Autor Tema: Bates Motel  (Posjeta: 41610 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline skalice.united

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1170
Bates Motel
« : 25.12.2012. 17:05:22 »

Opis:
Radi se o prequelu poznatog Hitchcockovog filmskog klasika Psycho, a pratit će mladog Normana Batesa i pokazati nam kako je postao okrutni ubojica.
A što se tiče službenog sinopsisa, A&E je bio vrlo kratak: “Norma Bates kupuje hotel u idiličnom obalom gradiću, i tamo se doseljava sa svojim zgodnim i povučenim sinom Normanom“. Normana će utjeloviti Freddie Highmore (Charlie and the Chocolate Factory), a njegovu majku Vera Farmiga (Up in the Air, The Departed).
Premijera se očekuje tokom iduće godine, a ugovoreno je 10 epizoda za prvu sezonu.

Žanr: horor, misterij, triler
Kanal: A&E
Godina proizvodnje: 2013.

IMDb
Wikipedia
TVDb

Titlovi

« Zadnja izmjena: 04.01.2017. 18:59:24 Goran88 »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Bates Motel
« Odgovor #1 : 26.12.2012. 16:50:04 »
Ovo bi moglo biti nešto.

PS, ne kupuje Norman Bates sa svojim sinom Normanom hotel, ovo ipak nije brazilska sapunica, kad shvatiš da si sam sebi otac.:)
Mrzim lopatare i limune

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Bates Motel
« Odgovor #2 : 26.12.2012. 17:00:06 »
Ako bude ličilo na nešto, mogao bih i prevesti.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #3 : 05.01.2013. 00:35:20 »
Premijera serije je 18. 3. 2013.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Bates Motel
« Odgovor #4 : 05.01.2013. 10:23:00 »
Ovo bi moglo biti dobro  smileyNO1

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #5 : 05.01.2013. 22:03:54 »
Gleda se..

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Bates Motel
« Odgovor #6 : 19.03.2013. 07:24:09 »
Skida se...

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #7 : 19.03.2013. 22:43:23 »
dobra je bila ova prva ep.. gleda se dalje..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #8 : 21.03.2013. 03:49:40 »
Bio sam jako skeptičan prema ovome pošto mi je Psiho jedan od najboljih horora. Pogotovo kad sam vidio da je prequel, a radnja je smještena u današnje vrijeme. Nkaon pogledane pilot epizode, zadovoljan sam. Ima mana, ali ovo uopće nije loše.

Stil 50-ih + moderno doba. Prvo da riješim glumu Freddiea Highmorea koji glumi Normana. Čitam malo po netu da se svi žale na njegovu glumu, a ja se pitam jel se oni sjećaju filma i kako je to Anthony Perkins odlično odglumio. Ovako kako mali glumi, tako to treba biti. Ne glumi on tako jer ne zna već glumi zato što je jako dobro skinuo Perkinsa i njegovu legendarnu ulogu. Sami hod, pokreti su skoro pa identični. Pa čak i glas je dosta sličan. Ugodno sam iznenađen.

Majka, ta psihotična Normanova majka  ;D Farmiga glumi uglavnom u dramedijama, ali se dosta dobro snašla u ovakvom žanru. Sporedni likovi su ništa posebno, ali ima vremena za nadogradnju. Motel je prekrasan, uvijek bio.

Ono što nas očekuje, a to mene najviše zanima je:
Spoiler for Hiden:
Norman postaje transvestit. Al to dosta kasnije. Ono što će prvo psotati, a to se već vidjelo kad je bio na tulumu i kad je rekao da voli gledati. Voajer. To će mu postati opsesija. Kasnije nekrofil itd.

Solidno, idemo dalje.
« Zadnja izmjena: 21.03.2013. 03:55:18 Mulder »

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #9 : 21.03.2013. 07:47:34 »
Kako Mulder lepo da recenziju svake serije da vam je odmah jasno da li treba pogledati ili ne  ;D

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Bates Motel
« Odgovor #10 : 21.03.2013. 16:49:00 »
trebamo cijenit kaj ga imamo :)

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #11 : 24.03.2013. 14:34:24 »
Ovo je odlično. Ma više nego odlično; oduševljen sam.  clapp

Meni je mali dobar, ne kužim kritike. A Vera je sjajna. Uf, jedva čekam dalje epizode.

Offline kobra

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 96
    • tvveb.com
Odg: Bates Motel
« Odgovor #12 : 27.03.2013. 22:17:00 »
Odlicna i druga epizoda.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #13 : 28.03.2013. 01:30:31 »
I druga je bila čisto solidna.

Zanimljivo mi je što su napravili sa radnjom. Već u drugoj epizodi oni idu produbiti mitologiju što je i logično
Spoiler for Hiden:
jer je Psycho stvoren kao savršen psihološki horor gdje radnja je na jednom mjestu. Nema dalje. Toga sma se bojao i kod ove serije jer glupo je bilo očekivati da će oni u svakoj epizodi ubijati. Mislio sam da budu jer trebaju održati taj horor, ali našli su načina.

Pazite sad ovu mitologiju i vjerujem da će ići u tom smjeru
Spoiler for Hiden:
oni idu u slasher đir. Kao što je originalni film postavio temelje za slasher horore, tako oni idu u tom smjeru, ali ne da su Norman i njegova majka stalno ubojice već onaj tip u šumi. Slasher filmovi su poznati po radnjama u šumama, kampovima, malim gradovima i onda se tad događaju ubojstava. A najbpoznatiji su po unikatnim ubojicama i serija je jednog takvog stvorila. I to nije Norman jer on dolazi puno kasnije. Već taj lik u šumi. I kladim se da onaj plavi šerif koji joj se upucavao nije dobar. Predstavlja se kao dobar, ali u par scena se vidjelo da je čudniji od onog glavnog koji samo želi red.

Jako mi se sviđa ta mitologija. Slasher u punom smislu.
« Zadnja izmjena: 28.03.2013. 01:32:32 Mulder »

Offline athena

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 293
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #14 : 29.03.2013. 21:31:13 »
Pogledala sam prve dvije epizode i moram reći da sam jako zadovoljna. Farmiga se po meni jako dobro snašla, leži joj ova uloga a i sjajno izgleda!
A mali Norman mi je na momente tako meden, a nekad me podilaze žmarci od njega. ;D  Mislim da je on pun pogodak za ovu ulogu.
Dopada mi se i priča i atmosfera i ambijent. Sve u svemu, sa zadovoljstvom nastavljam da gledam. I hvala na prijevodima! smileyNO1

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #15 : 31.03.2013. 01:06:11 »
Odlicno!!!
Nadao sam se da ce bit losa pa da skratim spisak serija koje pratim, ali ove se mora pratit dalje!

Hvala na prevodima  :naklon:

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #16 : 01.04.2013. 23:19:50 »
Upravo pogledao film 53 godine poslije premijere  ;D
i sad sam spreman za seriju ali tek kad se prikaže cijela prva sezona.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Bates Motel
« Odgovor #17 : 02.04.2013. 09:54:33 »
I ja važem, gledati odmah ili pričekati da se završi sezona  :cupam-kosu

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #18 : 03.04.2013. 03:04:25 »
Pogledana treća  :)

Nakon tri pogledane epizode sve je sjelo na svoje mjesto. Od sporednih i glavnih glumaca, lokacije do same radnje. Treća je dobra, kao i prve dvije epizode, ali u cijelosti ovo je jako kvalitetno. Jako paze na detalje, gluma je odlična.

Svaka scena između Normana i njegove majke je neugodna i jeziva. I treba biti. Drago mi je da se ispostavilo ono što sam govorio
Spoiler for Hiden:
za šerifa. Da je loš tip. Norman je kasnije halucinirao i vidio majku na krevetu, ali ona djevojka u podrumu je stvarna. Serial killer je šerif, zasad. I tako treba biti jer neće Norman biti taj koji će cijelo vrijeme ubijati. To dolazi kasnije, a prije toga fokus na šerifa. Odlično.

Njegov polubrat je postao jako zanimljiv lik, tek u ovoj trećoj epizodi.

Jedva čekam dalje.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Bates Motel
« Odgovor #19 : 03.04.2013. 06:19:37 »
Tko zeli dublje "zagristi" u pricu, snimljena su tri nastavka na film. (Psiho 2, 3, 4).
Mrzim lopatare i limune

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Bates Motel
« Odgovor #20 : 03.04.2013. 17:40:39 »
Dosta zanimljiv početak, gleda se dalje...

Offline athena

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 293
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #21 : 03.04.2013. 20:07:24 »
Pogledana treća. Baš sam zadovoljna razvojem radnje u seriji. smileyNO1

Spoiler for Hiden:
I mene je jako dojmila gluma. Kako i sporedni glumci dobijaju više pažnje, polako se i oni iskazuju, ali Vera i mali Freddie razvaljuju! Gotovo se svaki put naježim na njihove zajedničke, intimnije scene. Brat mi je super lik, sviđa mi se kako balansira između sumnjičavosti i gađenja na majčin i Normanov odnos s jedne strane, a koliko je s druge strane ljubomoran i koliko mu je ta ljubav uvijek falila. Zamjenik šerifa mi je otpočetka bio nekako ljigav, mada me je iznenadilo ono u podrumu. A i dopadaju mi sve prljave tajne malog grada, nadam se  da se neće zaustaviti na ovome. Nice town you picked, Norma. ;D 
Btw, meni je ona mala Emma baš slatka (ima i lijepo ime :P ), čak i sa cijevi u nosu, ljepša je od one Barbike. Izgleda da će se opasno zatelebati u Normana, ali se nadam da je on neće ubiti. Ili bar ne još. ;D
Hvala na prijevodima. :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #22 : 03.04.2013. 20:40:24 »
Spoiler for Hiden:
Emma je slatka, ali s onolikim deranjem zna biti iritantna  ;D i nekako mi se čini kako ni ona nije baš čista. Bili bi savršen par. Jedino ako majka ne stane između njih i uzme joj Normana.

Offline athena

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 293
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #23 : 03.04.2013. 20:48:27 »
Spoiler for Hiden:
S tim se slažem, ali to se to vjerovatno da opravdati bolešću i usamljenošću. Ona već sada počinje vršiti pritisak na njega, a njemu se kao svakom normalnom momku od 17 godina ipak sviđa jedna od najljepših djevojka u školi. Koja mu još i poklanja pažnju... A da bi Emma i mali Psycho dobar bili par, bi. Norma je zbog bolesti vjerovatno još ne vidi kao "prijetnju", ali čisto sumnjam da bi joj prepustila svog sinčića bez borbe. Bukvalno. ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #24 : 03.04.2013. 20:53:23 »
Spoiler for Hiden:
Da, a i Norman već pokazuje ogromnu nastranost samim time što je zadržao remen. Ta mi je scena bila najneugodnija dosada. Kad ga majka pita "Normane, zašto si zadržao remen" i ona njegova faca  ;D mislim, preočito je o kakvoj se fantaziji radi. Sad me najviše zanima priča oko šerifa

Offline athena

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 293
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #25 : 03.04.2013. 21:12:14 »
Spoiler for Hiden:
Da, ta scena sa kaišom je sjajna koliko je i neugodna. ;D  A meni je ovaj mali odličan! Način na koji govori, na koji se kreće, pogledi i ekspresija lica... U jednom trenutku izgleda tako bezazlen i drag, a u drugom me dobro uplaši. clapp  Ali se nešto se ne sjećam, je li on bolovao od neke bolesti (mislim, još neke ;D ) tipa epilepsije, pa otuda ona pomračenja ili...?
Večeras gledam originalno remek-djelo, da malo osvježim pamćenje. Prvi put sam Psycho gledala sa 13 godina i dvije noći nisam spavala koliko me je uznemirio. I The Birds. ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #26 : 03.04.2013. 21:20:17 »
Njegov lik u knjizi i u originalnom filmu se temelji na Edu Geinu (jedan od najpoznatijih serijskih ubojica koji je bio i više od toga). Također, ovisan je o okultizmu i Aleisteru Crowleyu.

Spoiler for Hiden:
Znači, Norman je psihički nestabilan. Pati od različitih kompleksa. Često gubi pamćenje pa se kasnije i oblači u svoju majku glumeći nju. Podvojena ličnost.

Napisao sam u prvom postu kako je glumac odlično pogođen. Stvarno je savršeno skinuo Perkinsa (originalan glumac koji je prvi glumio Normana).  :)

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #27 : 08.04.2013. 20:37:33 »
Serija je obnovljena za 2. sezonu.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Bates Motel
« Odgovor #28 : 08.04.2013. 21:53:04 »
ja tog dečka znam kao antipatičnog i iritantnog dječaka iz nekog crtića sinkroiziranog na hrvatski!!!!
baš me zanima kako sad glumi.

gledam kad završi sezona. dobri su komentari, pa ću u kompletu odgledat.

Offline worf

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #29 : 08.04.2013. 23:34:10 »
Serija je obnovljena za 2. sezonu.



Već je obnovljena za drugu sezonu.  smileyNO1 Sretan sam zbog toga jer nisam očekivao ništa posebno pa je serija stvarno dobro ispala i sada ne mogu dočekati nove epizode. Svakako se nastavlja gledati i puno hvala na odličnim prijevodima.