Autor Tema: Believe  (Posjeta: 14178 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Believe
« : 13.05.2013. 01:17:07 »

Opis:
Levitacija, telekineza, mogućnost da se kontoliše priroda, previđanje budućnosti... Sve su to sposobnosti koje poseduje mala Bo. Sa dve godine, ona ih nije razumela niti je mogla da ih kontroliše. Bo su odgajali "Istinski vernici" i oni su je štitili od svih koji su hteli da koristie njene moći za sopstvene ciljeve. Sad kad ima 10 godina, njene moći su ojačale a pretnje su postale opasnije. Pošto joj je život i budućnost u još većoj opasnosti "Istinski vernici" se odlučuju za zaštitinika koji je jedini prikladan za to. Ali, Tejt je u zatvoru. Tejt je lažno optužen. Odbijao je pozive, ali kad je svedočio prizoru upotrebe tih moći, pristao je. Tejt i Bo kreću na avanturističko putovanje, gde poverenje mora biti zasluženo. Putuju od grada do grade, i svakog koga sretnu biće promenjen zauvek. Ali moraće da budu uvek korak ispred tamnih sila koje jure za Boinim moćima. Moći mlade devojke možda kriju sudbinu sveta.

Žanr: SF

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 16.06.2015. 21:35:26 Goran88 »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #1 : 13.05.2013. 11:07:42 »
Ko želi vidjeti scenarij za pilot epizodu, ima ovdje http://tvwriters.us/node/29 - http://tvwriters.us/scripts-view

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Believe
« Odgovor #2 : 14.05.2013. 21:55:42 »
Nisam siguran ni da li želim pilot gledat :P
Ali ozbiljno, puno je filmova/serija rađeno na ovaj fazon. Ko zna...

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #3 : 16.05.2013. 23:54:06 »
Svidja mi se prica, valjda ce ispasti dobro. smileyNO1

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Believe
« Odgovor #4 : 17.05.2013. 00:58:06 »
Nisam neki fan SF-a, ali kad su u igri supermoći, ne mogu a da ne gledam  ;D ;D

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Believe
« Odgovor #5 : 20.05.2013. 00:03:45 »
Postavljen trejler.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!

Offline nevermindtz

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 321
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #7 : 13.01.2014. 21:45:35 »
Negde sam naletela da je premijera 10.03.2014.
Zna li neko da li je ovo zvanično?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Believe
« Odgovor #8 : 13.01.2014. 21:52:04 »
Negde sam naletela da je premijera 10.03.2014.
Zna li neko da li je ovo zvanično?


Zvanično.

10 je takozvani "preview", a od 16. 3. kreće redovno.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Believe
« Odgovor #9 : 18.02.2014. 13:18:24 »
Pojavio se WEBRIP pilota.

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Believe
« Odgovor #10 : 18.02.2014. 14:59:35 »
Izašli su web ripovi i za  Growing up Fisher, The night shift, Crisis, Mixology (prve 2 epizode) i About a boy. clapp


Taman da sve to lepo pogledam da vidim jel ima nešto dobro.  :P

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #11 : 22.02.2014. 23:06:53 »
Pogledan pilot.

Više sam očekivao od Cuarona koji je i režirao pilot epizodu i da, ima par lijepo snimljenih scena. Svaka akcijska scena. No ono što je problem je sama priča koja mi ne ulijeva previše povjerenja. Nekako je sve ubrzano i razbacano. Ipak, sami likovi su zanimljivi, a pogotovo mala klinka koje je stvarno simpatična i prirodna u svojoj ulozi. Nije jedna od onih iritantnih klinaca kakve viđamo u novim serijama.

Svakako će se pratit dalje jer ipak nije ovo loše, ali da sam očekivao više, jesam.

Offline nevermindtz

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 321
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #12 : 23.02.2014. 21:34:58 »
Odgledala sam i ja ovo. Očekivala sam da će biti malo bolje urađeno, ali dobro... Za razliku od Muldera, meni se upravo akcione scene nisu nešto dopale. Bo je mnogo slatka, nadmudrivanje između nje i Tejta je simpatično, možda i bude nešto od ovoga.
Kada se pojavi transkript uradiću prevod za pilot.

Offline nevermindtz

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 321
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #13 : 05.03.2014. 20:02:54 »
Postavljen prevod za Believe S01E01 - Pilot (po drugi put)
Kad sam ga već najavila i uradila, evo i ovog mog da se ne baci :) .

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #14 : 31.03.2014. 01:57:16 »
Pogledana druga i treća  :)

Eto, svidjelo mi se i sad željno iščekujem nove epizode. Nije ništa specijalno, ali dovoljno simpatično da nastavim. Mala je stvarno pun pogodak. Sad su malo produbili priču oko organizacija
Spoiler for Hiden:
a borba traje desetljećima. Oko Wintera su produbili priču tako da je on bio taj koji se brinuo o njezinoj majci, ali sve je prošlo poptuno suprotno.

Kyle MacLachlan  :majstore

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Believe
« Odgovor #15 : 31.03.2014. 02:34:08 »
Nedostajala mi je jedna ovakava serija. Nekako mi je kao nastavak Toucha. Ni Touch nije bio nešto specijalno (sem pilota i par prvih epizoda) ali ima nečeg sa tom dečicom što ne znam kako da opišem. Jednostavno prija.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #16 : 31.03.2014. 02:43:35 »
Da, može se naći sličnosti sa Touchom, ali meni Touch uopće nije sjeo. Kad se sjetim da sam zbrajao u jednoj epizodi koliko je puta Kiefer zvao Jakea http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,11359.msg252907.html#msg252907  rofl rofl

Ova je ipak drugačija po pitanju same priče koje stvaraju, a to bi moglo biti zanimljivo.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Believe
« Odgovor #17 : 31.03.2014. 02:50:47 »
Jake!  rofl


Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Believe
« Odgovor #18 : 03.04.2014. 19:31:49 »
Meni se dopada za sad,posebno klinka,super je :D ona i Tejt imaju stvarno dobre scene ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #19 : 06.04.2014. 23:35:00 »
Dobra četvrta epizoda  :)

Al kako ove sporedne priče usporuju radnju. Ma nije toliko do spore radnje koliko do toga da je nepotrebno. Evo
Spoiler for Hiden:
ubacili tipičnu klišej priču o pravoj ljubavi. Ovaj vojnik, dođe slijep doma, ova s drugim pa mu se vrati, a sama glavna priča je stvarno dobra i onda kad vidim ovako šlampavo izvedenu sporednu priču, kvari doživljaj koji bi bio puno bolji. Ovako je samo dobro.

I dalje željno iščekujem svaki nastavak.

Offline nevermindtz

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 321
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #20 : 06.04.2014. 23:44:25 »
Ima ovde dosta naivnosti i nelogičnosti, ali valjda su mi likovi simpatični pa se ne mrštim dok gledam :) .
Za sada mi je to dovoljno da čekam dalji razvoj priče i odgledam i narednu epizodu.

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Believe
« Odgovor #21 : 07.04.2014. 08:11:41 »
Izbor glumaca mi je fenomenalan,nadam se da ce serija da se razvija u pravom smeru.
Summer Is Coming...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #22 : 13.04.2014. 19:13:40 »
Pogledana peta  :)

Najbolja epizoda dosad gdje je sporedna priča bila povezana sa glavnom. Eto, koja je razlika između 4. epizode gdje je sporedna priča klišej nad klišejima i samo je ubačena tek tako s ovom 5. epizodom gdje je sve lijepo povezano. Par izvrsno režiranih scena. Bo postaje sve jača i jača, a priča se konstantno širi. Iz dobre serije postalo vrlo dobro. Nadam se da ću na kraju sezone moći reći da je ovo bila odlična sezona.

Idemo dalje.

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Believe
« Odgovor #23 : 16.04.2014. 18:00:54 »
jel se to meni cini ili je do pre neki dan pisalo da ima 8 epizoda?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #24 : 21.04.2014. 01:55:59 »
Pogledana šesta  :)

Baš mi je drago što su tako brzo otkrili
Spoiler for Hiden:
da joj je otac, a mala još ne zna. Stvarno su simpatični njih dvoje. U ovoj epizodi nije bilo nekih "nadnaravnih" scena, ali bila je zanimljiva epizoda i nastavljaju sa dobrom pričom.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #25 : 22.04.2014. 00:54:42 »
Ode i sedma  :)

Spoiler for Hiden:
I mala saznala da joj je on otac. Bilo je zanimljivo gledati iz njezine perspektive kad je bila u astral svijetu.

+ saznali smo ponešto i o Janice.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Believe
« Odgovor #26 : 24.04.2014. 19:41:54 »
Odgledao prvu epizodu. Za sada nije loše, gledljivo je. Mala je baš simpa, odlično joj ide. Ostali likovi i ne baš.

Spoiler for Hiden:
Nešto mislim da ona žena što ih juri ne radi dobrovoljno za bogataša. Vjerovatno zbog onog poziva na kraju. Nekako mi je djelovala uplašeno.

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Believe
« Odgovor #27 : 24.04.2014. 20:27:05 »
Gledljivo,ali posle par epizoda vec moze da se zakljuci koga spasavaju/povezuju u toj epizodi cime mi gubi na neizvesnosti,a i ne znam cega se boje kad mala moze da prevrne kola ili digne u vis bilo sta...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Believe
« Odgovor #28 : 24.04.2014. 20:41:06 »
Kako se čega boje?

Pa lovi ih tajna vojna organizacija koja odgaja takve "super" vojnike koji su manje ili jednako moćni kao mala. Samo što ona ima najveći potencijal. Dakle, sasvim je razumljivo da se boje i da će bježat. Pa ne može mala protiv cijele vojske. Bježe, dođe par njih i njih sredi iako u zadnje vrijeme drugi ih srede. Nije mala x-men pa da je nekakav mutant 5. vrste (najmoćniji), tamo u x-menima bi bila mutant 3. vrste sa velikim potencijalom.

Naravno da će bježat jer ne žele da malu iskoriste u loše svrhe što je i cilj toj tajnoj organizaciji.

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Believe
« Odgovor #29 : 25.04.2014. 06:34:59 »
U redu je to - ne moze sama,niti to ocekujem.Ocekujem da ako ih napadaju "obicni" pajkani,odmah ih digne u vis i baci u kontejner,ili im rasklopi pistolje,a ne da oni uhvate,stave lisice i bace u kola joj caleta,a ona tek kasnije,kao razvali lisice.Ili,ako su vec najtrazeniji,ne setaju onako opusteno cavrljajuci ulicama,nego da vidim zelju da se malo prikriju,promene izgled.Tako te stvari mi smetaju.Ne kazem da je serija losa,samo sta meni,po mom ukusu ne stima.Volim ozbiljnije,volim realnije,a to moze da se napravi cak i u serijama gde ima vila i vilenjaka.