Autor Tema: Mahabharat (1988)  (Posjeta: 2674 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Mahabharat (1988)
« : 15.10.2012. 23:54:05 »
Opis:
Radnja serije je bazirana na najstarijim Hinduistučkim epovima Mahabharata. Veliki indijski ep koji se sastoji od sto tisuća strofa podijeljenih u osamnaest knjiga ili parva. Pjesma je po veličini najveće književno djelo u povijesti, originalno napisano na Sanskrtu negdje između 400 g.pr.K-400 g.p.K., dok radnja je smještena u vrijeme legendi, negdje oko 10 000 g.pr.K.
Glavna tema je krvava zavada među dvama obiteljima, Kaurava i Pandava, koje vladaju sjevernim Indijskim kraljevstvom Kurujangala, čiji sukob kulminira 18-dnevnom bitkom i pogibijom gotovo svih koji su sudjelovali u ratu, izuzev pobjednika, petoro braće Pandava - Yudhishthira, Bhima, Arjuna, Nakula, Sahadeva i šačice ostalih.


Žanr: drama, ratni
Kanal: Doordarshan
Premijera: 2. listopad 1988.
Narator: Harish Bhimani
Glume: Harish Bhimani, Mukesh Khanna, Nitish Bharadwaj, Puneet Issar, Girja Shankar, Praveen Kumar, Gufi Paintal, Roopali Ganguly, Nazneen, Arjun, Raj Babbar, Arun Bakshi, Gajendra Chouhan, Pankaj Dheer, Renuka Israni, Kiran Juneja, Krish Mallik, Paintal, Surendra Pal, Vishnu Sharma, Dara Singh

IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com

Titlovi

« Zadnja izmjena: 30.06.2015. 19:49:18 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Mahabharat (1988)
« Odgovor #1 : 26.01.2013. 18:40:15 »
Postavljene su epizode 1-15 i 17-28. Nisu moji autorski, samo sam ih dotjerao. Toliko od mene.
Mrzim lopatare i limune

Tags: