Autor Tema: The Americans  (Posjeta: 80851 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Одг: The Americans
« Odgovor #90 : 27.03.2013. 18:47:22 »
Hvala za prevod osme. :)

 :naklon:
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #91 : 30.03.2013. 16:32:46 »
Pogledana osma  :)

Spoiler for Hiden:
Philip je odlično izigrao Marthu, ali onaj njezin bivši sumnja. Zato ju je i pratio. I sad se nadam kako će odnos između Philipa i Eli malo ostaviti po strani i na kraju sve riješiti. Stan tone sve niže i niže. Kad se sazna da spava sa špijunkom, a saznat će se, bit će pakleno.

Offline Amon Lee

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #92 : 31.03.2013. 01:51:59 »
Pogledao pilot epizodu maloprije.Neko moje skromno misljenje je da ovaj pilot je u rangu sa Homlendovim pilot epizodom,sjajan.Nabacio sam odmah ostala epizode na Dl,pa javljam utiske-Hvala prevodiocima.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #93 : 06.04.2013. 03:49:32 »
Pogledana deveta  :)

Iako će vjerujem mnogi reći kako je ovo najslabija i najnepotrebnija epizoda dosad, ja ću reći da je najvažnija. Ne najbolja, ali najvažnija da.

Spoiler for Hiden:
Philip se sam sjebao. Previše je zaglibio sa Marthom. Čak i nije toliko njegova krivica koliko njezina. Ona ima psihotične crte i to pokazuje. U jednom dijelu me podsjetila Kathy Bates iz filma Misery  ;D i onda je došao Amador i desilo se to što se desilo. Kako je samo na zabavi Philip prošao kraj njega dok je Amador pažljivo vidio njegovu ženu i onda sam naravno očekivao da će umrijeti. Bez obzira što su ga ovi htjeli spasiti, oni su ubojice i podsvjesno su priželjkivali da umre na takav način.

Al kakav kraj. To nisam očekivao. Stanov lik najviše napreduje. Snažan lik.
Spoiler for Hiden:
Prvo mu je ispričao jednu odličnu, ali istinitu pričicu pa mu dao do znanja da će ga ubiti to jest prožvakati kao što je on pojeo hamburger (metafora) barem do pola  ;D ne želim ga opravdavati za takvo hladnokrvno ubojstvo, ali sve što mu se nakupilo i znamo da FBI imao dosta slobode u to vrijeme. Čak više nego CIA iako CIA sveukupno gledajući je čista zločinačka organizacija. Uglavnom, hladnokrvno od njega i to će ga još više promijeniti.


Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: The Americans
« Odgovor #94 : 06.04.2013. 21:44:19 »
Hvala za prevod devete! :)

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #95 : 06.04.2013. 22:18:42 »
Početak ove epizode mi je bio takav da sam mislio odustati od prevođenja.
Nerviraju me elementi sapunice u odnosu Philipha i Elizabeth.
Ipak je presudio Stan sa svojom pričom koja me razoružala.
Rezultat, odmah sam sinoć pogledao početak Nemilosrdnih Gadova, "židolovčevu" priču s farmerom  ;D

U seriji mi se najviše sviđa što nema negativaca, dobri prijatelji-neprijatelji.
Nije pravi:
Spoiler for Hiden:
Nije mi baš žao Amadora jer je počeo pričati tako da se moram mučiti oko prevođenja njegovih rečenica ;D
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline athena

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 293
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #96 : 06.04.2013. 23:22:44 »
Meni je 9. epizoda bila jako, jako dobra i kao što je Mulder rekao, jako bitna za dalji razvoj.

Spoiler for Hiden:
Meni se baš dopada što ne zapostavljaju nijedan segment života Jenningsovih - oni nisu samo špijuni, već i roditelji, komšije, ali i dvoje ljudi sa komplikovanim emocijama i međusobnim odnosom. Njihov odnos je okosnica serije i po meni je prikazan vrlo realno, bez ikakve patetike i nepotrebne drame. Mislim da serija ne bi bila ni upola ovako kvalitetna kad bi zapostavili taj njihov život "običnih" ljudi, odnose u porodici i razvoj njih dvoje kao tima. Generalno gledajući, idu polako, ali nekad je i polako dobro. ;D  Znala sam da će se nešto loše desiti ako Philip prenoći kod Marthe, ali baš i nisam očekivala da će to eventualno dovesti do Amadorove smrti. Nije mi ga pretjerano žao, ali njegova smrt je totalno promijenila Stana. Kraj me je šokirao! Uopšte nisam očekivala da će ubiti onog jadnog Rusa, posebno ne onako hladnokrvno. Mislila sam da će se zaustaviti na onom govoru, metafori o lovačkom psu. Govor je bio clapp
Izgleda da mračni Stan preuzima kontrolu...


Super mi je promo za iduću.
Hvala na prijevodu! smileyNO1

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #97 : 06.04.2013. 23:46:26 »
Meni se sviđa što ulaze u okvire drame/melodrame na tako hladan i odmeren način da bi pri drugačijim okolnostima to bila tipična Dinastija.
Deveta epizoda je bila prilično dobra, dogodilo se dosta toga, pa nema potrebe da iko kaže da je dosadna i slično. Svakako, uzak je krug potrošača koji konzumiraju ovo, a takvi su navikli na detaljistički model rada.  ;D

Offline belushi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • Ja još uvek nisam glasao!!!
Odg: The Americans
« Odgovor #98 : 07.04.2013. 01:27:37 »
Pored gomile amer. serija sa predvidljivim dogadjajima a posebno sa glupim potezima glumaca samo da bi se radnja nastavila ( primer: The Following; pobesneo sam pri gledanju zadnje ep. i izbrisao sve) ova je pravo osvezenje.
Jedna od retkih ciji nastavak nestrpljivo ocekujem.
Hvala prevodiocima.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: The Americans
« Odgovor #99 : 07.04.2013. 04:10:19 »
domos, ako ikako možeš, molim te da nastaviš prevoditi ovu seriju.
Jer sam se ja preračunao, uzeo sam si jednu seriju previše. Arrow i Legit stignem prevesti, ali sam (negdje kada i The Americans) počeo prevoditi i Cult, a sad mi se još s pauze vratio Nashville. Sad, iako Americans više zaslužuju prijevod od te druge dvije, stvar je u tome da ako ne prevedem Cult i Nashville, neće nitko. A za Americans ima netko: domos.

Ne brini se za ono što tebi izgleda kao sapuničarenje. To je samo uvertira za ono što će očito uslijediti.
Spoiler for Hiden:
Kad centrala u Moskvi dozna da su "uzeli pauzu", preko bakice će im odmah poručiti da prekinu s time, jer da im to ugrožava krinku.
Phillip će to jedva dočekati. Elisabeth baš i ne, ali ona nikada ne odbija naređenja.
Bit će vrlo zanimljivo gledati suživot pod prisiliom.

Serija nije remek djelo, ali meni je vrlo solidan 8/10. U (nažalost jednoj vrlo mršavoj) sezoni, po mom skromnom mišljenju najbolja nova drama i uz (isto FXov) Legit najbolja nova serija.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #100 : 16.04.2013. 00:47:11 »
Pogledana deseta  :)

Divan nastavak
Spoiler for Hiden:
drago mi je da je sad Eli malo popustila. Uvijek je to zamjerala Philu, ali eto, i ona je od krvi i mesa. Al bilo bi zanimljivo da ga je Phil ubio pred njom. No, nije. Pokazao joj je povjerenje i onaj pogled na kraju kad su se "rastali" je njezina zahvala i da postoji nada za njih. S druge strane Stan pokušava racionalno razmišljati, ali neće ići. Ovo je ona druga faza šoka kad je relativno miran sve do treće faze kad će opet puknuti. To očekujem za finale.

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #101 : 16.04.2013. 10:51:40 »
Gledam ovo samo zato jer se emitira na FOX-u(došli su do šeste epizode), ali blago rečeno serija je napor teški, dosadna totalno. :zzz

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #102 : 16.04.2013. 11:01:43 »
fenomenalna deseta ep.necu nista novo rec za glumu rhys-a,ali stvarno se covjek uzivio u ulogu da je to tesko rijecima opisat.
Spoiler for Hiden:
kad je ushao u momentu gregori/elizabet razgovora,kad se donose strasno bitne odluke,on vadi pistolj i onako skroz 'ladan preuzima stvar na sebe,znachi kilnuo bi ga a da ne trepne.dovoljno mu je bilo samo facu vidjet.LED!strasno m ije zao gregorija,i mislim da su se dosta rano oslobodili njegovog lika.jako emotivne scene sa njim kroz cijelu epizodu.
da,noah emmerich isto fenomenalan,bez greske.sjajno mu razradjuju lik,i najvishe me zanima njegova pricha definitivno.jedino (ali skroz nebitno za cijelu prichu) mi na zivce ide mala pejdz...strahovito odvratan lik,odavno sta grdje nijesam vidjeo.uzas.ali koliko su ostali dobri toliko mi je ona nebitna.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline mezzano

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: The Americans
« Odgovor #103 : 16.04.2013. 23:23:52 »
The Americans mi se sviđa baš zbog te radnje koja se sporo odvija.
A što se tiče odvratnih likova, meni je gora Brodijeva ćerka, iz Homelanda.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #104 : 17.04.2013. 09:43:39 »
The Americans mi se sviđa baš zbog te radnje koja se sporo odvija.
A što se tiče odvratnih likova, meni je gora Brodijeva ćerka, iz Homelanda.
tu su nedje,ali dajem prednost mom favoritu :)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #105 : 21.04.2013. 13:04:22 »
Postavljeni titlovi za 11.
Ne znam kako sam uspio obrisati 1. liniju titla prije pakiranja.

Evo je ;D
1
00:00:02,480 --> 00:00:05,885
<i>Prije...</i>
-Hvala što si nam našao mjesto za susrete.

Zamijenit ću titlove kad budem siguran da nema koja značajnija greška.
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #106 : 23.04.2013. 01:34:47 »
Odlična 11.  :)

Spoiler for Hiden:
Eli se sad pokazala kao jako sebična osoba. Dovodi druge u opasnost. Na početku je Philip takav bio, ali očito je da gleda više logički na neke stvari. Dok u situaciji sa Stanom i Ninom, tu je pak obrnuto. Stan je taj koji postaje onaj zadnji ološ iako ja njega ne krivim toliko već neke druge okolnosti. A Nina postaje super lik.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: The Americans
« Odgovor #107 : 25.04.2013. 14:15:03 »
Imam osjećaj da će finale sezone biti mrak...

A što će se dogoditi je nemoguće za predpostaviti, koliko je obrata bilo u ovoj epizodi.

Wow!
Spoiler for Hiden:

Weinbergerova sobarica priznala za uru :o

Nina za špijuniranje :o :o :o :o :o :o

Prisluškuju FBI-evca :o ...

Stvarno će biti napeto... clapp
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #108 : 26.04.2013. 03:11:39 »
Zavrsio sa desetom . Punoooooooo bolje od Homeland-a . Kvalitetnije i realnije je odradjena prica . I ne znam kako ovo moze biti sporo , kad skoro u svakoj epizodi nekog
Spoiler for Hiden:
iskasape
? Ovde je svaka scena sa svrhom , dok u Homeland-u ima epizoda koje su po pola sata popunjene nepotrebnim emotivnim glupostima .
Polako se pocinjem brinuti za muski rod na ovom forumu . Samo im zenski likovi smetaju . Meni je mala 5 puta bolja od klinje .
« Zadnja izmjena: 26.04.2013. 03:13:19 dark horse »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #109 : 01.05.2013. 01:56:42 »
Pogledana 12.  :)

Martha  navijacica navijacica

Spoiler for Hiden:
Psiho žena i dalje oduševljava. Al Philip mi je smiješan sa svojom mimikom. Jadna Eli  :( Nina kao dvostruki agent. Finale uskoro dolazi.

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #110 : 03.05.2013. 15:20:52 »
Poceo sam da gledam seriju, odgledao sam tri epizode i svidja mi se. Hvala na prevodima.

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #111 : 04.05.2013. 17:34:37 »
Prevedena 12.
U gužvi sam, još nisam ni pogledao 13. ;)
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: The Americans
« Odgovor #112 : 05.05.2013. 20:47:02 »
Prevedena 12.
U gužvi sam, još nisam ni pogledao 13. ;)

Odlično, već sam se preplašio da ću opet morati uskakati. Što nije problem, užitak je prevoditi dobru seriju.
Nego nije među jednostavnijima za prevoditi, a ja sam picajzla (ne toliko oko prijevoda, to nekad "smuljam", nego oko sinkronizacije), pa meni jedna epizoda "Amerikanaca" uzme i 16 sati.

I ja obično ne stignem novu epizodu pogledati do vikenda ili čak kasnije, ali ovu 13. sam pogledao odmah jer je finale sezone.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Одг: The Americans
« Odgovor #113 : 06.05.2013. 01:52:04 »
Hvala za prevod. :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #114 : 06.05.2013. 13:56:59 »
Pogledano finale  :)

Serija je ispunila sva očekivanja pa tako je finale najbolji nastavak. Ništa pretjerano, sve lijepo dozirano.
Spoiler for Hiden:
Prvo je Claudia vješto i originalno ubila  ti_si_Bog Stan se napalio kako će ih uloviti i još ga Nina mulja  :( Eli i Philip te potjera, odlično napravljeno. Nadam se da će mala Paige otkriti na kraju ko su joj roditelji. Možda je još Eli i nauči da bude špijun  ;D

I drago mi je da ije bilo
Spoiler for Hiden:
nekog velikog cliffhangera.

Seriju definitivno dosta izvlači vrlo dobar scenarij i kompleksna priča. Inače, finale je režirao Adam Arkin  ;D

Jedno od ugodnijih iznenađenja sezone. 7.8/10

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The Americans
« Odgovor #115 : 06.05.2013. 19:12:23 »
posle duzeg vremena se vratio serijama i odgledao ovaj pilot, nije mi lose, nastavicu s gledanjem, nadam se jednoj kvalitetnoj seriji  ;D

Offline athena

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 293
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #116 : 06.05.2013. 19:48:29 »
Odgledano finale. :)

I meni se jako dopalo
Spoiler for Hiden:
što nije ostavljen neki veliki cliffhanger. Dobili malo akcije, malo emocionalne drame, malo nadmudrivanja. Martha je jedan od najtužnijih i najtragičnijih likova koje sam vidjela na TV-u! Kako mi je žao te žene. :(  Nina je postala sjajan lik! Kao da je sav njen strah prešao u Stana i sada je ona snažna i nepokolebljiva, a on neodlučan i slab. Claudia aka Bakica je briljirala! Žao mi je što je (najvjerovatnije) nećemo više gledati, njene scene sa Elizabeth su genijalne. Jako mi se dopala ona scena kad Liz preslušava kasetu koju joj je majka poslala... i onda kasnije ono Dođi kući, na ruskom. I ja se nadam da će Paige eventualno saznati istinu, što će jako zakoplikovati stvari. Ipak je ona pravo američko dijete. ;D
Naizgled je sve mirno završilo, ali mi je drago što je ostalo toliko otvorenih mogućnosti za dalji razvoj radnje.

Sve u svemu, odlično finale jedne odlične serije. smileyNO1

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: The Americans
« Odgovor #117 : 17.05.2013. 22:48:46 »
 :o
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: The Americans
« Odgovor #118 : 21.05.2013. 23:57:57 »
Preveo sam 13. epizodu, finale 1. sezone.

Ispričavam se domosu ako je on već bio počeo raditi na njoj.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline banalek

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #119 : 22.05.2013. 00:17:08 »
Hvala  clapp