Autor Tema: Black Sails  (Posjeta: 56838 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #60 : 09.03.2014. 23:34:51 »
Pogledana šesta  :)

Napokon! Anne  srcesmajli sad će s njom biit zanimljivo do kraja. Kapetan Vane očekivano mala minutaža zbog onog kraja koji je odlično došao kao što je i peta epizoda imala odličan kraj.
Spoiler for Hiden:
Ono na kraju je Albinus, bivši pirat.

Kapetan Flint odličan u ovoj epizodi kao i Billy
Spoiler for Hiden:
za kojeg ne vjerujem kako je mrtav.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Black Sails
« Odgovor #61 : 18.03.2014. 23:52:11 »
Hvala svim prevoditeljima  clapp clapp clapp.

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #62 : 19.03.2014. 15:36:31 »
Hvala na prijevodima. Odgledao samo prve dvije epke. Čekao sam kraj sezone kako bih odgledao ostale. Nadam se da su i dalje ostali dobri.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #63 : 20.03.2014. 00:29:58 »
Pogledane zadnje dvije epizode. Pravo epsko finale s odličnim preokretom. Urca  ti_si_Bog
Spoiler for Hiden:
moćan brod iako je Kapetan Flint imao odličnu taktiku, neće ići. I da su prije ispalili kad su trebali, ne bi dobili. Strašan brod i što se onda dogodi? Zajedno se nasukaju  ;D blago, zadnja scena, gotovo.

Kako mi je drago zbog Eleanor. A tek Kapetan Vane i njegov dolazak. Vjerujem da će u drugoj sezoni biti puno veći fokus na njemu što se tiče plovidbe i potrage dok Kapetan Flint i njegova posada će se malo načekati. Tako je i u knjizi pa me baš zanima hoće li što promijeniti.

I naravno, očekujem Blackbearda u drugoj sezoni pošto se radi o njegovoj godini.

Dakle, serija je vrlo kvalitetna, dobar spoj drame i akcije, a akciju se isplati čekati. Sve te spletke, lokacija, CGI su iskoristili odlično i dobro su ga kamuflirali kroz te scene.

Napokon dobra piratska serija. Još dok dođe Crossbones  :)

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Sails
« Odgovor #64 : 19.04.2014. 17:22:46 »
hvala svima koji prevodili! ovo mi je jedna od boljih novih serija. baš me iznanadilo kako je dobro napravljena, svaka mast  clapp

budu li naredne sezone ko ova ili blizu, ostavljam si je. prva epizoda bila mi je navrat-nanos, s mnogo imena. trebalo mi je dugo da ih sve pohvatam. priča odlična.
serija baš odiše avanturistički! bilo je i vrijeme za seriju ovake tematike. ima taman toliko humora da ne bude pretjerano. i ima dobar death per episode ratio  ;D
sviđa mi se i što prikazuju dijelove gusarskog života koje dosad nisam vidio na televiziji
Spoiler for Hiden:
glasovanje za kapetana - pojma nisam imao da se to tako radilo (ako je istina). i onda ono kad napadnu brod pa se ovi zaključaju, pa ih robovi napadnu, baš originalno i neobično.
nisam jedino shvatio
Spoiler for Hiden:
kakav je to otok na koji je Vane otišao? oni su svi bili napušteni kao djeca?
bilo bi guba/mrak/moćno
Spoiler for Hiden:
da dođu i do radnje Otoka s blagom, ako serija doživi toliko sezona
da ne bude sve savršeno, smetalo mi je
Spoiler for Hiden:
što svi imaju zdrave bijele zube, ne mogu vjerovati da si glumci nisu htjeli dat izbit koji zub. i već me duže nervira nepotrebna golotinja (osim u GoT-u, naravno) svak se sa svakim pari, tsk, tsk, tsk.

i odlična špica

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #65 : 25.06.2014. 22:10:31 »
Meni ne pase ova serija.Gazdarica plavojka,onako barbikasta mi nije uverljiva,onaj tip sto kao da ga je Banderas pravio isto doprinosi utisku jedne serijice/zajebancijice.Mozda neka 7/10,osmica,koju trenutno ima,po meni,ne zasluzuje.Opet Crossbones,nako prve ep.mogu samo da kazem - mnogo bolje odradjeno,ozbiljnije,upravo kako sam se nadao da ce biti i Black Sails.Nadam se sami da Crossbones nastavlja u ritmu i kvalitetu prve ep.

Sent from my LG-E975 using Tapatalk


Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #66 : 02.10.2014. 21:24:59 »
Druga sezona počinje 24. 1. 2015.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #67 : 11.10.2014. 18:30:38 »
Još nije ni počela druga, a Starz je već obnovio seriju za treću sezonu.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Sails
« Odgovor #68 : 11.10.2014. 18:46:45 »
 navijacica

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #69 : 12.10.2014. 21:48:09 »



a i glumece Rupert Penry-Jones iz Whitechapel-a..  :)

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Black Sails
« Odgovor #70 : 12.10.2014. 22:00:35 »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #71 : 12.10.2014. 22:06:49 »
Baš se radujem drugoj sezoni. Serija od koje sam imao mala očekivanja ispala jako dobra, a od slične serija s istom tematikom Crossbones sam očekivao puno više, a bila mi je prosjek.

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Black Sails
« Odgovor #72 : 15.01.2015. 00:28:29 »
Odlicna serija,odgledao prvu sezonu...ceka se 24.1 :)

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Black Sails
« Odgovor #73 : 24.01.2015. 15:32:14 »
Sjutra izlazila prva epizoda druge sezone

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Black Sails
« Odgovor #74 : 24.01.2015. 16:01:06 »
 navijacica navijacica navijacica

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Black Sails
« Odgovor #75 : 26.01.2015. 18:29:58 »
Pitam se kako mi je promakla ova serija...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #76 : 28.01.2015. 03:28:42 »
Pogledana prva  :)

Vratili se na dobar način. Epizodom u rangu zadnjih nekoliko iz prve sezone. Kapetan Flint i Silver su mi odličan dvojac. Sve si više mislim kako ih neće napraviti tolikim neprijateljima kao u knjizi. Iako su Kapetana Flinta napravili još mekanije nego u knjizi. Dodali su i flashbackove što će samo bolje objasniti zašto je bio prislijen postati pirat.

Kapetan Vane mi je i dalje nekako najdraž lik. Baš zato što je pravi primjer pirata. Eleanor i Max me dalje živciraju.

Od novih likova svakako je najzanimljiviji Ned Lowe koji nije fikcijski lik već stvaran povijesni lik. Poznati pirat koji je volio mučiti ljude. Dakle, bit će nam zabavno. U to doba radi njega britanska vojska je postrožila i rasporedila svoje ljude na puno više lokacija da zaštite svoje brodove.

"Low and his crew became the terror of the Atlantic, and his depredations were committed on every part of the ocean, from the coast of Brazil to the Grand Banks of Newfoundland"

Bit će dobra zamjena za Blackbearda  ;D pošto njega nećemo vidjeti  :(


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #77 : 08.02.2015. 00:55:13 »
Pogledana druga. Nastavljaju dobrim epizodama.

Odlično nadmetanje Kapetana Flinta i Dufresnea. Na kraju je Dufresne vidio koliko je ustvari teško biti kapetan. Drago mi je da se tako završilo. Silver stvarno bio uporan i uspio u svojoj naumi  ;D

Ned Lowe je pokazao koliki je psihopat. Nadam se da će ga Kapetan Vane na kraju ubiti iako se nije tako dogodilo, ali siguran sam da će biti borbe. Početak epizode
Spoiler for Hiden:
da da, to je bio Billy. Nadao sam se da nije mrtav.

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Black Sails
« Odgovor #78 : 08.02.2015. 23:24:54 »
Hvala na prevodu  :naklon:

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #79 : 09.02.2015. 20:23:08 »
Serija bas obecava, poceo sam drugu sezonu, videcemo.  smileyNO1

Spoiler for Hiden:
Billy ziv! :D

Zavrsio trecu, najbolja epizoda od pocetka druge sezone, jedva cekam nastavak.

Spoiler for Hiden:
Kako dobro odradjen napad na brod od strane Vejna i njegovih ljudi!!
« Zadnja izmjena: 10.02.2015. 00:31:17 Thomas Shelby »

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Black Sails
« Odgovor #80 : 10.02.2015. 00:42:10 »
Mene je samo iznerviralo
Spoiler for Hiden:
sto su ubacili Ned Low da bude veliki negativac i ubiju ga odma u 3 epizodi

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Black Sails
« Odgovor #81 : 10.02.2015. 08:41:06 »
odlicna cijela druga sezona. kao da su odlucili dici seriju na viši nivo.
nadam se da će tako i ostati.
fantasticno


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #82 : 17.02.2015. 00:46:27 »
Rasturačina treća epizoda  :)

Meni je nekako drago
Spoiler for Hiden:
kaj su se tako brzo riješili Neda iako u stvarnosti nije otišao na taj način. Drago mi je jer očito ovu sezonu idu na Kapetan Flint vs Kapetan Vane. Ne vjerujem da će netko od njih dvoje umrijeti, ali vjerujem da će borbe biti. Sad to grade, a nemaju 22 epizode po sezoni kao neke serije pa je dobro da ne ubacuju toliko likova i zadržavaju ih dugo.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Black Sails
« Odgovor #83 : 17.02.2015. 12:38:01 »
ma meni je isto drago

Spoiler for Hiden:
nemreš doči tako bahat i nadobudan na tuđi teritorij i izigravati frajera. ima malo više frajera na tom području koji su došli i prije tebe.
Po meni je taj Ned ispao žešči jazavac. možda je iskorišten njegov lik, kako bi Vane isplivao kao jak i odlučan. a to mu sve treba kako bi se sukobio sa Flintom, koji je premazan svim mastima i ima iskustva...
svakako će doći do njihovog obračuna. samo se pitam kako će u sve to ubaciti Blackbearda. čekam s nestrpljenjem :)

S02E04

Spoiler for Hiden:
Fire !
Obožavanam kapt. Flinta :)
« Zadnja izmjena: 19.02.2015. 21:27:15 sabljarka »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #84 : 20.02.2015. 01:24:55 »
Jazavac, baš to  ;D

Inače, taj glumac kaj je glumio Neda u stvarnosti isto nema oko.

Nego, četvrta odlična epizoda. Bez puno akcije, ali puno strategije što inače obožavam. Te njihove igrice. Kao šah. Pita Kapetan Flint "jesam li ja negativac"? Naravno da jesi. Ne zaboravimo da je Kapetan Flint u knjizi Treasure Island prikazan kao čudovišta koje ubije radi zadovoljstva. Toliko brutalan u ovoj seriji nije, ali ima svojih ispada što ga čini villainom serije. No, nije jedini. Kapetan Vane nije iz knjige već je stvarni pirat koji je isto bio dosta brutalan. Ipak, treba pripazit jer kako oko legendarnih kauboja sa divljeg zapada, tako se i od pirata zna raditi mitove da su svi bili krvoločni ubojice i slično. Daleko od toga da nisu, ali za filmove svi vole nešto atraktivno što privlači publiku. Naravno, morali su dodati fikcije oko njega jer se sigurno neće baviti njegovom karijerom na moru. Tako da u ovoj seriji nema pozitivaca, barem što se tiče glavnih likova. Oni su i najbolji. Sad samo možemo birati stranu.

Spomenuo si najslavnijeg od svih pirata, Blackbearda. On je bio prijatelj sa Kapetanom Vaneom. Imam jednu dobru knjigu općenito i piratima iz povijesti i na nekih 20-ak stranica ima o njihovom prijateljstvu te kako su surađivali. Blackbeard je čak odbio ići u zadnju borbu od Vanea jer je mislio kako će biti u prevelikim gubicima.
« Zadnja izmjena: 20.02.2015. 01:26:31 Mulder »

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Black Sails
« Odgovor #85 : 20.02.2015. 01:36:48 »
Meni se svidja sto su ubacili konacno Flintovu istoriju i gospodje Barrlow i dako dodju do toga kako je flint izdao mornaricu

Offline AnuBis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #86 : 22.02.2015. 16:42:55 »
Tacno cu zbog ove 5. epizode 2. sezone prestati gledati jednu od drazih serija u zadnje vrijeme, jednostavno ne mogu da svarim da je Flint postao pirat zbog guznog havera, jebeni gey lobi....

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #87 : 23.02.2015. 15:48:59 »
Tacno cu zbog ove 5. epizode 2. sezone prestati gledati jednu od drazih serija u zadnje vrijeme, jednostavno ne mogu da svarim da je Flint postao pirat zbog guznog havera, jebeni gey lobi....

Takodje.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Black Sails
« Odgovor #88 : 23.02.2015. 21:21:36 »
s02e05
Spoiler for Hiden:
malo sam iznenađen Flintovom seksualnom orijentacijom, ali ne smeta mi. Flint je faca, pa makar i jebao onu kozu na brodu koja im jedina daje mlijeko ;)
Morali su nas nekako još više šokirati. Već je glupo da umiru glavni likovi kao u GoT, pa su odabrali blažu, ali također šokantnu varijantu :)
Baš ono što je Mulder spomenuo,da su ovdje svi negativci... recimo mene više smeta šti je Flint ubio svog najboljeg i najodanijeg frenda, što je ostavio Billija u moru, što uništava Nassau, za koju vjeruje da ima prosperitet ... i onda jedan pederski poljubac u usporedbi sa tim... smeće je sa tim i bez toga
« Zadnja izmjena: 23.02.2015. 21:30:20 sabljarka »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #89 : 24.02.2015. 00:33:44 »
Sad, nije uopće tajna da je gay lobi jedan od tri najjača lobija na svijetu. Drugi je feministički, a treći je najjači židovski lobi koji drži sve. Elita se tamo nalazi.

Svejedno mi je jel neki lik jebe nekog u dupe ili ga prima u dupe. Bitan je način hoće li to biti uvjerljivo i hoćemo li mi gledatelji znati prepoznati je li to oni namjerno stavljaju samo radi gay lobija ili zbilja žele takvu priču.
Spoiler for Hiden:
U ovoj seriji ispada da je većina bitnih likova biseksualno iako je većina svijeta hetero. Samim time logički se da zaključiti kako je tu već gay lobi koji udara u dosta današnjih serije. Meni to nije iskreno i zato je nametljivo.

Sjetimo se 90-ih kad su takve stvari bile važne kao u seriji My So Called Life koja je jedna od prvih progovarala o homoseksualcima u serijama i promijenila dosta toga. To nije bilo nametljivo. Ovo u Black Sailsu na stranu sva ta dobra priča koju imaju, ipak je na neki način nametljivo.

Postoje samo dva razloga ovdje. Prvi je da je to propaganda koju oni žele, a drugi je scenaristička lijenost da ne može smisliti nešto bolje. Ono što im priznam da iako je gay lobi, da su se dobro snašli i ipak su na kraju napravili priču oko toga. Oko Flinta i tog njegovog dečka. Je li po meni nepotrebno? Je, ali ću priznat da je ta priča dobra.

Dobra epizoda, idemo dalje. Jedva čekam nakon onakvog kraja  ;D
« Zadnja izmjena: 24.02.2015. 00:46:48 Mulder »

Tags: