Autor Tema: Under the Dome  (Posjeta: 80162 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #60 : 27.06.2013. 18:40:06 »
Dejo, imaš PM.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #61 : 27.06.2013. 21:08:45 »
Sad kad su se slegli dojmovi, vidim točno koliko ima promjena. Osobno, meni promjene ne smetaju ako se napravi dobar film/serija. Kod Kinga smo pa ću se zadržati kod njega. Često se zna reći kako su većina njegovih ekranizacija loše što nije baš točno.

Odmah ću za primjer uzeti film The Shining. Kao ekranizacija knjige ne valja. Kubrick je napravio previše promjena. No, kao film meni je to najbolji horor ikad snimljen. Dakle, pokušajte gledati kao ekranizaciju i kao zaseban film ili seriju. Može se. Naravno, ima filmova koji su loše ekranizacije i loši filmovi gledajući zasebno. Kao savršene ekranizacije prema Kingu su Stand By Me, Misery, The Green Mile i The Shawshank Redemption.

Ta četiri filma su doslovno prepisana iz knjige. Zahvaljući redateljima. Rob Reiner i Frank Darabont. Ima tu još par mini serija koje su odlične kao ekranizacije. Ima i dobrih filmova koje su dobre ekranizacije ili nisu dobre, ali su dobri kao zasebni filmovi. Loših ima isto, ali ne toliko velika brojka kako se zna govoriti.

Što se tiče Under the Dome. Gledajući samo pilot epizodu, pa promijenili jesu dosta. Rekao bih pola pola i kao ekranizaciji bih dao 5/10, ali sam dao 7.5/10 zato što sam gledao zasebno. Na kraju sve svodi upravo na to. Zasebno.

Meni je najviše žao zbog Rustya
Spoiler for Hiden:
on je u knjizi pod kupolom i ima bitnu ulogu. Dečko od Linde. U pilot epizodi je van kupole. Vidjet ćemo koju će mu ulogu dati.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Under the Dome
« Odgovor #62 : 27.06.2013. 22:01:14 »
Hvala Aleksa, Krbo, Nebojsa, Mulderu, Medoks... Skinuo i krenuo sa čitanjem  smileyNO1

Offline Dragan.P

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
Odg: Under the Dome
« Odgovor #63 : 28.06.2013. 01:43:09 »
Moze i meni jedan link za knjigu ako je ima na srpskom posto slabo divanim madjarski (engleski). Hvala inace seriju jos nisam pogledao sacekacu da zavrse prvu sezonu pa cu je pogledam u komadu ipak je ova serija to zasuzila.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Under the Dome
« Odgovor #64 : 28.06.2013. 10:30:50 »
Zanimljiv početak, nastavljam dalje.  kokicekola

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Under the Dome
« Odgovor #65 : 28.06.2013. 11:56:08 »
Moze i meni jedan link za knjigu ako je ima na srpskom posto slabo divanim madjarski (engleski). Hvala inace seriju jos nisam pogledao sacekacu da zavrse prvu sezonu pa cu je pogledam u komadu ipak je ova serija to zasuzila.

+1

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #66 : 28.06.2013. 19:16:22 »
Stephen King se obratio fanovima pismom povodom izmena u seriji.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Under the Dome
« Odgovor #67 : 28.06.2013. 20:06:24 »
I ja pogledao pilot. Jako zanimljivo, zainteresovale su me čak tri niti u radnji. Definitivno gledam i dalje i očekujem dosta.

Dražene, hvala za prevod.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #68 : 28.06.2013. 20:24:18 »
Stephen King se obratio fanovima pismom povodom izmena u seriji.
Još jednom pokazao o kakvom se velikanu radi  ti_si_Bog

Ima odličnu stranicu http://www.stephenking.com/index.html jedva čekam Doctora Sleepa (nastavak Isijavanja) da izađe. I poema The Dark Man, posveta Randallu Flaggu koji je uz Pennywisea, Crimsona Kinga, Barlowa i Jacka Torrenca njegov najpoznatiji zlikovac.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Under the Dome
« Odgovor #69 : 28.06.2013. 21:45:40 »
bas pre neki dan kupio ovu knjigu, taman prvo da procitam pa da gledam  ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Under the Dome
« Odgovor #70 : 29.06.2013. 19:43:24 »
Pogledao pilot, dopada mi se za sada.
Mrzim lopatare i limune

Offline Dragan.P

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
Odg: Under the Dome
« Odgovor #71 : 29.06.2013. 21:21:10 »
Hvala svima koji su mi poslai link za knjigu!

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Under the Dome
« Odgovor #72 : 29.06.2013. 22:01:47 »
I ja se zahvaljujem  :majstore

Offline Glavni.arhivator

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #73 : 30.06.2013. 12:06:34 »
Pozdrav svima! :)

Ima nešto što me muči u vezi ove serije! Pogledao sam pilot, priča deluje zanimljivo, velika su očekivanja fanova, ogromna gledanost... ali meni izuzetno bode oči nešto što nisam video da ikom na netu smeta, a pregledao sam dosta kritika i review-a. U pitanju je činjenica da se JASNO VIDI da je SVE snimano u studiju (kao npr. kad su u Two and a half men Čarli i Alan u autu i kao voze se putem, ali oni su u studiju a put iza njih je snimak koji je naknadno spojen sa njima i autom). Takvu montažu sam primetio i na nekoliko mesta u Game of Thrones, ali tamo to nije pravilo. Ovde se vidi neprirodno osvetljenje na likovima, a sve oko njih je dosta tamnije od njih samih. Meni ovo smeta da se uživim u priču i razmišljam da odustanem od gledanja serije zbog ovoga i da probam sa knjigom. Veoma mi je čudno što niko nigde ovo nije primetio kao manu. Našao sam i gde je snimana serija: http://euescreengems.com/studios-support/north-carolina/
Ne, nema šume u seriji, nema trave (veštačka je, vidi se jasno), nema nijedne scene snimljene na dnevnoj svetlosti. Jeste SF, ali ipak...
Šta je ovo?!
Samo mi nemojte reći da je tako urađeno zbog SF radnje serije, jer to nema veze.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Under the Dome
« Odgovor #74 : 30.06.2013. 13:24:13 »
To se zove ograničeni budžet.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Under the Dome
« Odgovor #75 : 01.07.2013. 00:59:06 »
Pilot me nije nešto oduševio, ali potencijal serije jeste, stvarno puno obećava. Naime, odlučili su se već u pilotu upoznati nas s tuce glavnih likova (i još tuce sporednih), te dosta detaljno pokazati funckioniranje kupole. Tako da u 42 minute nije ostalo vremena za bogznašto drugo. Definitivno bi bilo bolje da se išlo na dvosatni pilot, ali možda ni nisu imali tu opciju. Neka, nisu ništa zabrljali, a postavili su vrlo solidne temelje. Sad će se stvar zakotrljati (to jest, nadalje očekujem više radnje, a manje objašnjavanja) ... valjda, držim palčeve.

U vezi prigovora na efekte. Radije bih se ubio, nego doživio dan na koji bih mišljenje o serije stvarao prema specijalnim efektima, CGI-ima i svim tim MAČAKMAČKU-ima. Radije ih cijenim po kvaliteti i originalnosti priče, karakterizaciji likova i glumačkim izvedbama. Ako je priča dobra, meni je dobro i ako su kulise od kartona, a specijalni efekti kao u filmovma Eda Wooda.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Glavni.arhivator

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #76 : 01.07.2013. 12:52:39 »
Slažem se, i meni je najvažnija priča, gluma, ... ali mi je bitna i fotografija, predivne lokacije poput Dubrovnika u Game of Thrones ili mađarske u Bordžijama (pomislio sam da je snimano u Rimu). A ovde imam da biram... Mislim da ću ipak dati šansu romanu.

Offline trut

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Under the Dome
« Odgovor #77 : 01.07.2013. 19:32:09 »
Moze i meni jedan link za knjigu ako je ima na srpskom posto slabo divanim madjarski (engleski). Hvala inace seriju jos nisam pogledao sacekacu da zavrse prvu sezonu pa cu je pogledam u komadu ipak je ova serija to zasuzila.

+1
Ako može link na PM hvala unapred.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Under the Dome
« Odgovor #78 : 02.07.2013. 07:48:58 »
Pogledao pilot, za sada pohvale.
Spoiler for Hiden:
Možda Barbie ni nije ubio onog lika. Nismo nigdje vidjeli krv ni tragove nasilja, odmah mi je bilo čudno što su nam prikazali onako samo pola lica koje viri ispod tkanine.

I da ne zaboravim, hvala na odličnim prijevodima.
« Zadnja izmjena: 02.07.2013. 07:50:38 pljoska »

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #79 : 02.07.2013. 13:05:35 »
Vrlo dobar pilot, sviđa mi se serija (gluma, likovi, zanimljiva radnja) i pratim dalje. Nikakvi efekti uopće nisu loši (zapravo sam se trudio da ih previše ne primjećujem i da ne utječu na sud o seriji). Ocjena 8/10 i bolje da stanu na 13 epizoda i da ne budu pohlepni za lovom zbog odlične gledanosti.

Ovo je jedan od Kingovih romana koje nisam pročitao, ali sad vidim da ću morati.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #80 : 02.07.2013. 13:06:39 »
Postavljen prijevod za:
Under the Dome - 01x02 - The Fire.HDTV.XviD-AFG_HDTV.x264-LOL_720p.HDTV.X264-DIMENSION_480p.HDTV.x264-ChameE_HDTV.x264.mRS-Mhysa

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Under the Dome
« Odgovor #81 : 02.07.2013. 13:23:20 »
 clapp Bravo drazene, vjerovatno se večeras gleda.

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #82 : 02.07.2013. 18:56:31 »
Pogledana i 2. epizoda, u rangu pilota i drži pažnju cijelo vrijeme.
Hvala na brzom prijevodu smileyNO1

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #83 : 03.07.2013. 02:18:27 »
Uuuuuuufff , puno sam vise ocekivao od pilota . Pogotovo poslije toliko pozitivnih komentara . Jednostavno , jedva dopadljivo . Oni koji su citali knjigu su sigurno malo subjektivniji , pogotovo sto znaju u kom ce se pravcu kretati radnja  . Nadam se da ce sledeci nastavci biti puno bolji . Da nije King i da nije toliko izreklamirana serija , pitanje je bi li nastavio gledanje . Za sad pilot 5/10 .
A sto se tice primjedbi na efekte , konkretno zaljenje na snimanje u studiju , je skroz neosnovano . Lik se zalio trazeci dlaku u jajetu ili je imao ogromne predrasude .
Spoiler for Hiden:
A sto se tice serifa , skroz je naivno i glupo poginuo . To mi je jedna od stvari koja mi je najvise zasmetala . Prvo je imao napad na pocetku kad je prilazio kupoli i kasnije je vidio da kupola lose djeluje na elektricne uredjaje i radio talase , a on na kraju mazi kupolu i gine . Pretpostavljam da se drze knjige , ali to su mogli puno bolje odraditi . Ovako je skroz naivno i bespotrebno .
« Zadnja izmjena: 03.07.2013. 02:20:04 dark horse »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #84 : 03.07.2013. 03:20:10 »
Iz pilot epizode izbacili oko 50% onoga što je u knjizi. Većina likova su tu, ali su dosta promijenjeni. Meni ne škodi jer mogu gledati kao ekranizaciju i kao seriju. Kao ekranizacija apsolutno zaslužuje ispodprosječnu ocjenu, ali meni kao zasebna serija trenutno vrlo dobro. http://www.ign.com/articles/2013/07/01/under-the-dome-stephen-king-hopes-fans-will-accept-changes-from-his-book

Druga epizoda mi je bolja zbog suradnje među likovima. Ljudi su najveća čudovišta. To je jedan od trademarkova koji se proteže kroz većinu Kingovih knjiga. I ovo će dobiti drugu sezonu jer idu na to. Mijenjaju stvari iz knjige i neke likove su nam predočili kao polusimpatične, a u knjizi su jako loši i antipatični. Žele ovo održati i to je u redu.

Big Jim
Spoiler for Hiden:
kakvu je promjenu doživio. I ovdje se vidi da je loš, ali u knjizi je bio čisto zlo. Sviđa mi se kako su ga ovdje napravili. Kako je sve promatrao, svaku situaciju, ljude oko sebe. Samo da se drže nekih njegovih osobina pa će kasnije postati ludnica.

Barbie
Spoiler for Hiden:
ubio ga je. U knjizi Peter nije ubijen i ovdje ga je ubio. Saznali smo da radi za nekoga. Peter je bio dužan pare. Ipak, mislim da neće biti villain već antiheroj. I već se potukao sa Juniorom. Nadam se da će prikazati kako se potukao i s ostatkom bande.

Evo samo još nekih promjena
Spoiler for Hiden:
Paul, tip koji je pucao u kupolu je desna ruka Big Jima, a u seriji to nije. Freddy nije brat od Rustija koji mi jako nedostaje. Jedan od boljih likova iz knjige. Šteta što nema toliko religije. Isto jedan od Kingovih trademarkova. Jer se s religijom manipulira i to King vješto stavlja u knjige. Dovoljno je pročitati novelu The Mist iz knjige Gole Kosti. I u filmu je to odlično prikazano.

I samo neka bude što više nepovjerenja među zajednicom i onda kad sami likovi neće znati kome vjerovati, bit će ludnica. I molim se u Saturnovom hramu da Big Jim bude što više zao. Kao u knjizi.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Under the Dome
« Odgovor #85 : 03.07.2013. 08:16:28 »
Meni druga epizoda lošija od prve. Nisam neki Kingov fan, pogotovo ne bezrezevni pa da mi sve u čemu on ima prste mora biti dobro. Ova priča mi se sviđa i svakako nastavljam s gledanjem, ali neke stvari u ovoj epizodi su mi malo naivne. Samo da ovo ne postane drugi Haven.

Offline maroni

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 85
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #86 : 03.07.2013. 14:50:04 »
Nije me oduševila serija. Daleko od toga da se ne može gledati, ali likovi su površni, radnja nije pretjerano zanimljiva, ima dosta glupih situacija... Nadam se da će biti bolje, tek je početak.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Under the Dome
« Odgovor #87 : 03.07.2013. 15:26:13 »
Prenaduvano zato što je g. King u pitanju (kojeg veoma cijenim i uvijek volim da pročitam/odgledam). I ja sam odgledao drugu, naravno da se može gledati ali...

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #88 : 03.07.2013. 15:29:11 »
Nije me oduševila serija. Daleko od toga da se ne može gledati, ali likovi su površni, radnja nije pretjerano zanimljiva, ima dosta glupih situacija... Nadam se da će biti bolje, tek je početak.
+1
Steta sto serija nije na nekom kablovskom kanalu.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Under the Dome
« Odgovor #89 : 03.07.2013. 16:17:09 »
Nije me oduševila serija. Daleko od toga da se ne može gledati, ali likovi su površni, radnja nije pretjerano zanimljiva, ima dosta glupih situacija... Nadam se da će biti bolje, tek je početak.
+1
Steta sto serija nije na nekom kablovskom kanalu.
Vjerovatno zato sto bi Barbie onda mogao poderati onu crvenokosu kao staru krpu  angeldemon