Autor Tema: The 100  (Posjeta: 77940 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The 100
« Odgovor #150 : 07.03.2016. 22:43:19 »
Da, puno toga ima više smisla...
Što kažeš, uvijek se nekako izvuku...

Spoiler for Hiden:
A Lexa je tu od početka (od onog prvog okršaja "prizemnih" i "nebeskih" - tako bih ih ja zvao) i to nije neki sporedni lik, nego lik koji se razvijao, možda i najviše od početka serije... A sad ga se tek tako riješe... Sad će vjerovatno usaditi taj čip nekom derištu i fol znat će sve što je ona znala... Osim ako Clarke ne odluči maznuti čip i nastane opći kaos... Ili ga čak ne usadi sebi...
Farmeri su jednostavno predjetinjasti i odavno je bilo vrijeme da "nestanu"...

Offline zaboravko

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • Pametni uče i od budala, budale ni od pametnih.
Odg: The 100
« Odgovor #151 : 07.03.2016. 23:15:16 »
Kako god, meni je ova treća sezona dosta lošija od druge.

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: The 100
« Odgovor #152 : 11.03.2016. 19:25:07 »
Kako god, meni je ova treća sezona dosta lošija od druge.

Ova sezona se ne može uporediti sa Mount Weatherom. Druga sezona je bila brutalna. Sa trećom se nekako vraćaju na nivo prve sezone.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: The 100
« Odgovor #153 : 11.03.2016. 20:21:51 »
Obnovljeno za 4. sezonu

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: The 100
« Odgovor #154 : 12.03.2016. 13:23:49 »
Zar the 100 nije trilogija?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The 100
« Odgovor #155 : 12.03.2016. 13:36:28 »
Zar the 100 nije trilogija?


Ako direktor CW-ja kaže da nije, onda nije  ;D

I za Supernatural je rekao da će se snimati dokle god to glumci žele. Nema tu pravila.

Offline zaboravko

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • Pametni uče i od budala, budale ni od pametnih.
Odg: The 100
« Odgovor #156 : 12.03.2016. 21:27:19 »
Postavljen prijevod za osmu epizodu.
Odgovara za:
The.100.S03E08.HDTV.x264-KILLERS

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: The 100
« Odgovor #157 : 13.03.2016. 17:47:17 »
Hvala majstore!

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: The 100
« Odgovor #158 : 25.03.2016. 11:39:25 »
jeste bese rekli da ovo posle prve sezone postaje dobro?

Offline DJ DEDO

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
  • Call me if you need me :D
Odg: The 100
« Odgovor #159 : 25.03.2016. 13:18:51 »
Meni su sve sezone dobre :D

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The 100
« Odgovor #160 : 25.03.2016. 23:20:59 »
Ma dobra je i prva... Malo je djetinjasto na početku, ali se popravi brzo...
Druga mi je dosad najbolja...
Treća djeluje pomalo glupo i razbacano, ali ima i kod nje potencijala, pogotovo kod 7. epizode...
Osim što se ni meni nije svidjelo:
Spoiler for Hiden:
što su ubili Lexu
Vidjet ćemo na šta će izaći ;)

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: The 100
« Odgovor #161 : 29.03.2016. 11:07:53 »
uspeo sam nekako da izdrzim sa gledanjem. Preuzasno je bilo za gledati prve epizode. Sad sam na desetoj i mnogo je bolje. Desi se na par sekundi neko detinjasto sranje, ali moze da se predje preko toga.

Offline Aleksandra Mitic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski
Odg: The 100
« Odgovor #162 : 30.03.2016. 01:59:03 »
Zar the 100 nije trilogija?
Ako mislis zbog knjige nije.. Jer serija nije radjena po knjizi, tj uzeti su likovi i jos neki delovi za prvu sezonu, ali sve ostalo je drugacije.
A i ostale dve knjige su izasle posle prve sezone serije, ne prati radnju.

Offline Aleksandra Mitic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski
Odg: The 100
« Odgovor #163 : 30.03.2016. 02:13:29 »
Ma dobra je i prva... Malo je djetinjasto na početku, ali se popravi brzo...
Druga mi je dosad najbolja...
Treća djeluje pomalo glupo i razbacano, ali ima i kod nje potencijala, pogotovo kod 7. epizode...
Osim što se ni meni nije svidjelo:
Spoiler for Hiden:
što su ubili Lexu
Vidjet ćemo na šta će izaći ;)
Prvi deo trece sezone je bio fokusiran na Polis i kako se zivi tamo, a najvise na Lexu i tome kako ona zeli da promeni politiku Graunder-a,
Spoiler for Hiden:
Nastavice oni da otkrivaju kako su nastali i o tome kako se biraju Commander-i, i naravno koju ulogu ima tu A.I. A sto se tice Lexe, ubili su je jer ona glumi u Fear the walking dead kao glavna glumica, i AMC joj je dozvolio samo da glumi u 7 ep tj morala je da snima ovu drugu. I drugi razlog je sto su u drugoj sezoni spomenuli reinkarnaciju (ono kad je sa klark borila protiv gorile)tada su samo bocnuli, i sada kao nastavljaju sa tom pricom tj tehnoloskom reinkarnacijom,
Toliko ima prica trenitno da ne bih da otkrivam, u svakom slucaju saznacete ako pazljivo gledate. U svakom slucaju, meni je druga sezona bila odlicna, ali sa trecom sezonom vracaju fantastiku u seriji, sto je po meni cini jos boljom.

Offline Aleksandra Mitic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski
Odg: The 100
« Odgovor #164 : 30.03.2016. 02:27:43 »
U 7. će se razjasniti oko tog znaka i (da ne otkrivam) :)
Ma ne znam, malo su me sad zaintrigirali ponovo, pa nastavljam do daljnjeg... Ako je sve ovo bio uvod, malo je predug... Kao da je od ove epizode tek početak zapleta...

Zaboravko, hvala za prijevode... Super su... Doduše zadnjih par sam odgledao na engleskom, ali ću ponoviti ;) Sjećam se da sam želio sugerirati neku sitnicu, ali sam i ja postao zaboravan... Nije sigurno važna dok se ne sjećam ;)
Nije bas uvod, ali ova sezona je bazirana na POlaris i na graundere njihov zivot i tome kako su nastali, kao sto se vidi u sedmoj. O njihovoj politici i o tome zasto je njihov nacin bio uvek "Blood must have blood", e sada Lexa menja to i onda su se malo fokusirali zasto ona to radi, i zasto ona nece vise da nastavlja sa tom politikom .
Ne znam da li je neko ukapirao, ali
Spoiler for Hiden:
Ali A.I igra veliku ulogu u tome, kako se komanderi biraju, ako si primetio Lexa je takticar i uvek nadje najbolji nacin,opet zbog A.I, takodje kaze da je ljubav slabost, jer A.I ne prepoznaje ljubav, niti strah ili bilo koju emociju, vec samo je 2 koraka unapred o tome koji je najbolji nacin za pobedu. A prvi deo sezone je bio najvise o Lexi, jer je glumica mogla da glumi samo u prve sedam sezone, pa zato je takav raspored bio

E bas zbog toga je izdala klark na kraju druge sezone, jer je znala da ne mogu da pobede MW, ali da moze da spasi svoje ljude.

Offline Aleksandra Mitic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski
Odg: The 100
« Odgovor #165 : 30.03.2016. 02:34:58 »
Ponekad me je malo sramota da gledam ovu seriju zbog naivnosti, ali često se tako dobro izvuku da im sve oprostim. A stvarno ga usraše sa "farmerima". Nepotrebno.
I šta uradiše u sedmoj???
Spoiler for Hiden:
Ubiše mi moju najdražu Lexu.  u_jeeeeeeeeee Zaaaašto? Jedina lepa riba u seriji. Ova Clarke je presmešna, ko neko seljanče :)
Moralo je tako zbog price
Spoiler for Hiden:
Ubili su je jer glumica koja glumi lexu, ima glavnu ulogu i seriji Fear the walking dead, tako da je CW pregovarao sa AMC i pustili je da snima 7 ep dok ne ode da snima tamo, a i zbog price o tehnoloskoj reinkarnaciji. I meni je zao sto su je ubili, bas je bila dobar zenski lik koji zna sta hoce

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: The 100
« Odgovor #166 : 30.03.2016. 16:05:39 »
Isplati li se ovo gledati?  ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The 100
« Odgovor #167 : 30.03.2016. 17:34:25 »
Ja sam odustao nakon pilota, ali vidim po komentarima da se kasnije poboljša. Prolistaj temu pa prosudi.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The 100
« Odgovor #168 : 30.03.2016. 17:37:29 »
Isplati li se ovo gledati?  ;D
Da se popravi kasnije, popravi se. Samo što i takva nešto bolja serija nego na početku mi nije za preporuku. Barem ja ne preporučujem solidne serije tako da je odgovor NE!!!

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: The 100
« Odgovor #169 : 30.03.2016. 19:08:01 »
E kad Mulder kaze ne, onda se bacam na gledanje pilota, opste je poznato da su nam ukusi za serije totalno razliciti :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The 100
« Odgovor #170 : 30.03.2016. 19:13:00 »
Znači ne voliš The Wire, Sopranose, Deadwood, Seinfeld i slične odlične serije? Mislim, na čemu temeljiš takvo mišljenje? Jer ću ti ja naći više serija koje se nama obojici sviđaju nego manje. Jesi proveo neku statistiku. Koliko je to serija?

Evo sad gledam što nam se obojici sviđa po tvojim komentarima što sam vidio. TAR, Survivor, PoI, The Player, The Blacklist, Gotham i još neke. Možda dijeliš veće oduševljenje sa nekim ovim serijama, ali niti jedna od tih mi nije loša. Dakle, ne znam na čemu temeljiš svoje mišljenje osim na nekih par serija, a opet je više onih serija koje nam se obojici sviđaju.

Za ove starije ne znam jesi li gledao. Tom logikom ako ti preporučim Sopranose i Deadwood, nećeš gledat?  ;D
« Zadnja izmjena: 30.03.2016. 19:18:44 Mulder »

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: The 100
« Odgovor #171 : 30.03.2016. 19:19:11 »
Deadwood mi je bzvz, Seinfeld nisam gledao u cugu, s vremena na vreme na tvu, Sopranosi ista prica, nikad nisam pogledao komplet seriju, 80% epizoda jesam. Wire je klasik. Pricam za ove serije "srednjeg" kvaliteta.


Uzimam za primer Supernatural recimo  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The 100
« Odgovor #172 : 30.03.2016. 19:21:30 »
Pa dobro, ali želim reći da Deadwood, Seinfeld i slične opće prihvaćene serije većina voli tako da bi ti te serije većina i preporučila jer je status tim serijama odličan. A to znači da se tvoje mišljenje ne poklapa sa većinom shvaćaš.

A srednjeg kvaliteta, pa opet nam se sviđa većina serija osim Supernaturala, ali ja uvijek govorim o drugoj polovici serije SPN koja mi ne leži  :)

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: The 100
« Odgovor #173 : 30.03.2016. 20:08:12 »
Ma OK, ne shvataj ozbiljno, ipak si ti najveci znalac na forumu po pitanju kvaliteta serija.


Nego, odgledah pilot, ja zadovoljan, po meni slabo radnja otvorena ali ima materijala za dalje.

Offline Aleksandra Mitic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski
Odg: The 100
« Odgovor #174 : 30.03.2016. 20:17:37 »
Ma OK, ne shvataj ozbiljno, ipak si ti najveci znalac na forumu po pitanju kvaliteta serija.


Nego, odgledah pilot, ja zadovoljan, po meni slabo radnja otvorena ali ima materijala za dalje.
1 i 2 ep su najslabije u celoj seriji, kasnije se sklapaju kockice i prica ima smisla

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The 100
« Odgovor #175 : 30.03.2016. 20:19:44 »
A ako si pregurao pilot, onda će ti se valjda sivdjeti... :)

Offline zaboravko

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • Pametni uče i od budala, budale ni od pametnih.
Odg: The 100
« Odgovor #176 : 02.04.2016. 22:26:02 »
Postavljen prijevod za devetu epizodu.
Odgovara za:
The.100.S03E09.HDTV.x264-KILLERS
The.100.S03E09.720p.HDTV.x264-AVS

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: The 100
« Odgovor #177 : 03.04.2016. 01:50:41 »
Odgledah prvu sezonu, mogu reci da sam poprilicno zadovoljan. Ovo je onaj tip serije gde moze da ide 10+ sezona jer jednostavno ima materijala i podseca me najvise na Lost.


Spoiler for Hiden:
Jako dobar kraj sezone, ostavlja misteriju da li su Finn i Bellamy mrtvi, pretpostavljam da jesu. Ne znam kako bi se mogli izvuci, ali Abby je pobegla od smrti vise puta tako da...


Nije mi najjasnije zavrsetak sa Jahom, cudi me da nisu napravili nekako kraj da pogine, ovako mi je glupo da je ostao sam gore bez da se moze izvuci tj. spustiti na Zemlju.


Kraj sezone upecatljiv i po tome sto su planinski ljudi valjda civilizacija za ove sve ostale. Kosci su posebna prica. A to je tek jedan dio sveta, zato se tu moze razviti mnogo prica. Jer kad se skonta da su dole plemena a gore u planinama onakva bolnica...


Ono sto mene isto najvise zanima je kako su svi oni preziveli taj nuklearni rat, jer vidi se da ih je dosta ostalo, ocekivao sam Linkoln to spomene ili da ga pitaju ali nisu. Kako su preziveli radijaciju i sve to... Nadam se da ce doci odgovor ili u drugoj sezoni ili nekad u seriji.


Kane je najjaci lik, imao je vrhunsku ulogu i u Lostu, ovde isto. U svakom slucaju odusevljen sam serijom.

Offline zaboravko

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • Pametni uče i od budala, budale ni od pametnih.
Odg: The 100
« Odgovor #178 : 03.04.2016. 07:37:43 »
Postavljen prijevod i za WEB-DL.

Offline Aleksandra Mitic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski
Odg: The 100
« Odgovor #179 : 03.04.2016. 14:45:48 »
Odgledah prvu sezonu, mogu reci da sam poprilicno zadovoljan. Ovo je onaj tip serije gde moze da ide 10+ sezona jer jednostavno ima materijala i podseca me najvise na Lost.


Spoiler for Hiden:
Jako dobar kraj sezone, ostavlja misteriju da li su Finn i Bellamy mrtvi, pretpostavljam da jesu. Ne znam kako bi se mogli izvuci, ali Abby je pobegla od smrti vise puta tako da...


Nije mi najjasnije zavrsetak sa Jahom, cudi me da nisu napravili nekako kraj da pogine, ovako mi je glupo da je ostao sam gore bez da se moze izvuci tj. spustiti na Zemlju.


Kraj sezone upecatljiv i po tome sto su planinski ljudi valjda civilizacija za ove sve ostale. Kosci su posebna prica. A to je tek jedan dio sveta, zato se tu moze razviti mnogo prica. Jer kad se skonta da su dole plemena a gore u planinama onakva bolnica...


Ono sto mene isto najvise zanima je kako su svi oni preziveli taj nuklearni rat, jer vidi se da ih je dosta ostalo, ocekivao sam Linkoln to spomene ili da ga pitaju ali nisu. Kako su preziveli radijaciju i sve to... Nadam se da ce doci odgovor ili u drugoj sezoni ili nekad u seriji.


Kane je najjaci lik, imao je vrhunsku ulogu i u Lostu, ovde isto. U svakom slucaju odusevljen sam serijom.
O tome kako se sve to desilo i sta je razlog tome, saznaces u trecoj sezoni najvise. Uostalom imaju objasnjenje skoro za sve