Autor Tema: Summer of Sam (1999)  (Posjeta: 1563 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Summer of Sam (1999)
« : 24.12.2012. 00:49:22 »

Opis:
Istinita priča o prvom njuroškom serijskom ubojici, od strane medija napumpanoj priči koja je obilježila vruće ljeto 1977., pod režiserskom palicom Spike Leeja.
'Sam' je bio serijski ubojica čije je područje djelovanja bio talijansko-američki dio ozloglašenog Bronxa, a žrtve mlade djevojke. Sa vrućinom je u gradu rastao i broj žrtava. Policija je uspjela doznati jedino kalibar njegov pištolja - 44. Uz momke u plavom, koji su bezuspješno tragali za famoznim ubojicom, u lov se uključio i mafijaški šef ponudivši nagradu za glavu misterioznog ubojice.
Ipak, možda i najvažniji lik cijele priče bio je Joey T., 32-godišnji propalica, kvartovski dečko opsjednut mišlju kako je Sam upravo jedan od njegovih susjeda. Zajedno sa lokalnim probisvjetima on započinje vlasitu potragu ispitujući svakog stanovnika četvrti.
Glavni osumnjičenik postaje Ritchie (Adrien Brody), Joeyjev najbolji prijatelj koji se nakon dugog izbivanja vraća u kvart. Nemalu ulogu igra činjenica da je Ritchie postao rocker, predvodnik novog vala kojeg Joey i njegovi istomišljenici ne mogu 'progutati'.

Izvor: Filmski.net

Žanr: kriminalistički, drama, romantika, triler
Zemlja: SAD
Jezik: engleski, talijanski
Trajanje: 142 min
Režija: Spike Lee
Scenarij: Spike Lee, Victor Colicchio, Michael Imperioli
Glumci: John Leguizamo, Adrien Brody, Mira Sorvino, Jennifer Esposito, Michael Rispoli, Saverio Guerra, Brian Tarantina, Al Palagonia, Ken Garito, Bebe Neuwirth...

IMDb

« Zadnja izmjena: 29.09.2015. 14:06:07 forzajuve »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Summer of Sam (1999)
« Odgovor #1 : 19.11.2015. 22:09:08 »
Ovdje je Brody izvrstan. Film o jednom od najpoznatijih ubojica posljednjih 50 godina.