Autor Tema: Vikings (2013)  (Posjeta: 127510 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #450 : 07.01.2017. 14:11:02 »
Meni su zadnje epizode baš legle. Mislim da će tek postati zanimljivo.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #451 : 07.01.2017. 19:55:53 »
Serija je postala potpuno predvidljiva. Sudbina Ragnara je jasna od prve epizode i to baš očito.

Evo već sada se zna i kako će završiti. Što je tu zanimljivo?

Offline markonegative

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #452 : 07.01.2017. 22:18:43 »
Ja sam od početka serije znao kako će
Spoiler for Hiden:
Ragnar završiti, ali sam se uvek nadao da će to biti još malo kasnije, mada sada kada pogledam, na vreme je odrađeno.
Serija jeste predvidljiva donekle (uspon i pad pojedinih likova, osvajanja ili pljačkanja pojedinih regija, itd.), i svako ko se malo više zainteresovao za seriju i njene likove je za većinu njih mogao da pronađe mnogo toga o njima na internetu.

Reći za seriju koja uglavnom prati istorijske događaje da je predvidljiva, je smešno. Kao kada bi gledali film o Staljingradskoj bici i mislili da će Nemci pobediti. Mislim da većina nas zna šta dalje sledi, ali meni je baš to interesantno, videti kako će prikazati sve te događaje.

Mislim da glumci koji glume Ragnarove sinove rade dobar posao, posebno Ivar. Jedva čekam prikaz njegovog uspona, Ivar je bio najveći vojskovođa i strateg svog vremena i jedan od najvećih Vikinških vojskovođa uopšte. Voleo bih takođe kada bi malo više prikazali Bjornove plovidbe Mediteranom ili čak
Spoiler for Hiden:
kako postaje kralj Švedske.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #453 : 08.01.2017. 10:24:05 »
Serija je postala potpuno predvidljiva. Sudbina Ragnara je jasna od prve epizode i to baš očito.

Evo već sada se zna i kako će završiti. Što je tu zanimljivo?



Šta da ti kažem, nekima serija manje leži, nekima više. Suvišno je pričati o predvidivosti, jer je internet prepun informacija o likovima koji su bazirani na istorijskim ličnostima. Serija nije istorijski verna, ali ipak se dosta može saznati, poput Ragnarove sudbine. Sem Ivara, jako mi je zanimljiva i Bjornova priča. A najviše bih od svega voleo da se serija pozabavi i Varjazima - Vikinzima koji su otišli na istok, i na teritoriji današnje Ukrajine stvorili Rusiju.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #454 : 08.01.2017. 11:08:48 »
Ja namjerno nisam pratio povijesnu ili mitsku konotaciju cijele priče jer si ne želim spojlati.

Inače su mi Vikinzi odlična serija bili do ove sezone koja je jednostavno previše predvidljiva.
Nema neizvjesnosti niti nekog uzbuđenja, a i nekako mi se čini da se niti glumci ne trude previše (bome niti scenaristi), sa izuzetkom ovog malca koji glumi Ivara.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #455 : 08.01.2017. 13:39:13 »
Pa od pocetka serije znamo kako ce Ragnar zavrsiti. Bitan je nacin na koji je to sve odradjeno. Meni su zadnje 2 epizoda medju boljima u citavoj seriji. Iako je Ragnar otisao, opet mi se pojavio onaj osjecaj kad jedva cekam narednu epizodu. :)

Sto se ostalih likova tice, ja nista ne znam kako ce ko zavrsiti, sem da ce Ivar biti veliki vladar. Postoje i neke izmjene u odnosu na samu istoriju...

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #456 : 08.01.2017. 13:45:29 »
It's about journey, not the destination.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Haris KTM

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #457 : 26.01.2017. 01:29:01 »

Spoiler for Hiden:
Mislim da je onaj bez oka Odin. + malo mi je onaj raid Bjorna glupo izveden.. nzm nisam imao osjecaj uopce da su u pohodu..imao sam osjecaj kao da su otisli na pazar  rofl I ovo s Flokijem mi je glupo sto odjednom nema svrhu u zivotu i sad je otkrio Islam i vjv ce se nac u tome. A Ragnaru zamjerao kad je ovaj bio fasciniran kršćanstvom. Malo mi je to glupo napravljeno. Al vidit cemo sta su nam pripremili promo obecava.



Zar ne mislis da se mogao i on razocarati, pa se zapitao mozda je pak Ragnar bio u pravu u vezi krscanstva, a sa druge strane nije prvi kojeg je privukao ezan (maurska tužbalica kako je to Tesla zvao :-) )

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #458 : 27.01.2017. 00:48:10 »
Sta se desilo sa reziserima u seriji? Vikinzi su do sada u radili izvrstan posao. Ali ove borbe u poslednje dve epizode su blago receno uzasne.
Spoiler for Hiden:
Ono trcanje i sama taktita je bilo neprijatno za gledanje. Kao da smo se skupili nas par ispred zgrade i uzeli da reziramo.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #459 : 27.01.2017. 09:11:17 »
Kvaliteta vikinga je cijele sezone u strmoglavom padu. Vrijeme je da i ona fudbalerskim rječnikom okači kopačke o klin.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #460 : 27.01.2017. 09:40:33 »
Ne bih rekao cele sezone, ali je pad zaista osetan.
Spoiler for Hiden:
Vecina glavnih likova iz prethodnih sezona su pobijeni. Nedostaje Travis Fimmel. Ragnarovi sinovi su losi glumci, bez harizme, bez emocija, jednostavno nisu uverljivi (Bjorn je ok). Rolo se uopste i ne pojavljuje, a on je bio veoma znacajan lik za seriju. Lagertu su postavili na presto i gotovo da je njen storilajn ubijen. Njene sposobnosti nisu u prvom planu. I gomila ostalih likova kao da samo luta okolo bez bilo kakvih smernica. Odredjeni postupci koje prave ove sezone su diskutabilni.

Inace, Travis Fimmel je dogovorio sa historijem jos jednu seriju u kojoj ce biti glavni protagonista i gde ce rezirati pilot epizodu. Bice to Wyatt Earp.
« Zadnja izmjena: 27.01.2017. 09:42:37 Devil of Hells Kitchen »
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #461 : 27.01.2017. 18:35:36 »
U seriji o Erpu ionako je najvažnije tko će glumiti Docu Holideja.  Ne da itko može nadmašiti intepretaciju Kilmera.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #462 : 28.01.2017. 11:28:12 »
Sjajna epizoda. Ova polusezona od 10 epizoda je za sada vrhunska, ostaje jos to finale da vidimo a onda pauza.   :nema:

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #463 : 23.07.2017. 12:00:58 »
Mrzim lopatare i limune

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Vikings (2013)
« Odgovor #464 : 24.07.2017. 18:19:05 »
Predobra najava!

Puno krvi!  ;)

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #465 : 08.08.2017. 09:35:44 »
Better late than never. Upravo ta najava navela je i mene da pocnem gledat. Završio prvu sezonu i od prve epizode me je ufatilo i nije pustalo.
Uskoro idem na S02

8/10
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #466 : 11.09.2017. 23:56:57 »
Pogledana 11. i 12.  :)

Dobre epizode, malo veći fokus na njegove sinove. Ivar je trenutno najzanimljiviji lik. Mali je jeziv u toj ulozi. Ragnar u velikim problemia, ne znam kako će se izvući. Isto vrijedi za Bjorna. Velika očekivanja su od njega, svi ga još vide kao sina od Ragnara, ali tek se treba dokazati. Bit će zanimljiva završnica.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #467 : 12.09.2017. 22:05:57 »
Obnovljeno za šestu sezonu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #468 : 14.09.2017. 09:17:55 »
Pogledana 13. i 14.  :)

Ajd, napokon Rollo. Bit će zanimljivo s njime na putovanju. Ionako mi je najbolji lik od početka serije i prava je šteta što su ga uvijek nekako minimalizirali u borbama, a daleko je najvještiji/najbolji borac među njima.

14. je bila jako bitna epizoda i ovo je ustvari pad Ragnara.
Spoiler for Hiden:
Predao se i svako malo pomislim kako će mu sad ope krenuti, ali očito je da je ovo sad zbilja njegov pad.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #469 : 15.09.2017. 00:34:00 »
Pogledana 15.  :)

Wooow, kakva elitna epizoda. Malo remek djelo, najbolja epizoda u seriji. Ovo je bio Tale of Ragnar Lodbrok u najboljem izdanju.
Spoiler for Hiden:
Ovo je bila jedna od najboljih smrti nekog glavnog lika ikad u serijama. Napravili su baš kako je bilo po tim pričama/predajama iako dosta povjesničara govore da Ragnar nikad nije postoja i ako je, dosta tih priča su mitovi, ali u Tale of Ragnar Lodbrok ako ste čitali Ragnar bude predan tom kralju i bude bačen zmijama. Cijelu tu priču su izvrsno prenijeli u zadnjih nekoliko epizoda. Sinovi će ga iči osvetiti, Ivar će uzeti jedan dio zemlje od koje će nastati engleski grad York kasnije, ali ono bitnije veliki spoiler
Spoiler for Hiden:
Ivar će zarobiti kralja Ellau u napraviti mu Blood eagle. Odvratna smrt, jedva čekam i vjerojatno će se to dogoditi jer ne vidi mrazloga zašto to ne bi pratili. Ivar će postati jedan od najboljih taktičara.

Možda to već u ovoj sezoni pošto još ima 5 epizoda do kraja.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #470 : 16.09.2017. 06:54:59 »
Pogledano sve  :)

Bome sam se bojao kako će zamijeniti
Spoiler for Hiden:
Ragnara, ali više ne postoji Ragnar pa ni Rollo. Samo njegovi sinovi. Na kraju krajeva ovo je serija o vikinzima i njihovim podhvatima i porazima.

Ivar se dokazao iako mu nitko ne želi priznati, a najbolji strateg među njima i na kraju najviše od svih je osvojio. Kralj Egbert  ti_si_Bog poetičan trenutak, ma svaka scena s njim ove sezone. Bjorn mi je onako, solidan ali nisam nešto impresioniran s njime.

Žao mi je i Flokia, mislim da je njegov trenutak otišao. To je to. Sad peta sezona će biti krvava jer slijede najpoznatije bitke. Battle of Reading očekujem u 5A sezoni, a Battle of Marton u 5B sezoni (stiže veliki spoiler za tu bitku)
Spoiler for Hiden:
Heahmund umire u toj bitci.
No, ono što je najbitnije od svega je da se najveći pojavio. Spasitelj. Legenda i mit. Alfred the Great. Očekujem da ako će pratiti timeline da će onda smjestiti bitku te godine kad se dogodila jer je Alfred već tad bio glavni iako mješaju godine zbog plejade likova jer neki nisu bili u isto vrijeme ali uglavnom ove sezone su se zbilja držali povijesnih činjenica i to mi se najviše sviđa. Pogotovo oko Ragnarovih sinova i osvajanja.

Na kraju jako dobra sezona Vikinga, dobro su spojili sve te stvari jer najvažniji dio su obavili. Velika paganska vojska (865. - 878.) a glavne bitke tek slijede. Dakle, to razdoblje ćemo dobiti.

Ove četiri sezone bih ovako nazvao.

Sezona 1 - Vikinzi: Ustanak Ragnara Lodbroka (njegov ustanak kako je došao tu gdje je).
Sezona 2 - Vikinzi: Legenda o Ragnaru Lodbroku (njegove prve pobjede i osvajanja te nastanak legende i priče o njemu).
Sezona 3 - Vikinzi: Pad Ragnara Lodbroka (njegov pad počevši u francuskoj).
Sezona 4 - Vikinzi: Mit o Ragnaru Lodbroku (poslije njegovog pada idu mitovi kako inače biva o velikim ratnicima).

Do iduće sezone...

Offline iluzionista84

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 99
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #471 : 25.09.2017. 10:15:31 »
Vise mi se ne gleda ko je gledao moze znati zasto da ne stavljam u spojler...


Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #472 : 17.10.2017. 14:44:24 »
Kraj treće sezone je vrhunski. smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #473 : 26.10.2017. 17:10:36 »

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #474 : 02.12.2017. 18:12:18 »
Izgleda da je hdtv verzija raščerupana, nedostaju neke scene kojih ima u webripu.

Hvala na prevodima. Dobar početak.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #475 : 07.12.2017. 06:03:27 »
Pogledane prve dvije nove sezone :)

Ragnarok mi i ne fali previše. Sinovi su mu dobri to jest Ivar je odličan i nosi radnju sa sobom. Onaju svećenik je dobar dodatak i čini se odlučan u namjeri da porazi vikinge. Najbolji dio epizoda je Floki i otkrivenje Islanda. Ta scena je baš tamo i snimana (Skogafoss slapovi bio prekrasni su) i stvarno se dobije dojam da idu unazad.

Offline Frankie Martino

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #476 : 07.12.2017. 15:23:36 »
Ala siba ivar bratic znaci ubija ako se ovako fokusiraju na njega bice top

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #477 : 20.12.2017. 05:08:30 »
Pogledana treća i četvrta :)

Ludi Ivan, ali genijalan strateg što je i pokazao u ove dvije epizode. Bit će zanimljivo pratiti sad čak četiri strane. U četvrtoj epizodi su to dobro prikazali. Astrid i Harald. Ubbe i Lagertha. Bjorn i Sicilija. I tu je još Floki baš me zanima gdje će on. Mislim da ćemo dobiti rat između Haralda i Lagerthe u drugoj polovici sezone nekako bih volio da to sačuvaju za kraj. Jako me zanima što će biti sa Bjornom.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #478 : 23.12.2017. 14:03:05 »
Sjajna sezona. Vikinzi su mi ponovo odlicna serija. Prethodna sezona mi je bila tanka.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #479 : 28.12.2017. 03:41:10 »
Pogledana peta  :)

Aaaaa, zašto su napravili onakav kraj. Sad se navija za Flokija da uspije.