Autor Tema: Battlestar Galactica  (Posjeta: 124313 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #480 : 25.04.2012. 20:41:39 »
Bravo curo! Zavidim ti. Tek počela, uhf.. Tek ćeš videti koliko je dobro.. samo ako se snađeš i ako ti legne priča i likovi.. peglaćeš seriju, lako.
iShare, noProfit


Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #481 : 29.04.2012. 15:00:31 »
Pogledala sam prvu sezonu, i dobrano se navukla na seriju. Ovo što sam dosad pogledala je odlično. Likovi, priča, ma sve.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Dragan.P

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #482 : 30.04.2012. 19:03:54 »
Pogledala sam prvu sezonu, i dobrano se navukla na seriju. Ovo što sam dosad pogledala je odlično. Likovi, priča, ma sve.

Sa srecom ali posle druge sezone sve pada u vodu i serija vise nema onu car kojom je vladala na pocetku. Uostalom znajuci tebe vrlo brzo ces doci do tog dela pa ocekujem da cujem tvoje misljenje o svemu tome.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #483 : 30.04.2012. 19:29:07 »
Što misliš tako, Dragane?
iShare, noProfit


Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #484 : 30.04.2012. 19:30:07 »
Hmmm... I mene zanima. Po meni serija je imala pad u trecoj sezoni a u cetvrtoj je sve nadoknadila.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #485 : 30.04.2012. 20:15:54 »
Možda zbog politike, zbog priče, nedostatak akcije?! X ljudi to odbija u serijama, filmovima. Imao sam prilike da se uverim lično kad sam delio neki materijla koji nije obilovao akcijom, već je više bila politika, priča, iskušenja razna ljudska, društvene teme.. ima dosta stvari kojima se ljudi mogu poistovetiti kroz te razne materijale, samo je pitanje koliko je ko od gledalaca spreman za tako nešto. BSG je kao knjiga "Metro 2033", treba je znati "uzeti". Kod Gluhovskog su svi u qrcu, nemaju kud, tu su gde su, preostaje im samo borba za goli život.. ali šta se događa, ljudi neke osobine ne mogu da potisnu, to im je jednostavno usađeno/urođeno, tu je priroda imala veliki uticaj, ogroman faktor prirode je prisutan u rodskom rodu bez obzira na okolnosti i okruženje. U BSG imaju Sajlonce u Metro 2033 imaju radijaciju, koja im preti i pored svega što su oterani sa svojih prirodnih staništa, ljudi se okreću međusobnoj borbi, radi vlasti, moći, polaganja prava na resurse od kojih zavise svi, tražiti iz nesreće naroda da vam pokloni glas na besmislenim izborima koji se prave u još većem besmislenom stanju i okruženju koje je zadesilo sve.. X stvari se pruža i pokazuje, nijedna nije bez veze i nekog razloga zato što nisu imali boljeg izbora.. imali su.. mogli su spucati Alien i sva razna čuda kosmosa, ali nisu.. ostali su na Sajloncima, na tosterima, i oni su pokazani minimalno koliko su imali prostora za neko veće emitovanje..
iShare, noProfit


Offline belpH.77

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • sta te interesuje, a ti pitaj :)
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #486 : 01.05.2012. 10:04:25 »
ja sam skoro odgledao sve i ne znam sto, ali smorio sam se na kraju...mozda sam previse ocekivao...ali ne znam....nekako mi je nedoreceno...ne znam da objasnim sto...

i da bre, kakva 6ica...nije ni do kolena Kari  srcesmajli



mnogo je besna :)
> dum spiro spero <

Offline Dragan.P

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #487 : 01.05.2012. 13:15:40 »
Što misliš tako, Dragane?

Pa prosto i jednostvano, u prve dve sezone se odvijala bitka sa sajloncima, propratna prica koja je isla uz sve to je bilo ok u te dve sezone i onda kao da im je neko ceo budzet oduzeo i sveo ih na jedan radni prostor odnosno onaj brod i celu pricu borbe sa sajloncima su prebacili u drugi plan odnosno politiku. To je po meni bilo suvise i nepotrebno, seriju jesam odgledao do kraja ali uz previse napora i sedenja na iglama ali ne od neizvesnosti sta ce se dogoditi nego zato sto me je to smaralo ali sam hteo da vidim do kraja sta ce biti i na kraju niti znas ko pije niti ko placa. Jako losa serija.

Svi kazu wow serija boli glava ja kazem serija nista posebno. Ne razumem zbog cega je nekome ova serija wow kada mi je u tom fazonu bolja mnogo Farscape nego BSG.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #488 : 01.05.2012. 14:00:47 »
Svi kazu wow serija boli glava ja kazem serija nista posebno. Ne razumem zbog cega je nekome ova serija wow kada mi je u tom fazonu bolja mnogo Farscape nego BSG.
I ceo komentar se završio s dvostrukim  "wow"! Svaka čast!

Da li je nešto loše, to je subjektivno mišljenje. Da su Farsjkejp i BSG i istom fazonu prosto nije tačno.

U Farskejpu grupa zatvorenika i prestupnika beži od interplanetarnih jedinica regularne vojske i pritom radi sve i svašta, trudeći se da preživi.
U BSG ostaci ostataka ljudske civilizacije beže od civilizacije osnove koje su sami stvorili (to naravno nije sasvim tačno, ali za ovaj odgovor je dosta), a koju čine vrlo komplikovani tosteri s jasnom socijalnom hijerarhijom. Uz sve to, kroz seriju se šeću i likovi koje je poslalo biće koje ne voli da ga zovu Bogom.

Jedini "isti fazon" je u tome što se radnje dešavaju u dubinama kosmosa i što ima dosta kosmičkih lađa koje se - ponekad - bore.

Na kraju, ja mnogo volim obe ove serije i mislim da značajno iskaču od ogromne većine filmova i serija takozvane SF tematike. Pre svega originalnom vizijom kreatora (O Banona i Mura), kvalitetom scenarija, temama i pitanjima koje su u njima pokrenuta i odličnom raspodelom uloga.

Ako li se gledaocu te teme ne sviđaju, slobodan je tako i da kaže, "Meni se ovo ne sviđa. Odoh da gledam ono šta mi se sviđa!"
 8)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #489 : 01.05.2012. 14:29:26 »
Šteta što ljudi imaju tako razmišljanje u današnje vreme. Lepo je rekao Cane
Spoiler for Hiden:
a raja veli, Cane narkomanu, mi te volimo. Volim i ja vas. Idemo 1000 godina iza nas..
iShare, noProfit


Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #490 : 01.05.2012. 18:20:57 »
Meni je Galactica odlična, iako sam pri prvom gledanju odustao posle par epizoda, jer u tom trenutku nisam bio nešto raspoložen za seriju, međutim kod drugog gledanja me priča jednostavno "usisala" i nisam mogao da stanem sa gledanjem. Međuljudski odnosi i borbe u svemiru su sjajno prikazani, glumačka ekipa je takođe odlična, pa i efekti su dobri za razliku od većine sf serijala.
Galactica je po meni sam vrh u svom žanru.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #491 : 01.05.2012. 18:40:18 »
...
 Jako losa serija.
...
Svi kazu wow serija boli glava ja kazem serija nista posebno.

"Jako loša" je velik skok od "ništa posebno".   :D

BSG je drukčija od svega što sam dotad gledala. Prirasla mi je srcu samo tako. Jest da se u 3. sezoni pomalo mijenja smjer radnje i mnoge je zasmetao vremenski skok od oko godinu dana okupacije pod Cylonima, a nije prikazano ono između, te okretanje nekom višem smislu, da ne kažem božanskom  ;D. Ali kad pogledam seriju kao cjelinu, ne vidim to kao manu i jednostavno sam prihvatila taj tijek radnje kao prirodan i uživala u ostatku serije. A kraj mi je bio baš onakav kakav je trebao biti, spektakularan.  :majstore

Farscape uopće ne bih uspoređivala s ovom serijom, iako je jednako dobra, ako ne i bolja.  :)

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #492 : 01.05.2012. 19:14:23 »
BSG je drukčija od svega što sam dotad gledala. Prirasla mi je srcu samo tako. Jest da se u 3. sezoni pomalo mijenja smjer radnje i mnoge je zasmetao vremenski skok od oko godinu dana okupacije pod Cylonima, a nije prikazano ono između, te okretanje nekom višem smislu, da ne kažem božanskom  ;D. Ali kad pogledam seriju kao cjelinu, ne vidim to kao manu i jednostavno sam prihvatila taj tijek radnje kao prirodan i uživala u ostatku serije. A kraj mi je bio baš onakav kakav je trebao biti, spektakularan.  :majstore
Ne bih rekao da su gledaoci kojima je smetao - da ne kažem smorio ih - tok serije u trećoj sezoni, isti oni koji bi voleli da gledaju godinu dana mrcvarenja ljudi i Sajlonaca na Novoj Kaprici i steknu dublji uvid u razloge koji su Sajlonce naveli da pokušaju s projektom "zajedničkog puta" dve rase. Tu bi bilo previše filozofskih pitanja za TV seriju i mislim da je dovoljno prikazano kroz flešbekove.
Takođe, gledali bismo kako je za to vreme Apolo dobio onaj pivski stomak i kako uživa u porodičnom životu s Dualom.

Ali, da malo skrenemo s teme, uvek volim da gledam Dina Stokvela - Brata Kavila. Za one koji ga ne znaju i misle da je to neki obični američki papan, čovek je dobio dve (2) nagrade za najboljeg glumca na Kanskom festivalu.

Evo ga u ponajboljem izdanju. Film je Plavi somot Dejvida Linča, a desiće se nešto loše...

It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #493 : 01.05.2012. 19:24:34 »
Blue Velvet, koja filmčina.  clapp
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #494 : 01.05.2012. 20:17:02 »
Blue Velvet, koja filmčina.  clapp
Zašto me, Posthumane, uopšte ne čudi da se čoveku s Antonom Čigurom kao avatarom i Deksterom u potpisu sviđa Plavi somot i društvance okupljeno u njemu?
 ;D
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #495 : 01.05.2012. 21:13:45 »
Hahaha true, true.  ;D Denis Hoper briljira u tom filmu, mogao bi da parira i Čiguri.  :)
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Dragan.P

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #496 : 01.05.2012. 23:40:01 »
..........

I znaci jedan je reko da je serija super i znaci svi treba sa time da se sloze. Naravno da ne, tebi ako se dopada ti je gledaj iznova i iznova ja necu ja sam reko da mi je serija losa i pri tome ostajem. Ako neka serija zasluzuje da se kaze da je ok ja cu to i reci ali to sto se kaze kud svi turci tu i mali mujo e pa nece da bude, znaci koliko vidim svi treba da se vodimo ovom politikom videla zaba da se konj potkiva pa hoce i ona, jel to hoces da kazes? Znaci ti si reko da je serija neprekoslovena i svi treba da stojimo iza toga kao da je to zadnja rec i da nema druge.

Jednostavno nismo svi isti i ono sto se tebi dopada da se dopadne i meni i obratno. Jer gdebi nam bio kraj da nam se svima svidja ista kosulja isto jelo ili isti film. Ovako je to bolje i svako ima pravo na svoje misljenje a forum zato sluzi za razmenu misljenja koja ne moraju da budu uvek ista nego se uvecini slucajeva razlikuju.
« Zadnja izmjena: 01.05.2012. 23:41:47 Dragan.P »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #497 : 02.05.2012. 00:30:15 »
Meni je BSG jako dobra serija. Karakterizacija likova odlična, njihovi problemi, odnosi su odlično napravljeni. Minus su loše napisane epizode, a ima ih. Sve ostalo na razini  :)

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #498 : 02.05.2012. 00:51:43 »
BSG ima uspona i padova, a finalna ocena je  :majstore

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #499 : 02.05.2012. 08:58:03 »
..........

I znaci jedan je reko da je serija super i znaci svi treba sa time da se sloze. Naravno da ne, tebi ako se dopada ti je gledaj iznova i iznova ja necu ja sam reko da mi je serija losa i pri tome ostajem. Ako neka serija zasluzuje da se kaze da je ok ja cu to i reci ali to sto se kaze kud svi turci tu i mali mujo e pa nece da bude, znaci koliko vidim svi treba da se vodimo ovom politikom videla zaba da se konj potkiva pa hoce i ona, jel to hoces da kazes? Znaci ti si reko da je serija neprekoslovena i svi treba da stojimo iza toga kao da je to zadnja rec i da nema druge.

Jednostavno nismo svi isti i ono sto se tebi dopada da se dopadne i meni i obratno. Jer gdebi nam bio kraj da nam se svima svidja ista kosulja isto jelo ili isti film. Ovako je to bolje i svako ima pravo na svoje misljenje a forum zato sluzi za razmenu misljenja koja ne moraju da budu uvek ista nego se uvecini slucajeva razlikuju.
Ne znam odakle izvlačiš svoje zaključke, a i zašto ti je isključen spel-čeker?  :-X

Forum je slobodno mesto gde svako može da iznosi svoje mišljenje i bori se se za njega - ako to želi. Pojedinac se za svoje mišljenje bori iznošenjem činjenica ili zaključaka koje je izveo na bazi tih činjenica.
Izvesni gospodin na jednom od PO podforuma je tražio zkarlova da mi zabrani da pišem, zato što sam bio kritičan prema njegovoj omiljenoj seriji. Za razliku od njega, ja ohrabrujem svakog kritičara koji ima šta da kaže.

Meni je serija wow, tebra.

Ne brini se za svoju nezavisnost. Ona nije u opasnosti na PO. Niko ovde nikoga ne uteruje u red.  8)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #500 : 02.05.2012. 10:22:18 »
OH, može svako da ima svoje mišljenje ali reći da je BSG loša je kao da kažeš da je sunce u proleće loše jer je to tvoje mišljenje...... bleh
Summer Is Coming...

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #501 : 02.05.2012. 12:23:59 »
Joj, kako su ljudi osetljivi kad neko izjavi da mu se ne sviđa serija koja se drugima sviđa... :facepalm Pa šta sad? Čovek je lepo rekao da mu se ne dopada, naveo svoje razloge i gotovo. Nikakvo prepucavanje mu neće promeniti mišljenje, stoga je najbolje da se tim pravcem ni ne krene.

Da se vratim na temu. Sada sam tek na polovini druge sezone, i još uvek sam zadovoljna. Doduše, radnja u ovoj sezoni je malo drugačija, ali ne mislim da je to loša stvar. Možda je manje uzbudljivo nego u početku, ali to nema veze. Dopada mi se sam koncept serije, i pokušaj prikaza eventualnih situacija do kojih bi moglo da dođe u takvim uslovima. Pored svega što se dešava, ljudi se tu bore sami protiv sebe, protiv svojih urođenih karakternih mana i nesavršenosti - jer nijedan čovek nije savršen. Međuljudski odnosi su odlično predstavljeni, kako se njihovi lični problemi isprepliću sa odgovornošću i očekivanjima, ljubav, mržnja, pohlepa, egoizam... S druge strane nalaze se Sajlonci, čiji su krajnji ciljevi meni još uvek dati samo kao nagoveštaj. Tu se takođe dolazi i do pitanja morala i humanosti, zbog pretpostavke da možda mogu da imaju osećanja, pa makar ona bila samo veštačka... I tako dalje, ima tu milion pravaca koje serija u ovom trenutku nudi - i izuzetno me zanima šta će se dalje dešavati. Žao mi je samo što trenutno nemam puno vremena, pa mogu samo malo po malo da gledam, što mi teško pada, jer je ovo serija koju kad počneš da gledaš, ne možeš da prestaneš. ;D
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #502 : 02.05.2012. 15:19:23 »
Ma daleko da je rasprava. Razlog je prost zašto ljudi gube volju za gledanjem BSG. Možda bi se zadržali da umesto Starbakovice ili Šestice, bila Džena Džejmison ili Trejsi Lords/Džindžer Lin i umesto Baltara/Adame starog, da je uleteo Ron Džeremi. Kakva bi tu akcija bila. Pa sve bi prštalo od prangijanja, po Sajloncima. Predsednicu je mogla Tereza Orlovska.
iShare, noProfit


Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #503 : 02.05.2012. 16:40:03 »
S druge strane nalaze se Sajlonci, čiji su krajnji ciljevi meni još uvek dati samo kao nagoveštaj. Tu se takođe dolazi i do pitanja morala i humanosti, zbog pretpostavke da možda mogu da imaju osećanja, pa makar ona bila samo veštačka...
BSG počinje na vrhuncu tehnološkog napretka i uspeha Kolonijalne civilizacije. "Kaprika je svet opijen uspehom."
I kao što je Bog napravio čoveka po svom liku, kako kaže Biblija, Čovek je napravio sajlonca po svom liku. Tu nastaju nevolje, jer - u stanju opijenosti - čovek u ulozi Stvoritelja nije razmišljao.
Kako će da se postavi prema novostvorenoj stvari? Da li je to stvar? Kako će novostvoreno da se postavi prema Stvoritelju?

Svi ljudi na početku viču - Ti si mašina! - a sve se svodi na pitanje Šestice na stanici Primirja (Armistice) kojim je BSG započela i Klarisino pitanje kojim je završila Kaprika - Are you alive? Koji kriterijumi određuju da li si živ i da li su podložni promenama?
Previše filozofije i religije? Šta ćete, tako je hteo Rodžer D.Mur i hvala mu na tome. Ponekad ta pitanja mogu da budu trenutno zamagljena akcionim scenama, ali ona su sve vreme tu.

Za kraj, citiraću deo teksta Vladimira Tomića o Džonu Fordu, pisan pre više od dvadeset i pet godina.
"Druga je grupa filmofila koji vole Fordove "dobre" filmove, no užasavaju se njegova svjetonazora i političkih stavova u ostalim djelima. Takav se stav formira s najmanje dvije metodološke pogreške; ponajprije one da se od pucnjave i konja u vesternima ne primjećuje taj isti svjetonazor (jer on i tamo postoji!), te one još važnije - kako pravolinijsko ideološko demontiranje umjetničkog djela tobože funkcionira."

WOW!  8)

Ma daleko da je rasprava. Razlog je prost zašto ljudi gube volju za gledanjem BSG. Možda bi se zadržali da umesto Starbakovice ili Šestice, bila Džena Džejmison ili Trejsi Lords/Džindžer Lin i umesto Baltara/Adame starog, da je uleteo Ron Džeremi. Kakva bi tu akcija bila. Pa sve bi prštalo od prangijanja, po Sajloncima. Predsednicu je mogla Tereza Orlovska.
Nenade, moj savet ti je da malo obnoviš znanje o toj filmskoj grani. Kanda si malo zarđao?  ;D
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #504 : 02.05.2012. 16:46:21 »
Ma daleko da je rasprava. Razlog je prost zašto ljudi gube volju za gledanjem BSG. Možda bi se zadržali da umesto Starbakovice ili Šestice, bila Džena Džejmison ili Trejsi Lords/Džindžer Lin i umesto Baltara/Adame starog, da je uleteo Ron Džeremi. Kakva bi tu akcija bila. Pa sve bi prštalo od prangijanja, po Sajloncima. Predsednicu je mogla Tereza Orlovska.
Hahahaha, koji izbor glumaca! clapp clapp Sačuvaj bog! rofl

Šalu na stranu, glumačka postava u seriji je fantastična. Prosto obožavam Baltara i njegove ispade, Starbakova fantastično igra tu ulogu slatke i simpatične muškarače ( ;D pored toga je, čini mi se vrlo privlačna), a za boljeg kapetana broda od Adame ne mogu da zamislim. Isto važi za ostale likove, ali ovo troje su mi trenutno omiljeni.

A što se tiče filozofskih i religioznih pitanja koja se provlače kroz seriju, mislim da je to dobar deo razloga zašto je serija dobra i zašto privlači pažnju. Ali neću trčati pred rudu, videću šta će iz svega toga da proiziđe na kraju, i da li će mi se to dopasti. Kao što već rekoh, zasad mi je to zanimljivo.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #505 : 02.05.2012. 17:11:26 »
Ma, jok, stari. Volim klasike. U svim filmskim granama. To je bilo pravo, da ne kažem zlatno vreme (kao što je SyFy TV imao zlatno vreme sa BSG), a ne danas. Sve je puno CGI-a, PVC-a, plastike koje kakve, gume, kože i raznih ostalih plemenith i ne plemenith metala, još samo Sajlonci fale... nigde prirode, a to se traži i to je uvek na ceni, bilo.
To je kao kad su pitali Tarkovskog, za Solaris(upisao sam Polaris a ne Solaris, pričao sam sa hanumom, pita me gde je daljinski od Polarisa i ne gledam šta pišem  :facepalm
hvala Khevenhiler na ispravci). Što je napravio tako spor i bespotrebno dugačak film? Odgovor, koji je usledio, bio je više nego dovoljan da nema više pitanja. Pa, da bi glupi ljudi izašli na vreme iz bioskopskih sala.
@spico
Pa, daj molim te, pa to su sve legende svetske filmske scene. Pa, SyFy bi dan danas zarađivao još od njih, a ne bi danas emitovali američko rvanje, da bi platili zaposlenima regres i topli obrok, za plate ako namaknu od prodaje DVD/BR izdanja BSG-a. Pa na IMDB-u, BSG mi imao veću ocenu od 10, morali bi ljudi da naprave tehničku mogućnost, bio bi veliki odziv u svetu, ljudi bi glasali. Pa koliko su samo klinaca oni uveli u jedan novi svet, koliko su uradili za ljudsko obrazovanje i pomogli pri odrastanju. Pa njie sigurno Džon Vejn to uradio što je utamanio čitava plemena Indijanaca ili sad američko rvanje. Pa da dođe kraj kao u BSG, klinci bi tražili, ako bi imali pravo izbora, poželeli bi da odu na kraj svemira sa nekom od njih a ne sa nekim nauljnenim frajerom koji je u WWE ili kako se već zove ta, glupost u USA, gde se dva napucana i nauljena frajera 'vataju, gde god stignu.
« Zadnja izmjena: 02.05.2012. 17:42:11 nenad.d »
iShare, noProfit


Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #506 : 02.05.2012. 17:30:02 »
Ma, jok, stari. Volim klasike. U svim filmskim granama. To je bilo pravo, da ne kažem zlatno vreme (kao što je SyFy TV imao zlatno vreme sa BSG), a ne danas. Sve je puno CGI-a, PVC-a, plastike koje kakve, gume, kože i raznih ostalih plemenith i ne plemenith metala, još samo Sajlonci fale... nigde prirode, a to se traži i to je uvek na ceni, bilo.
To je kao kad su pitali Tarkovskog, za Polaris. Što je napravio tako spor i bespotrebno dugačak film? Odgovor, koji je usledio, bio je više nego dovoljan da nema više pitanja. Pa, da bi glupi ljudi izašli na vreme iz bioskopskih sala.
Što se tiče Trejsi... Šta da ti kažem, skinuo sam neki dan i Princess of Mars samo da bih nju gledao. Ne moram više da pričam.

A ovo drugo je ispravka - (izvini, ali moram zbog mladih) - naravno SOLARIS. Što se tiče Solarisa, Stanislava Lema smatram jednim od najdubljih i najinteligentnijih pisaca SF. Meni među najdražima.

I još jedna stvar. Gledao sam čitavu BSG u februaru i martu i sad mi se zbog ove prepiske ponovo gleda! Idite do đavola svi!  ;D :facepalm
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #507 : 28.05.2012. 17:32:21 »
Evo pogledala sam do kraja konačno, poslednja dva dana sam provela u zamračenoj sobi gledajući bez prestanka. ;D
Da rezimiram...
Rekla sam šta mislim o prvoj i drugoj sezoni. Početak treće bio mi je vrlo naporan, priča o pokretu otpora i bla bla... Bilo je tu i dosta filler epizoda, ali nisam to zamerila, pošto je bilo taman dovoljno dobrih epizoda da to nadoknade. Poslednje epizode su šokantne, sve se okrene naopačke... Tako počinje i četvrta sezona, koja mi je skoro toliko dobra kao prva sezona. Skoro svaka epizoda u ovoj sezoni je bila fantastična, ispunjena, uzbudljiva. Poslednja epizoda je neverovatna, odlično su to priveli kraju, skoro su sva pitanja razrešena i misterije otkrivene. Moram i da spomenem da me je oduševila muzika u seriji, fantastično je dočaravala svaki momenat u seriji.

Jedino pitanje, šta se dogodilo sa Karom? Šta je ona bila na kraju, kako se vratila, i zašto je nestala?
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #508 : 28.05.2012. 17:48:22 »
Jedino pitanje, šta se dogodilo sa Karom? Šta je ona bila na kraju, kako se vratila, i zašto je nestala?
Spoiler for Hiden:
koliko sam ja shvatio ona je poginula u onoj nesreci,mada mi maglovito, dosta je proslo od kad sam gledao ;D

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #509 : 28.05.2012. 18:10:24 »
Jedino pitanje, šta se dogodilo sa Karom? Šta je ona bila na kraju, kako se vratila, i zašto je nestala?
Spoiler for Hiden:
koliko sam ja shvatio ona je poginula u onoj nesreci,mada mi maglovito, dosta je proslo od kad sam gledao ;D
Spoiler for Hiden:
Znam da je poginula, toliko sam shvatila. Ali nakon toga se vratila niotkud, i pomogla im da nađu put do Zemlje, da bi na samom kraju ponovo nestala nakon što je izvršila svoj "zadatak".
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Tags: