Autor Tema: A Young Doctor's Notebook  (Posjeta: 14088 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
A Young Doctor's Notebook
« : 30.11.2012. 14:46:02 »

Opis:
Da nije tako teško spojiti Holivud, Rusiju i Veliku Britaniju dokazuje nova mini-serija "Beležnica mladog doktora" koja počinje da se emituje 06. 12. 2012. na SkyArts TV. Četvorodelna engleska mračna komedija zasnovana je na zbirci kratkih priča Mihaila Bulgakova u kojima ima dosta autobiografskih momenata, jer opisuju period kad je pisac radio kao seoski doktor tokom revolucije.
Mladog dr Bomgarda igraće Danijel Redklif, koji posle "Harija Potera" više ne juri za blokbasterima. Istog lekara, ali starijeg i mudrijeg, nakon Drugog svetskog rata, dočaraće Džon Hem, zvezda serije "Ljudi sa Menhetna".
Prvi trejler ih pokazuje zajedno u kadi - a kako je najavljeno, mlađa i starija "verzija" imaće mnogo susreta i morbidnih konverzacija. Jedan drugom će se jadati, jer ne samo da moraju da se nose sa raznoraznim pacijentima, već i da se bore sa unutrašnjim demonima.
Glavni protagonisti serije, opisuju ovo kao originalnu, mračnu i zabavnu.
Prema engleskom "Gardijanu", ovo je serija koja se mora pogledati. Zasad trpi samo jednu kritiku. Pošto je Hem znatno viši od Redklifa, teško je poverovati da glume istog čoveka.

Uloge: Jon Hamm, Daniel Radcliffe
Žanr: drama, komedija

IMDb
TVDb
SkyArts

Titlovi

« Zadnja izmjena: 24.06.2015. 15:49:26 Goran88 »
iShare, noProfit


Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #1 : 08.12.2012. 13:33:13 »
Čudo, čudo... :D Ovo se gleda..  smileyNO1
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #2 : 09.12.2012. 13:50:45 »
bizarno, smiješno i odlično.. ;D
« Zadnja izmjena: 09.12.2012. 17:41:54 ivan204 »

Offline jca00

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 136
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #3 : 09.12.2012. 17:17:22 »
uopste nije lose,bas je opustavajuce  :)

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #4 : 12.12.2012. 17:44:35 »
Nekako sam više očekivao od ove serije, ali pogledat ću sezonu do kraja  ;D

Ivane, hvala za kao i uvijek odlične prijevode!
« Zadnja izmjena: 12.12.2012. 17:59:23 tejma »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #5 : 19.12.2012. 18:25:18 »
Hvala Ivane.
iShare, noProfit


Offline morpheus86

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • free your mind
    • Rulet srca i druge misterije
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #6 : 20.12.2012. 11:15:44 »
Šteta što ima samo 4 epizode:( baš mi se dopada serija:)
KK Partizan sampion evrolige za sezonu 09/10

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #7 : 21.12.2012. 08:50:20 »
Druga epizoda degutantna, totalno neočekivano, prva epizoda mi je bila puno bolja, a bila je i smješnija...

Dobro ću si razmisliti hoću li gledati sljedeću epizodu  :ono-kao

Hvala za prijevod!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #8 : 03.01.2013. 12:49:06 »
Pogledao prve dvije epizode. Ovo je vrlo dobro. Čak mi se i Radcliffe svidio. Djelovao je opušteno za razliku od svojih prijašnjih uloga. Zbunjen je, ali je zabavan. Smiješan na jedan zanimljiv način. One sestre su isto dosta dobre, kao i onaj zubar  rofl rofl kakav lik.

Druga epizoda mi je nešto bolja zato što koristi brutalan crni humor. Ono s nogama je top scena. Atmosfera mi se isto svidjela. Lijep, mračan ton sa malo arta. Pogledat će se zadnja dva nastavka.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #9 : 07.01.2013. 01:54:19 »
Pogledane zadnje dvije epizode  :)

I dalje dobro iako su nešto slabije od prve dvije. Moram još jednom pohvaliti Pottera. Ugodno iznenadio.

Leopold Leopoldovich  ;D

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #10 : 10.08.2013. 15:54:47 »
Biće i druge sezone, yes!!!
De gustibus non est disputandum.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #11 : 21.11.2013. 00:20:38 »
Od sjutra kreće druga sezona ove simpatične serije.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #12 : 21.11.2013. 00:21:44 »
Željno se iščekuje  :)

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #13 : 21.11.2013. 00:39:31 »
Blesavo skroz.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #14 : 21.11.2013. 00:46:14 »
btw., ova serija ima samo jednu stranicu. Mora da je loša  rofl rofl rofl rofl rofl

Ah, ta logika.



Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #15 : 21.11.2013. 02:02:00 »
Koja je sad fora sa nabijanjem stranica? Pa valjda 98.99% serija nabija stranice prema aktuelnosti i reklami. Pod 2 i vani , pogotovo ovdje gdje jos 78,9% stanovnistva ne zna upaliti racunar (to znaci da vecinom mladi postaju i gledaju serije preko neta) , ozbiljnije i kvalitetnije serije rijetko ko gleda ispod 25 , 26 god. Zar vi stvarno mislite da Mad Men neko moze gledati sa 20 god. i uzivati (ako moze vjerovatnoo nije sav svoj i lici na http://www.imdb.com/character/ch0171140/?ref_=tt_cl_t7) Ja u Mad Men-u uzivam , a da mi ga je neko prije 5-6 god. predlozio , pljuno bi ga  ;D ;D ;D Ima jedna pozitivna stvar u ovom mom ofu. A to je da sam odmah krenuo u nabavku ove serije da vidim kakav je ovo kvalitet. Opis djeluje jako zanimljivo.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #16 : 21.11.2013. 02:19:50 »
Ovo je nešto ludo, drugačije, morbidno-atmosferično, gadljivima gadno, čistuncima prljavo... Ma odlično je.  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #17 : 21.11.2013. 02:25:10 »
Koja je sad fora sa nabijanjem stranica? Pa valjda 98.99% serija nabija stranice prema aktuelnosti i reklami. Pod 2 i vani , pogotovo ovdje gdje jos 78,9% stanovnistva ne zna upaliti racunar (to znaci da vecinom mladi postaju i gledaju serije preko neta) , ozbiljnije i kvalitetnije serije rijetko ko gleda ispod 25 , 26 god. Zar vi stvarno mislite da Mad Men neko moze gledati sa 20 god. i uzivati (ako moze vjerovatnoo nije sav svoj i lici na http://www.imdb.com/character/ch0171140/?ref_=tt_cl_t7) Ja u Mad Men-u uzivam , a da mi ga je neko prije 5-6 god. predlozio , pljuno bi ga  ;D ;D ;D Ima jedna pozitivna stvar u ovom mom ofu. A to je da sam odmah krenuo u nabavku ove serije da vidim kakav je ovo kvalitet. Opis djeluje jako zanimljivo.
Ne znam, ako postoji neko istraživanje po kojemu si ti to zaključio. Jer ovako je to generaliziranje. Jebote, ja sam sa 15 godina gledao Tarkovskog, Bergmana i to nije značilo da sam je sazrio ili ne znam što već jednostavno sam se našao u tome. Sve mi je pasalo. I mogu ti reći da dosta ljudi s ovog foruma, a imaju manje od 25, 26 godina gledaju ozbiljne i kvalitetne serije. Pa pogledaj samo. I u real life znam dosta ljudi koji gledaju nešto kvalitetno.

Eto, meni malo čudno da se ti tome čudiš da netko sa ne znam 18 godina gleda Sopranose. Zar ti zbilja to čudno  :ne-zna

A što se tiče nabijanje stranica.  rofl rofl ma joj, znaš onu logiku koju neki koriste da ako nešto ima malo stranica, mora da je loše  ;D i onda im daš pregršt serija koje su kvalitetne, a imaju mali broj stranica.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #18 : 21.11.2013. 02:46:20 »
Osvrt na zadnji pasus. Pa to je bila moja poenta. Kakvo raspravljanje prema broju stranica. Evo meni su Sopranosi br. 1. Ali sta ja vise mogu napisati o njima , a da nije napisano. Mogu 3,4 svoja subjektivna komentara ili pojedinacno poslije svake epizode kritiku i osvrt na istu , ali onda bi me ljudi izbacili sa foruma  ;D
A sad osvrt na gornje pasuse. Prvo da naglasim da je prijateljska rasprava , a volim sa tobom raspravljati. Nije generaliziranje nego istina (sto se tice racunara i gledanja serija) Stalno povlacis taj argument sa istrazivanjima. Smatram te dovoljno inteligentnim da shvatas da sva istrazivanja nisu relevantna niti da za svakakve gluposti trebaju , vec da se na osnovu nekih poznatih cinjenica moze izvesti logican zakljucak. Imali smo vec jednu raspravu na temi serije http://www.imdb.com/title/tt2070791/?ref_=nv_sr_1 gdje si ti TVRDIO DA ZNAS KAKO BI COVJECANSTVO IZGLEDALO POSLIJE NEKE VELIKE KATASTROFE (ne galamim , samo naglasavam). Ja i dalje tvrdim da su to notorne gluposti i stojim iza svojih rijeci. Drustvo se mijenja svaki sat (u odnosu na prije par vijekova) tako da iako postoji neko relevantno istrazivanje na tu temu , jednostavno je vec zastarjelo i predstavlja tolet papir u ovom trenutku. Velika je razlika izmedju prirodnih i drustvenih nauka , njihovog predmeta , metoda itd... (to vec znas ali naglasavam) Ako je u drzavi gdje ja zivim manje od 10% visokoobrazovanih (zvanicni podatci negdje oko 5-6%) , drzavi gdje su do skora zvanicno bila 3 , slovima tri grada , gdje je informaticka pismenost jaaaaakooooo mala , poznavanje engleskog smijesno , a zanimanje za neku vrstu umjetnosti (pored svih egzistencijalnih problema) minorno , vjerujem da mi ne trebaju nikakva istrazivanja i dokazi za moje tvrdnje iz prethodnog posta.
I sad sto sam napisao ono za gledanje Mad Men-a. (samo da naglasim da ovo sto cu napisati nije nikakvo hvaljenje i reklama samoga sebe , vec potreba da obrazlozim svoje tvrdnje) Da ne idem previse privatno. Smatram jednom od svojih najvecih gresaka u zivotu , to sto sam u 6. , 7. razredu citao Dostojevskog , Sekspira , Vaska Popu itd... Ovo nije of i necu vise pisati postove posredno vezane za ovu seriju. Ovo je bilo moje neko vidjenje o malom broju stranica kvalitetnih serija u sta bi se i ova valjda trebalo ubrajati (nisam gledao pa ne znam).  drinks drinks drinks

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #19 : 21.11.2013. 03:01:25 »
A sad osvrt na gornje pasuse. Prvo da naglasim da je prijateljska rasprava , a volim sa tobom raspravljati. Nije generaliziranje nego istina (sto se tice racunara i gledanja serija) Stalno povlacis taj argument sa istrazivanjima. Smatram te dovoljno inteligentnim da shvatas da sva istrazivanja nisu relevantna niti da za svakakve gluposti trebaju , vec da se na osnovu nekih poznatih cinjenica moze izvesti logican zakljucak. Imali smo vec jednu raspravu na temi serije http://www.imdb.com/title/tt2070791/?ref_=nv_sr_1 gdje si ti TVRDIO DA ZNAS KAKO BI COVJECANSTVO IZGLEDALO POSLIJE NEKE VELIKE KATASTROFE (ne galamim , samo naglasavam). Ja i dalje tvrdim da su to notorne gluposti i stojim iza svojih rijeci. Drustvo se mijenja svaki sat (u odnosu na prije par vijekova) tako da iako postoji neko relevantno istrazivanje na tu temu , jednostavno je vec zastarjelo i predstavlja tolet papir u ovom trenutku. Velika je razlika izmedju prirodnih i drustvenih nauka , njihovog predmeta , metoda itd... (to vec znas ali naglasavam)
Kolega, ali to se zna zbog svih bivših katastrofa koje su nas zadesile u prošlosti. To su godine i godine istraživanja, proučavanja i onda su ti najveći dokazi te katastrofe iz prošlosti i njihove posljedice. Pa to viđaš na svakodnevnoj bazi. Kaj misliš kako znaju o potresima i kolika će otprilike biti šteta. Ovo tvoje nazivanjem notornim glupostima jer ništa drugo nego zabijanje glave u pijesak.

I daj pogledaj Cosmos od Sagana koji je star više od 30 godina, a dan danas aktualan.

Ako je u drzavi gdje ja zivim manje od 10% visokoobrazovanih (zvanicni podatci negdje oko 5-6%) , drzavi gdje su do skora zvanicno bila 3 , slovima tri grada , gdje je informaticka pismenost jaaaaakooooo mala , poznavanje engleskog smijesno , a zanimanje za neku vrstu umjetnosti (pored svih egzistencijalnih problema) minorno , vjerujem da mi ne trebaju nikakva istrazivanja i dokazi za moje tvrdnje iz prethodnog posta.

Daj nemoj molim te više  ;D

Generaliziraš i to malo žešće. Nabrojim ti sad ovdje na desetke forumaša koji imaju manje od 25, 26 godina i gledaju nešto kvalitetno. Samo, ne znam jel njima smeta što će neki znati da imaju manje od 25, 26 godina  ;D

Klinci gledaju, kaj ti je čovječe. Klinci od 16, 17 godina bez problema pogledaju nešto kvalitetno. Što, trebaju pričekati 25, 26 godina da bi pogledali Žicu, Sopranose ili The Shield. Griješiš, i to jako. Ovaj forum je dobar pokazatelj toga. Malo pogledaj, iznenadit ćeš se. Eto, ja odgovorno tvrdim da je malo onih iznad 25, 26 koji još nisu pogledali kvalitetne serije. Tu naravno govorimo o ljudima koji prate serije.

I opet generaliziraš s ovim visokoobrazovanim. Znači, oni koji nemaju završen fakultet, ne gledaju ništa kvalitetno. Nisi nikakve dokaze predočio. Ti si taj koji tvrdi pa dokaži te tvoje tvrdnje. Problem je što toliko generaliziraš o nekim banalnim stvarima, a vrlo su jasne. To što si ti kasnije neke serije gledao, ne znači da drugi isto to rade.

I sad sto sam napisao ono za gledanje Mad Men-a. (samo da naglasim da ovo sto cu napisati nije nikakvo hvaljenje i reklama samoga sebe , vec potreba da obrazlozim svoje tvrdnje) Da ne idem previse privatno. Smatram jednom od svojih najvecih gresaka u zivotu , to sto sam u 6. , 7. razredu citao Dostojevskog , Sekspira , Vaska Popu itd... Ovo nije of i necu vise pisati postove posredno vezane za ovu seriju. Ovo je bilo moje neko vidjenje o malom broju stranica kvalitetnih serija u sta bi se i ova valjda trebalo ubrajati (nisam gledao pa ne znam).  drinks drinks drinks
Pošteno  smileyNO1

Budem ti nabrojao dosta forumaša koji gledaju nešto kvalitetno. Prvo ću ih pitat za dozvolu zbog godina. Možda ne žele da znamo koliko imaju iako ja znam  :om:
« Zadnja izmjena: 21.11.2013. 03:05:56 Mulder »

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #20 : 21.11.2013. 03:44:20 »
Pogresno sam se izrazio. Mislio sam na apokalipsu koja je pogodila citavu planetu kao u Revolution-u i koja je epskih razmjera. Koja je takva apokalipsa pogodila covjecanstvo u istoriji njegovog postojanja?
Izvrces moje rijeci. Ja nisam napisao da samo fakultetski obrazovani gledaju kvalitetne serije , vec samo objasnjavao pristupacnost istih. A to je net (koji je u mojoj drzavi luksuz bilo to tebi smijesno ili ne , eventualno kablovska koja je rasprostranjena u vecim gradovima i koja je jos veci luksuz) , elementarno poznavanje engleskog i informatike za skidanje/kupovanje istih koji su na jako niskom nivo gledajuci CIJELOKUPNU POPULACIJU STANOVNISTVA.
A tebi ne moze biti reper ovaj forum. Ovde dolaze svi ljudi iz ex-YU i opet je to minoran broj na oko 20 mil. stanovnika. Ko kaze da mladi ne gledaju kvalitetne serije? Ali logicno je da ce 90% mladih gledati TAaHM , GoT , Glee ili sta ja znam. Niko ne kaze da to nisu kvalitetne serije. Mozda ce od tih serija sa dobrom kritikom najvise gledati Sopranose (znas i sam zbog cega) Ajde sad ,ali iskreno reci (posto ni ti ne znas tacno , onako subjektivno) koliko dvadesetogodisnjaka (ali ovo naglasavam , udio od 100% dvadesetogodisnjaka) moze uzivati u Mad Men-u (ali da ti uzorak ne budu ljudi sa ovog foruma ili tvog licnog okruzenja , vec iz drzave/regije gdje ti zivis) Ja se sad mogu kladiti u sta god hoces da 1 od njih 10 ne zna ni sta je to kada bi napravio anketu na ulici. Ali pazi kod tebe se ta serija emitovala na Javnom Servisu. I opet nece znati. A tek kada bi anketirao ljude 50+ god. PA koja je gledanost Zikine dinastije na RTL-u , a koja Mad Men-a na HRT-u? I sad ti meni govoris kako se to gleda. PA naravno da se gleda , ali procenti su minorni. Pa sto je Lara na Novoj isla u udarnom terminu , a Br Ba u 5:00h? A sta radi turska produkcija americkoj na nasim prostorima - silovanje sa popravljanjem. A jos mi smeta ovo sto si me prozvao da sam napisao da samo fakultetski obrazovani ljudi gledaju nesto kvalitetno.
Moj citat:
" Pod 2 i vani , pogotovo ovdje gdje jos 78,9% stanovnistva ne zna upaliti racunar (to znaci da vecinom mladi postaju i gledaju serije preko neta) , ozbiljnije i kvalitetnije serije rijetko ko gleda ispod 25 , 26 god. Napisao sam rijetko , a ne da ne gledaju. A posto na ovom forumu su vecina mladih , da se toliko gledaju onda bi i bile ove aktuelne zatrpane postovima zahvale za prevode. Pa pogledaj samo komedije koje Jaguar prevodi. Vecina ih ja za najmanju ocjenu 8 , pa nek ti kazu administratori kolkiko je prevoda skinuto za njih  , a koliko za TBT koja je dno dna u svakom pogledu. Vrijedja moju inteligenciju u vecini trenutaka gledanja.
Ako je u drzavi gdje ja zivim manje od 10% visokoobrazovanih (zvanicni podatci negdje oko 5-6%) , drzavi gdje su do skora zvanicno bila 3 , slovima tri grada , gdje je informaticka pismenost jaaaaakooooo mala , poznavanje engleskog smijesno , a zanimanje za neku vrstu umjetnosti (pored svih egzistencijalnih problema) minorno , vjerujem da mi ne trebaju nikakva istrazivanja i dokazi za moje tvrdnje iz prethodnog posta."

I sta ti mislis , da takvi ljudi gledaju bilo kakve serije , a kamo li Mad Men. U drzavi gdje ja zivi fakultetski obrazovani ljudi imaju oko 500 evra platu (ako rade) pa mozda i mogu sve to platiti i imati slobodnog vremena da bi to i pogledali. A sta ce oni koji rade sa srednjom skolom za 250 evra i trebaju prehraniti porodicu. Ma ebe se njemu i za Sopranose i za serije. Taj radi 2 posla i ne moze glave dici. Niko ne kaze da je on glup , ali ne zivi se u Svajcarskoj.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #21 : 21.11.2013. 04:26:10 »
Pogresno sam se izrazio. Mislio sam na apokalipsu koja je pogodila citavu planetu kao u Revolution-u i koja je epskih razmjera. Koja je takva apokalipsa pogodila covjecanstvo u istoriji njegovog postojanja?
Ti znaš da je Zemlja prije konstantno bombardirana s kometima, ledena doba su se mijenjala. Danas svi potresi, poplave i ostale katastrofe su dio apokalipse. To je kao da slažeš puzle i onda dobiješ širu sliku. To su stotine godina proučavanja i iskustava na vlastitoj koži. To valjda znaš? Upravo bi danas bilo znatno gore zbog toga što je Zemlja još više nastanjena i više ima velikih gradova, tehnologija. Bio bi puno veći nered. Al eto, sva ta proučavanja i čvrstih dokaza koje viđamo na svakodnevnoj bazi ćemo odbacit jer si ti rekao da su to notorne gluposti. Ne znam samo jel si namjerno tako tvrdoglav  ;D

Izvrces moje rijeci. Ja nisam napisao da samo fakultetski obrazovani gledaju kvalitetne serije , vec samo objasnjavao pristupacnost istih. A to je net (koji je u mojoj drzavi luksuz bilo to tebi smijesno ili ne , eventualno kablovska koja je rasprostranjena u vecim gradovima i koja je jos veci luksuz) , elementarno poznavanje engleskog i informatike za skidanje/kupovanje istih koji su na jako niskom nivo gledajuci CIJELOKUPNU POPULACIJU STANOVNISTVA.

Dobro.  :)


A tebi ne moze biti reper ovaj forum. Ovde dolaze svi ljudi iz ex-YU i opet je to minoran broj na oko 20 mil. stanovnika. Ko kaze da mladi ne gledaju kvalitetne serije?

Ali zato tebi može točno što? Tvoje uporno generaliziranje. Daj stari, gledaj širu sliku. To što si ti gledao u kasnijim godinama, to ne mijenja činjenicu da mladi ljudi danas gledaju kvalitetno.

Ali logicno je da ce 90% mladih gledati TAaHM , GoT , Glee ili sta ja znam. Niko ne kaze da to nisu kvalitetne serije. Mozda ce od tih serija sa dobrom kritikom najvise gledati Sopranose (znas i sam zbog cega) Ajde sad ,ali iskreno reci (posto ni ti ne znas tacno , onako subjektivno) koliko dvadesetogodisnjaka (ali ovo naglasavam , udio od 100% dvadesetogodisnjaka) moze uzivati u Mad Men-u (ali da ti uzorak ne budu ljudi sa ovog foruma ili tvog licnog okruzenja , vec iz drzave/regije gdje ti zivis) Ja se sad mogu kladiti u sta god hoces da 1 od njih 10 ne zna ni sta je to kada bi napravio anketu na ulici. Ali pazi kod tebe se ta serija emitovala na Javnom Servisu. I opet nece znati. A tek kada bi anketirao ljude 50+ god. PA koja je gledanost Zikine dinastije na RTL-u , a koja Mad Men-a na HRT-u? I sad ti meni govoris kako se to gleda. PA naravno da se gleda , ali procenti su minorni. Pa sto je Lara na Novoj isla u udarnom terminu , a Br Ba u 5:00h? A sta radi turska produkcija americkoj na nasim prostorima - silovanje sa popravljanjem. A jos mi smeta ovo sto si me prozvao da sam napisao da samo fakultetski obrazovani ljudi gledaju nesto kvalitetno.

Ne govorimo sad ovdje samo o Mad Menu već općenito o ozbiljnim i kvalitetnim serijama kako si ti napisao. Upravo najviše mladi gledaju krimi drame poput Žice, Sopranosa ili Deadwooda. Kaj misliš zašto su među klincima najpopularnije gangsterske serije ili filmovi. Pa to je ta brija. Misle da je cool. Što misliš koji je najpopularniji film među američkim zatvorenicima? Scarface. Svi žele biti Tony Montana.

Ne znam koliko dvadesetgodišnjaka u postotku može gledati i uživati u Mad Menu, ali znam da gledaju ozbiljno i kvalitetno. A to si napisao. Hoćeš ovdje i to govorimo o aktivnim forumašima. Ja ti ih bez problema nabrojim, hoćeš općenito gdje pričam iz vlastitog iskustva o ljudima koje znam da gledaju tako nešto. Ti zbilja misliš da ljudi ispod 25, 26 godina ne gledaju kvalitetu? Previše osuđuješ o godištu. I mi govorimo o ljudima koji prate normalno serije. Ne govorimo o bakicama, dedekima koji jednostavno tu ne ulaze u ovu priču. Ako želiš nešto relevantno, onda se trebaju ispitati osobe koje normalno prate serije. Ne bakice koje uglavnom sjede doma i gledaju Feriku i slične sapunice.

Moj citat:
" Pod 2 i vani , pogotovo ovdje gdje jos 78,9% stanovnistva ne zna upaliti racunar (to znaci da vecinom mladi postaju i gledaju serije preko neta) , ozbiljnije i kvalitetnije serije rijetko ko gleda ispod 25 , 26 god. Napisao sam rijetko , a ne da ne gledaju. A posto na ovom forumu su vecina mladih , da se toliko gledaju onda bi i bile ove aktuelne zatrpane postovima zahvale za prevode. Pa pogledaj samo komedije koje Jaguar prevodi. Vecina ih ja za najmanju ocjenu 8 , pa nek ti kazu administratori kolkiko je prevoda skinuto za njih  , a koliko za TBT koja je dno dna u svakom pogledu. Vrijedja moju inteligenciju u vecini trenutaka gledanja.
Ako je u drzavi gdje ja zivim manje od 10% visokoobrazovanih (zvanicni podatci negdje oko 5-6%) , drzavi gdje su do skora zvanicno bila 3 , slovima tri grada , gdje je informaticka pismenost jaaaaakooooo mala , poznavanje engleskog smijesno ,a zanimanje za neku vrstu umjetnosti (pored svih egzistencijalnih problema) minorno ,
Znaš i sam da ako ima kvalitetnih serija koji imaju malo stranica, da ima onih i koji imaju puno stranica. Breaking Bad ti je trenutno najbolji primjer. Mogu i dalje nabrajat kvalitetne serije koje ovdje imaju puno stranica. Ima dakako i loših. Svaka kovanica ima dvije strane. Ako je nešto popularno, ne znači da je dobro. Al isto tako ima serija koje su popularne, a dobre su.

vjerujem da mi ne trebaju nikakva istrazivanja i dokazi za moje tvrdnje iz prethodnog posta.[/b]"
Srećo, nisi ti ništa dokazao. Tvrdiš - dokaži. Govoriš o anketama 50+ godina, a oni su potpuno nevažni za ovu priču jer govorimo o osobama ispod 25, 26 godina. Ti valjda misliš zato što si ti pogledao malo kasnije, da tako inače mora biti. Većina aktivnih ovdje, a da imaju godina ispod te granice je pogledala neke ozbiljne i kvalitetne serije. Rado ću ih nabrojat.

Čudne izjave daješ. Previše generaliziraš o nečemu bez ikakvih dokaza. To nikad nije dobro. Samo ti želim pokazati po onoj staroj izreci "nikad ne sudi o knjizi po koricama". Tako je i ovdje. Odbacuješ i donosiš zaključke prebrzo.

Ajd, budi mi dobar  drinks

Znaš i sam da je razgovor uvijek drugačiji u četiri oka uz pivu.


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #22 : 21.11.2013. 05:10:40 »
Necu vise raspravljati. Ali 2 stvari bodu oci. Udarale su komete , bile su poplave , ali nije nijedna katastrofa bila koja je zbrisala 30% populacije. To su sve bili sporadicni incidenti kada niti je bilo toliko populacije , niti je katastrofa pogodila sve kontinente niti je drustvo bilo toliko razvijeno da znamo kako su se ponasali ili da to moze pomoci nama kako cemo se ponasati u slucaju iste.
I gdje sam ja to napisao da sam te serije krenuo gledati kasno. Namjerno nisam pricao o sebi (barem ne previse) jer niti sam prepotentan niti uzimam sebe za mjerilo. I ne znam kolikmo ti mislis da ja imam godina. Stariji sam od tebe , ne puno , ali stariji. Npr. Sopranose sam gledao kako su izlazili na hrt-u , a to je relativno brzo nakon izlaska u USA , a tad sam imao oko 20 godina. Mucke i Montija Pajtona i Nadrealiste sam odgledao uz Obrazovni program jer se to gledalo u nasoj kuci (manje od 7 godina , a jos ih se sjecam iz tog perioda vjerovao ili ne). Sad da ne nabrajam sta sam kad gledao. Dok za Zicu sam prvi put cuo ovdje na forumu , znaci prije par godina.
Poenta nije bila ko je glup , a ko pametan vec da mjerilo kvaliteta nije broj stranica sa cime sam saglasan. Normalno da ce Br Ba imati vise stranica od Sopranosa jer je aktuelani i 1. puta se gleda. Komentarise se odmah poslije epizode , veca je dostupnost u odnosu na prije itd. To je poredjenje u odnosu na stariju i noviju seriju. A sad uzmimo IASiPhili i TBBT. Obe se emituju istovremeno. 1. ima 10 , 2. 7 sezona. 1. ima  8 , a 2. 56 stranica. I sto je to tako? Obe su serije namjenjene mladjoj publici. Eeeeeeee da ne ponavljam sto. A i ti si dobar. Vadis iz konteksta moje citate i citiras sto samo tebi odgovara. Uzmi moj odgovor u cijelini pa citiraj. Kada bih ja tebi tako sjecirao tvoje odgovore , puno inskostruisanih mana bih im nasao. Zato si i upravu da je bolje u 4 oka , ali bez pive (da me napijes pa zajebes  :P ) Dobar si sagovornik i zanimljiv , ali nepopustljiv. Jos nijednom se nisi saglasio nisacijim misljenjem. Ok , postujem , ali isto tako ne nameci ti svoje. Ti stalno pricas o argumentima , a nisi dao nijedan argument za ovo veceras. Kakve katastrofe, Ne zna se je Li Isusa bilo prije 2000 godina ni milion stvari iz blize buducnosti , a kamo li kako su ljudi rewagovalu u pojedinim situacijama u dalekoj proslosti. Pa jos se pojma nema ni sta je dinosauruse istrijebilo. Ziv bio i kad tad cemo popiti pivo  drinks drinks drinks

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #23 : 21.11.2013. 09:32:39 »
ako ova stranica nije imala dovoljno teksta, sada ga ima i previše...  ;D  :volim

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #24 : 21.11.2013. 09:47:08 »
Šuti Ivane, još je tema na prvoj stranici, dobro smo prošli...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #25 : 21.11.2013. 10:16:42 »
A ko bi rekao da je to onaj moj nevini komentar prouzrikovao hhhhhh.


Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #27 : 21.11.2013. 11:58:33 »
Obično u mojim temama nema toliko puno posotva.. doduše nemam puno tema, ako je od mene onda je egzotika za gledanje  ;D Pa tek onda neće ljudi ući a kamoli gledati..
Lepo što se vratio doktor..
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #28 : 21.11.2013. 15:20:23 »
Darkić, ubuduće manje generaliziraj. Ne odbacuj tako brzo. Jer ti misliš ako si ti takav, da automatski moraju biti svi. A griješiš, što će ti i reći ljudi ovdje. To nisu rasprave već jednostavno tvoja tvrdoglavost. Odbacit ćeš sve, ali eto, ti znaš bez ikakvih dokaza koje uopće nisi stavio. Ako nešto tako tvrdiš - dokaži. Sve osalo je generaliziranje i to je najgore od svega. Šteta, stari.

Jer ako želiš saznati koliko ekipe gleda ispod 25, 26 godina, onda se ispitivaju ljudi koji normalno prate serije, a ne dedeki, bakice. To je kao da sad pitaš obične ljude o nekim teškim povijesnim temama. Mislim, možeš ih, ali oni nisu relevantan pokazatelj. Zato ćeš pitati povjesničare i dobit ćeš postotak. Kao da sad pitaš obične ljude o fizici. Opet, možeš ih, ali oni nisu relevantan pokazatelj. Zato ćeš pitati fizičare i dobit ćeš svoj postotak. Ili obične ljudi kojima je hobi povijest/fizika.

Tako je i sa serijama. Nećeš pitati osobu koja ih ne prati ili ih prati svake prijestupne već ćeš pitat osobe koje ih normalno prate. Ti valjda nisi ni svjestan koliko se stvari može napraviti do 25, 26 godina. Šanse da je mali broj tih nije gledalo neku ozbiljnu i kvalitetnu seriju je ravna nula. Pa ideš logikom.

Dakle, ne donosi zaključke zato što si ti sad pogledao mad men i misliš da je malo onih koji mogu gledati nešto ozbiljno i kvalitetno.

Dragonite, ti nisi ništa kvalitetno i ozbiljno pogledao, jel tako?  ;D kao i ostali s ovog foruma. Čekali ste 25, 26 godina da bi počeli gledati ozbiljno i kvalitetno.

I kad izlazi nova epizoda?

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #29 : 21.11.2013. 15:40:31 »
Sva moja prica je bila oko broja stranica nekih serija. Nikako nisam mislio da niko od mladje populacije ne gleda "ozbiljnije" serije , nego da velika vecina ih ne gleda , sto se i vidi po broju stranica. Pa ljudi sa 25 , 26 godina su ministri , doktori nauka i sta sve ne. Uhvatio si se za ,moju gornju granicu koju sam spominjao. Pretpostavljam (ne tvrdim) da je velika vecina clanova ovog foruma mladje zivotne dobi. Da oni toliko kao sto ti uporno potenciras gledaju  serije sa ozbiljnijom tematikom i stranice tih serija bi bile pune , ako nicega drugog , onda bar postova zahvale na prevodima. Ovo se naravno odnosi na aktuelne serije koje se emituju. Po meni je i logicno da ce neko od 20 godina prije gledati Kalifornikaciju i Pravu krv nego House of Cards. Uzgred ove prve 2 serije obozavam. Evo pogledaj od House of Cards statistiku glasanja prema godinama http://www.imdb.com/title/tt1856010/ratings?ref_=tt_ov_rt

Tags: