Autor Tema: Penny Dreadful  (Posjeta: 44918 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Penny Dreadful
« : 30.09.2013. 17:49:30 »

Opis:
U 19. stoljeću neka od najpoznatijih stvorenja, uključujući Dr. Frankensteina i njegovo stvorenje, Doriana Grayja i poznate likove iz romana Dracula, se počinju pojavljivati u viktorijanskom Londonu. Ova serija isprepliće ove klasične horor priče dok se njeni likovi hrvaju sa svojim čudovišnim poremećajima.
Ovo je druga velika suradnja Josha Logana i Sama Mendeza nakon što su 2012. zajedno radili na James Bond filmu Skyfall.

Žanr: drama, horor
Kanal: Showtime
Godina proizvodnje: 2014.
Glumci: Timothy Dalton, Josh Hartnett, Rory Kinnear, Billie Piper

IMDb
TVRage
TV.com
TVDb
Wikipedia
ShareTV

Titlovi

« Zadnja izmjena: 28.04.2014. 10:48:33 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #1 : 03.10.2013. 18:00:57 »
Trebam li reći da ću ovo da pratim?  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #2 : 16.01.2014. 23:18:25 »
Ooooo, kako jedva čekam ovo.


Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #3 : 16.01.2014. 23:33:20 »
Viktorijanski period sa vampirima i ostalim spodobama, diivno.

Sent from my HUAWEI G300 using Tapatalk


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #4 : 20.01.2014. 16:07:23 »
Izašao neki dan trailer http://www.youtube.com/watch?v=PjyXOnFxc2c


Djeluje zanimljivo, ovako na prvi pogled.
Mrzim lopatare i limune

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #5 : 15.02.2014. 08:14:03 »

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #6 : 16.02.2014. 22:38:32 »
fino fino ovo ce se gledati :D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #7 : 20.02.2014. 20:02:06 »
ovo će biti dobra zamjena onima koji su više očekivali od treće sezone AHS-a. super izgleda, još je ivan najavio prijevod. jedva čekam da završi sezona.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #8 : 20.02.2014. 23:27:11 »
dobro izgleda.. trejler je dosta dobar..
svi ti likovi u jednoj seriji (frankrenstajn, dorijan..)
ekstra, podseca me na ligu izuzetnih dzentlmena..
vidim da je neki porede kao showtimeov True Blood..
valjda ce biti bolji, ozbiljniji (iako mi se TB svidja..)
Eva Grin i Bili Pajper  :)

ovo cekam i giljermov The Strain.. videcemo sta ce biti bolje..

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #9 : 28.04.2014. 12:06:47 »
Izašlo.  clapp

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #10 : 28.04.2014. 18:20:36 »
Serija krenula...Eva Green  liz-liz , Gleda se obavezno  :sef:
« Zadnja izmjena: 28.04.2014. 18:22:26 pparadiso »
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline TozABG

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #11 : 28.04.2014. 18:49:11 »
Procureo pilot :D

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #12 : 29.04.2014. 12:53:04 »
odlično  :neverovatno:

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #13 : 29.04.2014. 13:18:21 »
Hvala stari.. taman dok pogledam AHS s2 ovo će izaći sve..
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #14 : 02.05.2014. 04:10:30 »
Kao netko ko je čitav život predan horor žanru, očekivao sam napokon jednu čistu horor seriju s old school atmosferom i njami maskama. Pilot epizoda nije ispunila ta očekivanja, ali je pokazala potencijal da to postane.

Plus
+ lijepa gotička atmosfera
+ Timothy Dalton kao Sir Malcolm. Na prvu ga nisam prepoznao, alooooooooo. Tek sam onda vidio pa jebemu to je on. Ima odličnog lika u rukama i definitivno je nosio prvu epizodu.
+ Eva Green kao Vanessa Ives. Već su odmah u svojoj prvoj sceni pokazali da su odličan tandem. A i sviđa mi se što glumi smrtno ozbiljnu ženu kojoj je svaka sekunda pitanje života i smrti. Ah, kako ne voljeti takve žene koje uvijek imaju tu potrebnu misteriju da rade što žele.
+ "My name... is Victor Frankenstein." - vrhunska zadnja scena i ujedno najbolja scena epizode. Emocionalno nabijena i predivno snimljena. Eto zašto se trebaju serije u ovom slučaju epizode gledati do kraja. Kao i kod filma, samo jedna scena zna dići epizodu na potpuno drugi nivo.
+ razna čudovišta sa dobrim maskama.
+ egipatski hijeroglifi koji će izgleda biti veoma važni za ostatak radnje.

Minus
- Josh Hartnett kao Ethan Chandler. Nažalost, da. Radovao sam se što ću ga vidjeti u ovako jednoj seriji, ali jednostavno se nije isticao zbog Daltona i Eve. I koliko god su njegov lik htjeli prikazati kao nekakvim badassom kao Charles "fucking" Bronson, nisu uspjeli. Ali neću ga otpisivati jer je još početak.
- uh, kako ne volim kad radnja ide prebrzo pa prikažu previše. To im se dogodilo u prvoj polovici pilot epizode. Jednostavno previše jump scare scena, previše nepotrebne akcije koja je i mogla biti bolje izvedena.

Offline alexLEGENDA

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #15 : 10.05.2014. 21:36:57 »
pilot skroz ok, uvek zadovoljstvo gledati Evu Grin. BiTice tu svasta :)

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #16 : 13.05.2014. 00:58:05 »
Summer Is Coming...

Offline Spartacus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 210
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #17 : 13.05.2014. 12:55:04 »
Pojavila se i 2 epizoda  :)

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #18 : 14.05.2014. 11:07:51 »
ovo polako postaje najbolja serija sezone...
 
eva green...  notworthy notworthy notworthy

 srcesmajli billie piper  srcesmajli

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #19 : 16.05.2014. 03:33:16 »
Druga duplo bolja od pilot epizode

Volim seanse tako da mi se taj dio najviše svidio. Ta šestominutna scena gdje Eva Green solira je izvrsna s odličnom atmosferom. Iznimno je teško solirati tako dugo i svaka joj čast na odličnoj glumi. Puno toga smo saznali kroz seansu.

Spoiler for Hiden:
Amon-Ra je opsjednuo Kali, a Vanessu Amunet. Opsjednuta je i od strane Mine (ona u Stokerovoj knjizi bude ugrižena od strane Dracule. E sad, ona bi mogla biti kćer od Sir Malcolma kojeg glumi Timtohy Dalton. Sve upućuje na to. Ako je tako, lijepo su povezali. A sad ono najzanimljivije. Sir Malcolm je možda Dracula. Zašto to mislim? Sjetite se da kad je Vanessu opsjela Mina, ona je rekla Malcolmu da je nazvao planinu po sinu. U stvarnosti, Vlad Tepes (koji Stokeru posluži da napiše Draculu) je stvarno nazvao jednu planinu po svom sinu. Sad zbrojimo dva i dva. Koje li slučajnosti da opsjednuta Vanessa kaže to njemu o planini, a Vlad Tepes je zbilja to i napravio. Jedini logičan zaključak je da je Sir Malcolm Dracula. Pošto su svi likovi NEŠTO, ovo me ne bi čudilo- Pojavio se i Dorian Gray, vidjet ćemo koju će on točno ulogu imati. Imam dojam da će on nešto iskemijati sa Vanessom koja bi mogla biti izvor za Amunet, a Dorian Gray za Amun-Ra. Ionako je on jednim dijelom besmrtan pa to ima logike za kasniju mitologiju.

A kraj. Jel ovo bio jedan od najnepredvidljivijih krajeva neke epizode ove sezone? Apsolutno.
Spoiler for Hiden:
Ono na kraju je njegov prvi Monster. U knjizi je upravo tako opisan. Duga crna kosa i žute oči.

A sad nakon dvije epizode da vidimo tko je tko.
Spoiler for Hiden:
Ethan - vukodlak. Ovo je dosta očito i nadam se da je vukodlak, a kad nije, onda je specijalac za pištolje. Pogotovo kad se budi, gleda si ruku. Svi su nešto, on bi trebao biti vukodlak.

Sir Malcolm - 95% otac od Mine i 50% da je Dracula zbog toga što je izravno njemu spomenuto da je nazvao planinu po sinu, a to je Vlad Tepes napravio.

Vanessa - medij. Znači, nju opsjedaju duhovi/demoni. Zasad Amunet. Jedna od božica, a tu je i Amon-Ra.

Dorian Gray - o njemu je sve jasno.

Kasnije se nadam Van Helsingu i doktoru jekyllu i hydeu.

Vidim da treća epizoda za 10 dana. Možda prije izađe kao ova druga.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #20 : 18.05.2014. 23:31:47 »
Sve više o ovoj seriji razmišljam.

Jedan zanimljiv video.


I još malo zanimljivosti.

Offline Plague

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #21 : 26.05.2014. 21:36:39 »
Postavljen titl za treću epizodu. Uživajte  kokicekola

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #22 : 26.05.2014. 22:06:59 »
Velika su ocekivanja od ove serije, vidim hvale je svuda po internetu. Izgleda odlicno.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #23 : 28.05.2014. 13:08:17 »
Oa serija je odlicna.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #24 : 29.05.2014. 01:13:18 »
Pogledana treća  :)

Bride of Frankenstein  ti_si_Bog

Ova serija je sad postala toliko kompleksna sa svim tim likovima i spajanjem svačega na jedan odličan način. Bez da nekog diskriminiram, ali ovu seriju i što ona predstavlja će samo do kraja skužiti fanovi Universal horora, fanovi viktorijanskog doba i svih tih knjiga u kojima se bile ovakve priče. Nije naravno problem skužiti seriju jer je radnja vrlo jasna, ali za cijeli taj subtekst se moraju pogledati sve važniji Universal horor klasici kao i pročitati knjige koje se bave ovakvim stvarima. Mislim da bi vam onda bila još veća uživancija gledati ovako nešto. Meni svakako je.

A sad na treću epizodu. Ajoj, divota  srcesmajli

Sad imam toliko teorija na raspolaganju. Sve isprepleću pa idemo na ono što sam govorio za prošlu epizodu. Dakle, ima dosta toga. Amon-Ra, Ethan (tko je on), Sir Malcolm (tko je on), Frankensteinovo prvo čudovište (najzanimljive u ovoj epizodi) i što on točno želi + dodatak jednog lika koji me podsjeća na nekog iz Dracule.

Amon-Ra
Spoiler for Hiden:
Opet su ga spomenuli. Ovo mi je jako zanimljivo jer u drugoj epizodi se isprepleće sa Minom koja se sad pokazala u trećoj epizodi. Mina, koja je lik iz Stokerove Dracule, a Amon-Ra je je egipatski bog. Sad, kakva je tu poveznica, ne bih znao. No, ono što znamo da je Universal horori imaju Mumiju. Egipatski bog Amon Ra po svemu sudeći je nekakav živi mrtvac. Možda će se pojaviti i nekako ga na kraju osloboditi. Stvarno bih volio da bude mumija u old school obliku. Ali najviše me muči to što se isprepliće sa Minom pa samim time Dracula možda ima neke veze s Amon-Raom.

Ethan
Spoiler for Hiden:
Kad sam pogledao prošlu epizodu, rekao sam da bi on mogao biti vukodlak i stvarno bih volio da i je. Sad u ovoj trećoj epizodi on komunicira s vukovima. To ne da znači nešto, to znači puno toga  ;D vidjeli smo da ima i neki ožiljak na početku druge epizode kad se budi, a prije toga se dogodilo ono ubojstvo. Ali je bio u obleci pa je možda old school vukodlak na dvije noge to jest on je Wolfman. Zasad raspolažemo s tim informacijama.

Sir Malcolm
Spoiler for Hiden:
nakon prošle epizode sam rekao da bi on mogao biti Dracula, ali već smo ga vidjelo kako hoda po danu pa to malo isključuje tu mogučnost. No, opet ima dosta subteksta koji govore da to on je kao iz prošle epizode o Mini i planini. U ovoj epizodi nismo ništa dobili i zbog toga mi je žao  :( a i Dorian Graya nismo vidjeli.

Franeksteinovo prvo čudovište aka Adam aka Caliban.
Spoiler for Hiden:
U knjizi Adam. U seriji Caliban. Al pazite što je zanimljivo. Dakle, on stvarno izgleda točno kao u knjizi jer je tako opisan. No, ono što je zanimljivo i odmah mi je bilo toplo oko srca je to što je našao posao u kazalištu tako da radi iz sjene i još ima onaj ovratnik da si prekrije ružno lice. Zašto ovo govorim? Zato što je to Fantom iz Opere. Odmah me na to podsjetilo. Ne kažem kako će Caliban postati Fantom, ali nevjerojatno je koliko su dali referenci kroz Frankensteinovo čudovište. Užitak je bilo gledati. Zasad znamo njegov plan. Zamolio to jest zaprijetio Viktoru da mu napravi mladu i to smo dobili onaj link koji sam gore stavio, Bride of Frankenstein njegovu priču jedva čekam dalje.

I sad poseban dodatak. Jeste primijetili u ovoj epizodi na onog tipa koji je jeo neku umrlu životinju i kad su oni naišli na njega, Sir Malcolm je rekao da ga stave u lance. Prvo, jeo je životinju i drugo izlgedao je kao luđak. U ovoj epizodi se zove Fenton, ali svako ko je čitao Stokerovu Draculu, zna da postoji jedan biser od lika koji se zove Reinfeld. Taj lik u knjizi, a i u većini Draculinih filmova je jeo umrle životninje, bube i bio luđak. Ali ono najvažnije, on je pomogao Draculi da dođe u London i on mu je doveo Minu.

Ovo je samo postavljanje neke puno veće priče za koju imam nekoliko teorija, ali prvo četvrta nek izađe. Muči me onaj Amon-Ra za kojeg imam neku pretpostavku, ali žečim više o njemu.


Offline Plague

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #25 : 29.05.2014. 10:05:33 »
@Mulder
Spoiler for Hiden:
Mislim da Sir Malcolm nije Dracula već samo zabrinuti otac. Zasad nismo dobili nikakve naznake da bi mogao biti Dracula, no tu dolazimo do drugog problema. U seriji je nejasno da li postoji više vrsta vampira (egipatski, istočnoeuropski ala Dracula itd.) pa shodno tome je nejasno da li je Dracula posebna vrsta vampira ili tek potomak egipatskog vampira? Također sam negdje pročitao da se u ovoj sezoni Dracula možda neće čak ni pojaviti jer se priča vrti oko Amun-Ra i Amunet. Isto se može reći i za Harkera i Van Helsinga.

Što se tiče Ethana postoji više teorija: zaražen likantropijom ali je kontrolira, naučio komunicirati s vukovima od indijanaca tokom sudjelovanja u Indijanskim ratovima, itd. tako da je još uvijek nejasno u kojem smjeru će se razvijati njegova priča. Također tu je i njegovo intimno druženje sa zaraženom Bronom od koje je već trebao dobiti sušicu pa se to može uzeti kao dokaz za teoriju o likantropiji.
« Zadnja izmjena: 29.05.2014. 11:05:17 maksi »

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #26 : 29.05.2014. 10:59:37 »
druženje sa zaraženom Bronom od koje je već trebao dobiti sušicu pa se to može uzeti kao dokaz za teoriju o likantropiji.

Bolje zvuči jevtikarofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #27 : 29.05.2014. 13:07:12 »
@Mulder
Spoiler for Hiden:
Mislim da Sir Malcolm nije Dracula već samo zabrinuti otac. Zasad nismo dobili nikakve naznake da bi mogao biti Dracula, no tu dolazimo do drugog problema. U seriji je nejasno da li postoji više vrsta vampira (egipatski, istočnoeuropski ala Dracula itd.) pa shodno tome je nejasno da li je Dracula posebna vrsta vampira ili tek potomak egipatskog vampira? Također sam negdje pročitao da se u ovoj sezoni Dracula možda neće čak ni pojaviti jer se priča vrti oko Amun-Ra i Amunet. Isto se može reći i za Harkera i Van Helsinga.

Što se tiče Ethana postoji više teorija: zaražen likantropijom ali je kontrolira, naučio komunicirati s vukovima od indijanaca tokom sudjelovanja u Indijanskim ratovima, itd. tako da je još uvijek nejasno u kojem smjeru će se razvijati njegova priča. Također tu je i njegovo intimno druženje sa zaraženom Bronom od koje je već trebao dobiti sušicu pa se to može uzeti kao dokaz za teoriju o likantropiji.
Spoiler for Hiden:
Dobili smo jednu veliku naznaku zbog koje sam to pomislio. Sjeti se u drugoj epizodi kad je Vanessa bila opsjednuta i onda je rekla Sir Malcolmu da je nazvao planinu po sinu. U stvarnosti, Vlad Tepes je nazvao planinu po sinu. Zato mi je to bilo prečudno jer zašto bi scenaristi tako nešto ubacili. Problem je što oni sve isprepliću pa su možda Sir Malcolmu dodali nešto što Vlad Tepes u stvarnosti napravio, a Vlad Tepes je svi znamo bio isnpiracija Stokeru za Draculu. Zato se nadam da će u idućoj biti malo više o Sir Malcolmu. Van Helsing se pojavljuje  ;D http://www.breathecast.com/articles/penny-dreadful-spoilers-billie-piper-darker-scarier-plot-15972/ Episode 4 deals with Sir Malcolm hiring Van Helsing to work with Dr. Frankenstein in finding a cure to an unknown disease.

I sad pazi, zapošljava ga Sir Malcolm. Jedva čekam vidjeti ko će glumiti Van Helsinga. Nadam se netko stariji i da će onda nešto ispričati o vampirima.

Amon-Ra i Amunet. Dakle, tu ima puno toga oko njih što ne razumijemo, ali ono što znamo da je ova serija pod utjecajem Viktorijanskog doba i Universal horora. Mumija je bila poprilično popularna tada. To je bio     
Imhotep, visoki svećenik koji se služio tim bogovima. Sad, zašto napraviti seriju sa svim tim legendarnim likovima i još naglasiti više puta Amon-Ra i onda na kraju ne ispoštovati ta pravila. Ako je Amon-Ra neka vrsta vampira kako kažeš, a lako moguće, u redu. Ipak bih više volio da je neka vrste mumije. Ako nije, znači da po nekakvoj logici mumiju nećemo vidjeti jer sad već iskorištavaju egipatsku mitologiju. Inače, Amunet je u stvarnosti mumificirana. A jadna  ;D

Znam za teoriju o likantropiji i iskreno, to ne želim. Ne želim da serija teži realnosti pa si Ethan zamisli kako se pretvara u vuka/vukodlaka. Jer pazi, ovo je serija u old school tipu posvećena svim tim divnim horor klasicima. Već smo u prvoj epizodi vidjeli ona čudovišta, vidjeli smo i Frankensteinova čudovišta i u drugoj epizodi smo vidjeli dosta nadnaravnog u obliku seanse. Tako da ako sada zbilja idu prema tome da Ethan ima likantropiju ne bi bilo u redu jer je to bolest i kad ga zahvati, gotov je. Njegov lik je upropašten. A sad pazi ovo. Sjeti se druge epizode kad se Ethan budi i vidiš ožiljak na njegovoj desnoj ruci. Sjeti se da još ne znamo ko je masakrirao one ljude. Samo znamo da su im istrgnuti dijelovi tijela. Uglavnom, za Ethana želim da bude vukodlak u doslovnom smislu i zasad ima popriličan broj naznaka za to. Jer već jako dugo očekujem u nekoj seriji vidjeti transforamciju i pravog vukodlaka. Ne one vukodlake iz True Blood koji su ustvaru vukovi ili iz sličnih serija već pravu vukodlak. To čekam već previše izuzev par starih serija koje su imale takve vukodlae, dana takvih serija nema. E sad, tu postoji problem. Jer vukodlaka napraviti je ogroman problem. Zato će se vjerojatno u pravom obliku pojaviti malo puta. Nadam se da će koristiti maske, a ne CGI.

Van Helsing u idućoj  navijacica

Offline Plague

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #28 : 29.05.2014. 23:08:03 »
@Mulder
Spoiler for Hiden:
Nakon malo kopanja po IMDB-u otkrio da će David Warner glumiti Abrahama Van Helsinga. Ono u najavi za 4 epizodu je bio on. Također par slika iz 6 epizode:
http://www.spoilertv.co.uk/images/Penny%20Dreadful/Season%201/Promotional%20Episode%20Photos/Episode%201.06%20-%20What%20Death%20Can%20Join%20Together/

Vrlo bi se lako moglo dogoditi da Brona završi kao bride of Frankenstein ako je suditi po ovim slikama.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Penny Dreadful
« Odgovor #29 : 29.05.2014. 23:16:59 »
David Warner

Pun pogodak. Klasičan engleski glumac koji je glumio u dosta kultnih filmova. Al meni je zakon u horor klasiku The Omen
Spoiler for Hiden:
kad mu ono ogledalo odsječe glavu. Jedna od najboljih smrti na filmu.

Ovo bi bilo zakon što se tiče Brone. Prvo što ju glumi Billie Piper, a ona je bila fan favorite u Doctoru Whou kad je glumila tako da sumnjam kako će otići nakon svega par epizoda. Sigurno dobiva neku veću priču i to što si spomenuo bi bilo super.

Baš imaju veliku stvar u svojim rukama  :)