Autor Tema: Zbog cega broj titlova raste progresivnom brzinom?  (Posjeta: 4015 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mrki

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
Pozdrav,

moram da kazem da svakodnevno posecujem ove stranice i redovno pratim sta se desava. Ovo je jedan od mojih omiljenih sajtova.

Skinuo sam do sada stotine titlova, ako ne i hiljade i mogu da kazem jedno veliko hvala :'( i bravo clapp.

Nisam zeleo da se ukljucujem u diskusije o prevodjenju, pa cak ni o samim serijama jer engleski slabo znam i ne mogu da doprinesem.
Ipak moram da podelim sa vama jedno zapazanje (to su sigurno svi redovni posetioci foruma primetili), a to je ogroman broj titlova koji se uploaduje proslih dana, pa i nedelja i meseci. Dnevno se pojavljuje i po 20 i vise titlova. To me veoma raduje :)

Ja se pitam sta je uzrok tome. Pada mi na pamet sledece:

- sve brzi i dostupniji net
- veliki broj serija koje se vrte na raznim kanalima (cini mi se da ranije nije bilo toliko sadrzaja, bar u Srbiji) i pobudjuju interesovanje za iste.

Sta vi kazete?

Offline Ivy

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 476
  • Spol: Ženski
  • Mali Yoda
Odg: Zbog cega broj titlova raste progresivnom brzinom?
« Odgovor #1 : 02.12.2008. 21:50:44 »
Svaka čast na prvom postu. Ali moram reći da nema interesa ljudi da prevode serije, ne bi ni bilo toliko prijevoda. Ima puno serija, ali samo ljudi (pojedinci, grupe) sami odlučuju hoće li je prevoditi ili ne. A pošto ima puno odanih, ima puno i prijevoda. Zato svima svaka čast... :-*

Offline Jole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • tko prizna pola mu se doda :D
    • Spalionica.com Portal
Odg: Zbog cega broj titlova raste progresivnom brzinom?
« Odgovor #2 : 02.12.2008. 23:50:32 »
Svaka čast na prvom postu. Ali moram reći da nema interesa ljudi da prevode serije, ne bi ni bilo toliko prijevoda. Ima puno serija, ali samo ljudi (pojedinci, grupe) sami odlučuju hoće li je prevoditi ili ne. A pošto ima puno odanih, ima puno i prijevoda. Zato svima svaka čast... :-*

slažem se sugrađanko...za sve prevoditelje prst gore... to je lavovski posao :)

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Zbog cega broj titlova raste progresivnom brzinom?
« Odgovor #3 : 03.12.2008. 08:10:52 »
Neću pričat za druge, ali bih rekao i da se povećan broj možda može pripisati i pojavi google translatora. Znam da je on meni skratio utrošak vremena bar na trećinu onoga što sam trošio prije njega...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline andy7777

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 83
Odg: Zbog cega broj titlova raste progresivnom brzinom?
« Odgovor #4 : 03.12.2008. 09:03:26 »
I meni je to svaki dan na pameti kad dodem ovamo..pogledam na forumu sta ima..pa pod upload, i pod zadnje prijevode..i uvijek je sve puno :) Osobno isto nisam bas na ti sa engleskim mada mogu shvatiti dosta toga, al za izradu prijevoda to nije ni priblizno dovoljno, barem ne vrhunskih prijevoda kakvi dolaze iz tjedna u tjedan.
Moja pomoc mogla bi se sastojati od toga da snimam na tvu serije, pa prekucavam titlove preko egleskih koje nadem na netu i spreman sam na to, samo dajte neke prijedloge.
Lowenbrau make girls really really beautiful...

Offline bokimoscow

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 126
Odg: Zbog cega broj titlova raste progresivnom brzinom?
« Odgovor #5 : 03.12.2008. 22:19:26 »
ako imas neki od ovih kanala fox life,fox crime,pink family i jos neke mozes da biras posto oni prikazuju dosta serija

Offline andy7777

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 83
Odg: Zbog cega broj titlova raste progresivnom brzinom?
« Odgovor #6 : 04.12.2008. 10:23:05 »
Hmm..nemam nazalost.. Mislio sam uzet maxtv probno prvo na 3 mjeseca, ali nema ni tamo tih programa.. Imam domace programe HRT 1,2,3, nova, rtl..ali tu su sve serije za koje postoje titlovi..
Lowenbrau make girls really really beautiful...

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Zbog cega broj titlova raste progresivnom brzinom?
« Odgovor #7 : 04.12.2008. 12:38:46 »
RTL prikazuje Bones (Na programu: Srijedom u 21:20) - mislim da je druga sezona sada, a na sajtu nema prevoda za s2. Trebalo bi da je noćas u 03.50 repriza s02e01. Više info na rtl.hr

Offline andy7777

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 83
Odg: Zbog cega broj titlova raste progresivnom brzinom?
« Odgovor #8 : 04.12.2008. 14:28:51 »
Sad gledam na stranici njihovoj ali je nemoguce pronaci koju sezonu i koju epizodu prikazuju, al sam na teletextu pronasao da je sezona 3, epizoda 15/25. Al je fora da treca sezona ima 15 epizoda, tak da mi nije jasno sta oni to tocno prikazuju ili sta misle prikazivat dalje. Snimit cu nocas pa vidjeti. Ako nije problem nek mi netko na PM posalje linkove na neke stranice s engleskim prijevodima. Hvala!
Lowenbrau make girls really really beautiful...

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Zbog cega broj titlova raste progresivnom brzinom?
« Odgovor #9 : 04.12.2008. 14:46:11 »
Sad gledam na stranici njihovoj ali je nemoguce pronaci koju sezonu i koju epizodu prikazuju, al sam na teletextu pronasao da je sezona 3, epizoda 15/25. Al je fora da treca sezona ima 15 epizoda, tak da mi nije jasno sta oni to tocno prikazuju ili sta misle prikazivat dalje. Snimit cu nocas pa vidjeti. Ako nije problem nek mi netko na PM posalje linkove na neke stranice s engleskim prijevodima. Hvala!

Ako prikazuju trecu sezonu, to radim ja.Danas zavrsavam prevod za 15 epizodu, tako da se ne moras muciti.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Zbog cega broj titlova raste progresivnom brzinom?
« Odgovor #10 : 04.12.2008. 15:03:34 »
Tamo na njihovom sajtu piše "Sadržaj sljedeće epizode" i ja sam sadržaj pretraživao po netu i odgovara sadržaju s02e01. E sad, da li je to preporuka za noćašnju reprizu ili sljedeću sedmicu?!

Sad sam nešto tražio po netu ponovo, izgleda da je s03e15, pa poslije nje će krenuti od s02e01, reprizno.
Poenta je da neke televizije imaju vrlo loše sajtove i malo informacija. Neće da napišu lijepo sezona ta i ta, epizoda ta i ta.

Tags: