Autor Tema: Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!  (Posjeta: 44721 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline potkrovlje

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski
Odg: Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« Odgovor #180 : 19.09.2009. 14:13:23 »
Da tema nije interesantna mnogi od nas je ne bi ni chitali, to se, verovatno, podrazumeva.
Tema je otvorena:
Citat:
Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« on: 01.11.2008. 16:26:31 »

A lepo pishesh duge postove....nije da nije....samo, gde da ti savatamo onih 5-10 komada shto ti trebaju za timski rad?! ;)
Ko ima gliste nikad nije sam!

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« Odgovor #181 : 19.09.2009. 14:39:52 »
Da tema nije interesantna mnogi od nas je ne bi ni chitali, to se, verovatno, podrazumeva.
Tema je otvorena:
Citat:
Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« on: 01.11.2008. 16:26:31 »

A lepo pishesh duge postove....nije da nije....samo, gde da ti savatamo onih 5-10 komada shto ti trebaju za timski rad?! ;)

Koji je tvoj problem? ;) Ako ti smeta naziv teme ili bilo sta, reci moderatorima neka je obrisu, ili promene ime, ja se uopste necu ljutiti!

Offline potkrovlje

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski
Odg: Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« Odgovor #182 : 19.09.2009. 14:53:54 »
Ma ne, bre....ne bih chitala 12 strana da me tema ne interesuje.....nego sam se ponadala da je projekat zavrshen s' obzirom od kog datuma se dogovarate o njemu i oko njega, opusti se... :)
Ko ima gliste nikad nije sam!

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« Odgovor #183 : 19.09.2009. 14:59:38 »
Ma ne, bre....ne bih chitala 12 strana da me tema ne interesuje.....nego sam se ponadala da je projekat zavrshen s' obzirom od kog datuma se dogovarate o njemu i oko njega, opusti se... :)

OK, a ti imas puno epizoda sa zalepljenim titlom? ;)

Offline potkrovlje

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski
Odg: Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« Odgovor #184 : 19.09.2009. 15:14:58 »
Turn spoken dialogue into text-based....

mene ovo zanima....zato sam i chitala dalje....
Ko ima gliste nikad nije sam!

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« Odgovor #185 : 19.09.2009. 18:05:02 »
Samo mogu da shvatim da imate jako malo dodira sa ovom oblasti (programiranju)! Koliko ljudi se na svetu bavi racunarima i programiranjem, i kakvih freakova ima? Mnogo! A koliko postoji software-a za ovo? ;) Skoro i da nema!

Ufff što si se naljutio! ;D Vidim da te baš štrecne kad te neko podseti. Šalio sam se, znam da to neće skoro, da ne kažem nešto drugo. ;) Nemoj da misliš da te nešto požurujem, meni to ni ne treba, nego sam video temu, pa rekoh, eto prilike za malo zajebancije.

Da te podsetim na tvoj prvi post:


Ovako, posto danas zivimo sa rucunarima, onda da ih iskoristimo maximalno! : ) Razgovarao sam nesto sa MilanomRS, ipak moram da ga spomenem, jer me on inspirisao da mi padne na pamet nesto jako dobro : )) Potrebno je imati, TVrip, ja cu napraviti program pomocu koga ce moci brzo i lako da se dobije prevod ako imate TVrip epizode...Zato molim sve Vas, koji imate TV kartice, da snimate serije za koje nema prevoda!!!  Pomocu jednog programa moze da se procita text sa slika, tj text titla, to se sacuva, a program koji cu ja uraditi ce napraviti vremena titla, i kada izlazi i kada se zavrsava...i ispod tog vremena ubaciti procitan text...sve sto ce covek morati da uradi je da odgleda jednom epizodu, i radi nesto tokom gledanja, i onda da proveri da li je taj program sve dobro procitao, ako nije da nesto malo ispravi...Milan i ja mislimo da to nece duze trajati od 1h-1.5h, 40min za epizodu i jos neko vreme da se proveri titl..smatram da je to dosta brze nego sto inace traje. A dobijaju se jos neke prednosti, npr ne treba vam nikakav titl, tj vremena za sinhronizaciju...ne treba da se prekucava, i ne treba da se nista kopira, to sve program radi...i ko uzme to da radi ne mora uopste da zna engleski, niti bilo koji strani jezik...

poz od Mene, videcu da ovo zavrsim u narednih nekoliko dana...

Napisacu detaljno uputstvo, kako se sve to radi i kako se program koristi, kada ga zavrsim...

Iz ovoga je čovek mogao da zaključi da ti treba malko vremena i gotovo. Al' ne lezi vraže... ;D
Samo što ti nećeš lepo da priznaš da si se zeznuo i da si pogrešno procenio. Onomad kad sam se ja izlupetao, lepo sam priznao. Da znaš samo kako me je bilo sramota, ali šta ću, pogrešio sam. Došlo mi da stanem na prozor i da njačem... pigsvinja  ruskirulet

A kada budem napravio, ima da ogranicim da se moze koristiti samo na jednom racunaru, a da vi skeptici ne dobijete! :P ;D

Problem je što i kad bi napravio takav program, on bi bio namenjen populaciji koja bi ga koristila upravo zbog toga što neće nikome ništa da plaća . Ne bi se od takih 'leba najeo. ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« Odgovor #186 : 19.09.2009. 18:28:59 »


Da te podsetim na tvoj prvi post: (...)



Iz ovoga je čovek mogao da zaključi da ti treba malko vremena i gotovo. Al' ne lezi vraže... ;D
Samo što ti nećeš lepo da priznaš da si se zeznuo i da si pogrešno procenio. Onomad kad sam se ja izlupetao, lepo sam priznao. Da znaš samo kako me je bilo sramota, ali šta ću, pogrešio sam. Došlo mi da stanem na prozor i da njačem... pigsvinja  ruskirulet

A kada budem napravio, ima da ogranicim da se moze koristiti samo na jednom racunaru, a da vi skeptici ne dobijete! :P ;D

Problem je što i kad bi napravio takav program, on bi bio namenjen populaciji koja bi ga koristila upravo zbog toga što neće nikome ništa da plaća . Ne bi se od takih 'leba najeo. ;D

Kao prvo nisam se naljutio!!!  :P

kao drugo, to iz prvog posta sam davno napravio :P testirao sam i radilo je..mislim da sam dao Milanu, livadi..i jos nekima, ali onda sam dosao na ideju da se ustedi jos puno vremena, tj onih 40min, da ne moras da gledas epizodu niti bilo sta pritiskas, da to sve racunar odradi..e to nisam zavrsio!

I trece, rekao sam lepo da ne dam skepticima, a to NE znaci da bih drugima i bilo kome naplatio :P

I ako mislis da ne znam da se zajebavas, ne bih ti stavljao :P nja nja ;D :P
« Zadnja izmjena: 19.09.2009. 18:33:46 Jacob Linus »

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« Odgovor #187 : 01.10.2009. 13:11:43 »
Došlo mi da stanem na prozor i da njačem... pigsvinja  ruskirulet
rofl


Daj bre Igniss, opusti se covece, mislim da ti niko nije ni priblizno toliko
zapazio tu gresku koliko je tebi neprijatno zbog nje...

 :)

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« Odgovor #188 : 01.10.2009. 13:25:08 »
Ne znam da li je neko zapazio, ali meni nije dozvoljeno da pravim takve greške i još da ubeđujem Unicorna da je njegov profesor lud. E to je već teška glupost. Da si ti tako pogrešio, ili neko drugi, to ne bi bilo bitno i sigurno niko ne bi ni obratio pažnju. Meni je to profesija...
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline boki612

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • pre dva meseca sam dobio komp- pomagajte
Odg: Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« Odgovor #189 : 04.10.2009. 14:43:32 »
cao....;))
ja ne znam engleski ni da beknem,ali bih mozda i mogao da nadjem neke prevode za seriju koja me interesuje.
Sta cu jadan dalje??

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« Odgovor #190 : 04.10.2009. 18:05:40 »
Samo mogu da shvatim da imate jako malo dodira sa ovom oblasti (programiranju)! Koliko ljudi se na svetu bavi racunarima i programiranjem, i kakvih freakova ima? Mnogo! A koliko postoji software-a za ovo? ;) Skoro i da nema!

moram reci da je ovo odlicna ideja,a ovo sto sam quote je, nazalost istina

eto nadam se da ces uspjet usavrsit program...peace

Offline ds

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Mnogo LAKSE, i BRZE do mnogih prevoda !!!
« Odgovor #191 : 31.03.2012. 14:47:24 »

Tags: