Serije > O serijama

Peaky Blinders

(1/50) > >>

PO team:

Opis:
Radnja započinje 1919. u siromašnom i prepunom kriminala predgrađu Birminghama. Vojnici koji su se vratili iz Prvog svjetskog rata, politički revolucionari i bande, svi se bore za egzistenciju u industrijskom krajoliku kojeg muče ekonomski problemi.
Oružje prokrijumčareno iz europskih rovova uspjelo se uvući u zajednicu. Komunisti planiraju nasilnu revoluciju, a Parlament je iščekuje spreman na odgovor. Winston Churchill mobilizira posebne ogranke Londonske policije da se pozabavi tim problemom.
Radnja se fokusira na obitelj Shelby, čiji mnogi članovi čine najdivljiju bandu, Peaky Blinderse, koja zarađuju novce klađenjem, reketarenjem i pljačkama. Bandu vodi Tommy Shelby, najnasilniji među njima, ali njegovo vodstvo će uskoro biti testirano.
Nemilosrdni viši inspektor Campbell stiže iz Belfasta da počisti grad. Osim njega u susjedstvo je došla i, možda još opasnija, lijepa žena zagonetne prošlosti imena Grace Burgess, koja čuva opasnu tajnu.

Žanr: drama, kriminalistička
Kanal: BBC TWO
Godina proizvodnje: 2013.
Glumci: Paul Anderson, Cillian Murphy, Iddo Goldberg, Helen McCrory, Sam Neill, Annabelle Wallis, Joe Cole, Alfie Evans-Meese, Jack Hartley, Kevin Metcalfe

IMDb
TVDb
Wikipedia
TVRage

Titlovi

Mulder:
Hvala  smileyNO1

Mislim da danas/sutra izlazi pa se odmah gleda. Glumačka ekipa dosta dobra. Radnja mi se sviđa. Ovo je britanski odgovor na Boardwalk Empire pa ćemo vidjeti.

Red Dragon:
Evo ga, večeeeeeeeras! Konačno!  navijacica navijacica navijacica
Kako sam nestrpljivo čekao ovu seriju, jao, jao!  navijacica

Mulder:
Pogledan pilot  :)

Ovo je kao po stvarnim događajima, ali naravno da je nešto promijenjeno. Imena najviše. Serija počinje s izvrsnom pjesmom od Cavea, Red Right Hand. Uvod odličan i onda kreće upoznavanje s glavnim likovima. Cillian Murphy glumi Tommya Shelbya, već sad ratnog veterana iz prvog svjetskog rata. On glumi glavnog vođu te bande Peaky Blinders. Murphy iako je u ovoj pilot epizodi jednoličan, vrhunski je odglumio. Lik mu je pametan i hladnokrvan. Ono što je bitno je da ostavlja dojam. U svakoj sceni on je taj koji vodi glavnu riječ. Ovdje je baš pojava.

Sviđa mi se i Paul Anderson koji glumi Arthura Shelbya. On je najstariji među njima i najglasniji. Među cijelom tom bandom sam našao jednu zanimljivu poveznicu sa Boardwalkom Empireom. Spoiler for Hiden: Jimmy je isto glumio ratnog veterana i imao je istu frizuru kao i cijela ova banda. A većina iz te bande su isto ratni veterani. Isto tako, bave se kriminalom. Dakle, pratit ćemo britanskog Jimmya  ;D
Naravno, nisam zaboravio na Sama Neilla. Čovjek je radilica. Uvijek je zaposlen, ali vidi se da uživa u onome što radi. Naravno, tu su i pare kao jedan od razloga, ali njegov entuzijazam je očit. On glumi tipa koji će ih loviti. Dakle, tipičan hladnokrvni borac za "pravdu". Čovjek je razgovarao sa Churchillom  ti_si_Bog

Od glumica vrijedi spomenuti Annabelle Wallis, koja glumi pjevačicu. Odmah se vidjela neka vrste kemije između nje i Tommya, doduše, više od strane nje nego njega  ;D

Radnja je stvarno spora, ali na dinamičan način, a tako spora radnja treba izgledati (shvatit ćete tijekom gledanja).

Produkcija je na velikom nivou, kinematografski veliki plsu što mi je jako bitno kod ovakvih serija. Mogu samo još reći da jedva čekam dalje jer vidim da neće bzvz srljati i zasad najbolji pilot ove godine.

8.5/10

Bonus za znatiželjne The real Peaky Blinders - The real Peaky Blinders 2

pparadiso:
Ne cini se lose...  :sef:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju