Autor Tema: The Prisoner (1967)  (Posjeta: 5696 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
The Prisoner (1967)
« : 08.03.2013. 17:28:25 »

Opis:
Zatvorenik je britanska špijunsko-naučno-fantastična TV-serija koja se originalno emitirala na programu mreže ITV od 1967. do 1968. Njen protagonist je bio britanski obavještajac koji je nakon iznenadne ostavke otet i odveden u tajanstveno Selo gdje njegovi otimači nastoje otkriti zbog čega je podnio ostavku. Tvorac serije i tumač glavnog lika je bio Patrick McGoohan, kome je to bila najpoznatija uloga u karijeri. Zbog razbijanja tadašnjih žanrovskih konvencija, odnosno orvelovske paranoje i korištenja elemenata anti-establishmentske kontrakulture stekla je ogromnu popularnost, a kasnije i kultni status. Danas se smatra jednom od najuticajnijih TV-serija ikada snimljenih.

Izvor: Wikipedia

Žanr:  akcija, drama, misterija
Kanal: ITV
Premijera: 29. rujan 1967.
Glumci: Patrick McGoohan, George Markstein, Angelo Muscat, Peter Swanwick, Fenella Fielding, Leo McKern, Christopher Benjamin, Michael Miller, Alexis Kanner, Frank Maher

IMDb
TVDb
Wikipedia
TVRage
ShareTV
TV.com
CrazyAboutTV
epguides

Titlovi

« Zadnja izmjena: 12.05.2015. 12:07:35 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #1 : 10.10.2014. 18:45:03 »
Vidim da je neko poceo ovo da prevodi...svaka cast i hvala !
Cuo sam sve najbolje o ovoj seriji,i izgleda jako interesantno :)
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #2 : 10.10.2014. 19:05:17 »
Aha, ovo je za mene najbolja serija sa jednom sezonom. Izravno utjecala na Twin Peaks, a simbolike ko u priči. Još ta kritika koju je serija imala za to doba je nevjerojatno.

Kada ćeš gledat, javi mi se za redoslijed jer imaš više načina za gledanje. Zbog toga je serija isto posebna.

"I am not a number! I am a free man!"

Patrick McGoohan je legenda, a njegov lik Number Six je jedan od najboljih likova. Čovjek je stvarno zadužio televizijsku povijest. Tek kad se pogleda serija, vidi se koliko je bio hrabar što je to napravio. Ova serija je bez sumnje najvažnija nepoznata serija. Malo je grubo reći da je ovo nepoznato, ali mislim na seriju koja nije toliko bliska široj javnosti kao Twin Peaks ili The X-Files.


Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #3 : 27.05.2015. 22:22:46 »
Otkad je Mulder završio listu 100 serija prelistavam je tražeći šta bih još mogla zanimljivo da pogledam (kao da već nemam dovoljno toga na spisku).
Između ostalog, ovo mi je baš zapalo za oko. Dok sam iščitavala brojne sajtove o ovoj seriji, nisam mogla da poverujem da je ovako nešto snimljeno 1967. Drugo, nije mi jasno kako ranije nisam čula za ovo, jer me ovakva tematika privlači kao magnet.
Sad sam odgledala prvu epizodu i... ovo je ludilo.
I da, nije mi jasno kako je ova serija ostala neprevedena do kraja.  :ne-zna  Evo, ja ću da isprevodim preostale epizode.
Samo, Muldere, da mi kažeš kojim redosledom je najbolje da gledam (za prvi put). Koliko vidim, već za drugu epizodu nije svejedno.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #4 : 27.05.2015. 22:35:05 »
I mene zanima, ima sigurno blizu dve godine od kada sam čuo za seriju i planiram da je pogledam uskoro.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #5 : 27.05.2015. 22:57:20 »
Ja sam gledao dvaput. Prvi put od fanova, a drugi put od producenata. Imaš još jako puno načina za gledanje. Svaki način je konfuzan i serija je napravljena tako da nema suglasnosti koji je pravi način. Samo treba naći koji je najbolji. Uglavnom, sigurna ja prva epizoda i zadnje dvije. Sve ostale su samo tu da grade priču.

Patrick McGoohan je rekao da postoji 7 najbitnijih epizoda i da se samo te mogu pogledati.

To je ovaj redoslijed:

1. Arrival
2. Free for All
3. Dance of the Dead
4. Checkmate
5. The Chimes of Big Ben
6. Once Upon a Time
7. Fall out


Ostale epizodu dođu samo da upotpune priču, ali te epizode isto tako dosta šire samu misteriju i taj svijet. Zato je dosta toga neodgovoreno.

Dat ću ti redoslijed od KTEH.

KTEH 
1. Arrival
2. Dance of the Dead
3. Checkmate
4. The Chimes of Big Ben
5. Free For All
6. Many Happy Returns
7. The Schizoid Man
8. The General
9. A, B, and C
10. Living in Harmony
11. It's Your Funeral
12. Do Not Forsake Me Oh My Darling
13. A Change of Mind
14. Hammer Into Anvil
15. The Girl Who Was Death
16. Once Upon a Time
17. Fall Out


Tu listu je napravio Scott Apel sa KTEH, a on je poznati televizijski kritičar, ali ono zašto bi oni koji gledaju prvi put pratiti taj redoslijed je zato što se Patrick McGoohan složio s tom listom.

Da zaključim: pravog redoslijed nema niti će ikada biti. Samo je važno da se kao prva epizoda pogleda Arrival i da zadnje dvije budu Once Upon a Time i Fall Out. To je čar serije, koliko god bila očita kritika, dosta toga će ostati misterija. Uživaj  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #6 : 27.05.2015. 23:15:51 »
Evo liste i od hardcore fanova. Tu isto preporučujem. Ja sam prvi put gledao s tim redoslijedom i bio oduševljen.

1. Arrival
2. Free For All
3. Dance of the Dead
4. Checkmate
5. The Chimes of Big Ben
6. A, B, and C
7. The General
8. The Schizoid Man
9. Many Happy Returns
10. It's Your Funeral
11. A Change of Mind
12. Hammer Into Anvil
13. Do Not Forsake Me Oh My Darling
14. Living in Harmony
15. The Girl Who Was Death
16. Once Upon a Time
17. Fall Out


Vidite koliko je drugačija od KTEH liste. Ovdje je fanovska stranica http://www.sixofone.org.uk/ - http://sixofone.com/

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #7 : 28.05.2015. 22:57:05 »
Hvala. Odlučila sam se za KTEH redosled, za početak. Ovaj redosled na našem sajtu je izgleda po redosledu prvog prikazivanja.
A je li...
Spoiler for Hiden:
ono kad se pozdravljaju međusobno, kao 'vidimo se', pa naprave pokret prstima kao broj 6, to ima nekog značaja kasnije? Ili je to simbol za onaj bicikl, mada i on liči na 6. Ili sam već počela da preterujem sa simbolikom... Znam, znam, videću kasnije.  :aha:

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #8 : 28.05.2015. 23:33:21 »
Oriđiđi sam baš baš davno gledao i sad kad ste podigli temu gore, moraću serijal kupiti pa gledati.. bilo je ovo http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,5706.0.html ali mi nije bilo tad nešto kad je išla.. ako bude nekog lufta i nju probati još 1 gledati..
iShare, noProfit


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #9 : 28.05.2015. 23:34:23 »
Meni je loš taj remix. Ne gledaj ako ti nije bitno.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #10 : 29.05.2015. 01:54:59 »
Hvala. Odlučila sam se za KTEH redosled, za početak. Ovaj redosled na našem sajtu je izgleda po redosledu prvog prikazivanja.
A je li...
Spoiler for Hiden:
ono kad se pozdravljaju međusobno, kao 'vidimo se', pa naprave pokret prstima kao broj 6, to ima nekog značaja kasnije? Ili je to simbol za onaj bicikl, mada i on liči na 6. Ili sam već počela da preterujem sa simbolikom... Znam, znam, videću kasnije.  :aha:
To ti je to znak ribe, stari kršćanski simbol kojeg su koristili stari pagani, a danas je čest u pop kulturi kod popularnih pjevačica, općenito zvijezda to jest svi oni koje kontroliraju Illuminati. Njima su simboli sve. Brojevi, znakovi, to im sve znači jer vjeruju u takve stvari. Znak ribe je jedan od poznatijih. Kao i sama šestica kad se stavi na oko. Oko Horusa.

1
2
3
4
5

I da dalje ne stavljam.

Nailazit ćeš na dosta simbolik. Praktički je svaka scena matematički režirana što znači da je svaki kadar zamišljen prije sa svim tim detaljima i simbolikom.

Offline banalek

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #11 : 01.06.2015. 21:40:25 »
@zzoe
Hvala za nastavak prevodjenja ove odlicne serije clapp clapp clapp

Offline Slartibartifast

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #12 : 02.06.2015. 21:00:41 »
@zzoe
Hvala

Offline banalek

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #13 : 24.10.2015. 15:51:21 »
@zzoe
 clapp  Smajlicvece   

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #14 : 14.01.2016. 22:04:27 »
...
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Marco18

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: The Prisoner (1967)
« Odgovor #15 : 24.01.2022. 17:23:34 »
Odgledao. Dobra serija, ali poslednje dve epizode su sve pokvarile. Nisu na nivou ostalih epizoda, a Patrick je sjajan. :)