Autor Tema: Spooks  (Posjeta: 62145 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: SPOOKS BBC series
« Odgovor #30 : 26.08.2009. 11:20:32 »
Ipak se serija prikazuje samo Ponedeljkom u 21:30, a repriza je isto Ponedeljkom u 11:00.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Zmija

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
Odg: SPOOKS BBC series
« Odgovor #31 : 26.08.2009. 18:45:19 »
Ipak se serija prikazuje samo Ponedeljkom u 21:30, a repriza je isto Ponedeljkom u 11:00.

Hvala.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: SPOOKS BBC series
« Odgovor #32 : 26.08.2009. 19:33:30 »
Ipak se serija prikazuje samo Ponedeljkom u 21:30, a repriza je isto Ponedeljkom u 11:00.

Hvala.
Nema na čemu.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Zmija

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
Odg: SPOOKS BBC series
« Odgovor #33 : 07.09.2009. 22:50:50 »
Ipak se serija prikazuje samo Ponedeljkom u 21:30, a repriza je isto Ponedeljkom u 11:00.

Izgleda da sam zakasnio, ponedeljkom se emituje marfijev zakon, ako smo gledali istu atlas tv?

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: SPOOKS BBC series
« Odgovor #34 : 08.09.2009. 13:21:15 »
Ipak se serija prikazuje samo Ponedeljkom u 21:30, a repriza je isto Ponedeljkom u 11:00.

Izgleda da sam zakasnio, ponedeljkom se emituje marfijev zakon, ako smo gledali istu atlas tv?
MisliZakasnio si. Isti je Atlas.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Gnarfoleon

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #35 : 09.11.2009. 21:57:35 »
Da obavestim fanove da je krenula osma sezona na bbc-u i da je mnogo dobra!  smileyNO1

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #36 : 12.12.2009. 00:57:37 »
Da obavestim fanove da je krenula osma sezona na bbc-u i da je mnogo dobra!  smileyNO1
Aj ukratko mi objasni kakva je serija, jel nesto slicno 24, alias. Jel ima dosta akcije, spijunaze, taktike, upadi specijalaca ovo ono ;) Skidam ovu s08e07 samo da vidim na brzaka sta se desava, pa ako vredi i kad cujem i tvoje misljenje, odoh da skidam sve sezone do sada sto su snimljene.

Edit:
Ja sam ovo odavno gledao prvih nekoliko epizoda, ali sad imam zelju da pogledam svih sezona. Pogledao sam malo pocetak s08e07 i svidja mi se, pa tako da skidacu sve sezone sad ;D
Zmija, druze, ako ti je poznato, pisi za koji je release prevod za sezonu 6. Pozz i hvala na prevodima.
« Zadnja izmjena: 12.12.2009. 02:09:06 icemaher »

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #37 : 10.03.2010. 00:55:21 »
Trenutno sam na 5x10 i serija mi je VRH!!!  Odlicna spijunska serija, i ako verujete opet(bilo je i u neku sezonu u pocetka) Srbi kao opasnost MI5 agenciji(i Britaniji) u 5x09 epizodu  ;D U istu epizodu spomenut je i Zemunski Klan (White Wolves) kao i neki izmisljeni generali uhvaceni i predani u HAG. Uvek je epizoda zanimljiva, puna akcije, terorizam, spijunaze, undercover misije, ma predobro. Ukupna ocena 10000/10 bolja mi je puuuuuuuuuno od 24  ;D
Svidja mi se i to sto neke sezone su dvdrip sa 5.1 zvukom pa je potpuno zadovoljstvo gledati ovu seriju!!!

Offline flasa_vina

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #38 : 04.04.2010. 09:39:58 »
Ja ovu seriju nisma gledao, hteo bih, al posto nema prevoda onda nista ... ajde preporuci mi neku slicnu seriju (da su epizode povezane po radnji ) usput da kazem gledao sam (24, the wire, the shield, NCIS, CSI, The Sopranos ... ima ih jos al ne mogu se sad setit) i da pitam jel neko prevodi prvu sezonu il neku drugu, posto na prehodnim stranama svasta je pisano? I da li moze  da se odgleda recimo 6. sezona, nezavisno sto nisam gledao 5 prvih? Da li su i sezone povezane?

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #39 : 04.04.2010. 16:46:11 »
Jako su povezane sve sezone. Najbolje od prvu pa do kraj osme sezone, ima dosta materijala za gledanje, ja sam uzivao. Imas za svaku epizodu i engleski titl, tako sam svaku epizodu gledao  ;D Nadam se da ce ova serija imati jos puno sezona.
Iako nije tema za predlog serije, eto probaj pogledaj The Unit komplet je prevedena, kao i Kidnapped, Vanished, Prison Break.

Offline flasa_vina

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #40 : 04.04.2010. 17:23:07 »
Jako su povezane sve sezone. Najbolje od prvu pa do kraj osme sezone, ima dosta materijala za gledanje, ja sam uzivao. Imas za svaku epizodu i engleski titl, tako sam svaku epizodu gledao  ;D Nadam se da ce ova serija imati jos puno sezona.
Iako nije tema za predlog serije, eto probaj pogledaj The Unit komplet je prevedena, kao i Kidnapped, Vanished, Prison Break.
Gledao The Unit i Prison Break ... videcu ove dve mozda ... hvala na odgovoru ...

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #41 : 27.06.2010. 14:35:38 »
Uploadovana Spooks - 01x02 - Looking After Our Own

a i revidirana, t.j. sredjene sitne greske i duzina redova - javite mi sta mislite o prevodu (moj prvi btw.), vi koji pratite seriju ste i najmerodavniji verovatno za ocenu kvaliteta prevoda  smileyNO1

Krenuo sam i 01x03 da radim...malo da ozivimo temu. Steta da ovako dobra serija ostane neprevedena, kad se prevode i dosta losije od nje. (bez uvrede za losije :)  )
Acta, non verba!

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #42 : 27.06.2010. 15:30:13 »
Uploadovana Spooks - 01x02 - Looking After Our Own

a i revidirana, t.j. sredjene sitne greske i duzina redova - javite mi sta mislite o prevodu (moj prvi btw.), vi koji pratite seriju ste i najmerodavniji verovatno za ocenu kvaliteta prevoda  smileyNO1

Krenuo sam i 01x03 da radim...malo da ozivimo temu. Steta da ovako dobra serija ostane neprevedena, kad se prevode i dosta losije od nje. (bez uvrede za losije :)  )

svaka ti cast  clapp ja sam probao gledat bez titla al kako oni pricaju O_o em brzo em "cudno" (britanski engleski valda se tako zove) i nisam mogao tako, onda probao sa eng titlom al i tamo ima neki reci i skracenica za koje nikad nisam cuo? i odustadoh od gledanja ... reko steta a bas ovaj icemaher kaze da je serija odlicna ... kad evo neko se nasao bar da pokusa nesto prevest  clapp jos jednom svaka cast  smileyNO1
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #43 : 27.06.2010. 17:01:11 »
Uploadovana Spooks - 01x02 - Looking After Our Own

a i revidirana, t.j. sredjene sitne greske i duzina redova - javite mi sta mislite o prevodu (moj prvi btw.), vi koji pratite seriju ste i najmerodavniji verovatno za ocenu kvaliteta prevoda  smileyNO1

Krenuo sam i 01x03 da radim...malo da ozivimo temu. Steta da ovako dobra serija ostane neprevedena, kad se prevode i dosta losije od nje. (bez uvrede za losije :)  )
samo jedan savet bih dao, NEMOJ samo prema engleskog teksta da prevodis, dooooooooooosta je skracen tekst i dosta je razlicito oni sto kazu, a sta su ovi kucali u prevod, obavezno prati epizodu i slusaj ih sto pricaju. Ili bar pogledaj epizodu pa tek onda prevodi. Ja sam ovo komplet pogledao i izrezao za kolekciju, predobra serija clapp

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #44 : 03.07.2010. 02:40:13 »
>>y999
Hvalahvala  smileyNO1
Jeste nezgodan britanski engleski. Meni je simpatican jer je cist pa mi ne smeta i uglavnom ga kapiram, pogotovo kad ima titl, posto im je dikcija specificna


>>Icemaher
Neka moja ideja je bila da prevedem epizode pa onda tek pogledam natenane sa zenom...ali presao sam se...vecinu serije pogledam hteo ne hteo, upravo zbog smisla.
U pravu si da ima skracivanja kod eng titla, primetio sam, a i nekoliko puta sam morao da dodajem linije, ali nisam primetio da je bas izrazito skraceno.

Uglavnom, planiram u najskorije vreme da ipak i pogledam po gore navedenom planu, opusteno na playeru, pa cu revidirati titl ako bude potrebe
Acta, non verba!

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #45 : 03.07.2010. 02:43:03 »
Zaboravih zasto sam uopste svratio na temu (ne radi mi rss feed pa nisam ni video odgovore ranije btw. izvinjavam se zato) - gotov je i Spooks - 01x03 - One Last Dance
Javite jel vam ok. Ne ide ovo lose...ako me zena ne lincuje sto sam toliko na kompu, nastavicu.  :)
Acta, non verba!

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #46 : 07.07.2010. 16:44:38 »
Gotov je i Spooks - 01x04 - Traitor's Gate

Btw. kakva je razlika izmedju Spooks i Spooks Code 9? je li to povezano?
Acta, non verba!

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #47 : 07.07.2010. 18:58:06 »
Btw. kakva je razlika izmedju Spooks i Spooks Code 9? je li to povezano?
i mene zanima, i ako moze linkove za down na pm ;D

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #48 : 08.07.2010. 21:35:17 »
Gotov je i Spooks - 01x04 - Traitor's Gate

Btw. kakva je razlika izmedju Spooks i Spooks Code 9? je li to povezano?

Ja jos nisam gledao tvoj titl, cekam da bude sve pa cu onda sezonu celu da odgledam ... a sto se tice razlike izmedju te dve serije ... u spooks code 9 su neki klinci tajni agenti , neka mladjarija, pa ja cak nisam ni prvu epizodu zavrsio, nekako glupo mi bilo ... ako imas 16 godina dopasce ti se  ;D mada i ako si straiji ko zna, mozda ti se dopadne ...  mene licno spooks code 9 podseca na  (vidi sliku ispod) ...



 rofl rofl rofl

Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #49 : 15.07.2010. 16:38:46 »
Ne, ne verujem da ce mi se svideti onda...imam duplo vise...  :(   ;)
Javi kako ti se svidja kad pogledas. Prva epizoda nije moja, ostale jesu iz 1. sez.
Gledacu da kompletiram i ovu zadnju pre odmora, ako stignem.

A predzadnja je gotova - Spooks - 01x05 - Rose Bed Memories, sad cu ga uploadovati.
Acta, non verba!

Offline amel

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #50 : 15.07.2010. 16:58:11 »
Hvala na prijevodu  clapp

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #51 : 19.07.2010. 21:38:13 »
odgledao sam drugu epizodu, prevod je po meni super (govorim kao gledaoc) ... sto se tice same seriju, mislio sam da su epizode sa povezanim slucajevima, medjutim vidim da je bar za sada u prve dve svaka ep za sebe ... toliko za sada ...
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #52 : 20.07.2010. 15:42:21 »
odgledao sam drugu epizodu, prevod je po meni super (govorim kao gledaoc) ... sto se tice same seriju, mislio sam da su epizode sa povezanim slucajevima, medjutim vidim da je bar za sada u prve dve svaka ep za sebe ... toliko za sada ...
gledaj dalje, nemoj da odustajes, serija razbija koliko je dobra, i povezane su epizode, cak i sezone(po malo).

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #53 : 20.07.2010. 21:56:39 »
Ma nastavicu ja da gledam jer sad ne gledam nista drugo (nema se sta za gledat sve sam odgledao, negde sam i nabrajao te serije) tako da sam sad na ovom ... kao sto sam rekao vec prva ep mi je bila prosek, druga je vec bolja, a treca je jos bolja ... 

Za sad mi se najvise svidja sto se radi o "evropskim zlocinima", dakle nije kao u svim proslim serijama sve fokusirano na USA ... i za sada je dosta realna jer onaj agent ...
Spoiler for Hiden:
poginuo ona zenska plavusa u 2. ep, a u trecoj onaj plavusan Dzek se izvukao i nisu ga mogli uhapsit, dok bi u nekoj drugoj  seriji americkoj bio uhvacen

Sto se tice prevoda sasvim su mi OK, samo mislim da bi linije teksta trebalo da traju malo duze, jer nekad ne stignem sve procitat ...

Svaka cast za bulebusko  clapp smileyNO1
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #54 : 25.07.2010. 13:54:53 »
Hvala.

Taman sam pred polazak zavrsio i zadnju epizodu, kad sam nesto pogrsno kliknuo i izgubio preko 200 linija teksta, to je bilo u 4 ujutro pred polazak, tako da ce morati da aceka kad se vratim.

U pravu ste za kratke linije, ali nemam resenja za to. Jako brzo pricaju, redovno produzavam duzinu titla, primeticete da se cesto nastavljaju jedan na drugi, ali vise od toga ne mogu da ucinim, nazalost, bar nemam ideju...?
Acta, non verba!

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #55 : 25.07.2010. 14:50:44 »
Hvala.

Taman sam pred polazak zavrsio i zadnju epizodu, kad sam nesto pogrsno kliknuo i izgubio preko 200 linija teksta, to je bilo u 4 ujutro pred polazak, tako da ce morati da aceka kad se vratim.

U pravu ste za kratke linije, ali nemam resenja za to. Jako brzo pricaju, redovno produzavam duzinu titla, primeticete da se cesto nastavljaju jedan na drugi, ali vise od toga ne mogu da ucinim, nazalost, bar nemam ideju...?
i ja sam imao takvih problema u Time Warp, ubacuju se jedan drugome u diskusiju pa nonstop pricaju i ide ti da poludis rofl. Zato sam se i otkazao od Time Warp-a a imam celu sezonu TVRip sa nalepljenih titlova.

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #56 : 04.08.2010. 00:19:57 »
Stigoh juče sa odmora, pa sam odmah prionuo da završim titl za zadnju ep. Na uploadu je. Uživajte u 1. sezoni.  :)

Probaću da nastavim ovim tempom, ako izdržim  ;)
Acta, non verba!

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #57 : 04.08.2010. 01:23:22 »
Stigoh juče sa odmora, pa sam odmah prionuo da završim titl za zadnju ep. Na uploadu je. Uživajte u 1. sezoni.  :)

Probaću da nastavim ovim tempom, ako izdržim  ;)

ja znaci taman stigoh na prevod  ;D  idem odmah gledat  :o bravo majstore  smileyNO1
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Re: SPOOKS BBC series
« Odgovor #58 : 08.08.2010. 16:31:54 »
Spooks - 02x01 - Legitimate Targets uploadovan
Acta, non verba!

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Re: Spooks
« Odgovor #59 : 10.08.2010. 14:23:40 »
Samo da napomenem svim ljubiteljima ove serije da su administratori na moj predlog promenili naslov teme u jednostavnije - SPOOKS (ranije Spooks BBC series, sto mi nekako aludira na neki dokumentarac, a i vise puta se pretrazivac zbunjivao trazeci je pod tim nazivom).

Nadam se da cete se sloziti da je prikladniji (i prakticniji) ovaj naslov.

Uzivajte u seriji, pokusacu da u sto skorije vreme nastavim s prevodjenjem (nesto sam zastao ovih dana, guzva na poslu i sl.)  smileyNO1
Acta, non verba!

Tags: