Autor Tema: The Honeymooners  (Posjeta: 3162 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
The Honeymooners
« : 20.11.2012. 16:50:06 »

Opis:
The Honeymooners je američki televizijski sitcom koga je producirala tvrtka Jackie Gleason Enterprises, inc. za CBS u periodu 1955–56.
Temelji se na likovima koje je stvorio Jackie Gleason godine 1951. te popularizirao u seriji skečeva prvi put prikazanih u uspješnoj varijete emisiji Cavalcade of Stars, a kasnije na The Jackie Gleason Show. Serija je imala radnju smještenu u stan u bruklinskoj četvrti Bensonhurst (Brooklyn) gdje je živio Ralph Kramden (Gleason) i njegova supruga Alice (Audrey Meadows), par iz radničke klase, a sporedni likovi su bili susjedi Ed Norton (Art Carney) i njegova supruga Trixie (Joyce Randolph).
The Honeymooners je debitirala kao polusatna serija 1.10. 1955. Iako su ispočetka po pitanju rejtinga bili uspješni — druga najgledanija emisija u SAD — ubrzo su se morali suprotstaviti ozbiljnoj konkurenciji u obliku Perry Como Showa. Emisija je s vremenom pala na 19. mjesto, a produkcija je prestala nakon 39 epizoda (danas poznatih kao "Classic 39"). Posljednja epizoda The Honeymooners je emitirana 22.9. 1956. Gleason je oživio "The Honeymooners" kao skeč u svojim varijete emisijama, od čega je najpoznatija verzija The Jackie Gleason Show emitirana 1966./70.
Usprkos relativno kratkog trajanja, The Honeymooners se smatra jednim od najboljih primjera američke televizijske komedije. Bila je predmetom refernci u brojnim homageima i parodijama, te inspirirala druge uspješne televizijske komedije kao što su The Flintstones i The King of Queens. Od kritike pokopani filmski remake sa Cedricom the Entertainerom je u kina došao 2005.

Žanr: komedija, obiteljska
Kanal: CBS
Godina: 1955.

IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com
Epguides


Titlovi
« Zadnja izmjena: 30.10.2020. 09:54:46 maksi »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Honeymooners
« Odgovor #1 : 20.11.2012. 17:07:05 »
Da ti nisam rekao, ne bi ni otvorio  :P

Kratka, ali slatka serija. Gleason je pravi umjetnik. Rijetko se nađe netko ko mu može parirati u verbalnoj komediji. Carney je isto odličan. Ne idu jedan bez drugoga.

Zbog I Love Lucy, The Twilight Zone, Alfred Hitchcock Presents i Honeymoonersa sam i zavolio CBS. Četiri remek djela televizijske umjetnosti i to samo u 50-ima pa sve do sredine 60-ih. I još kad dodam ostale odlične serije iz različitih desetljeća, za mene nema sumnje da je CBS najjača tv kuća gledajući sveukupno, a i najvažnija. Na stranu što su sad pali.

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: The Honeymooners
« Odgovor #2 : 30.10.2020. 14:13:28 »

Gre'ota da ovakav klasik nema prevod, pa sam polako krenuo u one-man akciju  :)

Blu ray izdanje, za sada prvih 10 epizoda kao aperitiv.

Ostale će stići kako budem imao vremena, kačiću u paketima po 5-10.

Nadam se da neće predugo da traje  :P

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline bianconeriSRB

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
Odg: The Honeymooners
« Odgovor #3 : 31.10.2020. 20:31:18 »

Gre'ota da ovakav klasik nema prevod, pa sam polako krenuo u one-man akciju  :)

Blu ray izdanje, za sada prvih 10 epizoda kao aperitiv.

Ostale će stići kako budem imao vremena, kačiću u paketima po 5-10.

Nadam se da neće predugo da traje  :P
Veliko hvala! drinks

Offline yugopo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: The Honeymooners
« Odgovor #4 : 12.01.2021. 23:54:45 »
Svaka čast za prevod ove serije,sve je vrhunski a pogotovo gluma.Odgledao sam 2 epizode i prezadovoljan sam viđenim.  ;D

Offline Dena-XO1

  • Homme libre, toujours tu chériras la mer!
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 965
  • Spol: Muški
  • Homo sum, humani nihil a me alienum puto
Odg: The Honeymooners
« Odgovor #5 : 08.04.2021. 00:04:08 »
Darby, baš je lijepo što ovo prevodiš.  :) Imaš dobar ''njuh''. Vidio sam kad si počeo i dobro to tebi ide.

Ako budeš voljan za suradnju (klasici britanske komedije), javi.  drinks
''Knowledge comes, but wisdom lingers.'' - Lord Tennyson
"Alle, die in Schönheit gehn, werden in Schönheit auferstehn." - R. M. Rilke

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: The Honeymooners
« Odgovor #6 : 21.07.2021. 18:27:00 »
Gotov i okačen prevod cele serije. Hvala svima na strpljenju, nisam baš bio Eustahije Brzić   :pevusi:

Nadam se da ćete uživati u gledanju koliko i ja u prevođenju  drinks


1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline igorm75

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
Odg: The Honeymooners
« Odgovor #7 : 22.07.2021. 07:46:05 »
Hvala na kompletnom prevodu za seriju.  :naklon:

Tags: cbs