Autor Tema: Penny Dreadful  (Posjeta: 44952 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #30 : 02.06.2014. 19:38:31 »
serija ima svojih dobrih i manje dobrih strana, ali atmosfera je ono što me oduševljava... :o
za razliku od AHS koja mi je u zadnjoj sezoni postala malo previše trash, a ne toliko horor-drama, ovo mi za sada izgleda odlično...

a i volim kada fino polako pričaju, pa kad na kraju postaviš cps 18, skoro da ništa ne moraš uređivati... :volim

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #31 : 02.06.2014. 23:34:29 »
jos nisam ovo poceo da gledam vidim da su svi odusevljeni...
aj barem da secekam jos 1 ep pa da napravim mini maraton :D

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #32 : 04.06.2014. 00:22:06 »
Pi kako sjebaše ovu seriju. Pa majku li mu, može li jedna serija proć bez onakvog sranja na kraju. Pih!  :facepalm

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #33 : 04.06.2014. 00:29:55 »
Baš su slatki.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #34 : 04.06.2014. 01:56:03 »
Vrlo dobra četvrta epizoda.

Idemo sad na ono što se sve zbilo.

Van Helsing
Spoiler for Hiden:
definitivno prekratko, ali pun pogodak za njega. Van Helsing je u knjizi uvijek bio opisana Sherlockovski. Starac koji je jako inteligentan i koristi se tradicionalnim rješenjima. Ni u mlađim danima nije bio ala Hugh Jackman iz onog groznog filma. Nadam se njegovoj pojavi u idućim epizodama i da će biti veća minutaža.

Fenton, a može komotno i Reinfeld
Spoiler for Hiden:
riješili ga se i drago mi je zbog toga. Samo dodatak toj misteriji oko njega iako znamo da njegov lik (Reinfeld) služi Draculi. Ovdje mu je samo ime drugačije, ali sve je isto kao u Draculi. Posebno treba obratiti na scenu kad Ethan odbija dati svoju krv. Dobro znamo da ugriz vukodlaka ubija vampire i samim time Ethan ipak nešto zna o sebi jer sam prije ove epizode mislio kako se on ne sjeća onoga što je točno on. Tako da je ovo zanimljiv hint za nešto više.

Frankenstein i njegovo čudovište nastavljaju s pričom iz prošle epizode, a Vanessa i Sir Malcolm ista minutaža kao u prošloj.

Sad na ono glavno. Dorian i Ethan
Spoiler for Hiden:
Dorian je u knjizi biseksualac i to ne nataknuti već je Oscar Wilde vrlo jasno to prikazao. Kasnije je Wilde imao velikih problema zbog toga. I ono što treba znati da Dorian u knjizi ima moć pa... skoro nad svakim. I kad netko ne želi baš seks, dobit će ga  ;D sad na poljubac i strastveni seks koji nije prikazan između njih dvoje. I meni je bilo neočekivano od Ethana jer je izgledala kao da su ubacili bzvz, ali pogledamo li što Ethan sve prolazi. To je lik koji se najviše od svih bori sa vlastitim demonima. U ove četiri epizode je prošao sve i svašta. Zato i na kraju oni njegovi flashbackovi. Pogledajte sve što je bilo u njima. Od onog buđenja u drugoj epizodi i pritom se ne sjeća kak ose tamo našao pa sve do onog gledanja leša one mrtve djevojke i baš u tom dijelu flashbacka ona stara gospođa ga pogleda. Evo slikice

I sad je pitanje što nam sa tom scenom redatelj želi reći. Jel ga prepoznala jer zašto bi nam to prikazao. Nema razloga osim ako nešto ne krije. A pazite ovu sliku isto u flashbacku

Vidite što piše. Trbosjek. Ma mnogo je tu hintova, ali ono što znamo je da zna kontrolirat vukove, da se budi na mjestima i ne zna kako se tamo našao. Da ga je ta stara gospođa jasno pogledala i to nam je redatelj još jasnije pokazao. Da ne želi dati svoju krv. Ima previše toga. A da ne pričamo kako je baš bio u kazalištu sa Bronom i baš vukodlak (zvijer kako su oni nazvali) i "ubije" onu žensku. Svi u strahu, on se jedini smije. Jednostavno postaje preočito ko je on. Ako su ovo lažni hintovi, onda je redatelj još jednostavnije običan debil. Zašto bi uopće prikazivao konstantno takve stvari. Ak ose već ide odvlačit gledatelja i uvlačit ga u nekakvu zamku, onda se to radi puno drugačije da se ne skuži. Ovako su stvari očito tako da se nadam kako je vukodlak ili wolfman. Ili kako je Plague rekao, likantropija makar želim da bude MONSTER  ;D

Bronina se priča isto razvija. Samo čekam kad ju Viktor čopi i napravi ju lijepom za svoje prvo čudovište.

E da, scena kad priđe ona mala djevojčica Vanessi i započnu razgovor. Ta mala djevojčica se predstavila kao Lucy, a Lucy je u knjizi najbolja frendica od Mine koja kasnije postane vampir. Samo je ovdje mala djevojčica, ali opt, zašto bi je baš nazvali Lucy. Mislim, koje li slučajnosti.



Napokon malo priče oko Vanesse i Sir Malcolma.

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #35 : 04.06.2014. 22:01:46 »
obnovljena za drugu sezonu, 10 epizoda...  navijacica

Offline Amon Lee

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #36 : 05.06.2014. 01:51:48 »
 :),Sjajna vjest.No homofob filings ljudi..Grey radi svoju rolu,ne zna se ko bolje radi svoj scenarijo-mozda Franken....,mada Green je objasnila neke stvari vezane za glumu..Očekujte mnogo od Harneta i  Bonda.Ja bi Piper .... samo tako ;D.Dankešen za translejt bro.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #37 : 07.06.2014. 20:39:03 »
@Mulder - Odlična analiza!

Ajde, i ja da dodam par stvari. Za one koji ne znaju penny dreadful je izraz koji je nastao u Engleskoj tokom 19tog veka i označavao je popularne horor ili gotik serijalizovane priče koje su se objavljivale u delovima i obično je svaki deo koštao jedan peni. Ono što je možda važnije jeste da je u tom periodu nastao veliki broj klasika poput Frankenštajna i Drakule, i to je inspiracija za ovu seriju. Imajući to u vidu:

Spoiler for Hiden:
Ja sam imala teoriju da je Ethan možda Jekyll/Hyde jer se samo još ovaj lik iz poznatih  dela nije pojavio (bar koliko znamo), ali sad sam totalno zbunjena jer paše i vukodlak i Jack the Reaper.

Isto, tokom seanse u drugoj epizodi, Vanessa u opsednutoom stanju kaže:

''Amunet, girl? No....Much older...'' Ima li neko ideju šta/ko je stariji od Amunet???

isto, nisam sigurna, ali čini mi se da Dorijanova kletva ima neke veze sa starim egiptom... Mislim da on poželi da zauvek bude mlad u prisustvu egipatske statue. Eto još jedne veze...  :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #38 : 14.06.2014. 01:29:02 »
Peta epizoda mi je bila najbolja dosad s tim da je ovo jednodimenzionalna epizoda i vjerojatno tu eži razlog zašto mi je tako sjela. Nismo saznali dodatne informacije oko Ethana, Doriana, Victora i ostalih, ali zato trojka Mina/Vanessa/Sir Malcolm u fokusu.

U ovoj epizodi su bile prilično jasne stvari između njih troje. Tipična, ali odlično napravljena tragična priča zašećerena sa nadnaravnim.
Spoiler for Hiden:
Saznali samo da je Vanessa ospjednuta od ranije dobe. Da je uvijek viđala nekog demona u ogledalu. Kasnije joj je došao kao Sir Malcolm kad ju je jebao. Kad je došao nakon onog putoavnja, Mina/Vanessa su mu kao klinke došle u zagrljaj i bile sretne. Sve si više mislim kako je on možda otac Vanessi. To bi dosta toga objasnilo, a i ne inzistiraju da nam jasno pokažu kako je Mina njegova kćerka već sve na kapaljku.

Onaj prvi dio priče kako je Mina našla voljenu osobu, a Vanessa postajala ljubomorna je isto odlično napravljen.

U šestoj svi zajedno  :)


Offline Amon Lee

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #39 : 14.06.2014. 06:44:34 »
Pogledao petu takodje.Pa bolja je za konjski nokat od predhonih.Baš po mom ukusu.Najava za šestu je opasna.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #40 : 22.06.2014. 02:45:59 »
Pogledana šesta  :)

Još jedna visoko kvalitetna epizoda u kojoj opet nismo imali prilike vidjeti neke hintove tko je tko, ali svidjela mi se cijela priča.

Vanessa i Dorian
Spoiler for Hiden:
zanimljiva seks scena, ali drago mi je da baš imaju kemiju koja se osjeti između njih dvoje kao glumaca. Vidjeli smo i po prvi put Doriana kako se oporavlja. Ono što mi je dobro kod Doriana je njegova svijest onoga što on je. Čini mi se da je on jedini lik koji zna što točno je. U knjizi se borio sa vlastitim demonima, ali se uvijek znalo što želi. Koristi tu svoju hipnozu kao crna udovica. Vanessa i ostali likovi su još uvijek između sna i jave.

Sir Malcolm i Ethan
Spoiler for Hiden:
odlična lovina, ali nedovoljna jer im je Mina opet pobjegla. U ovoj epizodi su mi se najviše svidjeli vampiri zato što su izgledali kao neke vještice koje luđački napadaju. A i atmosfera i sama priča koja me uvukla oko broda. Dracula je u knjizi putovao iz Transilvanije u London sa brodom.

Frankenstein i Van Helsing
Spoiler for Hiden:
i baš kad mu je ovaj pričao o stvorenjima noći, Frankensteinovo čudovište ubije Van Helsinga. Još jedan neočekivan potez scenarista, ali ne znam koliko dobar. Želio sam Van Helsinga u cijeloj seriji.

Offline dragandza

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 107
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #41 : 23.06.2014. 19:06:11 »
Hvala za prevod Ivane.  clapp
Serija je odlična. Eva Grin je u sedmoj epizodi bila jezivo fenomenalna.



Offline Plague

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #42 : 30.06.2014. 18:27:50 »
Postavljen titl za osmu epizodu. Vidimo se sljedeće sezone.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #43 : 30.06.2014. 20:58:43 »
Izašla sezona.. taman kad završim Fargo, da se ovo baci na listu.. hvala vam dobri ljudi na titlovima..
iShare, noProfit


Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #44 : 30.06.2014. 22:59:23 »
Hvala na prevodima!

Offline Punsa021

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #45 : 01.07.2014. 04:18:12 »
Eva dobra ko dobar dan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #46 : 01.07.2014. 16:25:30 »
Pogledane zadnje dvije i moram reći dosta slabije epizode od prijašnjih. Dosta predvidljivo.

Spoiler for Hiden:
Ali drago mi je da se Ethan pretvorio u Wolfmana  ti_si_Bog šteta što ga nije bilo više.

7.7/10 prva sezona. Bilo je vrlo dobro, ali zadnje dvije kvare utisak cijele sezone.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #47 : 06.09.2014. 21:08:05 »
Kreće sa emitovanjem na HBO Adria.
iShare, noProfit


Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #48 : 09.09.2014. 01:32:36 »
Pogledao sam celu sezonu, sviđa mi se serija. Ima jako gotivnih likova i sviđa mi se kako su odrađeni naši "stari znanci" iz raznih filmova i serija.  :aha:

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #49 : 09.09.2014. 15:30:31 »
Serija je odlicna. Ima dobre glumce, dobru pricu. Jedva cekam drugu sezonu. :)
Sent from my Windows Phone Nokia Lumia 720

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #50 : 04.01.2015. 13:06:54 »
Pogledao sam 2 ep. i mogu reci da je serija odlična. Gluma, radnja, ugođaj, sve je na mjestu.
Nije mi jasno kako prije nisam čuo za ovu seriju  :ne-zna,
i da serija nije dobila malo više pažnje na forumu od strane članova foruma  :ne-zna,

Hvala ivanu na uvijek odličnim titlovima!

Offline physio

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #51 : 04.01.2015. 22:48:20 »
Serija je super. Kada ide druga sezona?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #52 : 04.01.2015. 23:33:25 »
Serija je super. Kada ide druga sezona?


U toku godine.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #53 : 06.01.2015. 23:17:19 »
Nakon odgledane 1. sezone moja ocjena je 8.5/10.
Čekamo 2.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #54 : 13.01.2015. 00:02:38 »
Druga sezona počinje 26. 4. 2015.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #55 : 13.01.2015. 00:07:01 »

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #56 : 13.01.2015. 20:17:28 »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #57 : 06.02.2015. 22:35:18 »
Premijera druge sezone se pomera na 3. 5. 2015.

Offline Gale.

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 275
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #58 : 20.04.2015. 08:08:01 »
Postavljena prva epizoda za:

Penny Dreadful - S02E01 - 720p.WEBRip.x264-4yEo (oba pisma)

Odgovara navedenoj verziji, koja traje 58 minuta i 3 sekunde. Malo kasnije ću izbaciti i za verziju HDTV.x264-ASAP.


Penny Dreadful - S02E01 - HDTV.x264-ASAP[ettv] (oba pisma)
« Zadnja izmjena: 20.04.2015. 14:35:24 Gale. »

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #59 : 20.04.2015. 17:30:13 »
Zahvaljujuci Peaky Blinders postala sam veliki fan Helen McCrory.
Nista manje fenomenalna u prvoj epizodi druge sezone Penny Dreadful.

Hvala na prevodima!  :)