Autor Tema: Lexx  (Posjeta: 6421 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dweomer

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Bubble/HS
Lexx
« : 01.03.2008. 22:07:35 »

Opis:
Znanstveno-fantastična serija koja prati avanture grupe bjegunaca i odmetnika međuplanetarne tiranije na organskom brodu Lexxu. Ekipa je većinom motivirana strahom i neutaživom gladi, pohlepom i požudom, zbog čega je serija postala poznala po seksualnoj tematici i često neobičnim pričama.
Glavnu posadu broda čine: Stanley H. Tweedle (Brian Downey) sa planeta Ostral-B, slučajnog kapetana Lexxa; Zev/Xev Bellringer (Eva Habermann) sa planeta B3K; Kai (Michael McManus) poslijednji iz rase humanoida Brunnen-G; robot 790/791/769 (Jeffrey Hirschfield); Lexx (glas Toma Gallanta) i Lyekka (Louise Wischermann).
Serija je snimana u kanadskoj, njemačkoj i britanskoj produkciji. Američki kanal Sci Fi Channel je kupio seriju i u siječnju 2000. prikazao neke verzije epizoda iz druge sezone, koje su bile prikladnije za američku publiku sklonu cenzuri seksualne tematike.
Snimljeno je 4 sezone i 61 epizoda.

Žanr: znanstvena fantastika, drama

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

Pripremila: inamay
« Zadnja izmjena: 02.07.2014. 13:05:38 maksi »
Bubble/HS

Offline doctor

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
    • Forum Filmovi
Odg: Lexx
« Odgovor #1 : 02.03.2008. 10:19:33 »
Nabavio sam je kompletnu i krenem da gledam ,,, i bi kako kazu "kad ja tamo ono medjutim ..."

Serija izgleda mnogo niskobudzetno, glumci nemaju veze sa vezom ,,, SciFi jeste, ali bilo koji fan tog zanra siguran sam nece odgledati seriju do kraja.

Nasnimano je dosta epizoda, ima maste ali ocigledno nisu imali para da ih lepo sprovedu u delo.
"When Google can't find something, it asks Jack Bauer for help!!!"

http://www.forumfilmovi.com

Offline Dweomer

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Bubble/HS
Odg: Lexx
« Odgovor #2 : 02.03.2008. 19:59:41 »
pare nisu bitne, to nije americka serija... oni tamo roknu brdo love i efekte i onda kao vredi
ovo ti je uk sf... za bolje moras da odes jos na istok ;]
a imas i onu mini seriju koja je inace isla (pogledaj drugi link) po video klubovima (dok se jos gledalo na vhs)
kao film iz 4 dela... barem sam je ja tako gazio po klubovima.
Bubble/HS

Offline doctor

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
    • Forum Filmovi
Odg: Lexx
« Odgovor #3 : 02.03.2008. 20:45:31 »
pare nisu bitne, to nije americka serija... oni tamo roknu brdo love i efekte i onda kao vredi
ovo ti je uk sf... za bolje moras da odes jos na istok ;]
a imas i onu mini seriju koja je inace isla (pogledaj drugi link) po video klubovima (dok se jos gledalo na vhs)
kao film iz 4 dela... barem sam je ja tako gazio po klubovima.

Moja greska, Uk je zemlja porekla. Ali retko da ce neki fan SF-a odgledati ovu seriju komplet.

Ok, o ukusima ne vredi raspravljati, samo sam izneo svoje vidjenje serije ,,, ;-)
"When Google can't find something, it asks Jack Bauer for help!!!"

http://www.forumfilmovi.com

Offline Dweomer

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Bubble/HS
Odg: Lexx
« Odgovor #4 : 02.03.2008. 21:45:54 »
ma naravno, postovanje prema ukusima, mada se slazem da je malo u 'b' produkciji
ali ima veoma neobichne elemente.
Istina mini serijal je bolji od standardnih sezona. Ono secam se feelinga kad sam gledao mnoge filmove pre 20-tak
i kusur godina i bili su ultra a danas su to i dalje samo zahvaljujuci sentimentalnim vrednostima.

Dobar primer je film Evil Dead koji je bio kultni i vrh za svoje vreme
a danas kad god ga je neko gledao ko je malo mladji ili nije svojevremeno gledao
uglavnom se smeje... a radi se inache o prvoklasnom hororu ;]

Poz
Bubble/HS

Offline Rodney_McKay

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • glupost se ne moze izlijeciti!!
Odg: Lexx
« Odgovor #5 : 25.08.2008. 00:57:47 »
Evil Dead je kao i Starship Troopers izvrsna parodija....

a Lexx je neka vrsta klona između Red Dwarfa i  Blackes 7

koliko me pamcenje sluzi i Rd je rađen sa minimalnim proracunom....

super....da si mi dao ideju za predvođenje.

serija se upravo skida......

a vec radim i na prvoj epizodi....


Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Lexx
« Odgovor #6 : 25.08.2008. 02:28:11 »
Pocni od druge,imam ja prevedeno prvu.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Lexx
« Odgovor #7 : 13.03.2011. 19:23:18 »
Potreban opis serije.

Offline H. Mujkanović

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • Sta osobni tekst?
Odg: Lexx
« Odgovor #8 : 30.07.2018. 18:58:51 »
Poceo gledati ovo i svida mi se, ima neki smek, dosta je komicno i provokativno sto se tice seksa, zanimljivi likovi, nekako mi  podsjeca na onu seriju Farscape sto se tice broda. Neke epizode imaju poprilicno dobru poantu kritike drustva u ono vrijeme kad je izasla serija, mada ni danas se nije dosta promjenilo. Trenutno sam na polovini druge sezone i ne smeta mi sto je takva  siromasna produkcija sto nekima je neprivlacno.

Tags: