Autor Tema: Vikings (2013)  (Posjeta: 127332 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #420 : 03.05.2016. 19:10:41 »
Ni meni se to nije dopalo sto je napisao Mulder..Porastao Bjorn, Ragnar isti, porasli sinovi, Ragnar isti. Flokija su solidno uradili...

Inace solidno finale, sad mislim da serija nece skorije zavrsiti i da ce bas razvuci pricu.

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #421 : 05.07.2016. 11:05:30 »
premijera prve epizode drugog dela sezone je 07.07.2016.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #422 : 05.07.2016. 11:55:44 »
premijera prve epizode drugog dela sezone je 07.07.2016.

Netačno.

Drugi deo sezone verovatno će početi u septembru, a možda i kasnije.

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #423 : 05.07.2016. 12:29:44 »
Finally, the waiting by "Vikings" fans would soon be over. According to Parent Herald, "Vikings" Season 4 air date is scheduled this coming July 7, 2016 on History Channel.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #424 : 05.07.2016. 13:02:13 »
Raspored sa sajta kanala History:





Sa zvanične Fejsbuk stranice:





Valjda bi uradili veću promociju ako će početi za dva dana.

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #425 : 05.07.2016. 13:19:11 »
bas sam malocas gledao raspored na history-ju i pomislio isto sto i ti.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #426 : 05.07.2016. 13:34:09 »
Kad jave veći sajtovi, onda je sto posto sigurno.

Nema koristi od sajtova s margine  ;D

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #427 : 23.07.2016. 11:27:22 »

Offline Witcher

  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #428 : 02.08.2016. 23:10:37 »
Bice dobra krljacina u ovoj sezoni  :vid-ga:
serija je preterana

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #429 : 09.08.2016. 21:52:39 »
uh sto volim kad sacekam sve epizode pa onda odgledam sve u komadu. mnogo bi me smorila sezona, ovako mi je  ti_si_Bog

jedino me smetaju stvari, (a vidimo i u promo) oprastanja.. kao su red franjevaca a ne vikinzi

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #430 : 14.09.2016. 19:00:53 »
Drugi deo četvrte sezone počinje 30. 11. 2016.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #431 : 14.10.2016. 14:10:09 »
Sve se menja, samo Lagertha ostaje ista :D

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #432 : 14.10.2016. 22:38:28 »
Da pokusam predvideti kako ce ici stvari do kraja(odredjenog dela) serije po nekim istorijskim cinjenicama s obzirom da se sustine producenti drze:


-Ragnara ce ubiti kralj Ela a sinovi ce ga osvetiti zajedno sa kraljem Ekbertom koji i u seriji ima taj naum da pokori Severnu Umbriju sto ce verovatno tako uklopiti. Cenim da ce se to i desiti upravo u cetvrtoj ili petoj sezoni jer je ocito Ragnar ostario i sada ce verovatno biti pod pritiskom da napade Ekberta jer je pobio njegove ljude na zemlji a stanovnici ce to saznati i tu ce ga Ela izdati u nekom trenutku.


Nadam se isto tako
Spoiler for Hiden:


-Da ce serija da se nastavi posle toga i da ce se prica prosiriti na njegove sinove jer svaki je maltene postao popularan i imao ulogu u stvaranju nama poznatih drzava.

Offline markonegative

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #433 : 08.12.2016. 22:50:21 »
Ova serija je sve bolja i bolja. Prve dve epizode fanstastične.

Spoiler for Hiden:
Malo mi je žao Ragnara. Propao je i sam je svestan toga. Ali i sam je kriv za to. Niko više ne želi za njega da se bori i sa njim da plovi, ostali su mu samo starci, većina ratnika je otišla sa Bjornom. Scene kada se oprašta sa Flokijem i kada priča sa Aslaug  clapp
U sledećoj epizodi verovatno će biti prikazana njegova "predaja" kralju Egbertu a u 4. ili 5. epizodi će verovatno
Spoiler for Hiden:
biti bačen u jamu sa zmijama.

Bjorn i ostali Ragnarovi sinovi su takođe odlično prikazani, od kojih naravno Ivar dominira  >:dj Ube je takođe dobar, ali jedva čekam dalji razvoj Ivarovog lika.

Gale, veliko hvala za prevode, pravo je uživanje gledati ovu seriju sa takvim prevodima  :naklon:

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #434 : 09.12.2016. 00:41:51 »
Nemam obicaj da gledam serije/filmove sa prevodom, ali sto se tice Vikinga jednostavno moram jer ovo sto Gala radi je sjajno. Njegovi prevodi daju potpuno novu dimenziju seriji.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #435 : 09.12.2016. 00:56:47 »
Djeluje mi da ce ovaj drugi dio sezone biti mnogo zanimljiviji. Sinovi su pravo osvjezenje za seriju, a koliko vidim vec od trece tj. 13-te epizode ce biti napeto...

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #436 : 09.12.2016. 08:10:51 »
Spoiler for Hiden:
Ragnar se baš ono lijepo oprostio od svih bivše žene, flokija, kraljice ... spreman je da ga Ecbert zavrti na ražnju sa jabukom u ustima.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #437 : 16.12.2016. 03:22:00 »
Dobra epizoda. Ragnar stari lisac ;D

Spoiler for Hiden:
kako se samo na kraju epizode nasmješio.. kroz ove 3 sezone do sad vidili smo da Ragnar uvik ima neki tajni plan..uvjeren sam da ga i sad ima..vidit cemo sta su nam spremili za dalje. Jedva cekam njam-njam

Gale hvala na vrhunskim titlovima :naklon:
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #438 : 16.12.2016. 08:20:58 »
Spoiler for Hiden:
Plan je da završi na ražnju u engleskoj što će okupiti sve vikinge. Jer ako ih nije bilo više briga za života za kralja, ne mogu ipak dozvoliti da prođe nekažnjeno englesko sprdanje sa njim. Biti će to Ragnarova osveta Ecbertu iz groba.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #439 : 16.12.2016. 09:32:06 »
Pustolovine Ragnara i Ivara su najbolja stvar koju su scenaristi mogli da naprave u ovom trenutku. Imajuci u vidu da dvojica glumaca rade neverovatan posao, svaka njihova scena je cisto zlato.
Sa druge strane, nije mi se dopala Lagerta.
Spoiler for Hiden:
Uh, koliko pade u mojim ocima nakon ovog kukavickog napada sa ledja. A bila mi je najomiljeniji lik u Vikinzima.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #440 : 17.12.2016. 20:46:48 »
Uvodjenje sinova u pricu je pozitivan sok za seriju. Dobre tri epizode, narocita ova treca..

Offline Novak3

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #441 : 23.12.2016. 10:27:13 »
Malo istorije i neke moje pretpostavke ako nekog to interesuje.

Spoiler for Hiden:
1. Ranara po istoriji ubija kralj Ela bacajuci ga u jamu sa zmijama. (No verovatno mu se nije Ragnar sam predao kao sto je to predstavljeno u serji.  ;D )
2. Ragnarovi sinovi ce vladati Skandinavijom i sire. Bjorn ce biti kralj Svedske, Snake in the Eye ce biti kralj Danske a  Ivar ce kasnije biti proglasen za sveca u Irskoj.
3. Naravno da ce biti osvete Kralju Egberu i kralju Eli.  ;D
4. Siguran sam da ce sinovi pokusati da ubiju Lagretu ali mislim da ce se odbraniti sve dok ne dodje Ivar. On ce zadati konacni udarac. Samo me zanima kako ce posle resiti problem sa Bjornom.  ???
5. Bilo bi lepo da prikazu dalja sirenja Vikinga po Evropi. Oni su plovili i Sredozemnim morem, cak su i do Konstantinopolja dolazili preko Ruskih reka.


Ah da, i ja sam jedan istomisljenika... Stvarno steta.
Sa druge strane, nije mi se dopala Lagerta.
Spoiler for Hiden:
Uh, koliko pade u mojim ocima nakon ovog kukavickog napada sa ledja. A bila mi je najomiljeniji lik u Vikinzima.

Slazem se. Tako je bilo istorijski.
Spoiler for Hiden:
U sledećoj epizodi verovatno će biti prikazana njegova "predaja" kralju Egbertu a u 4. ili 5. epizodi će verovatno
Spoiler for Hiden:
biti bačen u jamu sa zmijama.
« Zadnja izmjena: 23.12.2016. 10:44:08 Novak3 »

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #442 : 30.12.2016. 11:51:34 »
15. epizoda

Spoiler for Hiden:
Odlicna epizoda i oprostaj od Ragnara sa stilom. Nece vise biti isto bez njega, vidjecemo kako ce sinovi da iznesu seriju u nastavku...

Zao mi sto ce Ecbert da najebe, nekako mi je gotivan.


Offline markonegative

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #443 : 02.01.2017. 18:50:40 »
I ode
Spoiler for Hiden:
Ragnar  :zbogom
Nedostajaće mi njegov lik, pogotovu razgovori između njega i Egberta.
Sada jedva čekam osvetu Ragnarovih sinova i uspon Ivara  >:dj

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #444 : 03.01.2017. 16:38:38 »
Eh.
Spoiler for Hiden:
Ode Ragnar tako mi Torovog cekica.

Mozda ce serija postati bolja, mozda postane losija, ali vise nikada nece biti ista. Njegova gluma, mimika, ponasanje, govor, hod, planiranja, taktike... to su stvari svojstvene samo Ragnaru i neponovljive su.

Zanimljiv je nacin na koji umire i kako na kraju postaje ateista. Kroz njegov zivot se provlaci jedan trodelni ciklus. Od hrabrog ratnika koji tezi Vlahali i Odinu, preko kralja koji upoznaje hriscanina i prima hriscanstvo, postaje obican covek koji potpuno odbacuje bogove i preuzima sudbinu svog zivota u svoje ruke. To je najbolje predstavljeno kroz njegovu smrt i kroz posledice koje ce njegovo ubistvo ostaviti na Englesku i Severne zemlje. Po poslednji put je nadmudrio svoje neprijatelje.

Nedostajaces, Ragnare.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #445 : 03.01.2017. 18:16:48 »
Spoiler for Hiden:
Plan je da završi na ražnju u engleskoj što će okupiti sve vikinge. Jer ako ih nije bilo više briga za života za kralja, ne mogu ipak dozvoliti da prođe nekažnjeno englesko sprdanje sa njim. Biti će to Ragnarova osveta Ecbertu iz groba.

Malo predvidljiva sezona, ne vjerujem da još ima puno pred nama.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #446 : 03.01.2017. 19:10:11 »

Sve se menja, samo Lagertha ostaje ista :D
+1 srcesmajli

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #447 : 06.01.2017. 04:19:06 »
Dobra epizoda. Ali zadnji 4-5 min epizode mi odnilo cilu epizodu  ;D jos praceno jebenom muzikom



Spoiler for Hiden:
Mislim da je onaj bez oka Odin. + malo mi je onaj raid Bjorna glupo izveden.. nzm nisam imao osjecaj uopce da su u pohodu..imao sam osjecaj kao da su otisli na pazar  rofl I ovo s Flokijem mi je glupo sto odjednom nema svrhu u zivotu i sad je otkrio Islam i vjv ce se nac u tome. A Ragnaru zamjerao kad je ovaj bio fasciniran kršćanstvom. Malo mi je to glupo napravljeno. Al vidit cemo sta su nam pripremili promo obecava.

Promo za sljedecu:

Spoiler for Hiden:
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #448 : 07.01.2017. 12:16:37 »
Pala je kvaliteta ove sezone Vikinga osjetno.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #449 : 07.01.2017. 13:44:00 »
Ne slazem se, ovih 6 epizoda su vrhunske.