Autor Tema: The Doctor Blake Mysteries  (Posjeta: 3494 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
The Doctor Blake Mysteries
« : 14.06.2013. 19:25:35 »

Opis:
Okružen nekolicinom ljudi koji žive u njegovoj kući (domaćica Jean koja je služila kod njegovog oca; medicinska sestra Mattie O’Brien koja gaji nadu da jednog dana ode u Sidnej; Danny, policajac, nećak domaćice), dr. Blake pokušava da nađe svoje mesto u posleratnom društvu, što najčešće nije lako; njegova analitična mirnoća, povremeno uzdrmana izlivima preke naravi, udružena sa medicinskom radoznalošću i nepoštovanjem autoriteta – nije mu prednost; ali, dr Blake poseduje vrstu stoicizma koji ga vodi kroz lične Scile i Haridbe, o usamljenosti i samoći da ne govorimo. Takva lična teskoba jeste lajt-motiv serije, lako prepoznata od strane onih koji se identifikuju s tragedijom; kad dr Blake ne otvara pisma koja mu šalju prijatelji iz Singapura da ga obaveste da li je neko video njegovu kćer i suprugu – onda je strah prepoznatljiv, kao korak do očaja koji se leči čašom viskija i povremenim prebiranjem po klaviru.

Izvor: e-novine.com

Žanr: misterija
Kanal: ABC1
Premijera: 1. 02. 2013.
Glumci: Craig McLachlan, Nadine Garner, Rick Donald, Cate Wolswinkel, Joel Tobeck, John Wood, Tim Potter, David Whiteley, Sara Gleeson, Penne Hackforth-Jones

IMDb
TVDb
Wikipedia
ABC

Titlovi

« Zadnja izmjena: 02.02.2018. 19:00:06 mijau »
Mrzim lopatare i limune

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Doctor Blake Mysteries
« Odgovor #1 : 14.06.2013. 20:28:03 »
Gledao, nije mi se dopalo previše.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Doctor Blake Mysteries
« Odgovor #2 : 30.03.2017. 04:37:00 »
Već viđeno u mnogim sličnim serijama. Najviše mi je krivo zbog odabira glumaca i nekakve presvjetle fotografije koja ubija atmosferu.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: The Doctor Blake Mysteries
« Odgovor #3 : 30.03.2017. 04:40:48 »
Baš gledam na BBC-u, ubola sam tekuću epizodu (kajaznam, npr. 8. iz 3 sezone) i meni je to simpatično.
Ne vjerujem da ću se baš zaliijepiti za seriju, ali ovako, kad mi naleti na iPlayeru - taman.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: The Doctor Blake Mysteries
« Odgovor #4 : 30.03.2017. 04:46:54 »
Već viđeno u mnogim sličnim serijama. Najviše mi je krivo zbog odabira glumaca i nekakve presvjetle fotografije koja ubija atmosferu.

Ne vjerujem... u pol pet u noći da mi se ubaciš na, ovak, lijevoj temi pred post...
Dr. Blake preporučuje šalicu toplog mlijeka, a možeš i warm milk toddie (s muškatnim orašćićem) od Picardove tetke Adele.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)