.12.2015. 22:47:09 »
Ja sam skoro pao sa trosjeda od smijeha kad je Peggy rekla "Pa to je samo leteći tanjur. Idemo!"
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D