Autor Tema: How Music Works with Howard Goodall  (Posjeta: 3359 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
How Music Works with Howard Goodall
« : 05.12.2012. 23:40:48 »

Opis:
Zašto melodije tako utiču na nas od trenutka kada se rodimo? Melodije diraju naše najdublje emocije i bude u nama ljubav, tugu, veru i nadu. Ali kako melodija zapravo funkcioniše? Kompozitor Hauard Gudal bavi se osnovnim elementima melodije i objašnjava zašto su neki oblici melodija zajednički svim kulturama sveta. Sayna'emo da li dobra melodija može da bude komponovana nasumce i koji su to poznati melodijski obrasci kojima se kompozitori iznova vraćaju.
Od trenutka kada srce počne da nam kuca, ritam je sastavni deo svih nas. Od koraka do plesa i do pucketanja prstima, svi smo programirani da reagujemo na ritam. Hauard Gudal se bavi zajedničkim ritmičkim obrascima koje koriste muzičari svih kultura - od Bramsa do repera, od Filipa Glasa, do Stevija Vondera i Fets Valera.
Zašto nas neki ritmovi podstiču na ples, a drugi da se osećamo spokojno?  Šta povezuje afričke bubnjeve sa Bahom? Saznaćemo i kako je malo karipsko ostrvo stvorilo ritam koji dominira popularnom muzikom sveta.
U četiri epizode serije otkrićemo kako muzika funkcioniše.

Žanr: dokumentarna
Kanal:  Channel 4
Godina: 2006.

IMDb
TVDb

Titlovi


Pripremila: LjubicaSP
« Zadnja izmjena: 22.06.2015. 16:24:29 maksi »

Offline bugivs

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: How Music Works with Howard Goodall
« Odgovor #1 : 12.03.2013. 15:10:18 »
Serija je fenomenalna, šteta je samo što nije prevedena komplet pa sam bio u mogućnosti da pogledam samo prve dve epizode. Svaka čast na izboru. pozzz iz vetrovitog Vršca.

Offline LjubicaSP

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 26
  • Spol: Ženski
Odg: How Music Works with Howard Goodall
« Odgovor #2 : 12.03.2013. 23:44:45 »
Uskoro će biti i treća epizoda. Gotova je, samo da se dotera  :)

Offline bugivs

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: How Music Works with Howard Goodall
« Odgovor #3 : 17.03.2013. 17:57:08 »
Zahvaljujem ti se na nesebičnom trudu, tvoj rad je neprocenljiv. Moja supruga i ja ne stižemo da živimo od gledanja serijala koji su prevedeni tvojom zaslugom. Pošto radim sa specifičnom grupom pacijenata (zavisnici svih vrsta) i njima sam uveo kao obavezni deo programa obrazovne emisije. Hvala još jednom. pozz

Offline LjubicaSP

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 26
  • Spol: Ženski
Odg: How Music Works with Howard Goodall
« Odgovor #4 : 10.08.2014. 15:38:38 »
Serija je konačno kompletirana.
Zahvaljujem kolegi Fokanu na odličnom prevodu  clapp