Autor Tema: Fargo  (Posjeta: 87067 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Fargo
« : 05.10.2013. 14:54:04 »

Opis:
FX-ova mini serija, adaptacija filmskog klasika braće Coen. Braća Coen su izvršni producenti, dok je prvu epizodu napisao Noah Hawley (The Unusuals, Bones), a režirao Adam Bernstein (Oz, 30 Rock, Breaking Bad).
Serija od 10 epizoda, inspirirana istoimenim filmom, prikazati će novu kriminalističku priču inspiriranu istinitim događajem, te će u seriji nastupiti novi likovi.
Radnja se vrti oko Lestera Nygaarda (Martin Freeman), prodavača osiguranja iz malog grada koji ima čangrizavu ženu i čiji se život promijeni kada u grad doputuje tajanstveni stranac Lorne Malvo (Billy Bob Thornton).

Žanr: kriminalistička, drama
Kanal: FX
Godina proizvodnje: 2014.
Glumci: Martin Freeman, Bob Odenkirk, Tom Musgrave, Liam Green, Julie Ann Emery, Spencer Drever, Susan Park, Lori Ravensborg, Chad Stanley Martin, Billy Bob Thornton

IMDb
TVDb
TVRage
ShareTV
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 19.06.2014. 20:08:20 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #1 : 08.03.2014. 23:06:33 »
promo.. ima jos na kanalu..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #2 : 08.03.2014. 23:25:58 »
Jedva čekam. Jedan od najboljih filmova braće Coen, ali i jedan od najjačih naslova 90-ih. Izvrsni i atmosferični neo-noir s odličnom heroinom. Veseli me što su braća producenti tako da polažem nade u onu njihovu prepoznatljivu atmosferu amerike.

A i vrlo dobra glumačka postava.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fargo
« Odgovor #3 : 12.03.2014. 08:44:45 »
Ubacio sam novi poster u 1. post. Što se tiče posterâ, već su najjači ove godine.:)
Mrzim lopatare i limune

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Fargo
« Odgovor #4 : 12.03.2014. 12:23:46 »
Izgleda zanimljivo, film je bio odlican stvarno, vjerujem i da ce serija biti dobra.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fargo
« Odgovor #5 : 24.03.2014. 20:55:30 »
Izašao je nedavno prvi trejler: http://www.youtube.com/watch?v=N60Kb54CPw0
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #6 : 16.04.2014. 01:36:51 »
Danas izlazi.

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #7 : 16.04.2014. 06:32:11 »
Cekamo.

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Fargo
« Odgovor #8 : 16.04.2014. 11:24:02 »
Serija krenula!  :sef:
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Fargo
« Odgovor #9 : 16.04.2014. 15:50:21 »
Ako nema zainteresiranih za prevođenje mogu ja...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #10 : 16.04.2014. 16:08:23 »
Hvala što zbog mene prevodiš  srcesmajli

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #11 : 17.04.2014. 00:25:16 »
Pogledao pilot... Teško mi je ne usporediti s filmom, ali ako ga ko nije gledao, možda će mu serija biti i bolja.
Početak (atmosfera) baš kao iz filma. Poslije se dosta mijenja.
Gluma: kako ko; Hobbit mi je najbolji.
Dijalekt je promijenjen, naglasak drastično ublažen. Imena promijenjena (malo me to zbunilo, film znam napamet ;D)
Neću stavljati nikakve spoilere; to svi čitaju ;D
Po meni dobar početak, ne znam kako će dalje izgurati s tolikom akcijom i događanjima. Možda neće biti samo jedna priča.

It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #12 : 17.04.2014. 01:45:04 »
Ovo je najbolji pilot ove sezone uz fenomenalno remek djelo True Detective. I najbolji FX-ov pilot još od The Shielda. Sad, kad takve izjave dolaze od mene, ima težinu. Evo da si sam sebi esam  ti_si_Bog

Plus
+ Billy Bob  ti_si_Bog Martin Freeman je dobar, ali to je njegova tipično ista uloga koju stalno ponavlja. Jedan i jedini britanski The Office, Hobbiti, Sherlock. Uvijek ima te pokrete glavom, izrazi lica isti. I bez obzira što se ponavlja, dobar je. No, Billy Bob je stari lisac i uzet će ovu seriju sam za sebe samo tako. Dominira karizmom i posebnim dijalozima isključivo napisanim za njega.
+ atmosfera je odlična. Kao da je izašla iz filma. Kao i mjuza tijekom cijele epizode.
+ Americana štih po kojem su Coenovci i najviše poznati. U zadnjih 30-ak godina otkad su počeli, jako je malo autora koji su imali toliki niz izvrsnih filmova kao oni. Stvorili su svoj stil i zbog toga su tako posebni. Drago mi je da se to prenijelo na seriju.
+ mnoštvo crnog humora i lude akcije. Ovo je over the top tako da vas odmah upozorim, ali onaj over the top koji paše uz sami stil ove serije.
+ drugačija imena likova u usporedbi s filmom i zbog toga mi je drago. Ovo sve gore jesu sličnosti što se tiče filma, ali je očito da će radnja biti drugačija iako u ovoj prvoj epizodi ima dosta sličnosti. No, recimo sjajna Frances McDormand koja je glumila Marge u filmu, njezin lik je bio trudan. U seriji Marge donekle glumi Allison Tolman (Molly). Ima dosta sličnosti između njih i stvarno je dobar odabir jer Marge je zamišljen kao heroina i koja ti se uvuče ispod kože koliko je simpatična. To je totalno uspjelo Frances McDormand. Allison (Moly) mi je dobra i ima mjesta za napredak.

Pa onda William H. Macy je u filmu glumio Jerrya i tu ima najviše sličnosti sa Freemanovim likom koji se u seriji zove Lester. Dakle, ono što je zanimljivo kako su imena likova promijenjena, ali ima sličnosti i tako je radnja nešto promijenjena, ali isto ima sličnosti. Sviđa mi se taj mali odmak koji će zasigurno biti bitan za nastavak radnje jer su si tako otvorili dosta opcija. Odmah su bili jasni te izašli iz okvira filma da bi mogli nastaviti s ovom radnjom.

Minus
- par sporednih likova.
- par nepotrebnih scena koje su djelovale nekako na silu, ali minusi su zaboravljivi u usporedbi s onim što je pozitivno.

Rasprava između Billy Boba i drota pred sami kraj.

"We could do it that way. You ask me for my papers. I tell you it's not my car, that I borrowed it...see where things go from there. We could do that. Or you could go get in your car and drive away. Now, why would I do that? Because some roads you shouldn't go down. Because maps used to say, "there be dragons here". Now they don't. But that don't mean the dragons aren't there. How old's your kid? Let me tell you what's gonna happen... Officer Grimly. I'm going to roll my window up, then I'm going to drive away, and you're gonna go home to your daughter, and every few years, you're gonna look at her face and know that you're alive because you chose not to go down a certain road on a certain night, that you chose to walk into the light instead of into the darkness. Do you understand me? I'm rolling up my window."

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Fargo
« Odgovor #13 : 17.04.2014. 23:45:52 »
Trudio se, ali prijevod će biti sutra... Dugo traje epizoda.  :ne-zna

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fargo
« Odgovor #14 : 17.04.2014. 23:47:50 »
Onda gledamo sutra i gotovo :).
Mrzim lopatare i limune

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #15 : 17.04.2014. 23:57:00 »
Trudio se, ali prijevod će biti sutra... Dugo traje epizoda.  :ne-zna
ti_si_Bog hiphop 

Sutra stiže i sređen titl za film Fargo.

Offline Amon Lee

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #16 : 18.04.2014. 00:07:36 »
 Hvala Zoki,gušt je pratit sa tvojim prevodom.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Fargo
« Odgovor #17 : 18.04.2014. 01:24:48 »
Znaci bice samo 1 sezona od 10 epizoda i to je to?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #18 : 18.04.2014. 01:36:31 »
Ne, nije samo to. Pazi sad. Ovo će biti antologijska serija kao True Detective. Jedna sezona - jedan slučaj.

http://www.esquire.com/blogs/culture/fargo-tv-review

Citat: Esquire
Those doubts are understandable. And they are wiped away immediately by the fact that Fargo, an anthology-style TV show whose first season consists of just 10 episodes, is terrific. The first hour will intrigue you. The second and third will have you hooked. By the fourth — the last of the quartet of installments made available in advance for critics — you'll be marveling at how ingeniously showrunner Noah Hawley and his creative collaborators have created a work that's simultaneously faithful to the Coen sensibility and sculpted for FX from a fresh coat of Minnesota ice and snow. (The Coens, for the record, are among its executive producers.)

Citat: Esquire
Speaking of episode four: There's a key flashback moment in that episode that finally connects Fargo the TV show to Fargo the movie in a more direct way. It's a brilliant bit of MacGuffin planting, and one that this reviewer refuses to spoil ahead of time. But know this: that scene, which involves a key discovery that leads one character to believe in divine intervention, illustrates that Fargo the series knows that Fargo the movie gave it a supreme gift. And it's taking that gift and running with it, with the clear blessing of God, perhaps, but most certainly the brothers Coen.

Jedva čekam  navijacica

Promo za drugu.


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Fargo
« Odgovor #19 : 18.04.2014. 12:17:53 »
Postavljen titl...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fargo
« Odgovor #20 : 18.04.2014. 13:24:27 »
Hvala.
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fargo
« Odgovor #21 : 19.04.2014. 14:14:19 »
Dobar uvod. Lorne Malvo (Billy Bob Thornton) je najkvalitetniji lik, baš dobro odrađen. Dok mi je s druge strane Lester Nygaard (Martin Freeman) najslabiji. Solidan je on, ali je i naporan. Ide mi na živce ono njegovo pretjerano zamuckivanje. Takva mu je uloga, ali treba smanjiti intenzitet.
Scene su dosta preuzete iz filma, kao i općeniti ambijent. Nekako mi je čudno ako će ovo biti antologija i svi zločini budu na ovaj kalup...
Mrzim lopatare i limune

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #22 : 19.04.2014. 18:11:23 »
Jako slično filmu na prvi pogled. Trebao im je lik koji će izgledati kao pi*ketina neviđenih razmera, i tu se Freeman odlično uklopio. Isto kao i Macy u filmu.
B.B. Thornton zna posao da odradi psihopatu kako treba. U filmu mi je je nekako zbrzano, razumljivo, nema prostora. Ovde će biti sve temeljnije razrađeno. Samo da ne preteraju s tim.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #23 : 19.04.2014. 18:49:20 »
Dobar uvod. Lorne Malvo (Billy Bob Thornton) je najkvalitetniji lik, baš dobro odrađen. Dok mi je s druge strane Lester Nygaard (Martin Freeman) najslabiji. Solidan je on, ali je i naporan. Ide mi na živce ono njegovo pretjerano zamuckivanje. Takva mu je uloga, ali treba smanjiti intenzitet.
Scene su dosta preuzete iz filma, kao i općeniti ambijent. Nekako mi je čudno ako će ovo biti antologija i svi zločini budu na ovaj kalup...
Okupili su dobre scenariste i ne vjerujem da će biti sve na isti kalup jer ovdje nisu toliko bitna ubojstva koliko sami likovi, a većina ih je opićena i zato će serija imati dosta crnog humora. U prvoj epizodi uopće nisam dobio dojam da su stavili nekakav veliki fokus na to ubojstvo. Sigurno će to malo ispraviti, ali čisto sumnjam da će ovo biti toliko ozbiljno kao True Detective.

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Fargo
« Odgovor #24 : 19.04.2014. 19:06:13 »
Pre pocetka gledanja serije, odlucih da prvo pogledam film.

Ja ne znam, ali po meni dobru pricu kvare idiotski dijalozi, i glumci u fazonu kao da su blago retardirani..ne znam da li je neko to primetio..
 :facepalm

Hvala za prevod, moracu da pogledam pilot.  ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fargo
« Odgovor #25 : 19.04.2014. 19:10:28 »
Pa možda zato što je to norveška manjina pa zato nemaju standardan am'rički naglasak na koji si navikao.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #26 : 19.04.2014. 19:47:13 »
Pre pocetka gledanja serije, odlucih da prvo pogledam film.

Ja ne znam, ali po meni dobru pricu kvare idiotski dijalozi, i glumci u fazonu kao da su blago retardirani..ne znam da li je neko to primetio..
 :facepalm
Ono što sam ja primijetio je to da su Coenovci jedni od rijetkih redatelja koji rade životopisne likove. Jesi li ikad razmišljao zašto su im likovi u Fargu, a i u svim njihovim filmovima toliko realni i ljudi s manama. Nije to kazalište gdje trebaš sve točno reći kako je. Pogledaj lik Marge (Frances McDormand). Jedan od najrealnijih ženskih likova ikada stvorenih. Ima toliko mana, ali upravo zbog toga je toliko simpatična. Jedna normalna žena koja se svakim danom bori da preživi.

Negativci su im u većini slučajeva neki sitni kriminalci zato je i dosta realno kako su ih prikazali. U ovom slučaju Steve Buscemi kao Carl i Peter Stormare kao Gaear. Zar njima treba nekakav kazališni komad gdje će im dijalozi biti čista teatralnost samo da bi nas se dojmilo. Ne, upravo trebaju biti onakvi kakvima su prikazani u filmu.

Jedan od rijetkih njihovih velikih i ozbiljnih negativaca je Anton iz NCFOM kojeg glumi Javier Bardem. Ozbiljan i hladnokrvan negativac koji izgovara jako malo rečenica, ali svaka mu je na mjestu gledajući iz njegove perspektive.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #27 : 19.04.2014. 20:38:00 »
Podsetio me Thornton po izgledu odmah na Bardema iz NCFOM. Izraz lica, frizurica, košuljica...

Offline diablono1

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #28 : 19.04.2014. 23:49:03 »
Ne ulazeći u dublje analize, mislim da će ovo biti jedna od najboljih novi serija u 2014.godini

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #29 : 20.04.2014. 18:28:30 »
Odgledao i ja, odlican pilot.. Thornton fantastican..
samo da ne bude k'o Following (mada cisto sumnjam)

Zoki, hvala na prevodu..

Rasprava između Billy Boba i drota pred sami kraj.
ubedljivo najaca scena u celoj epizodi..

I pitanje..
Spoiler for Hiden:
je l' neko video kako je lik Bili Boba izasao iz podruma?



U filmu mi je Peter Stormare bio najbolji..
Bili Bob je ovde neka mesavina njega i Buscemi-ja?
Sad videh da je Frances McDormand dobila oskara za tu ulogu, zasluzeno...