Autor Tema: Helix  (Posjeta: 36344 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Helix
« Odgovor #30 : 11.01.2014. 20:14:44 »
Šta je ovo.. u 12 sati izašle 3 ep. hoće cela sezona izaći u 24h  ;D
iShare, noProfit


Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Helix
« Odgovor #31 : 11.01.2014. 21:33:15 »
Huhu, upravo bacila na download. ;D Nisam znala da će izaći dve epizode odjednom.  kokicekola


EDIT:

Odličan start! Biće ovo odlična serija. čini mi se. Doduše, ima par stvari koje su mi bile naivne, kao i ponašanje nekih od tzv. doktora, ali sam sve vreme bila bukvalno zalepljena za ekran. Misterija, napetost, strah - sve je tu. Kao da sam gledala neku mešavinu The Thinga, Resident Evila i Aliena. ;D

Spoiler for Hiden:
Znala sam da će nešto biti s jednom od dve doktorice, neće valjda uvesti ljubavni trougao na samom početku serije. xD Ali nisam očekivala baš da će u prve dve epizode da je otpišu. Verovatno i neće s obzirom da je važan deo zapleta - Piter je rekao da je Vokerova tu sa razlogom. A i ona scena kad dr. Hatake na kraju gleda album sa njenim slikama... Ja mislim da je i on zaražen, samo u poodmaklom stadijumu (odsjaj u očima - nekakva mutacija?), i da je on sve započeo.
« Zadnja izmjena: 11.01.2014. 23:15:24 spico »
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Helix
« Odgovor #32 : 12.01.2014. 20:50:21 »
Pogledane prve tri epizode  :)

Vidi se ogroman utjecaj X-Filesa  navijacica

Ovo će se pretvoriti, a već se pretvara u survival sf/horor pa tu moraju raditi po pravilima podžanra survival.

Minusi
- treba bolja karakterizacija likova zato što će se svi u seriji boriti za život, a volio bih za nekoga navijati pa kasnije kad padne neki šok tako što će mi ubiti dragog lika  ;D
- previše jump cut scena.
- previše prikaza baze izvana i tako cjepaju radnju. Ne volim to inače u filmovima/serijama.
- nekoliko scena koje ne prate radnju.
- CGI u nekim scenama. Ne u svim jer je u nekima dobar, ali ima par groznih CGI scena.

Plusevi
+ spoj X-Filesa (black oil) i The Thinga. Isto tako, jedna epizoda X-Filesa je bila homage The Thingu. Epizoda Ice smještena na Antartik. A ovdje su sve to spojili.
+ izolacija, klaustrofobija, atmosfera. To je za prste polizati.
+ majmuni  ;D
+ očita zavjera same vlade/vojske da eksperimentiraju s takvim virusom.
+ lik Dr. Hiroshi Hatake kojeg glumi Hiroyuki Sanada. Puno misterije oko njega.
+ većina ženskih likova ima ogromnog potencijala. Nadam se da će jedna od njih biti final girl kao u slasher hororima  ;D

Dakle, minusi su sama srž serije dok su plusevi okvir serije. Od okvira se uvije kreće koji vrši glavni utjecaj na samu radnju i likove i zbog toga vidim da ova serija može samo na bolje.

Čeka se dalje...

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Helix
« Odgovor #33 : 13.01.2014. 02:11:19 »
Odgledah i ja prve tri epizode zaredom. Nije sjajno, ali drži pažnju i zanimljivo je, pa se može reći da je vrlo dobro. Ima nekih propusta koji baš upadaju u oči, no ne smetaju da se prati radnja, gledaće se ovo do kraja. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Helix
« Odgovor #34 : 13.01.2014. 02:12:17 »
Pogledao.. trebalo je ovako nešto.. istina ima par scena gde su baš  wc1 al ajd.. sve ostalo mi je super.. hvala svima koji rade titlove..
iShare, noProfit


Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Helix
« Odgovor #35 : 13.01.2014. 16:53:57 »
Jel netko moze razdvojiti prve dvije epizode, jer ja sam sada uplodao sync za drugu epizodu tj Vector ne pilot? Ovako je dosta konfuzno. Znaci serija bi imala 13 epizoda pilot 1, vector 2, 274 3 epizoda. Za web-dl epizode su razdvojene.

  Jel sada bolje...
« Zadnja izmjena: 13.01.2014. 19:39:54 maksi »

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Helix
« Odgovor #36 : 13.01.2014. 19:38:49 »
Ja ne kontam kako izlaze ove epizode?! Koji dan je izašlo prve dve, a dva dana posle i treća. Kad je onda sledeća? Datumi na imdb ništa ne valjaju.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Helix
« Odgovor #37 : 13.01.2014. 20:06:48 »
pa treca nije ni trebala jos izac ocito da je netko uspio nekako nabavit i uplodat :) Meni osobno je serija odlicna atmosfera i sve to je super sredeno ima tu i tamo koji propust ali mislim da bi se to sve moglo popravit nista znacajno....

Offline Luka1

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 82
Odg: Helix
« Odgovor #38 : 13.01.2014. 20:28:05 »
Au znaci serija je fantasticna! smileyNO1

Offline Marco18

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: Helix
« Odgovor #39 : 14.01.2014. 00:16:47 »
S' obzirom da joj ocena opada dan za danom na imdb i da je sve vise negativnih komentara (na imdb), a tek je emitovano 2-3 epizode... nisam bas nesto siguran koliko je serija dobra. :\)  Sto bi jedan rekao u komentaru... "First Thought: Interesting! Second: Boring!"

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Helix
« Odgovor #40 : 14.01.2014. 00:23:30 »
Nisam znao da je mnjenje sa drugih sajtova obavezujuće, barem u ovom slučaju. Šteta, ja sam uvek voleo da formiram svoje. :\)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Marco18

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: Helix
« Odgovor #41 : 14.01.2014. 00:27:10 »
Pa tesko da neka serija moze da bude dosta dobra, ako joj je ocena na imdb-u izmedju 6 i 7. Ova serija za sada ima 7.8, ali kada neko bude citao ovaj moj komentar za 8-9 meseci, serija ce imati 6, nesto.  :)  Ovakav tip serija sam video milion puta i ovo lici na tip serije, koja ce imati 2-3 sezone, pa ce se onda otkazati. Samo moje misljenje, nista vise. Ne kazem da sam u pravu.  :)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Helix
« Odgovor #42 : 14.01.2014. 00:43:50 »
Ocjene na IMDb-u su korisne kad istrazujes nesto egzoticno. One nikad nisu za popularitete jer tu glasa i kurta i murta. Nemoj biti ovca koja mjeri kvalitetu samo po tome. Meni je, npr., film 'Parasite' iz 1982. dobar, a vidi mu ocjenu. A 'Kako sam upoznao vasu majku' glupost, a vidi njemu ocjenu.
Mrzim lopatare i limune

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Helix
« Odgovor #43 : 14.01.2014. 08:00:18 »
evo samo da objasnim da ni jedna komedija koja ima preko 7.0 na imdb meni se nesvida i dosadana mi je i glupa. Vise je drama nego komedija zato izbjegavam gledat ocjene na imdb. Isto tako hobit prvi nastavak filma mi je ultra dosadan cak dosadniji od prstenove druzine a obozavam takav zanr filmova.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Helix
« Odgovor #44 : 14.01.2014. 12:38:15 »
Nije sve u veličini.. ocene, mislim, nemoj te biti dvosmisleni. A to komentari što se pišu da je loše.. pa to može neki curta iz konkurentske TV qće da piše na IMDb, da je serija 0 da ništa ne valja, da je bolje gledao Lepoticu i zver seriju na CW nego ovo.. tako da..
iShare, noProfit


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Helix
« Odgovor #45 : 14.01.2014. 12:54:49 »
Solidne prve dvije epizode. Moglo je i bolje, ali s obzirom da se radi o SyFy kanalu, dobro je i ovo. CGI efekti su loši, ali sreća, pa ih nema puno. Ako se radnja razvije kako je krenulo, bit će ovo serijal o preživljavanju protiv zombija, ili nešto na taj štih. Čudi me kako ni na jednoj stranici ne piše pod žanr "horor", pošto ima i njegovih elemenata. Glumci pristojni, nema velikih zajeba. Za ljubitelje filma Stvor iz 1982., iako nema prevelike sličnosti, ali je isti ambijent. Bolest koja ih napada je dobro urađena, mislim da je originalna, nisam dosad slično vidio. Općeniti dojam: kvaliteta malo iznad nekog prosjeka.
ivane 204, hvala za titl.
Mrzim lopatare i limune

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Helix
« Odgovor #46 : 14.01.2014. 14:22:51 »
Iskombinovano, malo The Thinga, Dosijea X i prvog Osmog putnika i ne može da omane.  ;)

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Helix
« Odgovor #47 : 14.01.2014. 14:39:40 »
super, odgledao epizode, pogotovo zbog toga sto nisam skoro gledao Sci-fi seriju... podseca me malo na Dosije X
slaks hvala na prevodima

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Helix
« Odgovor #48 : 14.01.2014. 16:33:23 »
evo samo da objasnim da ni jedna komedija koja ima preko 7.0 na imdb meni se nesvida i dosadana mi je i glupa. Vise je drama nego komedija zato izbjegavam gledat ocjene na imdb. Isto tako hobit prvi nastavak filma mi je ultra dosadan cak dosadniji od prstenove druzine a obozavam takav zanr filmova.

Tačno tako  :)

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: Helix
« Odgovor #49 : 15.01.2014. 00:26:18 »
Odgledao sam ove 3 epizode,i mogu reci da je dobra serija,zanimljiva,i ima potencijala.Ali ipak ima jedna mana,po meni je velika...Ima mnogo naivnih scena,ali mnogo..nzm sta se bre ovo desava.Ne mogu da odgledam seriju u poslednje vreme,a da nema nekih naivnih scena.Gedacu ovu seriju i dalje,da vidim sta ce bitii

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Helix
« Odgovor #50 : 15.01.2014. 00:44:55 »
I ja sinoć pogledao sve tri. Da je na IMDb-u bio opširniji opis, sigurno ovo ne bih gledao.
Ipak, serija ima nešto da ostavlja u iščekivanju daljnjih događanja, kad će 4.  ;D
Najviše me zasmetalo što...
Spoiler for Hiden:
mislim, u prvoj ep. onaj kaže da nitko ne smije ostati sam, nedugo poslije baš to svi rade  ;D Naravno, bez toga bi teško bilo i stvoriti atmosferu, ali ko ga je vukao za jezik  ;D
Kad već uspoređujemo, mene je podsjetilo na Košnicu i prvi Resident Evil (moj omiljeni ;D)
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline iwanna76

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski
Odg: Helix
« Odgovor #51 : 20.01.2014. 09:20:20 »
Pogledala prvih po ure , ne mogu vise uz najbolju volju.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Helix
« Odgovor #52 : 20.01.2014. 14:15:02 »
Ja sam odustao na pola 3. epizode. Inače, izašao je i nekakav njemački DVD sa staffel einz ima već neko vrijeme.
Mrzim lopatare i limune

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Helix
« Odgovor #53 : 20.01.2014. 18:07:17 »
Nisam ništa očekivao od serije SyFy produkcije tako da se nisam ni mnogo razočarao. Jedino mi ostao osećaj mučnine od preglupih scena. Eto, vidimo kuda ide generacija koja nije pročitala ni 3 knjige u životu. Ovi scenaristi su verovatno pročitali pet najviše.
Serija je krajnje nezanimljiva. Hoće li neko da napiše SF scenario u kome ćemo zavoleti neki karakter? Ove bi mogli da utamane sve redom i ne bi ni trepnuo.

Offline milijura

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 238
  • Spol: Muški
Odg: Helix
« Odgovor #54 : 20.01.2014. 19:59:33 »
Ja sam odustao na pola 3. epizode...

neš vjerovat, al ja isto :))
samo meni vrag nije dao mira, pa sam je reda radi sljedeće jutro ipak pogledao do kraja - a sta dalje?!?
a vjerojatno cu skidati, al tesko da cu gledati - mozda malo provirim ovdje da vidim komentare, pa mozda jednog dana!

Offline passenger

  • Prevoditelj extra
  • Regularni forumaš
  • *****
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: Helix
« Odgovor #55 : 20.01.2014. 23:11:40 »
Nakon 40 minuta pilot-epizode počeo sam osjećati kroničan pad inteligencije.
Radnja (ako se to tako može nazvati) ima više rupa od švicarskog sira, no mislim da nije fer da do kraja popljujem ovu seriju prije bar 5 - 6 epizoda.
Samo se nadam da će mi se moji IQ poeni vratiti, a ono što je najgore - mislim da bi ovo (uz povremeni "šok" za nezahtjevnu publiku) moglo doživjeti i 2. sezonu.

...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Helix
« Odgovor #56 : 24.01.2014. 18:46:23 »
Kao što primijetiste,nisam odradio nijedan prijevod jer sam bio bez neta koji valja i koji je neograničen , ali vidim da posao nije stao.  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Helix
« Odgovor #57 : 24.01.2014. 21:52:03 »
Kao što primijetiste,nisam odradio nijedan prijevod jer sam bio bez neta koji valja i koji je neograničen , ali vidim da posao nije stao.  ;D

Niti smo primetili niti nam nedostaju tvoji prevodi, tako da ne znam što se uopšte i javljaš. Zapravo niko i nije primetio da te nema. I dalje ne bismo primećivali da se kojim slučajem nisi oglasio. :P
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Helix
« Odgovor #58 : 24.01.2014. 22:19:22 »
 rofl rofl rofl

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Helix
« Odgovor #59 : 24.01.2014. 22:57:11 »
Prc... To baja!  clapp

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim