Autor Tema: DVD -> AVI?  (Posjeta: 2819 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
DVD -> AVI?
« : 02.09.2012. 12:59:25 »
Ima li tko za preporuku kakav dobar i user frendly program za arhiviranje DVD-ova u avi ili kakav sličan komprimirani općečitajući format? Probao sam s WinX DVD ripperom, ali dobivam lagano asinkroni rezultat, tj. zvuk malo kasni za slikom.

Važno je da je freeware (ili barem da mu je cijena razumna, tipa 10 USD), da radi s Win7, da je razumno brz (da ne radi četiri sata za filmić od 15 minuta) i da mogu odabrati koji od naslova s diska želim pretvoriti.
S obzirom na to da su DVD-i moje vlastite proizvodnje, nije bitno zna li se probiti kroz zaštitu niti da se može odabrati audio-track (jer imam samo jedan).

Hvala.

Offline alfred

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • series rules
Odg: DVD -> AVI?
« Odgovor #1 : 02.09.2012. 13:07:36 »
Ja koristim ova 2 pa će možda i tebi koristiti


OJOsoft DVD Ripper

OJOsoft Total Video Converter

Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: DVD -> AVI?
« Odgovor #2 : 03.09.2012. 18:17:47 »
Hvala. Skinuo sam demo verziju Rippera (koja obrađuje samo 20%) i čini se zgodan.

Ali.

Opet mi slika i zvuk nisu sinkronizirani, pa očito nešto radim krivo.
Možeš li, molim te, pogledati kako su ti namješteni profili za, recimo, avi? Ne shvaćam zašto mi za Input Movie u rubrici "TV System" kaže NTSC, kad ne bi trebalo biti sumnje da je PAL (sam sam napravio DVD i mislim da ga ne bih mogao gledati na svom starom TV-u da nije PAL). I što imaš pod "Use Sync Mode", "Set FPS" i "Convert FPS"? Inicijalno je "Default", "Do nothing" i "No", a u FAQ-u kažu nešto kao "ako imate problem sa sinkronizacijom, prčkajte po tim parametrima".

 ???

Offline skalice.united

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1170
Odg: DVD -> AVI?
« Odgovor #3 : 03.09.2012. 18:22:45 »
Najbolji ti je AutoGK, besplatan je, taj program ti koristi Axxo ako znaš, najpoznatiji objavljivač filmova na internetu. Ima i tutorial za taj program, ako te zanima pošaljem ti na mail

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: DVD -> AVI?
« Odgovor #4 : 03.09.2012. 21:20:47 »
Ja sam tek prekjučer prvi put sripao neku stvarčicu i tutorial sam našao ovdje. Skinuo programčiće, sredili su mi video od 42 min za cca dva i pol sata. Imaš za podesiti sve parametre, osim rezolucije koju AutoGK sam odabire.
I da, sve je ispalo odlično.

Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: DVD -> AVI?
« Odgovor #5 : 07.09.2012. 11:22:57 »
Isprobao sam sve predložene programe i uvijek dobivao nesinkronizirani rezultat, katkad više, katkad manje. Pisao sam u support OJO softa i pitao ih u čemu bi mogao biti štos, pa su mi otprilike ponovili odgovor iz svog faq-a: isprobavajte razne postavke "Use Sync Mode", pa nam javite koja radi. Bilo bi bolje da su teoretski objasnili zašto se događa ta asinkronost i što koja postavka radi, pa da mi olakšaju traženje. Uglavnom, nije mi se dalo raditi istraživanje za njih, pa sam tražio dalje: prve uspješne rezultate bez prčkanja po setinzima imam sa demo verzijom AOA DVD Rippera.

Hvala svima.

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: DVD -> AVI?
« Odgovor #6 : 08.11.2012. 14:07:55 »
Ako je tema jos aktuelna...Jedan od odlicnih programa, a jos i besplatan i naravno na nasem jeziku

FormatFactory:



Citat:
Format Factory is a multifunctional media converter.
Provides functions below:
All to MP4/3GP/MPG/AVI/WMV/FLV/SWF.
All to MP3/WMA/AMR/OGG/AAC/WAV.
All to JPG/BMP/PNG/TIF/ICO/GIF/TGA.
Rip DVD to video file , Rip Music CD to audio file.
MP4 files support iPod/iPhone/PSP/BlackBerry format.
Supports RMVB,Watermark, AV Mux.

Format Factory's Feature:
1 support converting all popular video,audio,picture formats to others.
2 Repair damaged video and audio file.
3 Reducing Multimedia file size.
4 Support iphone,ipod multimedia file formats.
5 Picture converting supports Zoom,Rotate/Flip,tags.
6 DVD Ripper.
7 Supports 62 languages


Mozete ga besplatno preuzeti ovde: http://www.pcfreetime.com/
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: DVD -> AVI?
« Odgovor #7 : 08.11.2012. 15:16:28 »
Koliko sam shvatio proesionalni riperi prvo upotrijebe jedan program zaripanje u XviD/AVI, i dobiju ofrnju  verziju, pa ga kasnije podese na 700 mb sa virtual dub mode.
Mrzim lopatare i limune

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: DVD -> AVI?
« Odgovor #8 : 09.11.2012. 20:06:03 »
Koliko sam shvatio proesionalni riperi prvo upotrijebe jedan program zaripanje u XviD/AVI, i dobiju ofrnju  verziju, pa ga kasnije podese na 700 mb sa virtual dub mode.

Što bi to neko radio kad AutoGK može da ti odmah napravi veličinu koju hoćeš? To je najpoznatiji i najrasprostranjeniji program za ripovanje DVD-a, a još je i besplatan ;)

btw, Limune, fali ti slovo "r" u potpisu :vid-ga:

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: DVD -> AVI?
« Odgovor #9 : 09.11.2012. 21:29:50 »
Ne fali, to sam ja preimenovao galaksiju.
Mrzim lopatare i limune

Tags: