Autor Tema: Chicago PD  (Posjeta: 43311 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Chicago PD
« : 13.05.2013. 01:24:52 »

Opis:
Distrikt 21 čikaške policijske stanice je stvoreno iz dve različite grupe: uniformisani policajci koji patroliraju ulicama i bave se uličnim kriminalom i obaveštajne jedinice koji se bavi organizovanim kriminalom, trgovinom droge i ubistvima. Vođa obaveštajne jedinice je Hank Vojt (Jason Beghe). Koristi se "zabilaznim načinima" zarad pravde. U jedinici su samo oni koji prežive Hankovu paklenu obuku.  Detektiv Antonio Doson je jedan od njih. Uprkos lošoj istoriji sa Hankom, Antonio ima ambicije da vodi jedinicu. A ako to znači svakodnevno suočavanjem sa ne tako omiljenim Hankom, izdržaće.  Od uličnih policajaca koji moraju da se dokažu da su za elitnu jedinicu, izraz "sve za posao" se shvata bukvalno.

Žanr: drama, akcija
Kanal: NBC
Godina: 2014.

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 05.11.2017. 18:09:18 maksi »

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Chicago PD
« Odgovor #1 : 14.05.2013. 21:57:39 »
Weclome to the jungle. Još jedan procedural koji neće prebacit prvu godinu.  pionir

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Chicago PD
« Odgovor #2 : 04.01.2014. 22:11:16 »
Kreće 8. januara




Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chicago PD
« Odgovor #3 : 05.01.2014. 04:44:33 »
Očekuje se prosjek  :om:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chicago PD
« Odgovor #4 : 10.01.2014. 14:05:58 »
Opala, pilot je ugodno iznenađenje.

Najdirektniji pilot unazad oho-ho, a to je većinom loše jer tako moraju puno više riskirati, ali im se isplatilo. Ovo neće biti čisti procedural i to je ono što je najbolje. Serija će se baviti likovima kojih ima mnogo i tu vidim veliki potencijal jer su sasvim solidno nam prikazali sve te likove. Ako njih dobro okarakteriziraju, dobit će još dodatni plus. Pa ajmo malo o likovima.

Glavni lik je Hank Voight kojeg glumi Jason Beghe. Beghe nikad nije bio nešto naročito glumac pa tako ni ovdje neće pokazati svu raskoš talenta koji posjeduje, he he. To nije ni potrebno jer je on sam po sebi karizmatičan s onim dubokim glasom i kao takav je stvoren za čvrstog i ponekad prljavog policajca. U svakoj sceni kojoj je bio je uzeo svima dio.

Antonia glumi Jon Seda i on je lik koji će biti između Voighta i ostalih. Lik koji će držati taj balans, pogotovo nakon onakvog kraja.

Sophia Bush glumi Erin i očekivano je najslabija karika. Ima par nepotrebnih scena i upravo se ona nalazi u njima zajedno Kyleom (John Flueger). Dva lika koja su najveći minus iako će Erin imati veliku ulogu zbog svoje povijesti sa Voightom.

Najviše me zanima hoće li Alvin (Elias Koteas) imati veću ulogu jer je jako zanimljiv lik kojeg Voight po dosad viđenom poštuje.

Zadnjih 15-ak minuta dosta diže ovu pilot epizodu jer se događa nešto što bi kod mnogih serija bilo loše. Ovdje su napravili jako dobar tempo između drame i akcije, ali glavni zadatak će im biti približiti sve te likove jer će se serija temeljiti na međuljudskim odnosima. Želim to vidjeti i ako to uspije, bit će ovo kvalitetna serija. U par trenutaka osjetio sam i The Shield pa bi ovo bila nekakva kombinacija The Shielda i Homicidea.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chicago PD
« Odgovor #5 : 19.01.2014. 02:38:09 »
Pogledana druga  :)

"We move when I say we move."  ti_si_Bog

Druga se direktno nastavlja na pilot. Još bolja epizoda, popravili su one minuse koje sam nabrojao. Lijepo su nam približili likove, njihove živote i to je jako bitno na početku ovakve serije. Bilo je par izvrsno režiranih scena tipa kad Antonio
Spoiler for Hiden:
trči za onim tipom, izlazi van za njim i ovaj ga pokuša upucati, ali Antonio se taman sagne i spremi ga na pod. Adrenalinska uživnacija.

Hank Vogiht je već sad odličan lik. Ovo će biti pakleno putovanje. Kao što je bilo i sa Vickom Mackeyom. Dakle, zaboravite na čisti procedural.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chicago PD
« Odgovor #6 : 26.01.2014. 08:18:47 »
Pogledana treća  :)

Nastavljaju dobar niz i sad jedva čekam svaku epizodu. Jedino mi ne pašu pojedine akcije u kojima svi oni sudjeluju
Spoiler for Hiden:
pa tako jedna od akcija u ovoj epizodi je bila kad se Alvin nalazio s onima za oružje i kad je rekao šifru, ovi upali i počela pucnjava. Svi sudjeluju, i Sophia koji u stvarnosti ne bi bila specijalizirana za ovakve akcije gdje je pitanje života i smrti. Tu idu specijalci. Izgleda da im je ovo udarni tim.

Voight igra obje strane, al kako podsjeća na Vica Mackeya. Pogotovo kad ide okolo i dogovara se sa gangsterima.
Spoiler for Hiden:
Vic bi onog crnca tamo opalio pred svima dok se Voight kontrolirao, ali ga ja zato kasnije oteo  rofl rofl

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Chicago PD
« Odgovor #7 : 31.01.2014. 23:41:39 »
NBC je naručio dodatne dvije epizode za prvu sezonu serije CHICAGO P.D., što znači da će ih biti 15 umjesto 13.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chicago PD
« Odgovor #8 : 01.02.2014. 13:33:05 »
I četvrta dobra.

Izgleda da će Voight
Spoiler for Hiden:
sa sinom ići u posao. Samo se nadam kako će se sad ubrzo vratiti na njegovu priču gdje radi za onu žensku i te ljude iako joj je rekao kako solira. Al treba dugove vratit.

Alvin je dobio sporednu priču u ovoj epizodi. Kao Kevin i Kim. I tu se može naći poveznica sa The Shieldom. Tamo je Kevin bio Julien dok je Kim bila Danni.
 
I sad su dobili još dva nastavka što je odlična vijest.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chicago PD
« Odgovor #9 : 10.02.2014. 23:18:31 »
Peta epizoda najbolja dosad.

Alvin sve bolji i bolji. Vidi se koliko mu znači posao i želja da nauči rookiea kako se radi. Voight polako dolazi u malo veće probleme i opet ih obavlja i Mackey stilu. Izgleda da će postepeno graditi tu glavnu priču oko njega i onih koji ga "drže" na udici.

Samo da malo manje forsiraju Sophiu.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chicago PD
« Odgovor #10 : 07.03.2014. 00:32:19 »
Baš sam prije koji sat pogledao šestu epizodu. Svakom epizodom ova serija sve više i više iznenađuje. Drago mi je da je svaka scena posvećena nekom drugom liku. U ovoj epizodi su lovili silovatelja/ubojicu, epizoda je imala lijepi twist i par odličnih scena.

Sergeant Platt mi je sve jača kako sve zajebava okolo. Alvin je opet imao svoje minute i zasad mi je uz Voighta najbolji lik, a iduća epizoda po promou izgleda izvrsno jer je ova epizoda ostavila veliko pitanje oko Voightovog sina
Spoiler for Hiden:
koji je došao krvavih ruku kod Erin. E sad, bilo bi prejednostavno kako je ubio nekog, ali je sigurno nekako umješan pošto je prijatelj s onim krimosom.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Chicago PD
« Odgovor #11 : 07.03.2014. 14:09:43 »
znaci ima sansi da prebaci prvu sezonu? ;D
bas mi se gleda neka dobra policijska serija 8)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chicago PD
« Odgovor #12 : 09.03.2014. 23:39:26 »
Pogledaj pilot epizodu. Stvarno sam uživao i odmah na početku su stvorili lijep temelj za daljnu radnju. Dakle, nije ti čisti procedural već je spoj različitih priča, ali ono zbog čega mi je ova serija jedno od većih iznenađenja su sami likovi i njihovi međusobni odnosi.

Pogledana sedma  :)

Opala, ovo se čekalo. Antonio na aparatima  ;D
Spoiler for Hiden:
očekivao sam da će se odlučiti za Voighta, ali je i vidio kakav je ustvari. Spasio sina koji je sad otišao u vojsku. Sve mi se više sviđa odnos između Alvina i Adama. Kao otac i sin.

Platt standardno odlična. Ona i slikanje  rofl rofl

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Chicago PD
« Odgovor #13 : 20.03.2014. 01:12:59 »
Obnovljeno za drugu sezonu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chicago PD
« Odgovor #14 : 20.03.2014. 03:50:06 »
Pogledana osma  :)

Malo povijesti između Alvina/Voighta i njihovog bivšeg partnera. Adam se zamjenio s ovim. To mi je bilo dobro, a kemija između njega i Kim je očita. Pogotovo kasnije u bircu.

E sad, kraj epizode
Spoiler for Hiden:
Voight kad uzima pare i bude uhvaćen. Baš me zanima kako će se sad izvući jer ovaj novi nije ona ženska. Želi ga se pod hitno riješiti.


Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Chicago PD
« Odgovor #15 : 21.03.2014. 23:36:39 »
Preveo sam 1. epizodu i postavio na sajt, stoga se tema može prebaciti u O serijama.
Ogromna preporuka za seriju, uživat ćete!

Offline Benetton1

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 183
Odg: Chicago PD
« Odgovor #16 : 24.03.2014. 23:16:27 »
Pogledah dve epizode u cugu i moram priznati odavno nisam gledao ovako dobru policijsku seriju... Stvarno samo reci pohvale imam...

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Chicago PD
« Odgovor #17 : 25.03.2014. 22:33:14 »
Postavio sam svoj prijevod i za drugu epizodu.
Molim da se doda link za prijevode i u prvi post.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Chicago PD
« Odgovor #18 : 25.03.2014. 22:47:11 »
 clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chicago PD
« Odgovor #19 : 25.03.2014. 23:11:59 »
Ajde Sandrice, kreni gledat  :P

Pogledana deveta. Opet malo odnosa između Alvina i Voighta.
Spoiler for Hiden:
S tim da su uvukli njegovu kćer od Alvina u sve to. Voight još uvijek ima velikih problema s onim novim koji ga kakti kontrolira, al ovu novu treba što bolje iskoristiti za svoje ciljeve.

Jay mi je totalno neuvjerljiv i on mi je jedina mrlja što se tiče likova.

I sve se više paralela može povući između Voighta i Vica Mackeya. Samo neka tako nastave.


Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Chicago PD
« Odgovor #20 : 27.03.2014. 21:56:54 »
Prevedena i treća epizoda. :)

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Chicago PD
« Odgovor #21 : 27.03.2014. 22:11:16 »
Arijevac, a taman sam se pitao kad ćeš.  ;D ;D

Odgledao sam prve dve danas. Policijske serije slabo gledam, ali ova je  :volim :volim

Offline Benetton1

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 183
Odg: Chicago PD
« Odgovor #22 : 27.03.2014. 22:16:22 »
Aryman hvala na prevodima ! Serija sabija  clapp

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Chicago PD
« Odgovor #23 : 27.03.2014. 22:19:14 »
Arijevac, a taman sam se pitao kad ćeš.  ;D ;D

Otkud ti pravo da se to pitaš? :P

Ma nema na čemu, i drugi put. I meni je serija sve bolja.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Chicago PD
« Odgovor #24 : 28.03.2014. 01:59:07 »
Uzeo bezveze da bacim pogled na glumce iz serije i kod god otvorim vidim da je glumio u Chicago Fire.  :o

A ovde niko da napiše da je ovo spin-off te serije.  :no-no

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chicago PD
« Odgovor #25 : 28.03.2014. 02:11:25 »
Ma Chicago Fire je sranje od serije. Ovo je remek djelo za tu idiotsku seriju.

Zato, moja drage Sandrice, gledaj Chicago PD  :P

Vidim da je sad stanka  :( jebemu.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Chicago PD
« Odgovor #26 : 28.03.2014. 02:49:41 »
Nisam gledao Fire, ne mogu da je kudim.  :P

Ova serija je super. Jedino me nervira Sophia Bush jer nema facu za ulogu policajke. Kao da je ispala iz nekog porodično-tinejdžerskog govneta sa ABC Family ili Disney kanala.  ;D

« Zadnja izmjena: 28.03.2014. 02:54:31 Aleks@ »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chicago PD
« Odgovor #27 : 28.03.2014. 03:40:54 »
Jesi gledao The Shield? Pitam da vidim jesam li jedini koji misli kako je Voight dosta sličan Vicu i mislim da su scenaristi i mislili na Vica kad su kreirali Voighta. A i cijela serija zasad ima dosta sličnosti sa The Shieldom.

Što se tiče Sophie. Malo se popravila naspram prvih par epizoda, ali se slažem da ovo nije za nju. Ona je tu da malo privuče širu publiku, a sad koliko joj to uspijeva, ne znam.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Chicago PD
« Odgovor #28 : 28.03.2014. 03:53:27 »
Nisam gledao Shield.  :(

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Chicago PD
« Odgovor #29 : 28.03.2014. 07:34:08 »
hvala ze prevode,praticu seriju