Autor Tema: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.  (Posjeta: 158728 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« : 12.05.2013. 17:29:47 »

Opis:
S.H.I.E.L.D. (Strategic Hazard Intervention Espionage Logistics Directorate) je krovna mirotvorna superjunačka organizacija koju predvodi Nick Furye. SHIELD će biti "smješten" u svijet Avengersa, a potpisuje ga Joss Whedon, čovjek koji je snimio blockbuster Avengers. Clark Gregg preuzima glavnu ulogu kao agent Phil Coulson.
Izvor: serijala.com/serijskiubojica.hr

Žanr: akcija, sci-fi

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 08.05.2015. 11:18:08 maksi »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #1 : 12.05.2013. 17:33:54 »
Ova serija je bila najavljena nekad prošle godine na ljeto. Već sam i zaboravio na nju.
Mrzim lopatare i limune

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #2 : 12.05.2013. 22:47:06 »
Nadam se dobroj seriji. Sve sto treba da urade je da se dobro integrisu u postojeci "Marvel Cinematic" univerzum i proprate buduce "Phase Two" filmove.
Ako ova serija uspe, mozda Marvel razmisli i o drugim TV projektima koji su realno izvodljivi. (Daredevil, Luke Cage, etc.)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #3 : 12.05.2013. 22:52:30 »
http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,4521.msg317042.html#msg317042

Dakle, bit će dobro. Ako ne bude dobro, selim se na G'ailantum (planet blizu Saturna, samo se ne vidi golim okom. Mi Saturnovci ga vidimo, vi zemljani ne).

Al čim je Whedon, mora biti dobro. Još Lee i Kirby. Oho-ho.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #4 : 13.05.2013. 07:08:44 »
Prvi promo:


Takodje, pojavio se i sajt, We Are The Rising Tide, koji predstavlja "viral" kampanju za promociju serije.
U pitanju je organizacija koja sumnja u rad S.H.I.E.L.D.-a i pokusava da ih razotkrije.
http://www.wearetherisingtide.com/blog/

Ma bice ovo ok. :)

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #5 : 13.05.2013. 11:26:46 »
Evo da se odmah najavim za prevođenje ove serije!  ;D
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #6 : 13.05.2013. 11:33:55 »
Znao sam da ćeš ti  ;D

Jesi čitao stripove? S.H.I.E.L.D. to jest Nick Fury mi je uvijek bio zabavan iako sam im zamjerao što sve znaju, ali doslovno. To se najbolje vidjelo u Civil Waru.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #7 : 13.05.2013. 12:39:31 »
Jesi čitao stripove? S.H.I.E.L.D. to jest Nick Fury mi je uvijek bio zabavan iako sam im zamjerao što sve znaju, ali doslovno. To se najbolje vidjelo u Civil Waru.

Bas bih voleo da vidim adaptaciju Civil War-a u Avengers 2/3, mada, vec su najavili da ce Thanos igrati ogromnu ulogu u Fazama Dva i Tri, tako da su male sanse...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #8 : 13.05.2013. 12:56:57 »
Civil War je preopširan za film. Ne znam kako bi skratili u film. Izgledalo bi očajno. Tu ima toliko superjunaka i villaina da bi to trebala biti serija i to jako jako skupa. Još sva ta radnja oko politike, razno razne spletke. Sumnjam da ćemo to vidjeti uskoro. Čak i ne bi mogli izbaciti one sporedne stripove/superjunake koji su unutra jer je sve to povezano.

Thanos će se pojaviti u drugom dijelu Avengersa. Jedva ga čekam vidjeti. Pogotovo borba između njega i Hulka  ;D

Al znaš kaj bih volio vidjeti. Jesi čitao Kingdom Come? To ti je Civil War na DC-ov način. Al puno manje ima za čitati i to se već može ekranizirati. Jedan od najboljih DC stripova.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #9 : 13.05.2013. 15:20:37 »
DC je u gabuli sto se tice filmskog univerzuma, jer on bukvalno nepostoji.

The Dark Knight trilogija je zasebna trilogija filmova koja stoji sama za sebe i nema veze sa ostatkom DC univerzuma, sto znaci da ako eventualno dodje do Justice League filma, Batman ce morati da dobije novi film (opet), sa novim glumcem. Nolanov Batman prosto nemoze da zivi u istom svetu kao Snyder-ov Superman jer, iako obozavam ove filmove, to ipak nije pravi Batman, onaj iz stripova. Ovaj je prizemljen u realnosti.

Man Of Steel predstavlja prvi korak ka Justice League filmu, ekvivalentu Marvelovim Osvetnicima,
kao sto je Iron Man (1) sluzio kao odskocna daska za The Avengers.

Znaci, daleko smo mi od bilo cega konkretnog sto se tice DC-a.  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #10 : 13.05.2013. 15:53:25 »
Polako se oni vraćaju. Marvelovci su preuzeli primat zadnjih 10-ak godina i naštancali toliko toga. Sad DC počinje i vjerujem da će snimati sve više i više. Justice League će sigurno biti, a kad već ne može Civil War je preopširan, Kingdom Come bi svakako mogao. Ali se ne spominje tako da...  :)

Ko zna što će biti u budućnosti. Nolanovu trilogiju ne volim. Jedino mi je prvi dio trilogije dobar film. Najbolji superhero film mi je Batman (1989) od Burtona. Nikad više takvog superhero filma i tako pogođene gotičke atmosfere.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #11 : 13.05.2013. 16:00:29 »
Treba spomenuti i film Daredevill, koji nikom nije odgovarao, ali je meni dobar. Isto je dosta mračan.
Mrzim lopatare i limune

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #12 : 13.05.2013. 16:23:18 »
Treba spomenuti i film Daredevill, koji nikom nije odgovarao, ali je meni dobar. Isto je dosta mračan.

Za Daredevil film iz 2003. je odgovoran FOX, a ne Marvel, zato je i ispao tako kako je ispao.
Marvel Cinematic Universe pocinje Iron Man-om, 2008. godine, sve sto je doslo pre toga, nespada u novi univerzum.

Daredevil se tek nedavno vratio pod Marvel-ovo krilo, zajedno sa Blade-om, Punisher-om, Ghost Rider-om...
Mozda se pojave kao gostujuci likovi, ali ne bih se nadao novim stand-alone filmovima...

Edit:
Full trailer:
« Zadnja izmjena: 14.05.2013. 22:23:45 rale626 »

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #13 : 14.05.2013. 22:24:09 »
Konačno! Aj' sa srećom pa da krenu masovno da ekraniziju stripove!  clapp

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #14 : 16.05.2013. 23:52:17 »
Ovo jedva cekam da pocne, deluje mi premocno. ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #15 : 16.05.2013. 23:58:00 »
Treba spomenuti i film Daredevill, koji nikom nije odgovarao, ali je meni dobar. Isto je dosta mračan.

Za Daredevil film iz 2003. je odgovoran FOX, a ne Marvel, zato je i ispao tako kako je ispao.
Marvel Cinematic Universe pocinje Iron Man-om, 2008. godine, sve sto je doslo pre toga, nespada u novi univerzum.

Daredevil se tek nedavno vratio pod Marvel-ovo krilo, zajedno sa Blade-om, Punisher-om, Ghost Rider-om...
Mozda se pojave kao gostujuci likovi, ali ne bih se nadao novim stand-alone filmovima...
Zaboravih na ovo odgovoriti  ;D

Daredevil, iako je loš film je bolja ekranizacija nego zadnji Iron Man. Ali da, Marvelovci su se digli nakon što su otvorili MCU.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #16 : 02.09.2013. 15:49:44 »
Pogledao Special Look , dobro mi se čini.. Još 27 dana i  drinks..  ;D
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Reply:
« Odgovor #17 : 25.09.2013. 00:51:18 »
Veceras premijera.
Mrzim lopatare i limune

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #18 : 25.09.2013. 12:27:56 »
Skinuo.. Malo samo pregledao, ono, bacio oko...  smileyNO1

Prevodim!!  ;D
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #19 : 25.09.2013. 12:57:17 »
Pogledan pilot  :)

Kakvo otvaranje  ti_si_Bog

Ovo je serija stvorena za ljubitelje Marvelovaca. Oni koji nikad nisu čitali te stripove, teško će skužiti sve one divne reference na likove/radnju. Tako odmah na početku imamo reference na The Avengerse.

Pilot počinje jako zabavno uz mnogo dinamične radnje. Odmah na početku vidimo "superheroja"
Spoiler for Hiden:
koji spašava onu curu iz plamena. Ono što ne znamo je da ima centipede na sebi, a što duže ima, eksplodirat će.

Tako upoznajemo i Granta Warda, agenta koji će dobiti višu poziciju u Shieldu. No, najveća će se priča dešavati oko agenta Phila Coulsona, lik koji se pojavio u svim bitnim Marvelovim filmovima zadnjih godina. Ja sam siguran da je on LMD ili SS
Spoiler for Hiden:
android/klon jer je umro u Avengersima što je i Whedon potvrdio. Zato je onaj doktor i spomenuo Tahiti i tu neku tajnu. Po meni je ovo prilično očito. Naravno, moguće da je ono bio Coulsonov klon iz svih tih filmova, a ovo je pravi. Ili ovo drugo, SS (Super Soldiers) jer se pričalo da su mu ubrizglai krv od Capa.

Ostatak ekipe je dobar i zabavan. Ova serija neće patiti od nekih kvazirealnosti niti će ići prema tom putu jer to nije Marvel. Oni su uvijek bili zabavni.

Svidjela mi se i referenca na Doktora Erskinea koji je bio glavni u projekut super vojnici (Captain America) 40-ih godina. Whedon je rekao da će biti cameo nekih dosta poznatih superheroja. To jedva čekam. Lako moguće da bude netko od Avengersa. Ili u finalu Hulk al naravno da neće. Za to bi trebalo previše para.

Zanima me ko će biti villaini u seriji.

A kraj i BTTF  rofl rofl

EDIT:

U stripovima su Shieldovci nekad stvarno prejaki. Kao recimo u Civil Waru. Nadam se da ih neće takvima napraviti ovdje. Ako počnu dovoditi obične villaine, onda budu, ali ako neke poznatije koji spadaju  u super villaine, onda ne bi trebalo.
« Zadnja izmjena: 25.09.2013. 13:00:57 Mulder »

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #20 : 25.09.2013. 17:11:14 »
Extra!! Super super super!!  ;D
Baš sam uživao u ovome!  smileyNO1 smileyNO1

Postavljen prijevod za 1. epizodu!  kokicekola
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline dowla87

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 641
  • Spol: Muški
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #21 : 25.09.2013. 17:22:32 »
Holla! Koja premijera, oduvali su: 12 miliona/ 4.6 rating.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #22 : 25.09.2013. 17:26:33 »
Jašta, razvalili su..  clapp
A i prava je serija, odlična!  smileyNO1
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline dowla87

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 641
  • Spol: Muški
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #23 : 25.09.2013. 17:29:35 »
Jašta, razvalili su..  clapp
A i prava je serija, odlična!  smileyNO1
Nadam se sad cu da pogledam s tvojim prevodom. hvala clapp clapp clapp

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #24 : 25.09.2013. 18:06:25 »
Nisam baš zadovoljan pilotom.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #25 : 25.09.2013. 18:11:32 »
Meni ekstra.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #26 : 25.09.2013. 20:21:17 »
Hvala za prevod. Posle večerašnjeg sporta, budem pogledao. Ja sam uzeo WEB izdanje, ako niko pre ne uradi sync, ja ću.
iShare, noProfit


Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #27 : 25.09.2013. 23:30:11 »
Evo i ja pogledah pilot i stvarno ne znam sto je tolika euforija, Arrow-ova pilot epizoda je bila bolja.
Coulson, May i Hill su odlicni, ostali veliki promasaj.Mogli su da ubace nekoga ko nije maneken.
Solidan pocetak, ali nadam se da ce uskoro Whedon ubiti nekog od ovih manekena jer sigurno nije on izabrao te glumce.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #28 : 25.09.2013. 23:57:15 »
Nema na čemu, nastavit ću i dalje!  smileyNO1
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #29 : 26.09.2013. 00:01:39 »
U stripovima su još više uljepšani. Whedon i je veliki fan stripova pa će ovo biti serija koja će paziti na detalje. Marvel je potpuno drugačiji od DC-a. Luđi i otkačeniji su. Radnja im je uvijek smještena u gradove koji postoje. Superheroji su im prezabavni i imaju ono nešto s čime se povežeš. Kad je ozbiljno, bit će ozbiljno, u to budite sigurni. Ostatak vremena su bacanje one linera, čista zabava. Ono što je najbolje je što ne pokušavaju prodati nešto realno već su dosta direktni. Ne pate za trendovima.

Volim i DC, ali zbog ovih gore stvari su mi Marvelovci bolji. DC se srozao zadnjih 7, 8 godina u toj ozbiljnošći i pokušaju da budu realni. To su jebeni superheroji i u redu da pokušaju neke stvari staviti pod što realnije, ali oni jednostavno debelo pretjeruju. Arrow je jedna od najvećih gluposti prošle sezone. Pokušava biti toliko ozbiljan, a ne uspijeva.

@Logan, koga bi htio vidjeti od superheroja/villaina u prvoj sezoni?