Autor Tema: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.  (Posjeta: 158930 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #90 : 18.11.2013. 13:52:17 »
Malo se sad izgubili. Ali je i dalje bolje od ozbiljnog Arrowa  rofl rofl rofl rofl rofl

Inače, Eastbound and Down ili Hello Ladies imaju malo stranica dok se na temi o Grey's Anatomy svako malo piše. Pretpostavljam da je Grey's Anatomy odlična serija jer se piše dok su ove dvije loše jer se slabo piše. Oj, zdrava logiko  rofl rofl rofl rofl rofl
Da, ovde pošalice samo pršte. Jedna drugu stiže.  >:(
Naročito je duhovito bilo ono usputno pljuvanje i zgražanje nad Meningom i Snoudenom. I to još potpisuje tip koji je svojim radom do Osvetnika iskazivao krajnje nepoverenje prema Vladi i korporativnom svetu.

Serija nije loša zato što ja kažem da je loša, već zato što su je autori napravili lošom, neambicioznom i glupom. Zato što su pretpostavili da im je gledalaštvo glupo pa su im u početnim epizodama stalno i detaljno nanovo servirali i objašnjavali sve šta se dešava. Zato što im je glavni delija nekakav drveni tip u ulozi drvenog tipa. Zato što glavna junakinja predvodi supertajnu borbu protiv establišmenta i onda u dve epizode potpuno preokrene mišljenje pod uticajem Drvenka i agenta Kolsona. Kad sam već kod tog Kolsona, kome li je palo na pamet da promiče tog sasvim prosečnog četrdestogodišnjeg čoveka kao "kul tipa"? Ako je on kul onda je i Željko Ivanek kul, da ne pominjem da je i mnogo bolji glumac od ovoga. To se može lako videti.
Podaci o gledanosti govore dovoljno šta čak i američki gledaoci misle o "kul Kolsonu".

Od čoveka koji je radio onako duboko, promišljeno, kreativno i angažovano na seriji Dollhouse došao je na ovo?! Očito je uspeo da - eksploatacijom infantilnih gledalaca -  dođe do ogromne love i rešio da "za zakletvu Titu speva stih". Viva Estados Unidos! thumb-down

Eto i odgovarajućeg nadgrobnog natpisa za Džosa. "Barem sam bio smešniji od Arrowa!"
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #91 : 18.11.2013. 14:07:36 »
I ja se moram sloziti da su veoma losi. Cak i izbor glumaca je los. Zadnje epizode su za zaborav. Mogu slobodno reci da je Arrow trenutno za klasu bolji. I po dinamici i po kvalitetu. I da, pomenu se meni jedna veoma draga (neka joj laka crna zemlja) i kratka serija DF uz firefly najdraza jednosezonska serija.


Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #92 : 18.11.2013. 14:32:00 »
Svako ima pravo na svoje misljenje ali o ukusima se ne raspravlja....nekomu se svida a nekome ne i to je cila filozofija!

Hvala na prijevodima :)
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #93 : 19.11.2013. 02:47:13 »
Nakon što smo se dobro nasmijali super logici po kojoj su i Sopranosi i sve druge odlične serije bilo da su aktivne/neaktivne loše jer imaju malo stranica, idemo na tamnije teme  ;D



I ja se moram sloziti da su veoma losi. Cak i izbor glumaca je los. Zadnje epizode su za zaborav. Mogu slobodno reci da je Arrow trenutno za klasu bolji. I po dinamici i po kvalitetu. I da, pomenu se meni jedna veoma draga (neka joj laka crna zemlja) i kratka serija DF uz firefly najdraza jednosezonska serija.
I jedna i druge serija imaju previše gluposti. Samo što  to paše u Marvelov svijet jer su takvi od samoga početka. Jasni i direktni. Dok Arrow sebe previše shvaća ozbiljno. A jadni  :(

Firefly će uvijek ostati najbolja Whedonova serija.  :)

Svako ima pravo na svoje misljenje ali o ukusima se ne raspravlja....nekomu se svida a nekome ne i to je cila filozofija!

Hvala na prijevodima  :)

Dobrodošao na forum  smileyNO1

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #94 : 19.11.2013. 04:11:59 »
Hvala Mulder :D
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #95 : 19.11.2013. 12:46:31 »
To što neki ljudi govore o ukusima ili mišljenjima, "da se o njima ne raspravlja", je iskaz  njihovog lepog vaspitanja ili njihovih dobrih želja ili čak davanje naputaka u cilju civilizovanja konverzacija, ali "da se o ukusima ne raspravlja" prosto nije tačno.
O ukusima se raspravlja neprestano, tamo gde se ukusi formiraju, zato što je formiranje ukusa ili mišljenja - što masovnijeg, to bolje - velik biznis u koji se ulažu ogromne pare. S kojim ciljem li samo ti "nepoznati i skriveni" ulažu tolike pare? Da bi ih još više zaradili, naravno.
Tehnologija je omogućila snimanje filmova s zapanjujućim specijalnim efektima. Holivudska industrija je krenula u eksploataciju vrlo velike i vrlo spremne grupe - već formiranog ukusa - ljubitelja superherojske tematike, a Vedonovi su rešili da uskoče na tu kompoziciju i to je to.

Da ne drvim mnogo, jedino što sam napisao, a što ima veze s pojedinačnim ljudskim ukusima je to da je urnebesno proglašavati onog dobro držećeg pedesetogodišnjaka, visokog 174cm - Kolsona "kul tipom".
Evo tri primera, a vi procenite koga od ove trojice zovu King of the Cool.





:sef:
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #96 : 22.11.2013. 22:50:37 »
Hvala na prijevodu veceras se gleda :D
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #97 : 23.11.2013. 01:32:22 »
hvala na prijevodu, dobra epizoda i bez nekakvih posebnih iznenađenja, već su svi pisali i prije epizode o događanjima u njoj pa...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #98 : 26.11.2013. 19:19:37 »
Najbolja epizoda dosad.

Odlična referiranja na Asgard i Thora. I opet Coulson i njegova magična mjesta. Samo da to ne otkriju u zadnjoj epizodi/sceni.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #99 : 28.11.2013. 11:20:45 »
Za razliku od prethodnih, jedva odgledah poslednju epizodu, stvarno je bila glupava. Vredela je samo poslednja scena.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #100 : 28.11.2013. 21:46:13 »
meni je bila dobra, maloviše Mej

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #101 : 03.12.2013. 02:22:22 »
9 ep zanimljiva...po meni izbacio bi Skye i to je to...:D
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #102 : 03.12.2013. 03:26:10 »
Što da izbacis Skye? Mnogo je slatka pokukineskica.  ;)

Sent from my HUAWEI U8815 using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 03.12.2013. 03:32:11 Aleks@ »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #103 : 03.12.2013. 03:36:51 »
Meni je ona uz Coulsona najbolji lik. Čvrsta/samouvjerena, prava ženska + njezina burna prošlost. Di ćeš bolje.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #104 : 13.12.2013. 18:10:12 »
Direktno uveli SS (super soldiers) i još onaj kaže "jesam li bio brži od Kapetana Americe"  rofl rofl

Ogroman preokret na kraju. Nadam se da će se sada riješiti ono glavno pitanje oko Coulsona.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #105 : 15.12.2013. 02:15:44 »
Ja i dalje ne znam zašto dajem ovoj seriji ovoliko vremena da se popravi. I dalje veoma loše i plitko. Jedna od rijetkih serija gdje mi niko, ama baš niko nije drag ili zanimljiv.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #106 : 15.12.2013. 05:01:40 »
Direktno uveli SS (super soldiers) i još onaj kaže "jesam li bio brži od Kapetana Americe"  rofl rofl

Ogroman preokret na kraju. Nadam se da će se sada riješiti ono glavno pitanje oko Coulsona.

Da. Bas me zanima kako ce se to rasplest!  mogu rec da se i veselim sljedecim ep..
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Mrzim lopatare i limune

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #108 : 16.01.2014. 14:32:46 »
Pojavila se i 12 epizoda i Soulwax je vec odradio prevod, svaka cast i mnogo hvala. Upravo je skidam pa cu je pogledati :)
Takodje serija ide i utorkom na FOXU od 20h po tri epizode.

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #109 : 02.02.2014. 10:16:11 »
Nekako mi je previše neozbiljna ova serija najviše zbog odabira likova. SHIELD bi kao tribala biti neka top organizacija za slučajeve ali kad vidim ono dvoje znanstvenika i hakericu koji kao da su ispali iz neke teen serije to mi sve uopće ne izgleda uvjerljivo.
Ne znam, možda je tako i u stripu, nisan ga čita.

Offline morpheus86

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • free your mind
    • Rulet srca i druge misterije
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #110 : 03.02.2014. 15:48:43 »
Previše naivno urađena serija. Praktično je negledljivo. Svaki crtani serijal sa Marvel junacima je masu bolji.
KK Partizan sampion evrolige za sezonu 09/10

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #111 : 03.02.2014. 18:09:55 »
Nekako mi je previše neozbiljna ova serija najviše zbog odabira likova. SHIELD bi kao tribala biti neka top organizacija za slučajeve ali kad vidim ono dvoje znanstvenika i hakericu koji kao da su ispali iz neke teen serije to mi sve uopće ne izgleda uvjerljivo.
Ne znam, možda je tako i u stripu, nisan ga čita.

Riječ je o naivnoj jedinici SHIELDA, imaju oni još ekipa

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #112 : 07.02.2014. 18:09:09 »
Odgledana 13 epizoda, koja je izasla 4 februara, dok ce sledeca 14-ta epizoda izaci tek 4 marta. Bezobrazluk kako serija posle jedne epizode ide na pauzu od mesec dana. Meni to previse kvari dozivljaj i utisak o seriji, koja je inace dobra, i ima velikog potencijala. Takodje sada ce biti veoma uzbudljivo, jer nije ostalo jos mnogo do kraja sezone, a jos uvek nikako da se otkrije ko je Vidovnjak :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #113 : 07.02.2014. 18:37:08 »
Misliš na Clairvoyanta? U stripovima ima njiho dosta koji spadaju pod Clairvoyante kako MODOK, Aron, Leader, Algrim...

Ja bih volio da to bude MODOK koji je poseban neprijatelj Kapetanu, a i surađuje sa Hidrom. Samo je pitanje kako bi ga napravili jer baš ima poseban izgled  ;D kažem, volio bih, ali sumnjam da je on.

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #114 : 07.02.2014. 19:25:53 »
Receno je da ce novije epizode biti povezane sa Captain America: The Winter Soldier filmom, te je itekako moguce da Clairvoyant (Vidovnjak) bude MODOK, iako mi deluje nezamislivo da ce se on pojaviti u jednoj ovakvoj seriji. S obzirom da ce Mike Piterson postati Deathlock, logicno je da Vidovnjak bude MODOK, s obzirom da obojica rade za AIM. Tako bi ujedno pokrili pricu, da iza svega ovoga stoji AIM. To bi mozda i bio dobar zavrsetak prve sezone, pa bi onda mogli da u drugoj sezoni (ako je bude) nastave radnju tamo gde budu stali Avengers: Age of Ultron s obzirom da sam citao da ce neke epizode da se nadovezuju i na taj film, pa je logicno da to bude u drugoj sezoni, jer film izlazi tek sledece godine. :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #115 : 07.02.2014. 20:32:01 »
Na trenutak su prikazali Gravitona, pogotovo kad se transformirao i to je ok izgledalo. Samo, MODOK je jako bitan villain u Marvelovom svijetu i ako ga ovdje prikažu, bit će puno lošije prikazan nego kad bi bio u filmu. Toga se bojim. Sve vuče da je to MODOK, upravo zbog Kapetana koji dobiva najviše referenci kroz seriju zasad.

Baš sam početkom prošlog mjeseca pročitao Age of Ultron po kojem je film trebao biti napravljen, ali je Whedon rekao kako će biti posve nova priča i da neće imati veze sa tim stripom već više njih kad se Ultron pojavljivao i da njegov stvaratelj neće biti Pym (Ant-Man) kao u stripovima. A ima teorija da je Clairvoyant rana faza Ultrona što bi opet bilo logično pošto dolazi film. Vidjet ćemo.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #116 : 08.02.2014. 01:46:08 »
Hvala na prijevodu, priča mi se svidjela, ali me živciralo ono stalno vraćanje nazad, a ovaj
Spoiler for Hiden:
Mike nikako da odabere stranu/ne daju mu da bira :D

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #117 : 06.03.2014. 09:38:31 »
Odgledao novu ep i moram da priznam da je dosta porastao kvalitet u odnosu na ranije ep... daleko od savrsenog ali gledljivo... :D

Offline Benetton1

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 183
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #118 : 06.03.2014. 19:35:40 »
Pozdrav svima, poceo sam da gledam seriju koje po meni skroz super za ovaj zanr i samo me zanima
 
Spoiler for Hiden:
Ko je bio ovaj lik u kapsuli G.H? I Loreal, predpostavaljam da je neka sa Asgarda?

I naravno hvala na prevodim!! GJ  smileyNO1

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #119 : 07.03.2014. 02:25:27 »
zadnja epizoda je bila dobra i dosta su otkrili ali i ima još dosta neotkrivenoga


čini se da će seriju otkazati:
http://www.theouthousers.com/index.php/news/126585-marvels-agents-of-s-h-i-e-l-d-to-be-double-canceled-after-hitting-new-ratings-low.html