Autor Tema: Outlander  (Posjeta: 30057 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Outlander
« Odgovor #30 : 13.09.2014. 23:53:05 »
Pogledana peta  :)

Trenutno najbolja epizoda. Odličan prikaz kakvi su bili. Claire sve bolja, a Dougal opet dobio mini priču. I onako prekinut epizodu
Spoiler for Hiden:
ali vjerujem da će spasiti Dougala. Ovo je sad velika odluka na njoj.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Outlander
« Odgovor #31 : 19.09.2014. 02:18:05 »
Pogledaja šesta  :)

Isplatilo se čekati jer je epizoda bila fantastična. Jamie uopće nije glavni lik u ovih zadnjih par epizoda. Dougal je odlično okarakteriziran u tim zadnjim epizodama tako da je od najantipatičnijeg lika došao do super zanimljivog do kojeg ti je stalo da vidiš hoće li uspjeti završiti sve ono što želi.

Randall uzeo ovu epizodu. Fenomenalno je odradio svoj dio. Ona priča kad govori o Jamieu i prikažu flashbackove je odlično urađena. Potpuno se dobije uvid u tko i što je Randall. Odličan villain, a mogao bi postati stvarno velik. I ono što je najzanimljivije je odnos između njega i Clare. Stvarno nisam očekivao
Spoiler for Hiden:
da će ju udariti. I sad zamislite da se vrati natrag u svoju sadašnjost i vrati se mužu. Pa kako će ga moći pogledati nakon što je vidjela ono što je napravio u 18. stoljeću. Naravno, Jonathan Randall nije Frank Randall, ali isti su. I jednostavno psihološki bi ju to dotuklo.

I ono što je baš mogu reći perfektno napravljeno je ta ljubavna priča. Nisam očekivao da će uspjeti taman kliziti po površini koliko trebaju. Ne forsiraju već znaju kuda treba ići.

Offline zubermile1

  • misitXD
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 221
  • Spol: Muški
    • Supreme Сasual Dating - Verified Ladies
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Outlander
« Odgovor #32 : 19.09.2014. 03:44:06 »
Moram priznati kad sam gledao trejler da sam mislio da će serija biti nekakva romantična glupost. :ccc:
Samo sam je zbog slabog ljetnog izbora serija odlučio pogledati... i ostao očaran. :neverovatno:
Ne znam je li to u meni čuči nekakav romantik, ali serija je fantastična. Sa svakom novom epizodom je sve bolja.
Glumci, gluma, kostimi, ugođaj i nadasve priča, sve izgleda autentično. Serija me jednostavno lijepi za ekran.
Najugodnije iznenađenje ovog kišnog ljeta. Nadam se da će imati puno sezona. Preporučujem svima. kokicekola
Hvala Juri za prijevode. :naklon:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Outlander
« Odgovor #33 : 22.09.2014. 07:39:01 »
Pogledana sedma  :)

Još jedna odlična epizoda, ali skroz suprotna od prošle što mi govori da scenaristi znaju što rade, a glumačka ekipa sa svakom epizodom sve bolja i bolja.

Vjerujem da će mnogima biti čudna ova epizoda
Spoiler for Hiden:
zbog toga što su spavali, i meni je bilo čudno jer su tako lijepo dozirali ono što imaju između njih. Pa sam si ja to objasnio da je ona od samog početka zagrijana za njega, a ta noć je bila samo ta potreba iskra da se zaljubi u njega. Jer ako pogledamo od prvog nastavka, vide se tu pogledi između njih dvoje, dodiri, a i imali su priliku poljubiti se u prijašnjim epizodama. Kemija je postojala. Ona je već tu pa dosta dugo. Uglavnom, svidjela mi se ta njihova vruća noć  ;D a pogotovo kraj kad se bude, on odlazi, a njoj ispada stari prsten koji joj je dao muž iz budućnosti. Stavlja ga na drugu ruku i gleda. To je odličan završetak da ne podsjeti samo nju već i nas gledatelje kako će tu biti još dosta priče i nedoumice.

I Dougal opet, zamalo.

Offline Jura666

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 89
Odg: Outlander
« Odgovor #34 : 22.09.2014. 14:53:45 »
Ljudi, samo da se javim jer se ljudi pitaju za prijevode...

Naime nedavno sam se preselio iz Hrvatske u Belgiju i sada trenutno ovdje pohađam 2 kursa, kurs jezika i kurs integracije. I to je razlog što prijevodi kasne. Odlazim iz stana oko 7 ujutro a vraćam se iza 21:00 mrtav umoran :(

Na sreću kurs integracije mi završava za 2 tjedna pa ću biti zauzet samo ujutro. I tada će prijevodi opet biti redoviti.

Stvarno mi je žao, ljudi, ali na žalost ne mogu iz svoje kože, pa mogu raditi jedino ovako, najbolje što mogu :(


Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Outlander
« Odgovor #35 : 22.09.2014. 15:47:04 »
Ceka se kraj sezone....pa da sezonu progutam u 2 dana  ;D
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Outlander
« Odgovor #36 : 25.09.2014. 21:02:52 »
Drugi deo sezone počinje 4. 4. 2015.
« Zadnja izmjena: 25.09.2014. 21:12:08 Goran88 »

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: Outlander
« Odgovor #37 : 26.09.2014. 08:35:05 »
Drugi deo sezone počinje 4. 4. 2015.

Jesus, ovo je baš preduga pauza >:(

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Outlander
« Odgovor #38 : 01.10.2014. 19:42:30 »
Citat:
Jesus, ovo je baš preduga pauza >:(

Baš.

----
Nevezano za pauzu, zanimljiva mi je i koincidencija u tekućim serijama, rađenim u produkciji (ili sl.) ekipe Star Treka, vezano za putovanje kroz vrijeme. Imamo Outlandera, gdje ženska upadne +-200 godina i u prošlost i Sleepy Hollow, gdje frajer dospije +-200 godina u budućnost.

Pa ti vidi.

Btw, nekako bih radije da se Outlandera dohvatio BBC, al šta je - tu je.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Outlander
« Odgovor #39 : 13.10.2014. 14:01:23 »
... jaoj, pa tek sad vidim da se pravi pauza od pola godine!!! Pa previse stvarno. Znaci svakih 8 epizoda pauza pola godine? Inace serija mi se bas svidja-polako tece i osvaja. Bas zato je prevelika pauza u sred sezone.

Offline georgia

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Outlander
« Odgovor #40 : 15.10.2014. 15:01:12 »
poz svima, pocela sam da gledam seriju pre neki dan i jako mi se dopada! zanima me da li znate gde mogu vise da saznam o ovom periodu posto nisam bas najbolja upucena? hvala unapred i veliko hvala na prevodima :)

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Outlander
« Odgovor #41 : 10.11.2014. 18:16:23 »
Ceka se kraj sezone....pa da sezonu progutam u 2 dana  ;D

hehe...ipak nisam cekao kraj sezone nego pogledao ovih 8 ep sto je izaslo...imao malo vise slobodnog vrimena i odlucio pogledat.... Iako sam kao vecina vas mislio da je ovo teski ljubic osta sam ugodno iznenaden.... serija je odlicna...8 ep sam pogledao u 2 dana... savrseno!!! Zaljepila me serija za ekran nisam micao oci sa ekrana  :om: njam-njam Ogromna preporuka svima!!!
Spoiler for Hiden:
E a kako su zavrsili 8. ep aaa grrrr ShotGun5 pa sta je njima ko ce sad cekat do 04.04.2015  :dash

P.S. Veliko hvala na prijevodima!!
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Outlander
« Odgovor #42 : 03.12.2014. 13:46:07 »
Midseason Teaser

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Outlander
« Odgovor #43 : 02.04.2015. 02:42:57 »
Napokon dolazi ovo čudo. Još samo malo.

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: Outlander
« Odgovor #44 : 02.04.2015. 11:37:20 »
Jedva cekam.  :D

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Outlander
« Odgovor #45 : 02.04.2015. 13:01:48 »
+1
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Outlander
« Odgovor #46 : 05.04.2015. 12:38:23 »
Izaslo je i ovo cudo...samo 6 miseci pauze je previse...tesko je sad nastavit gledat 9.ep a pola toga zaboravio  rofl
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Outlander
« Odgovor #47 : 10.04.2015. 02:34:15 »
Pogledana deveta  :)

Jako dobar povratak. Odnos između Claire i Jamiea se jako produbio. Skoro bio izgubljen nakon nekih tradicijskih stvari iz tog vremena, ali imala je dovoljno razumijevanja za njega na kraju zbog čega se i promijenio. Frank bio odličan kao i inače. Psiho na najjače. Vidim po promou za iduće epizode da nas čeka ratno stanje.

Offline medejain

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski
Odg: Outlander
« Odgovor #48 : 18.04.2015. 12:56:00 »
Veliko hvaaaala uploaderu na prijevodu  fala-fala
Pokušala sam gledati sa engleskim titlovima, ali majketimile razumijela sam samo "Aye"  :P
Serija je zakon i pauza od šest mjeseci je stvarno previše.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Outlander
« Odgovor #49 : 21.04.2015. 12:11:51 »
Pogledana deseta  :)

Nekako najslabija ove sezone. Sad je samo fokus na Claire i Jamieu. Premalo Douglasa iako je imao tu ludu scenu u epizodi.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Outlander
« Odgovor #50 : 27.04.2015. 02:39:13 »
Odlicna razibriga u mahmurno nedjeljno popodne. Kao klinac sam volio Komadanta Marka i od tada obozavam filmove i serije gdje su crveni mundiri glavni zlikovci :D
Kod nas su prevedene 3 knjige a ukupno ih ima 8. Uzeo sam da citam redom, jer ne mogu da cekam duge pauze :)
Zombija i hi-techa mi je na vrh glave.. konacno nesto normalno sa pristojnom radnjom

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Outlander
« Odgovor #51 : 01.05.2015. 16:00:26 »
Pogledana 11. i 12.  :)

Svidjelo mi se suđenje.
Spoiler for Hiden:
Claire napokon saznala da je i ona iz budućnosti. Jaka scena. Na kraju je ostala sa Jamieom. Samo se nadam da neće previše otići u sapunicu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Outlander
« Odgovor #52 : 06.05.2015. 17:00:56 »
Pogledana 13.  :)

Ajd, malo su smanjili sa spunicom.
Spoiler for Hiden:
Ne bi me čudilo da nema Jamiea u idućoj već samo prikaz potrage. A i sad se saznalo kako ne može imati dijete, a nasljedstvo je veoma bitno. Izgleda da za Jamiea nije. Previše je dobar nekako kao osoba.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Outlander
« Odgovor #53 : 20.05.2015. 03:05:44 »
Pogledana 14.  :)

Spoiler for Hiden:
Da, tako je i bilo. Sad kreće potraga i napad na dvorac. Bit će zanimljivo. Nadam se da imaju dobar plan  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Outlander
« Odgovor #54 : 26.05.2015. 23:09:40 »
Pogledana 15.  :)

E to je onaj Outlander iz prve polovice sezone. Izvrsna epizoda
Spoiler for Hiden:
i mučenje Jamiea. Frank je pravi bolesni psihopat. Lijepo se Claire sjetila da mu kaže kako je vještica, ali nije pomoglo. Sad finale.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Outlander
« Odgovor #55 : 01.06.2015. 04:13:41 »
Fuj

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Outlander
« Odgovor #56 : 15.06.2015. 02:59:43 »
Pogledano finale  :)

Finale je pokazalo što je sve loše sa današnjim serijama. Serije koje idu samo sa nekakvim šok paradama. Ova epizoda ne može biti finale, možda biti epizoda negdje u sredini. Druga polovica sezone znatno slabija od prve. Prave priče jednostavno nije bilo.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Outlander
« Odgovor #57 : 04.12.2015. 03:05:22 »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Outlander
« Odgovor #58 : 08.01.2016. 21:52:19 »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Outlander
« Odgovor #59 : 11.02.2016. 16:13:37 »
Druga sezona počinje 9. 4. 2016.