Autor Tema: Broadchurch  (Posjeta: 30562 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Broadchurch
« Odgovor #90 : 07.03.2017. 21:25:00 »
Lep pocetak sezone. Zanimljiv slucaj, za sada nesto drugaciji nego uobicajeno, kao i sam pristup. Steta je samo sto ce ovih osam epizoda proleteti kao od sale.

Inace, sto se tice slucaja. Pa ne znam da li je scenaristima to ideja u ovolikoj meri, ali ko god da se nadje u kadru meni je sumnjiv. Okreni, obrni, ceo grad mi je sumnjiv. Ne znam da li bi me to cinilo dobrim ili losim detektivom.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Broadchurch
« Odgovor #91 : 14.03.2017. 19:17:43 »
Lijep nastavak.
Spoiler for Hiden:
Mislim da bi ono što su Tom i sin taxi vozača gledali mogla biti snimka u kojoj je uključena Trish.
Jedino mi se čini da je gluma ovog novog casta malo slabija no što smo vidjeli u prvoj sezoni i dosta situacija mi ispada anti-klimatično. Ne znam, stvarno se nadam da će znati kako završiti seriju.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Broadchurch
« Odgovor #92 : 08.04.2017. 00:30:18 »
Snazan kraj seste epizode.
Spoiler for Hiden:
Mark vise nije mogao da se bori sa svime.

Jedan od najbolje napisanih likova u seriji.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Broadchurch
« Odgovor #93 : 08.04.2017. 09:43:00 »
Dosta potresna epizoda, drago mi je da se pravi Broadchurch napokon vratio.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Broadchurch
« Odgovor #94 : 09.04.2017. 19:02:00 »
A, komentari mi vraćaju nadu u seriju... Nisam bila sigurna da li da počinjem sa gledanjem.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Broadchurch
« Odgovor #95 : 13.04.2017. 14:48:08 »
Citat:
I'll cut ya tiny cocks off!

Hardi je car kad je besan.

Mislim da su u ovom trenutku, dva najsumnjivija lika:
Spoiler for Hiden:
Dzim i Klajv.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Broadchurch
« Odgovor #96 : 13.04.2017. 17:27:10 »
Dosta burna epizoda i u nekim trenutcima se zaista činilo da ne zna gdje joj je fokus. Jako puno storylineova s najviše napretka u slučaju. Nadam se da će se u ovih 45 minuta koliko joj je ostalo serija podići kao nikad prije i pokupiti dijelove te nas možda ponegdje i iznenaditi.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Broadchurch
« Odgovor #97 : 18.04.2017. 10:14:40 »
Trajanje.

Trajanje je najveći problem. Chibnall nevjerojatno zna pisati dijaloge, ali količina priče koju je pokušao strpati u 45 minuta je prevelika. Da je epizoda trajala sat vremena, bilo bi puno drukčije: dijalozi bi bili prirodniji i imali bi više smisla. Ovako je finale bilo jednostavno prebrzo i prevelika strka.

Rješenje priče i gluma je izvrsna, znamo da je Broadchurch to svladao. No, budući da je ovo zadnja ikad epizoda, mislim da je zaslužila biti puno dublja, a Chibnall je to mogao dostići s dodatnih par minuta. Dobili smo solidni završetak s prebrzim, kratkim, nezadovoljavajućim dijalozima i pričom. Za finale serije kao Broadchurch, smijem smatrati kako smo zaslužili više.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Broadchurch
« Odgovor #98 : 20.04.2017. 00:12:51 »
Los kraj.
Spoiler for Hiden:
Sve oko silovanja je izgledalo toliko neprirodno i nelogicno.

Karikiran epilog.

Ako zelis da prikazes seksualno nasilje i osudis ga ovo nije nacin. Klinci hteli malo da se zabave i na trenutak zaborave na svoje tinejdzerske probleme, ma kako da ne.

Ali nema veze. Prva sezona ce ostati upamcena kao jedno kvalitetno delo koje je bilo potrebno televiziji. A Miler odlican detektiv.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Broadchurch
« Odgovor #99 : 22.04.2017. 14:26:57 »
+1

Previse je sve ispalo naivno, ja sam ocekivao drugaciji epilog.

Je li ovo zadnja sezona?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Broadchurch
« Odgovor #100 : 22.04.2017. 14:31:37 »
Je li ovo zadnja sezona?




Jeste.

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Broadchurch
« Odgovor #101 : 10.04.2020. 08:49:29 »
Prve dve sezone su mi bile iole dobre i zanimljive, treća sa silovanjima užas. Preporučio bih njeno preskakanje u širokom luku.

Tags: