Autor Tema: The Life and Times of Grizzly Adams  (Posjeta: 5478 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline splicanin84

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
The Life and Times of Grizzly Adams
« : 24.12.2008. 14:12:34 »

Opis:
The Life and Times of Grizzly Adams je prelijepa saga o čovjeku koji je sredinom XIX. stoljeća živio sam među životinjama američkog Stijenjaka. The Life and Times of Grizzly Adams snimana je od 1979. godine. U naslovnoj se ulozi vrlo uspješno okušao Dan Haggerty, američki country pjevač. Serija obiluje prizorima prekrasnih pejsaža vrlo uspješno uklopljenih u sam scenarij tako da se priča ne pretvara u reklamiranje američkih prirodnih ljepota, već na suptilan način kombinira igranu seriju s dokumentarcem.
Priča se događa daleke 1853. godine kada je J. Adams prisiljen bježati u planine, spašavajući tako vlastiti život pred potjernicom zbog optužbe za ubojstvo koje nije počinio. Ostavivši kćer jedinicu rodbini na skrb rodbini, Adams se povlači u čudesni svijet prirode koji mu se otkriva u svoj svojoj ljepoti. Zajedno s Adamsom, gledatelj polagano upoznaje biljni i životinjski svijet američkog Stijenjaka, prikazan na pomalo naivan, ali lucidan način; u kontaktu samog Adamsa sa životinjama na koje nailazi. Na poseban je način istaknut odnos Adamsa i grizlija Bena kojeg Adams spašava kao mladunče te oni postaju nerazdvojni prijatelji, prema čemu je serija i dobila ime.
U planinama Adams susreće Indijanca Nacomu kojeg spašava nakon napada pume. Oni postaju krvna braća i uz njega Adams uči preživljavati u prirodi. Na neki je način u prijateljstvu Adamsa i Nacome u američkoj filmskoj industriji napravljen prijelom od prikazivanja Indijanaca kao krvoločnih divljaka do njihovog realnog prikaza kao ljudi koji su kao možda nitko živjeli u skladu s prirodom. Tu je također lik starog trapera i njegovog nerazdvojnog magarca imenom Number Seven (Broj Sedam). Lik je to koji seriji daje dozu zdravog humora.
Ova tri lika okosnica su cijele priče i u svojim karakteristikama ocrtavaju sve ono što jedan čovjek treba biti: odan prijatelj, ljubitelj svega stvorenog, čovjek koji vjeruje u ideale. Prateći seriju The Life and Times of Grizzly Adams gledatelj se ne može barem na trenutak u mislima ne vratiti u dane djetinjstva i mašte o pustolovinama, novim krajevima, traperima i Indijancima, logorima, kolibama, životinjama i prijateljstvu koje nas veže. Zapravo, serija The Life and Times of Grizzly Adams kao da u sebi utjelovljuje sve ideale života koji predstavlja nešto više od pukog životarenja u utrci za zaradom i slavom.
Uvodna špica serije popraćena je nezaboravnom pjesmom Maybe, autora i u izvedbi Thoma Pacea, pjesmom čiji se refren urezao u sjećanje svakom tko ga je barem jednom čuo.

Žanr: drama, akcija, avantura

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi
« Zadnja izmjena: 02.08.2014. 13:07:52 maksi »

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: The Life and Times of Grizzly Adams (1977)
« Odgovor #1 : 24.12.2008. 14:16:38 »
Sećam se ove serije, obožavao sam da je gledam kad sam bio klinac :)

Offline zizu1109

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 146
  • Spol: Muški
Odg: The Life and Times of Grizzly Adams (1977)
« Odgovor #2 : 24.12.2008. 14:32:57 »
Ovo je islo pocetkom 80-tih, i to vikendima, koliko se secam - sjajna serija! Jedna od retkih prilika kada su me matorci mogli naci ispred TV-a (jbg, u to vreme bila su samo 2 TV programa  ;D )

Offline coask

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: The Life and Times of Grizzly Adams (1977)
« Odgovor #3 : 29.04.2009. 00:59:13 »
Sjajna serija,prikazivana je skoro na NS-u,trenutno je skidam sa torenata...

Offline s-i-l-a-s-1984

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Re: The Life and Times of Grizzly Adams (1977)
« Odgovor #4 : 29.07.2010. 13:05:22 »
reprizira se na bosanksom FTV-u, je li tko snima?

Offline Dusansilni

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
Odg: The Life and Times of Grizzly Adams
« Odgovor #5 : 17.11.2013. 18:38:14 »
Postavljen prevod za prvu epizodu prve sezone.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: The Life and Times of Grizzly Adams
« Odgovor #6 : 17.01.2015. 11:14:49 »
Hvala Dušane Silni, ovo me je baš obradovalo.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline mladi.indiana

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
Odg: The Life and Times of Grizzly Adams
« Odgovor #7 : 24.06.2022. 17:14:49 »
Sutra na HRT 1 od 7.05h svaku subotu će se emitirati ova serija napokon.  clapp Nadam se da će netko snimati i izvući titlove. 

Tags: