Autor Tema: Penny Dreadful  (Posjeta: 44919 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #120 : 06.06.2016. 18:49:30 »
Havla na prevodima, Plague!

Spoiler for Hiden:
Izgleda da je ovim Ethanova prica zaokruzena...? Nekako se to sve odjednom resilo.
Vanessa- uf, Eva je izgledala jako lepo u ovoj epizodi. Plus, uvalila se u sranje taman kad su dva najbitnija muskarca u njenom zivotu slobodna da se  vrate da joj pomognu.
Catriona Hartdegen - prelepa glumica...jedina veza s tim imenom koju sam videla da se pominje je naucnik iz H.G Wellsove knjige “The Time Machine.” Hm...
Uf, meni je Victor bio super interesantan u prosloj epizodi kao apsolutno, totalno nenormalan naucnik u laboratoriji- ovo ponovno vracanje na pateticno, napusteno kucence koje cvili za Lily me smorilo (vec je ustanovljeno u proslim epizodama) + rekao joj je za serum... ?! :facepalm
Dorian i bukvalno samo pomocno pomagalo u ovoj epizodi sto nekako odrazava njegov celokupni lik u ovoj seriji.
Jekyll je potpuno neiskoriscen do sad. Mene je zanimalo kud bi sve mogli da odu s tom pricom ikako bi uklopili sa ostalima, ali za sad nista.

Offline Plague

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #121 : 07.06.2016. 20:18:16 »
Postavljen titl za S03E06.

Offline Plague

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #122 : 14.06.2016. 21:52:28 »
Postavljen titl za S03E07.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #123 : 17.06.2016. 04:54:14 »
Pogledana četvrta  :)

Jedna od najdražih u seriji. Podsjetilo me na najbolju epizodu iz prošle sezone o onom flashbacku kada Vanessa naiđe na vješticu pa krene podučavanje. Ovdje mi se svidio odličan minimalizam, dobra doza klaustrofobije i jeze te naravno izvrsna gluma Eve Green.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #124 : 17.06.2016. 11:56:45 »
sezona raznijela. sve sa itanom odlicno. sa vanesom takodje. zadnja ep. dosadna i najslabija u sezoni, jer:
Spoiler for Hiden:
me djelovi sa klerom i onom plavusom od dorijana geja apsolutno ne zanimaju i stvarno su predosadni. onaj njihov lezbo killer pokret, ma daj... kakva glupost, jos ona mala sto ju je plavusa prvu regrutovala, sto se kao kurci nesto, pa kako je ono uzasno, ahahahhaahha! kraj ocekivan s obzirom na viziju od apaca, inace ako gledamo odvojeno od vizije bas sam se iznenadio. nadam se odlicnom finalu a ne udaranju podloge za eventualnu sljedecu sezonu. mora se malo ubrzavat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #125 : 20.06.2016. 17:10:37 »
Sinoćno dvočasovno finale treće sezone je ujedno i finale serije. Malo mi je čudno za kablovsku televiziju da ne najavi. http://tvline.com/2016/06/20/penny-dreadful-cancelled-season-4-john-logan-interview/

Spoiler for Hiden:
Treća sezona mi je bila slabija od prve dve, uprkos dodatku doktora Džekila i Drakule. Mada, bolje i ovako da završe nakon 27 epizoda nego da razvlače godinama.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #126 : 20.06.2016. 18:00:37 »
Los, los i zbrzan kraj... Druga sezona mi je ostala highlight cele serije.

Offline vladailic73

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #127 : 20.06.2016. 18:18:52 »
Jos nisam gledao finale ali se nadam da nema ne zavrsenih prica.. to bi mi stvarno bilo previse.. jeste treca losija do druge sezone ali ipak sam se nadao jos jednoj sezoni

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #128 : 20.06.2016. 18:57:26 »
Iznenadjujuca vest o kraju serije. Mislim da je moralo da se nadje mesta bar za jos jednu sezonu. Pogledacu ovih dana finale da vidim kako je zavrseno, iako sam naleteo na internetu na veliki spoiler.
Sve u svemu, gorak ukus u ustima.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #129 : 20.06.2016. 20:24:19 »
Iznenadjujuca vest o kraju serije. Mislim da je moralo da se nadje mesta bar za jos jednu sezonu. Pogledacu ovih dana finale da vidim kako je zavrseno, iako sam naleteo na internetu na veliki spoiler.
Sve u svemu, gorak ukus u ustima.
e evo i ja. reko da vidim sto je otkazase, pa u clanku naidjoh kako je serija zavrsila, super.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #130 : 20.06.2016. 23:25:07 »
Iznenadjujuca vest o kraju serije. Mislim da je moralo da se nadje mesta bar za jos jednu sezonu. Pogledacu ovih dana finale da vidim kako je zavrseno, iako sam naleteo na internetu na veliki spoiler.
Sve u svemu, gorak ukus u ustima.
e evo i ja. reko da vidim sto je otkazase, pa u clanku naidjoh kako je serija zavrsila, super.

Bas bezveze. Ja sam posle odgledane GoT epizode otisao na tviter da procitam utiske, i tamo naletim na Penny Dreadful.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Aleksandar Coa Zdravković

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
    • Superlative Сasual Dating - Live Women
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #131 : 21.06.2016. 10:43:31 »
Nema više Miss Ivess  :zbogom

Offline Plague

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #132 : 21.06.2016. 14:35:06 »
Postavljen titl za S03E08.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #133 : 21.06.2016. 15:47:09 »
Ne mogu prežaliti što je došao kraj. Fantastična serija. Džon Kler i Džoan Klejton su mi bili najdraži likovi pored Vanese.

Spoiler for Hiden:

























Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #134 : 22.06.2016. 15:53:57 »
Dosta zbrzano deluje kraj serije. Kao da je ovo iznudjeno resenje i da ga nisu planirali ranije. Verovatno je to i istina.
Spoiler for Hiden:
Vanesa, koja je prosla kroz mnogo vece strahote i iskusenja, odjednom se svojevoljno predaje Drakuli. Nisu me kupili. A onda i njena zalja da je Itan ubije na kraju epizode jer je donela tamu na svet? Ponovo odjednom.
Mislim da su morali jos jednu sezonu sa Vanesom kao glavnim negativnim protagonistom da snime. To je moj utisak.

Ostali likovi su dobili lep kraj.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Plague

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #135 : 23.06.2016. 11:56:38 »
Postavljen titl za zadnju epizodu serije. Ne znam ni sam što da napišem o kraju. Osjećam spoj tuge, melankolije i žalosti što je ovoj seriji došao kraj. Na kraju, osobno sam zadovoljan s načinom na koji je serija završila.

Offline zolkien76

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #136 : 24.06.2016. 13:19:46 »
Meni se cini da pre snimanja poslednje epizode sezone saznali za kraj serije pa su fanovima dali moguci najbolji zavrsetak serije. Bila je odlicna serija - odlican odabir glumaca, kostimografija, muzika itd. Voleo bih da netflix ili hulu preuzme sa novim nazivom serije  i da saznamo sta bi se desilo da imamo pretnju glavnim junacima od strane egipatske mumije ili od Jekyll and Hyde-a. I naravno,  hvala za odlicne prevode.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #137 : 25.06.2016. 17:09:26 »
Tipično!
Svaki put kad se zagrijem za neku seriju - ubiju (mi) je, manje ili više mučki. :'( A s PD su to izveli krajnje podlo i pokvareno. 3 dana prije kraja sezone saznaš da - puf! nema više. Pizde jedne teveprodukcijske i distribucijske.  >:dj Showtime pogotovo prezirem. >:( :P
406
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #138 : 25.06.2016. 18:39:52 »
Meni se cini da pre snimanja poslednje epizode sezone saznali za kraj serije pa su fanovima dali moguci najbolji zavrsetak serije. Bila je odlicna serija - odlican odabir glumaca, kostimografija, muzika itd. Voleo bih da netflix ili hulu preuzme sa novim nazivom serije  i da saznamo sta bi se desilo da imamo pretnju glavnim junacima od strane egipatske mumije ili od Jekyll and Hyde-a. I naravno,  hvala za odlicne prevode.

Sad sam pročitala članak zašto i kako je serija Penny Dreadful završila ( http://tvline.com/2016/06/20/penny-dreadful-cancelled-season-4-john-logan-interview/ ), gdje pisac serije John Logan i predsjednik kuće Showtime nešto kenjaju kao da je to bila "kreativna odluka", da je već pišući drugu sezonu Logan znao da "Vanessa must die"  ;D na kraju 3.sez., jer se sirota previše izmučila, a samo su od gledaoca to držali u tajnosti, tako da se ljudi iznenade.

Mislim, tj. 90% sam sigurna, da lažu, jer:
a) je ipak to biznis - dakle, ne ubijaš seriju koja ti nosi pare samo zbog nekakvih piščevih kreativnih izdrkavanja
b) nakon odlično napisane 2 i cca pol sezone, da pisac ničim izazvan ovako bezveze zbrza kraj? Jer je baš tako zamislio i baš to tako treba. Aha, moš mislit!  :\)
c) je normalno da se laže. Neće valjda istinu reć!?

Uglavnom se serije prekidaju ili zbog para (cost/benefit u minusu, ostanu bez izvora financija... nešto takvo) ili, manje ali dešava se, glavni akteri (scenaristi, glumci...) počnu ili da izvode bijesne gliste sa zahtjevima, ili prijeđu na druge projekte, uglavnom odustanu od serije. Što se zapravo opet svodi  na - pare.

Eh sad, ono drugo, da Netflix ili netko već preuzme snimanje nastavka u nekom drugom aranžmanu ... pokazalo se da ne hoda baš najbolje (Ripper Street, npr.). Plus, bez Eve Green (tj. Vanesse) na silu nastavljati seriju... mislim da ne bi hodalo. Ona druga glumica (Catrionu šta glumi) jest zgodna, krasne oke ima, ali ne vjerujem da bi mogla nositi seriju kao Eva, nije (još?) taj kalibar glumice.

I na kraju: penzionisati (ubiti) glavni lik (glavne likove) i onda nastaviti seriju tako da hoda i da i dalje valja - e, to zna i može samo BBC (Englezi).  ;D
(recimo, Being Human i Silent Witness mi promptno padaju na pamet, a sigurno bih se još nečega sjetila da idem misliti)
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #139 : 26.06.2016. 19:17:59 »
Slepci otkazali. Razočaran sam.
iShare, noProfit


Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #140 : 28.06.2016. 19:18:37 »
Pogledana prva ep tek sad, nije bilo vremena gleda se fudbal hahahha... pa fino otvaranje sezone videcemo dalje ovo na kraju izgleda zanimljivo....

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #141 : 28.06.2016. 22:46:57 »
Pogledana prva ep tek sad, nije bilo vremena gleda se fudbal hahahha... pa fino otvaranje sezone videcemo dalje ovo na kraju izgleda zanimljivo....

E super. Ja isto htela da počnem s gledanjem, pa piši utiske. Ti i ja uglavnom imamo isti ukus za serije pa javljaj šta mi je činiti  :) Da li da ustanem ili odustanem  rofl

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #142 : 29.06.2016. 09:03:54 »
Pogledana prva ep tek sad, nije bilo vremena gleda se fudbal hahahha... pa fino otvaranje sezone videcemo dalje ovo na kraju izgleda zanimljivo....

E super. Ja isto htela da počnem s gledanjem, pa piši utiske. Ti i ja uglavnom imamo isti ukus za serije pa javljaj šta mi je činiti  :) Da li da ustanem ili odustanem  rofl
Odgledao sinoc i drugu ep trece sezone, mozda malo slabiji pocetak nego druga sezona ali isto je ok, ima dobrih scena. ali ok gledljivo drzi paznju. Cuo sam da je ovo zadnja sezona tako da nema puno ep pogledace se do kraja. Definitivno pogledaj, neces pogresiti jer je dosta bolja serija od vecine nekih novih...

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #143 : 05.07.2016. 16:03:52 »
Pogledana i treca sezona... izgleda da je stvarno kraj serije bas steta... solidno finale ali generalno 3 sezona slabija od druge, svideo mi se ona deo u americi sa kaubojima, mozda bi bilo bolje da je cela treca posvecena prici o njegovom ocu plus sa jos nekim dodacima... ali generalno gledano sve tri sezone kao celinu... Odlicno i preporuka svima koji vole ovaj tip serija.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #144 : 08.07.2016. 00:10:44 »
Strašna serija!
Ne znam šta bi izdvojio, gluma, radnja, kamera, lokacije...
Preporuka svima za gledanje. smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #145 : 17.07.2016. 22:27:31 »
Pogledana peta, šesta i sedma  :)

Dobre epizode, pogotovo šesta gdje je opet do izražaja došla Eva.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #146 : 27.11.2017. 14:09:05 »
pogledao sam u desetak dana ovu odličnu seriju. drago mi je što je završila jer mislim da su izvukli maksimum što se radnje tiče. doduše, ne bi mi smetalo ni da je Vanesa skroz prešla na mračnu stranu i da četvrta sezona bude ona glavna negativka. mislim da bi to bio lijep obrat. ali dobro je i ovako. sviđa mi se što se dragovoljno predala Drekuli (I accept myself.) jer u njoj se stalno kolebalo dobro i zlo i došlo je vrijeme da isproba i zlo.

treća sezona mi je ipak slabija od prve dvije zato što su podijelili radnju na London i Ameriku, a Ethanova priča mi nije bila baš zanimljiva. Najbolji likovi su Vanesa i Frenkijevo čudovište - vrlo tragični likovi i ovo dvoje su ih fantasnično odglumili.

ali ipak mi je Eva tu daleko iznad svih! ta žena svojom pojavom u meni izaziva jezu, žudnju, tugu, strah. jednostavno je rasturila ulogu. savršeno nešto! bivši James Bond mi je dobar u 1. i 2. sezoni, a Ethan nije baš došao do izražaja.

cijela serija ima odličnu atmosferu i oldskul čudovišta, što se danas ne vidi često.

hvala na prijevodima, Plague. skoro pa savršeni, kao i inače.  clapp u trećoj sezoni dosta fulaš s instrumentalom sredstva (Ubio sam ga s nožem, a treba Ubio sam ga nožem.)

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #147 : 28.11.2017. 00:00:04 »
ma kad je izlazila ta treća sezona to je takav cirkus bio, ćutalo se i onda dve epizode pred kraj izlazi neko od glavnih baja i kaže da je to kraj(čitaj serija otkazana)
tako da je i dobro što su je nekako završili

posle su samo javili kad su fanovi digli glas, kako to nije kraj, u planu je i strip

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #148 : 06.01.2018. 18:41:25 »
uz evu green koja je nosila cijelu seriju, rory kinnear ( frankensteinovo čudovište ) briljira
odličan je i douglas hodge ( detektiv ). šteta za lik dr jekylla, totalno nesikorišteno.
....ipak preporuka za seriju

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Mrzim lopatare i limune