Autor Tema: Not the Nine O'Clock News  (Posjeta: 4104 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Not the Nine O'Clock News
« : 11.03.2013. 23:11:06 »

Opis:
Ovo nisu vijesti u 9 sati je BBC-jeva satirična serija poznata po tematskim skečevima, koja je od Rowana Atkinsona, Mela Smitha, Griffa Rhys Jonesa i Pamele Stephenson načinila zvijezde. Serija je zahtijevala ogroman broj pisaca, pa je tako primala scenarije od bilo koga tko želi doprinjeti. Budući da je bio dostupan veliki broj tekstova, producenti su mogli iz svega toga odabrati najbolje i emitirati, tako da je serija održala visoku kvalitetu kroz cijelo emitiranje.
Američki kanal HBO je 1988. godine emitirao svoju verziju ove serije pod imenom Not Necessarily the News.

Žanr: komedija
Kanal: BBC Two
Premijera: 1. listopad 1979.
Glumci: Rowan Atkinson, Pamela Stephenson, Mel Smith, Griff Rhys Jones

IMDb
TVDb
Wikipedia
TVRage
ShareTV
TV.com
epguides

Titlovi

« Zadnja izmjena: 13.09.2015. 23:34:12 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Not the Nine O'Clock News
« Odgovor #1 : 13.09.2015. 20:33:59 »
Prevedeno, čeka kraj štrajka.

Izvrsni skečevi, pokoji je pomalo zastario ili je nerazumljiv bez poznavanja konteksta, ali ono što iznenađuje jest da su mnoge stvari koje su u političkom i društvenom životu bile aktualne u V. Britaniji početkom 80-ih aktualne i dan-danas: nezaposlenost, recesija, rasizam, policijska brutalnost, nogometni huligani, glupi političari, napuhane zvijezde, idiotske reklame i emisije na TV-u...  ;D Nemoguće je izdvojiti najbolji skeč.

Samo zbog mladog Rowana Atkinsona ovo je vrijedno gledanja (i točno se vidi koji je to komičarski genijalac već tada), ali ostala tri člana (pokojni Mel Smith, Griff Rhys Jones i Pamela Stephenson) također su podjednako dobri.

Offline Armati

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 348
  • Spol: Muški
  • Komedije 80-90-tih
Odg: Not the Nine O'Clock News
« Odgovor #2 : 29.10.2015. 20:07:47 »
Izgleda zanimljiva serija i gledao bih zbog Rowana ali kako naci sezonu 99? Ne mogu nigde da nadjem. Ni u Imdb-u ne postoje druge epizode osim 4 sezona.
Mozda prevodilac mi nadje link privatno?!
Hvala.
Ljubitelj humorističnih serija

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Not the Nine O'Clock News
« Odgovor #3 : 29.10.2015. 21:28:08 »
Imaš pp.

Mislim da te 4 sezone, kako su ih prvotno emitirali na TV-u '79.-'82. nisu nikada ni izdali na kazeti ili dvd-u, nego postoji kasnije izdana volume 1 i volume 2 kolekcija "the best of" skečeva. Također, postoji verzija iste te kolekcije skečeva podijeljena u 8 epizoda, a za nju su izrađeni titlovi.
Napravit ću i za ovu verziju vol.1 i vol.2, nadam se uskoro.  :)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Not the Nine O'Clock News
« Odgovor #4 : 29.10.2015. 21:33:20 »
Imaju za skinuti sve stare sezone, jedino fali s01e06. Evo slika s BTN-a.





Našao sam i na ourparaiseisland(.)com.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Not the Nine O'Clock News
« Odgovor #5 : 29.10.2015. 21:37:51 »
To nisam znala, ajde super.  :)

Baš me zanima dojam. Voljela bih konačno prokomentirati s nekim ovu odličnu satiru.  smileyNO1

Offline Dena-XO1

  • Homme libre, toujours tu chériras la mer!
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 965
  • Spol: Muški
  • Homo sum, humani nihil a me alienum puto
Odg: Not the Nine O'Clock News
« Odgovor #6 : 30.10.2015. 01:04:06 »
Klasik britanske komedije, mislio sam je prevoditi kad završim neke druge klasike. Malo ljudi gleda starije komedije (koje su daleko bolje od današnjih), pa sam se ugodno iznenadio vidjevši prijevode još dok su bili na popisu. Hvala, Mila.  drinks
''Knowledge comes, but wisdom lingers.'' - Lord Tennyson
"Alle, die in Schönheit gehn, werden in Schönheit auferstehn." - R. M. Rilke

Offline Armati

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 348
  • Spol: Muški
  • Komedije 80-90-tih
Odg: Not the Nine O'Clock News
« Odgovor #7 : 30.10.2015. 08:46:48 »
Hvala na PP-u i na prijevodima, Mila.
Ljubitelj humorističnih serija

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Not the Nine O'Clock News
« Odgovor #8 : 31.10.2015. 10:23:17 »
Molim  ;)
Bilo je na sluh, pa isprike ako primijetite kakvu grešku. Također, ima puno pjesama koje zahtijevaju prijevod, pa isprike na neadekvatnim rimama  ;D Nisam neki pjesnik, dala sam sve od sebe. Two Ninnies je bila apsolutno najgora.

Puno stvari koje su se tada usudili sumnjam da bi sada tako obrađivali. Npr. skeč s Rowanom na konvenciji konzervativaca kad priča o imigrantima:
Spoiler for Hiden:
"Volim ja curry, ali sad kad imamo recept..."  ;D
Ili skeč s policajcem Savageom (Divljakom  :D).

Neke sam stvari morala guglati jer mi nije bilo jasno gdje je fora  ;D Većinu sam našla, npr. fora s "Želite u kući pravu vatru (ognjište)? Kupite vikendicu u Walesu!"
Spoiler for Hiden:
U 80-ima su velški nacionalisti podmetali požare Englezima u vikendice : https://en.wikipedia.org/wiki/Meibion_Glynd%C5%B5r

Dobar je i skeč gdje parodiraju stvarni intervju (https://www.youtube.com/watch?v=tl8acXl3qVs) s članovima Monty Pythona, kada su ih napadali povodom objavljivanja "Brianovog života" da je film bogohulan.

Ma teško je nabrojati sve odlične skečeve. I to što kažeš, Dena, ponekad je starija komedija za nekoliko kopalja bolja od nove...

Offline Filip30

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Not the Nine O'Clock News
« Odgovor #9 : 31.10.2015. 20:28:18 »
Hvala za prevode, i ovo ide na (podužu) listu za gledanje. :)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Not the Nine O'Clock News
« Odgovor #10 : 14.01.2016. 20:56:24 »
Pogledao sam u komadu sve četiri sezone, dokumentarac Not Again: Not the Nine O'Clock News i ovu kolekciju najboljih skečeva koje je prevodila Mila.
Prve dvije sezone su pišancija, toliko dobrih stvari ima. Recimo ono s potragom kontaktne leće ajatolaha Homeinija u prvoj epizodi. U trećoj i četvrtoj su malo oslabili i nisam se toliko smijao, ali bilo je uboda kao pjesme Cunnlingus i Big Jobs; i još neke scene.
Rowan Atkinson, Mel Smith i Griff Rhys Jones su smiješni glumci. Pamela Stephenson je isto dobra, ali nije mi na njihovoj razini. Iako i ona ima svoje čari. Oni nose seriju u smislu da bi ovo vjerojatno bio drek da su umjesto njih bili neki lošiji. Čak su uspjeli napraviti smiješnim neke inače nezanimljive scene, najbolji primjer je ova Rowanova šetnja kad gleda u kameru: https://www.youtube.com/watch?v=ewi_KNMs2rg .
Ne znam tko mi je najbolji, vjerojatno Rowan, jer je odradio toliko dobrih scena i snalazi se u toliko raznih karaktera. Isto vrijedi i za Mela Smitha, recimo one scene kad glumi voditelja neke emisije i objašnjava nešto; kao ono za origami. Griff Rhys Jones je najviše igrao istu ulogu, tutkuma koji radi neki odgovoran posao. Ali i on razvaljuje. Tu je još i Chris Langham kojeg su otpustili nakon 1. sezone zbog drogiranja i alkohola. S njim mi je najbolja ona scena kad pokazuje karate s Melom Smithom.
Glazbeni spotovi su im isto dobri, možda je bio tek neki loš. Oni su u vrijeme emitiranja obrtali ogromne pare od prodaje ploča i knjiga.
Skečevi su obrađivali puno tema, od sive svakodnevnice, obračunavanja s političarima i vođama koji su se tada nalazili na suprotnoj političkoj strani od Britanije; posebno s ajatolahom Homeinijem; do rata s TV-serijom The Two Ronnies.

Dokumentarac je poučan, priče iza kulisa i razlozi raspada grupe. Govore gotovo svi važniji akteri, uključujući i Mel Smith, koji je tada još bio živ.

Kolekcija najboljih skečeva je super jer su filtrirani samo najbolji i tu nema ništa loše. Primijetio sam da su nešto sitno izmijenili s obzirom na original.
Fali jedan smiješan skeč; kada kao igraju neki kviz u kojem se vođe sindikata natječu tko će duže izdržati a da ne kaže aspiracija. Naravno, nitko nije uspio preko 20 s. :)

Mila, hvala za prijevode. Ako si ono radila na sluh, svaka čast. drinks
« Zadnja izmjena: 14.01.2016. 21:01:40 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune