Autor Tema: Mrs Biggs  (Posjeta: 4062 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Mrs Biggs
« : 05.09.2012. 16:59:24 »

Opis:
Godine 1957. Charmian (Sheridan Smith; Holby City, Benidorm, Gavin & Stacey) putujući vozom sasvim slučajno upoznaje čoveka po imenu Ronnie Biggs (Daniel Mays; Ashes to Ashes, Treasure Island, Public Enemies). Nakon kraće romanse udaje se za njega i sa novcem koji je ukrala iz svoje firme, a na šta ju je on nagovorio, zajedno beže na jug Engleske. Nedugo potom Ronnie odlazi u zatvor, a nakon izlaska, zaklinjući se pred svima da je okrenuo novu stranicu u svom životu, pozajmljuje od svog prijatelja Brucea Reynlodsa (Jay Simpson) novac kako bi navodno dao zalog za novu porodičnu kuću. Taj novac, kasnije će se ispostaviti, biće glavno sredstvo za najveću pljačku u britanskoj istoriji - the Great Train Robbery, 1963. Nakon pljačke, Charmian pristaje da sa njim i decom, bežeći od policije, prebegne u Australiju. Međutim, Ronnie ih ubrzo napušta i odlazi u Brazil. Da li će Charmian uspeti da, suočena sa neizvesnom budućnošću na potpuno nepoznatom tlu, pobegne organima gonjenja i obezbedi iole normalan život svojoj deci?


Žanr: drama
Kanal: ITV 1
Godina: 2012.

IMDb
TVDb
Wikipedia
Zvaničan sajt
TVRage

Titlovi

« Zadnja izmjena: 06.06.2017. 10:09:16 maksi »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mrs Biggs
« Odgovor #1 : 05.09.2012. 17:08:53 »
Ovo jedva čekam. Po istinitom događaju. Ne mogu fulati s ovime. I još ne tako davna povijest.

Pročitao sam "Ronnie Biggs: The Inside Story". Unutra su i njegovi intervjui, njegovo svjedočenje, sve o pljački, odrastanju. Odlično štivo i siguran sam da se neće previše odvajati od tog slavnog događaja.

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Odg: Mrs Biggs
« Odgovor #2 : 05.09.2012. 17:20:39 »
Nazalost, samo je ovaj kraci trejler dostupan javno. Na sajtu ITV-a ima duzi (odgledao sam ga sakrivsi nekako IP adresu, jer je dosupan samo u UK) i zaista deluje odlicno. smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mrs Biggs
« Odgovor #3 : 05.09.2012. 17:33:20 »
Ma i ovaj mini trailer je dovoljan da se vidi kako će sve lijepo biti stilski dočarano.

Ima ovdje malo intervjua od Chairman Biggs, njegove žene. Također i malo trailera http://www.itv.com/news/meridian/2012-09-04/the-two-mrs-biggs/

Kako jako, čista povijest  clapp

I sviđa mi se izbor za nju, Sheridan je stvarno dobra glumica i lijepo joj stoji crvena kosa  ;D

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Mrs Biggs
« Odgovor #4 : 05.09.2012. 23:37:50 »
Stvarno fino zvuči i izgleda.  smileyNO1 Skida se prva epizoda.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mrs Biggs
« Odgovor #5 : 06.09.2012. 06:20:09 »
Skinulo se. Slika i zvuk odlični. Gleda se kasnije  :)

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Mrs Biggs
« Odgovor #6 : 06.09.2012. 14:53:45 »
Bas me zanimalo ova pljacka prije par dana, pa sam guglao u nadi da ce iskocit nesto ekranizovano, kad naletih na ovo. Ide na DL.

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Mrs Biggs
« Odgovor #7 : 06.09.2012. 15:38:10 »
Pogledao sam prvu epizodu. Dobro je, sviđa mi se.
Iako sam možda malo ostao razočaran jer je brzina i događaji (dugo nisam gledao pilot gdje se ovoliko toga dogodi) stavljeno u prvi plan no razrada likova, ali biće i za to vremena.

Uglavnom pogledaće se sve. I da, glavna glumica je super.  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mrs Biggs
« Odgovor #8 : 07.09.2012. 01:08:33 »
Dobar je pilot  :)

Slažem se sa duskom da serija ide prebrzo. Već u 15 minuta
Spoiler for Hiden:
su se zaljubili, ova je opljačkala pa u idućih 15 minuta su bježali od policije, suđenje.

No, s druge strane gluma je sjajna, pogotovo Sheridan  clapp baš glumi prirodno. Razumijem zašto se događaji tako brzo odvijaju jer je samo 5 epizoda pa pokušavaju što vjernije prikazati sve događaje. Premalo epizoda. Vjerujem kako samo može bolje jer sad kad počnu pljačkati, bježanje. Bi će tu svega.

7/10


Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Mrs Biggs
« Odgovor #9 : 10.08.2013. 16:36:07 »
Postavljen prijevod za prvu epizodu.
« Zadnja izmjena: 11.08.2013. 06:33:41 master »

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Mrs Biggs
« Odgovor #10 : 15.08.2013. 13:34:54 »
Postavljen prijevod za drugu epizodu.

P.S. Može li se staviti ovaj trailer u prvi post?

Ubačen u prvi post
« Zadnja izmjena: 15.08.2013. 13:54:26 maksi »

Tags: