Autor Tema: Rectify  (Posjeta: 38900 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Rectify
« Odgovor #60 : 24.02.2015. 08:22:31 »
Pogledao prve 2 ep. prve sezone.
Gledljivo jeste no nisam oduševljen.
Kakva je serija kasnije, da nastavim sa gledanjem iako mi prve 2 nisu posebno legle?

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #61 : 24.02.2015. 13:18:23 »
Pogledao prve 2 ep. prve sezone.
Gledljivo jeste no nisam oduševljen.
Kakva je serija kasnije, da nastavim sa gledanjem iako mi prve 2 nisu posebno legle?

Isto sve, previse razvlace.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #62 : 24.02.2015. 16:04:03 »
Druga sezona potpuno drugačija od prve i meni duplo bolja. Remek djelo od sezone. Prva sezona jako dobra.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Rectify
« Odgovor #63 : 24.02.2015. 21:14:11 »
Pogledao prve 2 ep. prve sezone.
Gledljivo jeste no nisam oduševljen.
Kakva je serija kasnije, da nastavim sa gledanjem iako mi prve 2 nisu posebno legle?

4 epizodu možeš slobodno preskočiti.Apsolutno se ništa ne dešava u njoj.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Rectify
« Odgovor #64 : 24.02.2015. 23:01:15 »
Pratim forum već nekoliko meseci, rado ga čitam, ali sam sada morao da reagujem i da se registrujem.
Rectify je verovatno najkvalitetnija serija na televiziji danas, i nemojte ljudima govoriti "dosadna je", "ništa se ne dešava" i tome slično. Uglavnom, svako ko nije gledao mora da joj pruži šansu, neće se pokajati. Serija nije dosadna već funkcioniše na takav način, ima svoj tempo koji te potpuno opušta i tera da se zbližiš ili pronadješ u likovima.
Eto, samo sam to hteo da kažem. Gledajte!  :majstore

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Rectify
« Odgovor #65 : 24.02.2015. 23:32:52 »
Neke stvari se moraju sa određenom dozom spremnosti i raspoloženjem gledati.. ovo nije komedija pa cirka 20 min. ep. prođe pa ti se kezio ili ne, zaboravićeš posle narednih 20 min. od gledanja šta si uopšte gledao i čemu se smejao..
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #66 : 24.02.2015. 23:34:37 »
Slažem se. Rectify i nije serija koju možeš gledati u svakom trenutku pa shvaćam ako nekome ne leži. Jednostavno takva serija jedino može funkcionirati na taj način koji je prikazan.

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #67 : 25.02.2015. 00:25:51 »
Naravno da ovu seriju svakako treba pogledati, treba imati strpljenja, mislim da ce mi se to isplatiti u trecoj sezoni, ocekujem da bude mnogo bolja od prethodne dve(sto ne znaci da ove nisu, naprotiv, meni su se jako dopale)
Kao sto rekoste.. ne moze ovo svako da prati.
« Zadnja izmjena: 25.02.2015. 00:28:46 Thomas Shelby »

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #68 : 25.02.2015. 08:00:24 »
Ljudi su razliciti,pa im razlicite stvari pašu.Nekome,jednostavno vise leze jurnjava kolima i non stop neka tuca.Neko jednostavno nema strpljenja.Svakom takvom ce ovo biti dosadno.Jos,ako je od 15,20 god...nema sanse da mu se svidi(bar tako primecujem u mom okruzenju s tim godistima)Jedan momak,id tih 20,21 god npr.da mu kazes da slusa Roda Stjuarta,Kvin i slicno-ni da cuje,a po ceo dan bi slusao navijacke pesme partizana sa prepevanim pesmama upravo tih pevaca,grupa.A dobra mu je pesma,ritam.Ali da slusa u originalu - ma kakvi,glupo,bezveze,pesme od pre 100  god...ko to slusa!Ali na to bljak!kad dodas reci - volim te partizaneee(zvezdo,nebitno) onda je - kul,strava,...tako da kad neko kaze da npr.ova serija je dosadna,ne valja,nista se ne dogadja-razumem ko to kaze,zasto...I uvek insistiram ba onom - meni je ova serija(ili bilo sta u zivotu)dobra,losa,dosadna,divna,...a ne ovo ne valja(ili valja) nemojte gledati

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Rectify
« Odgovor #69 : 25.02.2015. 19:16:06 »
Ja imam skoro 50 g i 3 TB odgledanih serija i dalje tvrdim da se u 4 epizodi prve sezone apsolutno ništa ne dešava.Može se slobodno preskočiti i shvatiti kompletnu sezonu.Tragedija je da cijela sezona ima 6 epizoda. Nema to veze ni sa godinama ni sa raspoloženjem.

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #70 : 25.02.2015. 19:31:25 »
3 TB drama?

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Rectify
« Odgovor #71 : 25.02.2015. 19:49:47 »
Svega.Previše za nabrajati.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Rectify
« Odgovor #72 : 01.03.2015. 21:47:58 »
3. sezona imat će 6 epizoda, a emitirat će se na ljeto. Prevest ću i 3. sezonu, naravno.

Link: http://www.sundance.tv/series/rectify/blog/2015/02/sundancetvs-critically-acclaimed-rectify-begins-production
The new season, 6×60, will air in Summer 2015.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Rectify
« Odgovor #73 : 07.03.2015. 00:22:20 »
Sjajna serija  clapp jedva cekam novu sezonu!

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #74 : 20.04.2015. 22:24:45 »

Ostala mi jos poslednja epizoda druge sezone :)
Odlicna serija...spora jeste...ali nije tacno da se "nista ne desava".
Naprotiv,misljenja sam da je ova serija jedna od onih u kojoj je svaka recenica bitna...da li vezano za samo ubistvo,da li za odnose u samoj porodici...da li da se skapira atmosfera i predrasude u tom malom mestu...tako da sam neke scene vise puta gledao,da mi ne bi promaklo nesto.
Svi glumci su super odglumili...Ted je bas onaj pravi americki naduvanko,kao oni sportisti sa koledza u onim teen americkim serijama...Tawney glumi smotanu vernicu...i ume da iznervira sa onim njenim "Hvala" upuceno Tedu :D

Super su odradili Danielove tripove kad prikazu iz pticje perpsektive njegovu celiju i njegovu sobu u kuci,i njega kako seta... :D
Ne znam,po meni je to jedna od jacih scena..Tacno mozes da vidis sa cime se on bori u svojoj glavi...ili kad ide sa onim kamiondzijom da odradi onaj poslic...pa se potuce sa njim na kraju..mislim da je taj odvratni bucko na trenutak predstavljao djavola(metaforicki)ili Danielovog licnog demona u glavi..da je predstavljao neko zlo...to je onda kad su prikazali smeh od tog bucka...mislim da su bas hteli da nam ukazu na to...i onda Daniel posle kaze da je sad cist...i da je zavrsio sa nekim stvarima..

Najvise mi se svidja sto :
Spoiler for Hiden:
...tokom cele serije nisam siguran da li je Daniel ubica ili nije ??? Taman pomislis da je dobar lik,pa uradi nesto lose...i vidis da nije bas lako prosuditi...svidja mi se senator i njegova prica...tj prikazali su bas kako treba te politicare koji gledaju samo svoj interes...serif mi je bio neodlucan u par scena...na trenutak izgleda kao da radi u korist Daniela,pa onda saradjuje sa senatorom..ali i dalje ide,istrazuje,propituje...itd.Mislim da ce u nastavku on biti jako zanimljiv lik...

« Zadnja izmjena: 20.04.2015. 22:30:04 Srle »
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #75 : 22.04.2015. 09:09:40 »
pogledano finale druge sezone :D

poslednjih 5 minuta je najboljih poslednjih 5 minuta neke sezone :D :D

Spoiler for Hiden:
Koliko toga se izdesavalo..uf,kakav zaplet...bukvalno sam skocio iz kreveta ...ludilo..
Senator je od pocetka bio sumnjiv..pitanje je ko je taj Kristofer...drugo,znamo da senator placa za seks onoj konobarici...hmm...mozda naslucuje na nesto sa Hanom,pedofilija...ili tako nekako...jasno je da senator nesto debelo krije.
Ovo ce biti ispala samo takva...sad kad zatvore opet Daniela,zbog zlostavljanja Tedija :P
« Zadnja izmjena: 24.04.2015. 21:31:14 Srle »
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Shake87

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Rectify
« Odgovor #76 : 22.04.2015. 19:10:32 »
Vrhunska serija!

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #77 : 16.05.2015. 00:15:24 »
Premijera treće sezone je 9. 7. 2015.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #78 : 16.05.2015. 00:17:08 »
Brzo će to. Odlično!

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Rectify
« Odgovor #79 : 24.05.2015. 02:52:49 »
Meni se sa ovom serijom desilo isto sto i sa Breaking Bad i neverovatno nakon iste epizode, tj 3. epizode druge sezone, tad sam batalio Breaking Bad na dobrih pola godine a Rectify od emitiranja 3.epizode 2.sezone, znaci oko godinu... Pogledao sam u cugu ostatak i odlicna je ispostavilo se druga sezona, definitivno ce biti zanimljiva treca, steta sto i ona nema 10 epizoda barem.


Nisam ja 100% siguran da se
Spoiler for Hiden:
Daniel seca svega oko ubistva, on je u sustini rekao sve sto mu je Trey ispricao, sad da li se sam prisetio ili ne... Moguce je da ni sam Daniel nije svestan da li je ubica ili ne. Ja mislim da nije, mislim da je i sheriff toga svestan.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #80 : 08.07.2015. 22:12:46 »
Obnovljeno za 4. sezonu.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Rectify
« Odgovor #81 : 09.07.2015. 13:32:10 »
Jos 13 sati... :)

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Rectify
« Odgovor #82 : 10.07.2015. 12:43:34 »
Ja skinuo... ;D

Još da nađem vremena pogledati je... :facepalm
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Rectify
« Odgovor #83 : 10.07.2015. 16:50:12 »
Ako si slucajno skinuo 720p verziju, posalji mi na pm.  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #84 : 11.07.2015. 22:36:11 »
Pogledan početak treće sezone  :)

Cijela epizoda je bila neugodna za gledanje. Toliko napetosti u svakoj scenu, između likova. To samo govori koliko su glumci i scenarij dobri jer trebaju biti uvjerljivi da bi nas gledatelje uvjerili. Koliko samo današnjih serija to ne mogu, ali Rectify još jednom pokazuje kako se to radi.

Početak je bio puno više o Tedu nego o samom Danielu. Ted je u drugoj sezoni postao jedan od najzanimljivijih likova. Daniel je sad u još težoj situaciju nego u prvoj sezoni. Kao i njegova sestra pa se nadam da će imat dosta zajedničkih scena ove sezone pošto su mi uvijek odlične scene između njih.

Ova sezona će imati šest epizoda. Onda bi četvrta mogla imati deset  ;D

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Rectify
« Odgovor #85 : 12.07.2015. 21:36:59 »
Preveo sam 1. epizodu 3. sezone od 09.07.2015.

Sutra ću 2. epizodu koju je američka televizija u petak unaprijed stavila na svoj web site (na TV će je emitirati tek 16.07.2015).

Daljnje epizode ću isto prevesti. Kad se već pojave epizode i engleski transkripti - zasada nije jasno hoće li te epizode premijerno izaći na webu ili na TV.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Rectify
« Odgovor #86 : 13.07.2015. 23:49:06 »
Od kako sam dobio posao sve mi je teze da pronadjem vreme za serije. Tako da se drzim sa dve ili tri. Nista vise.
Konacno sam pogledao premijeru trece sezone. Dve stvari su uvek sigurne, Revolution will not be televised i Rectify epizoda ne moze biti losa. Tako je i sa ovom. Nedostajala mi je serija poprilicno i planiram da maksimalno uzivam u ovoj sezoni.
Napeto, uzbudljivo, emotivno i jako realisticno. Sve ono sto svakodnevno prozivljavamo, od posla do porodicnih stvari. Svaka sekvenca epizode te prosto uvlaci u ekran i tera te da se poistovetis sa likovima.
Tri scene su ostavile utisak na mene u ovoj epizodi.
Spoiler for Hiden:
Ted (neverovatan glumac taj Clayne Crawford), koji se suocava sa Danielom, i ostaje mirne glave pokusavajuci da zastiti svoju zenu iako bi najradije smrskao njegovu glavu. Napeta i mocna scena.
Onda razgovor Daniela i Amanthe na travnjaku. Odnos brata i sestre koji pokazuje da na kraju dana jedino sto imaju su jedno drugog.
I na kraju, meni omiljena, scena u kojoj Daniel zamislja izvrsenje smrtne kazne. Njegovo drugo ja u ogledalu me je podsetilo na Betmena i Jokera u Arkham Knight-u, gde Joker ulazi Betmenu u glavu i podseca ga da su jedno. Ovde je Daniel Betmen koji se bori protiv sebe i sa svojom covecnoscu. Na kraju krajeva, svi mi ponekad pomislimo da odustanemo od necega. Brilijantna scena.

Radujem se nastavku i sa nestrpljenjem ocekujem sledecu epizodu. Necu zuriti.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Rectify
« Odgovor #87 : 15.07.2015. 23:01:30 »
Dobra druga epizoda, nesto sporija od prve ali podjednako dobra.
Konacno je vise potencirano Danielovo pitanje i sta bi on dalje mogao sa svojim zivotom. Trudi se, pokusava da se uklopi ali nije lako. A sve manje ljudi je na njegovoj strani.
Dok su svi pokusavali da mu budu podrska i igrali po njegovim notama, on ih je odbacivao. Sada kada odlaze od njega, njemu je jasnije koliko su mu potrebni. To je najbolji pokazatelj da ne zna kako spoljasni svet funkcionise. I tek bi mogao da oseti koliko je los.
Trenutno mi je Ted zanimljiviji. On je dotakao dno, dublje ne moze. Jednom prilikom mi je jedan poznanik rekao: "Kad covek razmislja o proslosti i sve vise deli neke svoje dogodovstine sa drugima, znaj da mu je trenutan zivot sranje." Tako je i sa Tedom. Bojim se da ne pukne ako Tawney nastavi da ne zna sta hoce od zivota. Voleo bih da Ted sredi svoja sranja koliko god je to moguce, a ako treba i da nastavi dalje. Postao mi je mnogo drag lik i skroz sam u nekom Team Ted fazonu.
Clayne Crawford mnogo doprinosi tome, neverovatan je.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Rectify
« Odgovor #88 : 18.07.2015. 10:35:48 »
Hvala na prevodima smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Rectify
« Odgovor #89 : 19.07.2015. 23:51:17 »
Pogledana druga  :)

Rekao sam već kod druge sezone da Ted polako postaje glavni lik kako serija odmiče i jako uspješno lopticu prebacuju sa Daniela na Teda.

Ono što je krivo krenulo kod Daniela ove sezone
Spoiler for Hiden:
nije on već njegova sestra, majka koja je saznala što je napravio Tedu, Tawney koje više nema za njega i ostali. Sad to sve dolazi na naplatu. Njegova sestra sad tek muku muči sa svim onim odlukama koje je donijela i normalno je da nema vremena za lijepe večere oko koje se Daniel potrudio. Sad tek slijedi iskupljenje za Daniela. Sad ćemo tke vidjeti hoće li se snaći u ovome svijetu kad se njegovi bližnji polako odvajaju od njega. Njegovi bližnji koji su tu bili za njega.

S druge strane Ted
Spoiler for Hiden:
je jedna od onih osoba za koju ne smatram da je loša. Griješio je, imao je dana kad se loše ponašao prema Tawney, nije ju shvaćao što prolazi i još mu se brat vratio te samim time propadao je sve više i više što se vidjelo u prošloj sezoni. U ovoj treći on je još uvijek na dnu, ne onom najgorem, ali je na dnu. No, shvatio je da je pogriješio i da joj mora dati prostora kako bi mu se vratila iako to nije sigurno. Svoj ego, ljubomoru i tu cijelu mržnju mora ostaviti po strani.

Ono što me ne bi iznenadilo na kraju sezone da dobijemo neku dugu scenu između Daniela i Teda. Nadam se da će tako biti i ne neka tipična za njih kakvu smo gledali sve prošle epizode.
« Zadnja izmjena: 31.07.2015. 14:10:44 Mulder »