Izdvojeno > Tutorijali za izradu titlova

VisualSubSync

<< < (2/2)

domos:
Da, u ovom programu se jednostavno pomiču tajminzi u stotinku sekunde, ali ne treba biti tako precizan. Pomak od 0.100 s ljudski mozak ne može registrirati.
Što se tiče odabira programa:
Ja bih za početak preporučio suprotnu opciju; prevođenje u WSS, kontrola grešaka u SW-u.
Prevođenje sa stranim titlovima:
- U Subtitle file: stavimo strani titl
- U Reference VO stavimo isti taj titl
Radimo prijevod prekucavajući strani titl.

Ako želimo prazan titl sa tajminzima, idemo na File > Save as > SRT Files stripped of text
Ako hoćemo koristiti taj prazni titl u stupcu za prevođenje, ne moramo raditi novi projekt.
Idemo na File > Project Properties > otvara nam se isti onaj prozor za odabir kad pravimo projekt.
Sad za Subtitle file stavimo naš prazni SRT > OK i odmah nastavljamo s radom, (ne moramo raditi extract kao na početku).

Evo slika verzije koju imam na Win7
Spoiler for Hiden:

Silvio:
Nismo se razumjeli. 0.100 ti je jedna desetinka. To ljudsko oko vidi, stotinku ne vidi.

Nevažno, bit je da sam sam sebi proizvoljno postavio neki standard od 1 desetinke kojeg se pokušavam držati. Ne držim se strogo (ovisi koliko imam vremena), ali ako mi negdje i bude 2 ili 3 desetinke, opet je bolje nego titlovi kod kojih bude i preko sekunde razmaka od audia, pa na kraju nije jasno tko što govori. A, nažalost, nekad engleski transkripti budu takvi, razbacani na sve strane.

domos:
Usklađivanje titlova za različite ripove serija
Primjer: Ako ne možemo uskladiti titlove pomoću dvije točke.
Razlog: U različitim ripovima serija, TVRip, WEBRip, DVDRip (BRRip), mogu biti različita trajanja "crnih rupa" za reklame.
             Traženje ovih "rupa" je zapravo najveća gnjavaža u prilagođavanju, VisualSubSync ima opciju otkrivanja "Zona bez zvuka"
             u kojima se kriju te rupe.

Kratki video tutorijalU VSS-u napravimo novi projekt dodavanjem videa i subtitla i počinjemo:

Sačuvamo promjene.

Rhyw:
Da li je u VSS moguće promeniti poziciju titla na ekranu?

Naišao sam na situaciju u kojoj to moram da uradim, ali u programu ništa ne liči na postojanje takve opcije :/

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju