Autor Tema: Sleepy Hollow  (Posjeta: 56806 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #30 : 22.09.2013. 00:04:21 »
Od novijih me samo ova zanima, ali neću da krenem sa gledanjem dok se ne završi prva sezona i obnove je za drugu, da se ne navučem bezveze.

Offline CracK

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • League Of Legends
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #31 : 22.09.2013. 18:25:31 »
Odlican pilot ove se definitivno gleda :D Hvala na prijevodu :)

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #32 : 25.09.2013. 14:00:42 »
Zanimljiva "krvava epizoda" bez krvi. Puna istorijskih činjenica, ali onako nonšalantno nabačenih. Bilo mi je zanimljivo
Spoiler for Hiden:
kad vremenski putnik srdito objašnjava da je američki revoluc. rat počeo zbog poreza od dva odsto, a prethodno revoltiran porezom na pecivo, koji je sada 10... Bostonska čajanka... Zanimljivi se likovi pojavljuju. Serilda od Abadona... Proguglao sam malo to i lepo se zabavio.
Solidna epizoda  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #33 : 30.09.2013. 13:31:43 »
Pogledana druga  :)

Okej, upravo sam shvatio da ljudi koji rade na seriji imaju smisla za jednu lijepu horor atmosferu. Soldino jest, ali atmosfera mi se sviđa i lijepo je što se okreću nekim old school načinima, a ne novim sranjima.

I što više onog demona  angeldemon

Offline dowla87

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 641
  • Spol: Muški
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #34 : 03.10.2013. 19:19:50 »
OBNOVLJENA ZA 2. SEZONU!  ;D clapp ;D

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #35 : 03.10.2013. 20:06:54 »
Drago mi je za obnovu (bas, bas rano, ali ne bunim se)

Dobra i epizoda.

Hvala na prevodu.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #36 : 04.10.2013. 14:56:44 »
Treba napomenuti da su sezone po 13 epizoda,a ne 22.Meni svakako draže.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #37 : 04.10.2013. 15:54:00 »
...sezone po 13 epizoda, a ne 22.Meni svakako draže.
Slažem se. U 13 epizoda, sažetije mogu da kažu ono što žele. Priča se ne razvlači, a opet je dovoljno prostora da se sve ispriča. Nije čudo što je ovako rano dobila drugu sezonu, jer ima odličnu gledanost. Očekivano ili ne, ruši rekorde gledanosti. Obično nisam ljubitelj procedurala, ali mi je to ovde, baš leglo;
Spoiler for Hiden:
da ubacuju u svakoj epizodi po neko posebno čudovište. U drugoj - vešticu Serildu, u trećoj - Sendmena...
Za sada serija obiluje sa puno istorijskih podataka, što je opet pozitivna stvar, a pored horor-fantastične tematike, koju inače volim. Sve je to nekako lepo uklopljeno. Nije prenatrpano ni jednog ni drugog. Jednog trenutka mi se učinilo da se radnja odvija previše brzo, ali sa ovim ubacivanjem zasebnih čudovišta po epizodi - taj tempo radnje mi je ok.
« Zadnja izmjena: 04.10.2013. 15:56:37 dejaspo »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #38 : 04.10.2013. 16:09:47 »
...sezone po 13 epizoda, a ne 22.Meni svakako draže.
Slažem se. U 13 epizoda, sažetije mogu da kažu ono što žele. Priča se ne razvlači, a opet je dovoljno prostora da se sve ispriča. Nije čudo što je ovako rano dobila drugu sezonu, jer ima odličnu gledanost. Očekivano ili ne, ruši rekorde gledanosti. Obično nisam ljubitelj procedurala, ali mi je to ovde, baš leglo;
Spoiler for Hiden:
da ubacuju u svakoj epizodi po neko posebno čudovište. U drugoj - vešticu Serildu, u trećoj - Sendmena...
Za sada serija obiluje sa puno istorijskih podataka, što je opet pozitivna stvar, a pored horor-fantastične tematike, koju inače volim. Sve je to nekako lepo uklopljeno. Nije prenatrpano ni jednog ni drugog. Jednog trenutka mi se učinilo da se radnja odvija previše brzo, ali sa ovim ubacivanjem zasebnih čudovišta po epizodi - taj tempo radnje mi je ok.
Baš i ne. Zasad su puno toga pogriješili. Serija se bazira na nekim povijesnim činjenicama, ali samo to - bazira. Tak da im ne zamjeram koliko toga nam krvio pokušavaju prodati.

Inače, 22 ili 24 epizode su najbolje za serije, pogotovo ovakve. Naravno, ako imaju motw i mitologiju. Onda obavezno puna sezona od 22 ili 24 epizode. Jer serija koja ima motw/mitologiju, a ima 13 epizoda je osuđena na propast. Ova zasad nema te radnje.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #39 : 04.10.2013. 17:25:36 »
Prati se ovo, solidan pilot, a još bolji prevod.  smileyNO1

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #40 : 05.10.2013. 00:32:58 »
Inače, 22 ili 24 epizode su najbolje za serije, pogotovo ovakve. Naravno, ako imaju motw i mitologiju. Onda obavezno puna sezona od 22 ili 24 epizode. Jer serija koja ima motw/mitologiju, a ima 13 epizoda je osuđena na propast. Ova zasad nema te radnje.
Ukoliko igraju na motw, zamisli 40-ak različitih horor pojava u seriji (i to u dve sad već izvesne sezone. Treća, četvrta...? Meni lično ne zamislivo)? To bi već bilo previše. Time bi definitivo udaljili gledaoce od serije, jer bi postali previše šablonizovani (ukoliko bi se tvrdoglavo držali varijante okupljanja vojske zla). Takve epizode bi po strukturi bile iste (da ne kažem isto sranje - drugo pakovanje). Zato sam prevashodno za 13 ep. po sezoni. Da ispravim pleonazam koji lanuh gore: serija obiluje istorijskim činjenicama. Ali sam propustio da dodam, da je lepo, usputno upakovana. Ipak moje poznavanje američke istorije nije najsjajnije, pa ne bih komentarisao koliko su nam toga krivog prezentovali.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #41 : 05.10.2013. 01:48:27 »
Slažem se da ako idu samo na motw, onda je odlično što su uzeli 13 epizoda. Isto bi bilo da je samo mitologija/centralna radnja. No, ako to dvoje idu spajat, onda bih više volio da su uzeli 22-24 epizode. Al dobro, vjerujem da će i ovako biti dobro. I dalje mi se sviđa atmosfera u seriji. Mislio sam da će ići na neku light verziju, ali ljudi koji rade na seriji su očito gledali dosta starih hororaca.  :)

Što se tiče povijesnih "činjenica".
Spoiler for Hiden:
Pa recimo što se tiče vještica. Mitovi su ti se napravili da su se vještice stalno palile. To je potpuno netočno. Oni su se referirali na američke kolonije. Oni se jesu palili, ali stoljećima prije. Mislim, meni to ne smeta. Vjerujem da su namjerno pogriješili jer je opće prihvaćeno da su se sve vještice palile. Ovo može proći kao alternativna povijest i mislim da ću tako razmišljat o seriji  ;D ima naravno tu točne povijesti poput mjesta koja spominju, ali događaji su recimo promijenjeni tako da je sve zašećereno sa fantazijom/hororom.

Jednostavno se ovakva vrsta serije ne može napraviti baš točnim povijesnim činjenicama već samo okvirno. Baš onako kako su nam prodavali u školi gdje su udžbenici iz povijest puni netočnih informacija  ;D

Ja jako volim povijest, ali onu pravu za koju se ipak sam treba izboriti istraživajući.

Nadam se da će se još više posvetiti paganizmu. Tu bi mogli stvoriti jednu dobru priču.


Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #42 : 08.10.2013. 13:58:51 »
Odlična nova epizoda. Upravo sam je pogledao. Prevešću i nju, ali sutra. Danas nemam vremena.
Mulderu, evo nama opet malo izobličene istorije tj. mitologije, religije... Kako god  smileyNO1
https://themajka.com/kljuc-kralja-salomona-lemegeton-t1426.html
« Zadnja izmjena: 08.10.2013. 14:11:23 dejaspo »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #43 : 08.10.2013. 20:11:58 »
Dobra i četvrta  :)

Ah, demoni Goetie i sotonist/mason Aleister Crowley i sve zašećereo sa Solomonom. Zašto me ne čudi što je i ovdje Crowley. Izgleda da će njegov utjecaj samo rasti, a pitanje je koliko visoko jer mu je sad utjecaj nevjerojatan. Mislim da niti jedna osoba nije niti blizu toliko utjecajna kao on na pop kulturu 20. stoljeća. Da ljudi samo znaju na što je sve utjecao i koliko ljudi iz show biznisa prakticiraju njegov okultizam.

Dobro je Paul Mccartney jednom rekao "Crowley is everywhere".

Uglavnom, drago mi je da su na toj temi.

I znaš kaj mi je zanimljivo.
Spoiler for Hiden:
Ono kad prevede "Moloch shall rise". Moloch ti je bog kojeg štuju Illuminati. Baci pogled na Bohemian Grove gdje ti se sva elita svake godine skuplja i štuje tog boga. Bolesno. Imaju svoje rituale i obrede. Imaš video dokaze, čitave snimke, slike. Mislim, slika Reagan, Nixona kako sjede  ;D

Drago mi je da su se dotakli te teme. Ovo sad ima velikog potencijala.

« Zadnja izmjena: 08.10.2013. 20:16:26 Mulder »

Offline Master4Destruction

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #44 : 09.10.2013. 13:35:35 »
Odgledan pilot serija mi je zanimljiva , hvala za prevode , upravo gledam drugu .

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #45 : 12.10.2013. 18:21:35 »

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #46 : 12.10.2013. 18:33:34 »
Ovaj trejler me, jednog trenutka, podsetio na jednu od epizoda Frindža (mislim da je 4x3), kada neki klinac ima problema sa nekom kugom. Samo što je u Frindžu, klinac bio u nekoj simbiozi sa tim famoznim lišajem, buđi ili šta god da je bilo... Možda malo plagijata ne bi bilo na odmet. I da, SH definitivno jeste inspirisana Dosijeom X. To je očigledno...

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #47 : 16.10.2013. 15:27:14 »
Preveo sam petu epizodu. Imam jednu zanimljivu anegdotu, a vezano za ovaj titl koji sam izbacio. Danas mi se javio mejlom, lik koji je, između redova hvale za titl, izneo zanimljivu opasku. Rekao je kako mu je titl bio "spor". Kad sam ga pitao šta bi to trebalo da znači, u kom smislu spor, nije baš umeo da objasni. Posle par razmenjenih mejlova, ipak mi je nekako objasnio na šta je mislio. Da sad ne bih objašnjavao i prepričavao razmenjene mejlove, evo mog saveta, ako još neko misli da su moji titlovi spori. SW, Ctrl+D --> -300ms za ceo titl. Dakle, pomeriti čitav titl za trista milisekundi unazad i titl neće delovati sporo. Stvar sinhronizacije...
« Zadnja izmjena: 16.10.2013. 15:30:16 dejaspo »

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #48 : 16.10.2013. 17:25:57 »

Hvala za prevode.
Od novih, ova serija mi se najviše svidela.
A nisam nešto očekivao od nje.
Priča-tema poznata,već vidjena ali opet vrlo interesantno.



Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #49 : 24.10.2013. 03:32:36 »
Pogledao prve 3. Zasad mi je pilot najbolji , ali sve u svemu , serija nije losa. Jedna solidna 7. Dejaspo hvala na prevodima  :naklon: drinks drinks

Offline Sceka222

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
    • LinkedIN
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #50 : 28.10.2013. 15:45:44 »
Dobra serija - hvala za odlicne prevode. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: sceka@sbb.rs
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #51 : 28.10.2013. 17:12:01 »
@markoni981, @dark horse, @Sceka222, @lazavr -  :nnc: Volim ovu tematiku; serija je sasvim solidna, pa se čeka 4. novembar za novu epizodu  drinks
« Zadnja izmjena: 28.10.2013. 17:17:38 dejaspo »

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #52 : 06.11.2013. 12:45:01 »
Odlična nova epizoda.
Spoiler for Hiden:
Evo nama Džona Nobla. Volter se vratio  :aha: Lagan osvrt na S. Kinga i njegovu Zelenu milju. Sviđa mi se, bez obzira što je već viđeno, ali lepo je ponovo videti Nobla i njegovu fantastično dobru dramsku veštinu.
Sinoć nisam imao vremena da prevodim, ali obećavam da će biti do jutra.
« Zadnja izmjena: 06.11.2013. 14:45:19 dejaspo »

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #53 : 07.11.2013. 18:30:49 »
Odlična nova epizoda.
Spoiler for Hiden:
Evo nama Džona Nobla. Volter se vratio  :aha: Lagan osvrt na S. Kinga i njegovu Zelenu milju. Sviđa mi se, bez obzira što je već viđeno, ali lepo je ponovo videti Nobla i njegovu fantastično dobru dramsku veštinu.

Druže moj, iako je lik efektan, nije lako bilo glumiti Denetora, među svim onim drugim čudesima.  :o

It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #54 : 07.11.2013. 20:34:51 »
Yes, indeed. Čovek je genijalan, pa u ma kojoj ulozi da se nađe.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #55 : 08.11.2013. 00:42:05 »
Pogledana šesta  :)

Order Out of Chaos - samo je bilo pitanje vremena kad će nakon Crowleya uvesti i njih pošto je Crowley jedan od njihovih najbpoznatijih predstavnika. Order Out of Chaos metodu i danas koriste jako vješto po principu problem-reakcija-rješenje.

Inače, najbolja epizoda dosad. Svi glumci su se digli na jedan viši nivo. Ima kemije između Cranea i Abbie. Zbilja su dobar tim. Atmosfera je isto sve bolja i bolja. A tek old school maske demona. To se traži.

Hvala na prijevodu, dejaspo  smileyNO1

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #56 : 08.11.2013. 01:22:06 »
Pogledana šesta  :)

Order Out of Chaos - samo je bilo pitanje vremena kad će nakon Crowleya uvesti i njih pošto je Crowley jedan od njihovih najbpoznatijih predstavnika. Order Out of Chaos metodu i danas koriste jako vješto po principu problem-reakcija-rješenje.

Inače, najbolja epizoda dosad. Svi glumci su se digli na jedan viši nivo. Ima kemije između Cranea i Abbie. Zbilja su dobar tim. Atmosfera je isto sve bolja i bolja. A tek old school maske demona. To se traži.

Hvala na prijevodu, dejaspo  smileyNO1
Odličan osvrt na epizodu, i iskreno, čekao sam trenutak da nam se javiš sa ovim. Još bih dodao (opet), nevezano za masone, kolika je Nobl veličina od glumca, koliko je crnja bio dobar i koliko je u ovoj epizodi dobro iskopirana Kingova Zelena milja. Ježim se od same pomisli da postoji osoba koja je Le purificateur Slažem se definitivno, da je ovo bila najbolja epizoda do sada  smileyNO1

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #57 : 08.11.2013. 17:00:31 »
Pogledana 6. epizoda, slozio bi se s vama, najbolja do sad.
Vrhunska serija, stvarno je premocna. Ne sjecam se kad sam ovako iscekivao nove epizode.
Dejaspo majstore - hvala za prijevode!

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #58 : 08.11.2013. 17:06:56 »
drago mi je da su komentari pozitivni, odgledam kad završi sezona  :)

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Sleepy Hollow
« Odgovor #59 : 08.11.2013. 22:03:36 »
+1

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk 2

I want to belive