Autor Tema: La Piovra  (Posjeta: 21094 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goblin

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • GOBLIN_RULES
La Piovra
« : 11.10.2008. 21:07:08 »

Opis:
La Piovra je italijanska serija u kojoj je u prvih nekoliko sezona glumio čuveni italijanski glumac Mikele Placido (Michele Placido), lik mu se zvao Korado Katani (Corrado Cattani), policijski komesar koji se na sve moguće načine borio protiv italijanske mafije, sa više ili manje uspeha, po žanru rekao bih da je baš ona prava drama sa krimi elementima. Serija (kod nas prevedena kao Hobotnica) ima 10 sezona. U kasnijim sezonama serije ostao je upečatljiv i lik mafijaškog bossa Tana Cariddija, koga je glumio Remo Djirone.

Žanr: kriminalistička drama

IMDb
TVDb
Wikipedia
RAI

Titlovi
« Zadnja izmjena: 01.07.2014. 15:38:02 maksi »
Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava...

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: La Piovra
« Odgovor #1 : 11.10.2008. 22:05:49 »
Spoiler for Hiden:
Komesar Katani gine na kraju 4. sezone, u dvorištu bolnice, pošto je posetio Frola, tipa koji je otkucao Pupara (alias Golubija noga), a ubijaju ga Nuco Marcano, Saverio Bronta i njihova banda, koji ce biti raskrinkani u 7. sezoni, a raskrinkace ih pa ko drugi, nego sudija Silvija Konti.
Hobotnicu znam napamet! 8)
« Zadnja izmjena: 11.10.2008. 22:20:51 MilanRS »

Offline Goblin

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • GOBLIN_RULES
Odg: La Piovra
« Odgovor #2 : 11.10.2008. 22:42:08 »
Svaka cast PFC, ne znam kako sam zaboravio da pomenem sudiju, ona je glavna u svih deset sezona
Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava...

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: La Piovra
« Odgovor #3 : 11.10.2008. 23:11:05 »
Spoiler for Hiden:
Meni je možda i najbolja 6. sezona, kada Tano Karidi radi sa sudijom Konti i Davide Pardijem (dolazi umesto komesara Katanija na pocetku 5. sezone) i kada love majora Kirijua (odbeglog rumunskog nacistickog zlocinca), koji se krije iza identiteta uspešnog švajcarskog bankara Stefana Litvaka. U toj seozni se ponovo vraca Espinoza, jedan od Katanijevih najvecih neprijatelja, a posebno je upecatljiva ona devojcica, koju kidnapuje ujak kriminalac i koja celo vreme nosi tajnu cele price u onoj maloj igracki, uz pomoc koje je uspavljuju. Šteta je samo što na kraju sezone umire Davide Pardi. Dobra je i 7. sezona, kada se prica vraca u Palermo gde sudiji Konti pomaže komesar Djani Breda (igra ga jedan od najponatijih italijanskih glumaca današnjice Raul Bova), a u seriju se vracaju i stari znanci: grofica Kamastra, Altofonte, profesor Ramonte, banda Nuca Marcana i cela klapa koja je narucila ubistvo komesara Katanija. :P

Spoiler for Hiden:
Malopre se zajebah za spoil (izjednaciše Francuzi, te me smetoše), sad evo nisam! >:dj
« Zadnja izmjena: 11.10.2008. 23:14:03 PFC »

Offline magla

  • Kompjuterski zavisnik
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
Re: La Piovra
« Odgovor #4 : 05.12.2009. 10:35:07 »
Znači sada sam se setio serije. E ima da krenem da je gledam ponovo, pošto sam je poslednji put gledao kad sam bio malo dete i jako sam je voleo

Offline svetlanalane

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 121
  • Spol: Ženski
    • Pravosudna mreza
Re: La Piovra
« Odgovor #5 : 14.01.2010. 17:31:31 »
Ovu seriju jako cenim i skinula sam nekoliko epizoda i engleskih titlova. Medjutim, nikako nisam uspela da povezem epizode sa titlovima. Bilo bi zaista dobro da se ova serija polako pocne prevoditi. Ja cu pomoci koliko mogu, ako se odlucite za prevodjenje ove serije. (Pogledacu da li ima nekih prevoda i na francuskom).

Offline dokbok

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Re: La Piovra
« Odgovor #6 : 15.01.2010. 18:12:05 »
Postoje engleski titlovi samo za prve 3 sezone, a od 4-10. sezone na raznim jezicima ali ne i na engleskom.

Offline deejaysale

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
Odg: La Piovra
« Odgovor #7 : 05.12.2010. 15:29:23 »
Može li mi netko reći za koju verziju ripa su titlovi Hobotnice 1. i 2. sezone,skinuo sam jednu epizodu DVDrip-a ali ne odgovara i ne da se uštimat pa bi bih bio zahvalan na informaciji.
Puse i zagrljaji
www.facebook.com/deejaysale4love
www.deejaysale4love.com
Besplatno downloadanje mojih promo mixeva

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: La Piovra
« Odgovor #8 : 05.12.2010. 16:23:43 »
 clapp clapp clapp clapp za prijevode

Offline bubazox

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Odg: La Piovra
« Odgovor #9 : 13.12.2010. 10:50:09 »
Bravo za prevode,cekam vec duze vreme,a imam ih snimljene sve u kompletu.

Offline boki0407

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: La Piovra
« Odgovor #10 : 02.07.2011. 13:08:05 »
Da li neko moze da mi kaze kako da resim problem sa prvom epizodom druge sezone, znaci S02E01. Postoje dva prevoda i nijedan se ne poklapa sa snimkom, tj. kod jednog sve ide dobro do 356 linije a onda pocinje neslaganje. Ne verujem da samo ja imam ovaj problem.

Hvala unapred.

Offline loodilo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
Odg: La Piovra
« Odgovor #11 : 02.07.2011. 21:46:02 »
Da li neko moze da mi kaze kako da resim problem sa prvom epizodom druge sezone, znaci S02E01. Postoje dva prevoda i nijedan se ne poklapa sa snimkom, tj. kod jednog sve ide dobro do 356 linije a onda pocinje neslaganje. Ne verujem da samo ja imam ovaj problem.

Hvala unapred.
za to imas program Subtitle Workshop i sam sredi titl gde je zapelo! ;)

Offline bojanmd

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
Odg: La Piovra
« Odgovor #12 : 04.07.2011. 14:05:44 »
Postavio sam neke prevode kojih nije bilo na sajtu. Nisam brisao potpise prevodilaca, svi titlovi su u originalu!

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: La Piovra
« Odgovor #13 : 27.11.2011. 17:08:42 »
Hvala, milenceprasence.
iShare, noProfit


Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: La Piovra
« Odgovor #14 : 27.11.2011. 18:25:18 »
Hvala, milenceprasence.

+1  :rose:
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: La Piovra
« Odgovor #15 : 27.11.2011. 20:22:44 »
moze li neko od clanova sa foruma ko se bolje sjeca zavrsetka serije da me podsjeti (u spojleru naravno) kako se zavrsila?jako davno je prikazivana na nasoj drzavnoj tv,bio sam u osnovnoj skoli.kao kroz maglu se sjecam da je
Spoiler for Hiden:
tano karidi u valjda zadnjoj ep.otvorio neku kutiju,cini mi se,u kojoj je pisalo nesto 'koza nostra' Boze,sad lupam,ne znam ni da li se ovo desilo  ;D
  ne mogu se sjetit 2% scena iz serije,toliko je davno bila,mozda prije cak i 20god???znam jedino
Spoiler for Hiden:
da su majka i tetka plakale ka kisha kad je korado ubijen.cini mi se da je bio izresetan???
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: La Piovra
« Odgovor #16 : 27.11.2011. 23:11:48 »
Uopste ne mogu da se setim zavrsetka serije...poslednje cega se secam je onaj prequel, gde je prikazan mladi Tano Cariddi...a cini mi se da posle toga imaju jos dve mini-serije.

znam jedino
Spoiler for Hiden:
da su majka i tetka plakale ka kisha kad je korado ubijen.cini mi se da je bio izresetan???
Spoiler for Hiden:
Aha, zresetali ga... :'(
Koja zena nije plakala za Corradom...moja mama bila zaljubljena u njega, cak i razmisljala da ostavi mog tatu  rofl
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: La Piovra
« Odgovor #17 : 28.11.2011. 14:46:09 »
@spojler
ahahahahahahah!!!  rofl
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline milenceprasence

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: La Piovra
« Odgovor #18 : 29.11.2011. 16:28:27 »
Nema na čemu za titlove.  :mjuza

Offline milenceprasence

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: La Piovra
« Odgovor #19 : 09.12.2011. 21:40:17 »
Ubačen prevod 6x04  Smajlicvece

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: La Piovra
« Odgovor #20 : 02.02.2012. 22:45:59 »
S obzirom da se prevodi pojavljuju 1 po 1 polako, želim da izrazim veliku zahvalnost u moje i ime moje majke, koja kuka od davnina da joj "nabavim" prevode...  :) Htela sam da joj ja prevedem, ali s obzirom da nema engleskih titlova, a ja ne razumem italijanski, to je neizvodljivo... Zaista velika zahvalnost milencetu i svaka čast što koristi svoje znanje jednog od jezika pred kojim smo mi ostali nemoćni...  clapp Hvala  drinks
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline mrvuk

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: La Piovra
« Odgovor #21 : 04.02.2012. 08:00:00 »
Tebi i svima ostalima koje interesuju srpski i engleski prevodi za "Hobotnicu" jedno kratko obaveštenje:

Pođite na www.podnapisi.net. Tu se okupila jedna grupa zaljubljenika u La Piovru koja već više od godinu dana pribavlja engleske i italijanske titlove za ovu seriju i polako ih prevodi.

Do sada su potpuno prevedene sezone 1 do 6 i 8, a sezone 7 i 9 biće kompletirane za par dana. Što se sezone 10 tiče, nema za sada engleskih titlova, čim se pojave negde biće prevedeni i oni. Koga interesuju detalji i tok prevođenja, može da pođe na http://www.podnapisi.net/cyr/ptema/?i=10785&page=13.

Titlovi su dobro sinhronizovani za određene verzije, a za druge verzije se lako mogu presinhronizovati uz pomoć SEARS-a ili SUBTITLE WORKSHOP-a.

Offline mrvuk

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: La Piovra
« Odgovor #22 : 05.02.2012. 07:06:33 »
Da dopunim informaciju.
Od noćas su na "www.podnapisi.net" kompletirane i 7. i 9. sezona. clapp Najkasnije do sredine meseca biće prevedena i poslednja, 10. sezona.

Inace, vidim da za 1. i 2. epizodu 1. sezone na ovom sajtu stoje oni stari prevodi. Svaka im čast, bili su prvi, povukli su nogu, ali bih savetovao da sa "podnapisa" skineš nove verzije - bolje su.

Offline zele

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
Odg: La Piovra
« Odgovor #23 : 14.02.2012. 02:10:43 »
ekipa, molim vas da mi date link na prevode za ovu seriju, nema sanse da ih pronađem...hvala..

Offline danny75

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1908
  • Spol: Ženski
Odg: La Piovra
« Odgovor #24 : 14.02.2012. 02:17:33 »
ekipa, molim vas da mi date link na prevode za ovu seriju, nema sanse da ih pronađem...hvala..

Izvoli: http://www.prijevodi-online.org/serije/view/411/la-piovra

Inače, link se nalazi u prvom postu teme  ;).

Offline zele

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
Odg: La Piovra
« Odgovor #25 : 14.02.2012. 02:21:46 »
ekipa, molim vas da mi date link na prevode za ovu seriju, nema sanse da ih pronađem...hvala..

Izvoli: http://www.prijevodi-online.org/serije/view/411/la-piovra

Inače, link se nalazi u prvom postu teme  ;).
hvala ti...brzina je vrlina...vidim tu da je prevedeno i iza 7 sezone ali to nemogu naci...

Offline danny75

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1908
  • Spol: Ženski
Odg: La Piovra
« Odgovor #26 : 14.02.2012. 02:26:00 »
Par postova iznad ćeš videti da tih prevoda ima samo na drugom sajtu. Ukucaj u tražilicu tačan naziv serije, pa sezonu koja te zanima i to je sve  drinks.

Offline zele

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
Odg: La Piovra
« Odgovor #27 : 14.02.2012. 02:29:47 »
hvala, tragam danima....

Offline marin888

  • Član plus
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 62
Odg: La Piovra
« Odgovor #28 : 19.10.2018. 02:04:57 »
 :murija:Napoko je Kompletna serija Remastirana.:murija:
This new edition of The Octopus has been restored by RAI using the best available masters from their archives. Video and audio quality reflect the vintage nature of these classic programs.
2017 u Italiji i Nizozemskoj - bez Eng titlova

Usa  DVD Release Date: September 18, 2018
This new edition of the complete series of The Octopus has been digitally remastered with updated, easy-to-read English subtitles and a wealth of DVD extras, including interviews with actor Remo Girone, director Luigi Perelli and writer Sandro Petraglia.

Tags: