Autor Tema: Kako trajno zalijepiti titl?  (Posjeta: 19464 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline skalice.united

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1170
Kako trajno zalijepiti titl?
« : 09.04.2013. 11:19:01 »
Skinuo sam film s datotekom .mkv i titl .srt i kad idem gledati na Philips Ambilight Spectra TV prikazuje mala slova koja se jedva vide, a ne može se nikako povećati na TV-u. Zanima me zna li netko neki program koji može povećati titl i zalijepiti na .mkv video?

Ja imam program za povećanje slova za .avi fileove (AVIAddXSub), koji u roku minute zalijepi titl, ali nemam za .mkv ili .mp4 fileove. Gledao sam svugdje i još nisam našao nešto slično kao AVIAddXSub koji brzo zalijepi titl, pa ako netko poznaje neki brzi program kao AVIAddXSub bilo bi super.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #1 : 09.04.2013. 12:08:53 »
Skinuo sam film s datotekom .mkv i titl .srt i kad idem gledati na Philips Ambilight Spectra TV prikazuje mala slova koja se jedva vide, a ne može se nikako povećati na TV-u. Zanima me zna li netko neki program koji može povećati titl i zalijepiti na .mkv video?

Ja imam program za povećanje slova za .avi fileove (AVIAddXSub), koji u roku minute zalijepi titl, ali nemam za .mkv ili .mp4 fileove. Gledao sam svugdje i još nisam našao nešto slično kao AVIAddXSub koji brzo zalijepi titl, pa ako netko poznaje neki brzi program kao AVIAddXSub bilo bi super.

Nisam siguran, no mislim da u FormatFactory imaš opciju ubacivanja titla u video, a on sljaka sa svim mogućim formatima.
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #2 : 09.04.2013. 15:16:02 »
AVIAddXSubs ne lijepi titl nego ga samo ubaci u .avi. Zato to ide brzo. I taj titl se na daljinskom može uključiti i isključiti.
Koliko vidim, nova verzija programa omogućava isto i za mp4 i mkv. Isprobaj. http://aviaddxsubs.blogspot.com/
Trebalo bi da postoji format titla koji podržava ugrađeni plejer a da taj format omogućava i opis titla, tj. vrstu i veličinu slova, boju, položaj...

Offline donrile86

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Don
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #3 : 20.09.2013. 14:11:32 »
I mene zanima kako da zalepim titl na .mkv ili .mp4 fajl, ali mislim da to ne moze sa AVIAddXSubs. Cini mi se da to pise i na njihovom sajtu. Jel postji neku drugi program za ovo, neka alternativa...?
Don Rile

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #4 : 20.09.2013. 14:45:37 »
A što bi lepio titl na .mkv kad može lepo da se umuxuje u mkv kontejner i da bude deo fajla, a može da se gasi po potrebiili da ubaciš i titlove na više jezika.


Nabavi MKVToolnix. Freeware je.


http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #5 : 20.09.2013. 15:44:15 »
MKVToolnix je jednostavan za koriscenje i radi posao. Jel neko provalio kako moze u njemu da se uvecaju fontovi ili uvek budu na nekoj default velicini?

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #6 : 20.09.2013. 15:54:04 »
Nema on ništa sa veličinom fonta, ona zavisi od podešavanja u plejeru koji koristiš.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #7 : 20.09.2013. 16:00:56 »
Onda to moze samo sa .avi da se radi, posto je mkv kontenjer pa onda uneses titl u kontenjer. Mislio sam da moze mozda kojim slucajem.

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #8 : 20.09.2013. 16:26:30 »
Možda nisam video, ali kako uneti titl u .mkv kontejner? I da li mogu da se izbrišu neki postojeći titlovi iz mkv fajla ako ga već otpakujem?

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #9 : 20.09.2013. 17:30:37 »
Ne moraš da otpakuješ i razdvajaš video, audio i ostalo. Kad učitaš video u program, a koji ima već neki titl, samo otštikliraš postojeći a dodaš srt koji želiš i gotovo. Ili ostaviš i jedan i drugi.  ;)

Offline donrile86

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Don
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #10 : 24.09.2013. 00:55:56 »
Onda je ovo jos bolja opcija, nisam imao pojma o tome do sada. Hvala na instrukcijama.
Don Rile

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 755
  • Spol: Muški
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #11 : 28.10.2013. 11:40:45 »
ima jedan predivni program (izvinjavam se ako je već spomenut) "Video to video converter" radi lijepljenje prevoda a radi i još gomilu drugih stvari sa skoro svim formatima. Primjera radi za moj telefon ako hoću da ubacim neki film da pogledam, ne moram da trazim sami kodek nego odaberem model telefona i radim konverziju i lijepljenje prevoda.
:murija:

Offline dundee

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 69
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #12 : 17.01.2014. 08:34:21 »
Thnx Suncani  :aha:

Offline Demijan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #13 : 07.05.2016. 08:23:49 »
Pojma vi nemate !!!
 :no-no

                                                   >>>UPUSTVO ZA UBACIVANJE TITLOVA U MP4 VIDEO<<<


1.Pre svega terba skinuti i instalirati program "SubtitleEdit": [size=78%]http://superuser.com/questions/857716/convert-srt-to-sub-idx-and-change-font-and-background[/size]

2.Otvorite program i stavite .srt fajl prevoda željenog filma na Radnu pšovršinu(Desktop) i učitajte ga u SubtitleEdit: Datoteka>Izvezi>VobSub



3.Iskočiće vam sledeći prozor i tu možete da postavite željenu veličinu fonta i video rezoluciju.Zatim pritisnite na taster "Izvezi sve linije" i sačekajte 1-2 min. da program završi.



4.Od jednog .srt fajla dobiće te dva, .sub i .idx fajla.
NAPOMENA:oba fajla držite na Radnoj Površini, kao i film u koji želite da učitate prevod.

Kupiš kod kineza "La costa" majcu, a krokodil posle prvog pranja zatvori usta. :)

Offline Demijan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #14 : 07.05.2016. 08:35:20 »

Sada vam treba program koji će zalepiti spojiti naš prevod(titl) sa filmom(video), a on se zove "MKVToolnix" :[size=78%]http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,29683.msg408287.html#msg408287[/size]
1.Skinite, instalirajte i otvorite program, pa zatim dodajte .mp4 video i prevod, (ali samo u fajl sa .idx ekstenzijom).Dodaj fajlove, pa zatim taster Počni muksovanje.






2.Kada za oko jednog minuta program završi spajanje, dobićete jedan .mkv video fajl koji možete snimiti na svoj flash disk i gledati preko TV-a ili na vašem računaru uz vaši omiljeni video player.Ako ste zadovoljni izgledom i veličinom prevoda, sve ostale fajlove možete slobodno izbrisati sa Radne Površine, tj. zadržite samo .mkv video fajl.
Ovo upustvo je pre svega namenjeno za brzo titlovanje filmova u MP4 i MKV formatu, (za AVI filmove postoji poseban program "AVIAddXSub"): [size=78%]http://aviaddxsubs.blogspot.rs/[/size]

Pozdrav!!! smileyNO1


Kupiš kod kineza "La costa" majcu, a krokodil posle prvog pranja zatvori usta. :)

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2671
  • Spol: Muški
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #15 : 01.12.2017. 20:35:57 »
Hvala, Demijane! Sjajna stvar. Funkcionišu italici, ćirilica, sve.  clapp
Ne mora ni da se spaja video sa idx titlom, samo ih staviš u isti folder.

Inače mi je sa srt fajlom skroz beo titl na TV-u i ne može da se promeni. Jednom sam odgledao 20-ak minuta i zažalio. Titl se ne vidi uopšte kad je bela pozadina, koliko god da napinješ oči. :D
« Zadnja izmjena: 01.12.2017. 20:38:49 NikolaJe »

Offline miljankos

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #16 : 11.05.2020. 12:10:46 »
Da li je tema jos uvek aktivna? Hteo bih da postavim jedno pitanje

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21834
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Kako trajno zalijepiti titl?
« Odgovor #17 : 11.05.2020. 12:55:47 »
Da li je tema jos uvek aktivna? Hteo bih da postavim jedno pitanje
Postavi, netko će odgovoriti ako zna.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Tags: