Autor Tema: Oliver Stone's Untold History of the United States  (Posjeta: 3813 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski

Opis:
Posle četiri godine prikupljanja materijala, dokumentarna serija od deset nastavaka Neispričana istorija Sjedinjenih Država, koju potpisuje sa stručnjakom u ovoj oblasti Piterom Kuznikom, počela je da se prikazuje u Americi i gotovo trenutno izazvala polemike.
Kada sam bio mlad, mislio sam da znam istoriju, ali te činjenice bile su okrenute naglavačke - Amerikanci su bili predstavljeni kao dobri kauboji i uvek su radili pravu stvar - objasnio je Stoun svoje motive da posegne za skrivenim istinama o svojoj zemlji. Prvobitna ideja bila je da otkriju pravi razlozi hladnog rata sa Sovjetima i motivi zbog kojih je predsednik Truman odlučio da se na Hirošimu i Nagasaki bace atomske bombe.
Neispričana istorija poredi broj žrtava Drugog svetskog rata: manje od pola miliona poginulih američkih vojnika, prema 27 miliona sovjetskih života.
Posleratna američka, a i svetska istorija izgledale bi sasvim drugačije da je umesto Trumana za predsednika izabran Ruzveltov potpredsedik Henri A. Volas, koji je imao daleko otvoreniju saradnju sa Sovjetima,. Time bi bila možda bila izbegnuta i podela sveta na blokove.
Tema prve četiri epizode su Drugi svetski i Hladni rat, ali serija prati američku istoriju od Prvog svetskog rata do Obamine administracije. U Stounovoj interpretaciji predsednik Obama nije ništa bolji od Vudroa Vilsona (koji je odlučio da se Amerikanci uključe u Prvi svetski rat) ili Džordža Buša, koji su od loše situacije umeli da naprave goru, prodajući interese nacije finansijerima dubokih džepova sa Volstrita.

Žanr: dokumentarna
Kanal: Showtime
Godina: 2012.

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi


Pripremila: LjubicaSP

« Zadnja izmjena: 23.06.2015. 16:53:10 maksi »

Offline skalice.united

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1170
Odg: Oliver Stone's Untold History of the United States
« Odgovor #1 : 05.04.2013. 11:05:35 »
Redatelj i trostruki Oskarovac Oliver Stone dolazi u Zagreb
Od 4. do 18. svibnja u kinima Europa i Grič te kazalištu ZKM bit će 6. Subversive Festival pod krovnom temom Utopija demokracije.
Među iznimno važnim gostima je i jedna velika holivudska zvijezda, scenarist, redatelj i producent Oliver Stone. Na festivalu će se premijerno prikazati deset epizoda dokumentarnog serijala 'Neispričana povijest Sjedinjenih Država' ovog trostrukog oskarovca.

http://www.24sata.hr/strane-zvijezde/redatelj-i-trostruki-oskarovac-oliver-stone-dolazi-u-zagreb-309177

Online petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Oliver Stone's Untold History of the United States
« Odgovor #2 : 06.10.2013. 09:51:56 »
Meni je ovo bilo izuzetno zanimljivo.
Prvih sedam epizoda sam pogledao u dahu, a preostale tri sam za sutradan ostavio isključivo zbog drugih obaveza.
LjubicaSP i Cakana, hvala vam na prevodima  :rose:




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams