Autor Tema: Penny Dreadful  (Posjeta: 44973 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #60 : 30.04.2015. 03:20:25 »
Premijera druge sezone se pomera na 3. 5. 2015.

Malo mi je sad to nejasno. Prva epizoda se ipak pojavila 26.4. (za skinut u "regularnim" izdanjima), a onda nakon što smo odgledali (te čak i titlove dobili  :)) - eto obavijesti da je premijera pomaknuta na 3.5.  :facepalm Kako se takve stvari događaju, zašto?
Showtime se predomislio, a neka druga TV kuća istrčala pred rudo? Neka "lud-zbunjenog" varijanta?

Općenito, "obožavam" kada me cimaju s dragim mi serijama... nemrem opisat. Evo, npr., i Da Vinci's Demons su s najavljenog početka emitiranja "u proljeće '15." otegnuli do "ljeta 2015" (a kad bu to ljeto - ne zna se još).

Uglavnom, znači li to da će 2. ep. pričekati do 10.5. ili ima neke šanse opet da izađe ranije?
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #61 : 30.04.2015. 09:06:09 »
Taj post je od februara, nije premijera pomerena nakon emitovanja prve epizode. Nije novost da epizode izađu ranije od zvaničnog datuma, nekada procuri, marketing, druga država, pa imaju ti internet servisi gde se može pogledati pre nego što dođe na televiziju itd.

Za ovo ću ipak sačekati nekoliko epizoda pa posle toga da vidim da li gledati dalje, prva sezona me je držala zainteresovanog do 2-3 epizode pred kraj.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #62 : 30.04.2015. 14:46:01 »
Od 29.05 petkom od 21:05h sezona 2 na HBO Adria.
iShare, noProfit


Offline jodoom

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #63 : 04.05.2015. 00:21:31 »

Offline Gale.

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 275
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #64 : 11.05.2015. 17:03:30 »
Ivan204, Plague

Hoćete ovu sezonu ispoštovati do kraja, planirate li?  :)

Ako hoćete, ja bih da odustanem, da se ne guramo džabe.
« Zadnja izmjena: 11.05.2015. 17:24:51 Gale. »

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #65 : 11.05.2015. 17:26:17 »
ja namjeravam prevoditi  :volim

Offline Plague

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #66 : 11.05.2015. 21:36:55 »
Postavljen titl za S02E02. Angelique  :o

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #67 : 13.05.2015. 00:55:41 »
Dobra prva epizoda druge sezone.

Nadam se da će se zbilja posvetiti lovu na Ethana kako nam prva epizoda nagovještava. To bi bilo dobro. Već vidim scene negdje u šumi oni u kočiji
Spoiler for Hiden:
on wolfman trči pod mjesečinom. Atmosfera, kiša i u pozadini se čuju vukovi kako zavijaju

Madame Kali odličan dodatak. Helen McCrory odlična u toj ulozi kao neka vrsta okultista. Eva Green nastavlja tamo gdje je stala. Zadnja scena, dajte joj spin off  ;D

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #68 : 13.05.2015. 13:14:27 »
Postavljen titl za S02E02. Angelique  :o
hahaahahahaha, odma mi je bilo jasno,  rofl zavrsna scena druge ep. je epska. jes stvarno jako mucna, i izbjegavam nesto slicno, ali da se najezi coek. masu je bolja druga sezona, ali masu. hvala za titlove  :naklon:
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Plague

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #69 : 19.05.2015. 08:56:32 »
Postavljen titl za S02E03.

Offline Dekara

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #70 : 19.05.2015. 11:43:44 »
 Hvala puno za prevod! clapp clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #71 : 20.05.2015. 03:12:22 »
Pogledana druga  :)

Ok, ova sezona ide prema sotonizmu i okultizmu zbog čega se radujem, ali nek se odmaknu od bezveznih scena s kojima šokiraju samo da bi šokirali. Ne volim tu neiskrenost kod većine današnjih serija. Sve treba imati svoju priču gdje se kreće od točke do točke.

Ostatak jako dobar. Za Helen McCrory još jednom pohvale. Nisu mogli naći bolju glumicu za ovu ulogu. Evu ne treba stalno spominjati koliko je odlična. Samo me brine Ethan
Spoiler for Hiden:
jer želim vidjeti barem dvije njegove transformacije ove sezone. Shvaćam za prvu sezonu jer je to bila priprema i highlight sezone koliko se čekalo. Sad želim malo njegove eksplozije.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #72 : 26.05.2015. 23:23:29 »
Pogledana treća  :)

Meni je ovo bila najbolja epizoda serije. Još se jednom pokazalo koliko je bitan fokus na Evi Green i njezinom liku. Znaju i oni sami koliko je bolja od ostalih i to iskorištavaju. Svaka čast Daltonu i ostalim glumcima i njihovim zanimljivim likovima, ali Eva zrači ženstvenošću i upije me ta njezina pojava. Sviđa mi se kako su odradili epizodu. Vještice nikad nisu izlizane, pogotovo ovakav prikaz. Kako ne volim one moderne prikaze gdje prikažu previše tih nekakvih fantasy djelova. To je bio problem kod treće sezone AHS-a. Ovdje su uzeli one old school vještice s izvrsnom atmosferom i scenama koje se odmah urežu. Kao ona zadnja koja je prekrasno snimljena uz glazbenu podlogu, a Joan je bila odličan dodatak. Saznali smo i sad nešto, a to je da postoji puno veća povijest između Vanesse i Madame Kali. To smo znali i prije, ali sad smo saznali što je točno u pitanju.
Spoiler for Hiden:
Izgleda da Madame Kali želi Vanessu predati Masteru. Kali je kao što znamo božica iz hinduizma i sigurno ima nešto i u tome. Sad jel Master još uvijek Dracula ili možda je sad i Lucifer. Harnett je rekao da ove sezone veliku ulogu igraju vještice, ali da nisu zaboravili na Draculu.

Offline Plague

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #73 : 01.06.2015. 22:10:31 »
Postavljen titl za S02E05.

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #74 : 13.06.2015. 10:45:53 »
Kraj šeste fenomenalan! :-D

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #75 : 13.06.2015. 11:55:54 »
Kraj šeste fenomenalan! :-D

Meni se nije dopao. Nekako je preterano, citav bal je nepotreban ako:
Spoiler for Hiden:
Vannesa ne prepoznaje Madame Kali. Mislim, videla je dva puta ispred kolibe u šumi u onoj flešbek epizodi koju smo gledali?

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #76 : 14.06.2015. 20:04:58 »
Slazem se sa tim,

Spoiler for Hiden:
bas gledam i razmisljam kako je nije prepoznala. Neprijatelji koji imaju dugu istriju iza sebe. Cudno je to, pogotovo mali kustos. On tacno zna ko je ko, pokusale su da ga likvidiraju i opet se pravi blesav.
Nego nisam mislio na to, vec na vukodlaka na kraju. Veci deo prve sezone i sad pola druge cekam da vidim kako izgleda vukodlak. :)

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #77 : 15.06.2015. 02:38:54 »
Nismo se razumeli.  :)
Spoiler for Hiden:
Scena sa Ethanom je stvarno bila mocna. Samo mi je bal malo pokvario utisak u epizodi, a imao je ogroman potencijal.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #78 : 15.06.2015. 03:13:24 »
Pogledana četvrta, peta i šesta  :)

Četvrta vrlo dobra zbog eksplozivnog kraja, peta jednostavno slaba epizoda.
Spoiler for Hiden:
Točno se vidi da idu stvarati nekakav ljubavni trokut između Frankensteina i njegovih kreacija. I onda Droian Gray i onaj pa Ethan i Vanessa. Previše ljubavnih priča u jednoj epizodi, a time se guši glavna priča. I to je najveća boljka serija što ima stvari s kojima namjerno kupe gledatelje umjesto da dodatno stvore neku priču.

Šesta dobra sa balom i pojedinim scenama. Svakako se Ethan izdvaja.

Slazem se sa tim,

Spoiler for Hiden:
bas gledam i razmisljam kako je nije prepoznala. Neprijatelji koji imaju dugu istriju iza sebe. Cudno je to, pogotovo mali kustos. On tacno zna ko je ko, pokusale su da ga likvidiraju i opet se pravi blesav.
Nego nisam mislio na to, vec na vukodlaka na kraju. Veci deo prve sezone i sad pola druge cekam da vidim kako izgleda vukodlak. :)

Pisao sam za Ethana prošle godine.

Amon-Ra
Spoiler for Hiden:
Opet su ga spomenuli. Ovo mi je jako zanimljivo jer u drugoj epizodi se isprepleće sa Minom koja se sad pokazala u trećoj epizodi. Mina, koja je lik iz Stokerove Dracule, a Amon-Ra je je egipatski bog. Sad, kakva je tu poveznica, ne bih znao. No, ono što znamo da je Universal horori imaju Mumiju. Egipatski bog Amon Ra po svemu sudeći je nekakav živi mrtvac. Možda će se pojaviti i nekako ga na kraju osloboditi. Stvarno bih volio da bude mumija u old school obliku. Ali najviše me muči to što se isprepliće sa Minom pa samim time Dracula možda ima neke veze s Amon-Raom.

Ethan
Spoiler for Hiden:
Kad sam pogledao prošlu epizodu, rekao sam da bi on mogao biti vukodlak i stvarno bih volio da i je. Sad u ovoj trećoj epizodi on komunicira s vukovima. To ne da znači nešto, to znači puno toga  ;D vidjeli smo da ima i neki ožiljak na početku druge epizode kad se budi, a prije toga se dogodilo ono ubojstvo. Ali je bio u obleci pa je možda old school vukodlak na dvije noge to jest on je Wolfman. Zasad raspolažemo s tim informacijama.
[/Spoiler]


Što znači da se ova serija od samog početka ugledala na Universal horore. Tamo su se prvi put pojavili Dracula, Frankenstein i Wolfman. Kasnije Mumija, Dorian Grey, čudovište iz plave lagune i tako dalje.
Spoiler for Hiden:
Ethan je Wolfman. Upravo izgleda kao on, baš kao onaj iz 1941. godine. U moderno doba vukodlak, ali pošto idu na klasiku, on je Wolfman. Vukodlaci ipak više izgledaju drugačije.

I drago mi je zbog toga što se drže Universala i klasičnog horora. Pročitaj ovo i za Amon-Ra. Jedva čekam vidjeti Mastera.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #79 : 15.06.2015. 13:53:14 »
Sedma epizoda nije mnogo napredovala pricu, ali neke stvari su malo jasnije:

Spoiler for Hiden:
Ethan  je vukodlak, sto smo konacno saznali za sigurno, a sumnjali vec duze vreme. On ima ulogu u citavoj prici sa vesticama i Ives, ali dok on ili Sembene ne kazu nesto, vestice ce uvek biti 3 koraka ispred njih. :\
Kako sam ja shvatila, Ives nije prepoznala Kali (Poole) jer ona nije ni znala kako ona izgleda- ona nikada nije izasla da razgovara sa vesticama kad su stajale ispred kolibe , a kad su zapalili Cut Wife, Poole je stajala sa strane.
Sto se tice Dorijana - ja mislim da on jeste prepoznao Bronnu, koja se sad zove Lily. ali, njegova cela prica od pocetka se vodi jednom istom idejom- da je vecan zivot dosadan. On stalno trazi nesto novo i uzbudljivo da bi osecao nesto. Jedini razlog zbog kojeg mu se Ives svidjala je sto je uvrnuta (sto je video na seansi), sa Etanom je spavao(jer je muskarac i mozda jer je amerikanac :D ), Angelique jer je crossdresser i sad hoce Lily jer ona zna da je ona umirala i sumnja da je na njoj eksperimentirano. Spavati sa nekim ko je bio mrtav je nesto sto nije iskusio i samim tim mu je uzbudljivo. To je jedini nacin na koji su mogli da povezu celu pricu sa Frankenstein-om.
Ives je valjda nije prepoznala zbog kose i naglaska. Ethan i Dorian je ipak poznaju malo intimnije. :D
Nov razvoj sa Lily, ovaj njen plan da ide okolo i ubija muskarce (gledala sam promo za sledecu ep) mi je malo iznenadjujuc...ne znam bas kuda idu sa tim, osim da valjda pokazu da Frankensteinove kreacije imaju mane, cak i ova poslednja, usavrsena.

Mnogo mi se svidja Mulderova ideja za Master-a i cak mi je proslo kroz glavu da bi idealna osoba koja bi mogla da ga glumi bio Damian Lewis koji je suprug Helen McCrory u stvarnom zivotu- to bi bio pun pogodak. 

Ja se nekako stalno nadam da cemo konacno videti nekoga ko bi bio Jekyll/Hyde jer je i on kultni penny dreadful lik. Ha! Mozda su to namenili Lily. :D 

Offline Plague

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #80 : 16.06.2015. 00:23:53 »
Postavljen titl za S02E07.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #81 : 16.06.2015. 19:08:31 »
Obnovljeno za treću sezonu.

Offline Richard Pyke

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #82 : 18.06.2015. 00:25:59 »
Pozz.

Dugo nisam pogledao ovako zanimljivu seriju sa odlicim glumcima,  vec sam odgledao prve tri  epizode za redom i veoma sam zadovoljan, nadam se da ce serija ostati i dalje ovako dobra.

Svidaju mi se likovi i kako su uvedeni u seriju, te odnos medu nima, vidm da prave poseban univerzum sa svim ovim poznatim kreaturama iz klasicnih horrora. Cao.
« Zadnja izmjena: 18.06.2015. 00:31:46 Richard Pyke »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #83 : 21.06.2015. 22:32:39 »
Pogledana sedma  :)

Vrijeme je za osvetu. Opet Vannesa u fokusu, drago mi je zbog toga. Jedino mi je žao što ima premalo Ethana
Spoiler for Hiden:
i njegove pretvorbe u Wolfmana. Inače sam uvijek za ono manje je više, ali ovdje mi je to počelo smetat. Triput se pretvorio. U finalu prve sezone na kratko. Sad u prošloj na kratko i sad u sedmoj na još kraće. Ne dobivam neko zadovoljstvo od toga. Što se mene tiče mogao se samo pretvoriti jednom, ali to jednom neka bude odlično snimljeno tipa petominutna scena kako trči kroz šumu i lovi nešto. Pun mjesec, kočija iza njega. Divota. Kužim da su im i takve scene možda preskupe, ali dosta je serija dokazalo što se sve može sa voljom i tom potrebnom željom da se isporuči nešto veliko.

Evo malo usporedbi. Klasični Wolfman legendarni Lon Chaney Jr.
Spoiler for Hiden:

Ethan
Spoiler for Hiden:

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #84 : 22.06.2015. 09:55:51 »
U, kakva osma epizoda! Moracu da pogledam jos jednom, ali usudio bih se da kazem da je ovo najbolja PD epizoda od pocetka emitovanja.
Jos ako uzmemo u obzir da su Vanessa i Ethan u njoj bili "po strani", ovo je neverovatno.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #85 : 22.06.2015. 16:24:21 »
Odlicna epizoda. Meni je jedna od boljih epizoda bila 3. koja je bila skroz koncentrisana na Ives, a sad eto ova, koja je u potpunosti koncentrisana na druge:

Spoiler for Hiden:
Konacno smo videli Dorijanovu sliku. Steta za Angelique, ali za ocekivati nakon prosle epizode.
Lily!!! Iznenadjenje, nisam ocekivala ovakav razvoj. U promotivnom traileru za sledecu epizodu vidi se da doktora posetiti jos jedna od njegovih kreacija. Proteus!

Trenutno, jedna od najbolje napisanih i odglumljenih serija po mom misljenju.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #86 : 28.06.2015. 18:52:37 »
Odgledao prvu ep druge sezone, nekako mi deluje da su malo slabije krenuli ali videcemo dalje...

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #87 : 29.06.2015. 23:15:40 »
Ovo postaje sve ludje i ludje. Kakva epizoda, kakva sezona!  :sef:
Spoiler for Hiden:
Scena kada se gospodjica Ives i Ethan bore protiv onog placenika na pocetku... Ma nisam trepnuo.
Citava epizoda jebe! Ali jebe!

Uh sto volim kad serija izaziva ovakve emocije u meni.
« Zadnja izmjena: 30.06.2015. 00:14:35 iTransformerZ »

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #88 : 30.06.2015. 00:47:18 »
Odlična sezona, baš me zanima kako će da je završe.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #89 : 30.06.2015. 07:43:46 »
da prve dve onako malo sporije, ali treca i cetvrta odlicne.... idemo dalje :D